Autor Wątek: Za ciosem [polowanie]  (Przeczytany 4241 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Za ciosem [polowanie]
« dnia: 20 Październik 2013, 18:21:26 »
Nazwa wyprawy: Za ciosem
Prowadzący wyprawę: Gordian
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: przynależność do ÂŁowczych Królewskich
Uczestnicy: Gordian, Dragosani, Arcus, Melkior


Wyszedłem ze swojej chaty, po całodniowym odsypianiu wczorajszego wypadu, w czasie którego odciążyliśmy las od kilku kłusowników. W drodze do stajni zabrałem wiadro z wodą by napoić konia jeszcze przed nocnym wypadem do lasu a potem miałem jeszcze odwiedzić Orlana. Tak dla zabrania wyposażenia.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2013, 09:21:53 wysłana przez Gordian »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2013, 21:44:26 »
W drodze do stajni Gordiana napotkał Drago, który właśnie go szukał.
- To jak z tymi kłusownikami? - zapytał, również skręcając do stajni. aby móc pogadać przez chwilę z człowiekiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2013, 21:44:26 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2013, 03:56:26 »
- Cześć. - odpowiedziałem.
- Hmmm sprawa jest dosyć prosta. - zacząłem - Sam wiesz najlepiej, że namnożyło się tego cholerstwa w lasach dosyć sporo i jakoś tak nikt nie kwapił się, by owy problem rozwiązać. Niestety, albo i stety trafiło mi się raz wypaść z siodła przez tych kochasiów i teraz zyskali oni sobie jednego fana, który z całego serca próbuje każdego z nich poznać trochę bliżej.
Ledwo wczoraj rozpracowaliśmy jedną grupkę, a dzisiaj już wyruszamy poszukać kolejnej, bo prawdopodobnie wiem gdzie będą się kręcić.
- to powiedziawszy pokazałem wampirowi mapkę z narysowanym szkicem.
- Poczekamy, aż się całkiem ściemni, żeby wyeliminować ewentualne niewygody związane z podróżą a nim słońce wstanie na dobre mam zamiar powrócić do Ostoi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2013, 10:24:31 »
Wampir zerknął na podaną mapkę. I nawet był na tyle łaskaw, aby nie ocenić jej pod względem wykonania. Po prostu spojrzał, abt skojarzyć miejsce gdzie mogą przebywać kłusownicy. Oddał po tym mapkę człowiekowi.
- Poradzisz sobie z nocną akcją? - zapytał, chociaż jego samego akurat ta pora doby cieszyła. Nie miał jeszcze okazji, aby wypróbować pewnych nowych umiejętności (przynajmniej dla obecnego wcielenia) w warunkach bardziej bojowych. A, i należało też wspomnieć, iż nie kwestionował tego, że człowiek da sobie radę. Po prostu pytał od strony czysto praktycznej.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2013, 16:41:51 »
-Oczywiście, że tak. - odparłem -Chociaż patrząc na mapkę i teren w jakim znajduje się to obozowisko, to wcale nie zdziwiłbym się gdy sam atak przeprowadzimy tuż przed świtem. A co do nocnych manewrów to od czego ma się wampira w zespole. Prawda? - dodałem
- Chyba nikt więcej nie przyjdzie. Zbieraj się i jedziemy, szkoda tracić nocy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Październik 2013, 19:45:59 »
Wampir uśmiechnął się drapieżnie.
- Moja obecność będzie pewnie dużym atutem w walce z tymi dupkami - odpowiedział. - No, ale w zasadzie jestem gotów do drogi. Broń mam, krwi trochę też, a chęci aż za wiele. Szkoda tylko, że nikt się jeszcze nie zgłosił. - Skrzywił nieco mordkę.

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Październik 2013, 18:56:55 »
W ostatniej chwili przybył Arcus, który usłyszał o polowaniu w gospodzie Orlana. Nie mając ciekawszego zajęcia, postanowił dołączyć do grupy myśliwych, którzy właśnie wyruszali na łowy. - Witajcie, doszły mnie słuchy, że wybieracie się na polowanie. Jeśli nie macie nic przeciwko, chętnie wyruszę z Wami. Myśliwy zmierzył wzrokiem nieznajomego. - Chyba nie spotkaliśmy się nigdy wcześniej. Jestem Arcus. - przedstawił się wampirowi i podał mu dłoń.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2013, 18:59:19 wysłana przez Arcus »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2013, 19:02:58 »
A w ostatniejszej chwili ostatniej chwili do kompanii dołączył Melkior, miał zamówienie na skóry wilka.
- Witajcie. Melkior jestem. Przedstawił się wampirowi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Październik 2013, 20:08:41 »
Drago spojrzał na przybysza i uścisnął mu dłoń. Pewnie i silnie, a nie tak jakby wkładał rękę w gówno, co czynią poniektórzy. Znaczy ściskają tak dłoń, a nie naprawdę wkładają dłonie w łajno. Chociaż kto ich tam wie.
- Nowy wampir. No proszę... - skomentował. - Ostatnio rzadziej widuje się ludzi, którzy decydują się na przemianę. Jestem Dragosani - przedstawił się. Również elfowi, który akurat podszedł przed chwilą i chyba nie pamiętał miłej wymiany zdań w gospodzie.
- Melkior Tacticus, wiem. Jak się miewa ojciec? - zapytał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Październik 2013, 20:22:03 »
//Zapomniałem Darguś  ;p

- Dobrze, przesiaduje u magów ostatnio. Wymieniamy tylko listy, dostałem teraz zlecenie na 10m2 skór wilka. Wpadnie mi z tego trochę grzywien. Acz ja na pieniądze nie mogę narzekać, w przeciwieństwie do staruszka...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Październik 2013, 20:43:10 »
-Czyli mamy już wszystkich. - stwierdziłem i dosiadłem konia.
- W drogę! - uderzyłem konia piętami i kłusem ruszyliśmy w kierunku północno-wchodnim, gdzie według mapki znalezionej u kłusowników znajdować miał się kolejny obóz myśliwych o wątpliwym poziomie legalności działań.
Księżyc oświetlał nam drogę, tak, że było bardzo jasno (jak na noc oczywiście), a że trakt wiódł przez dosyć bezpieczne tereny, to nie było potrzeby "spinania się" i można było zwyczajnie porozmawiać.
- Zlecenie na skóry? A któż to taki chętny na pozbawienie gildii części dochodu?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Październik 2013, 20:53:53 »
- Salazar z Krwawych Maczug czy jakoś tak. Nikolai z tego co wiem nie chciał spuścić z ceny, nie wiem ile chciał. Wiem że ja na tym zyskam i zyska rodzinna firma. Chyba że ÂŁowczy mają monopol na obrót trofeami?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Październik 2013, 11:29:42 »
- Nie, nie w żadnym wypadku, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. - odparłem. - Zwykła ciekawość.
Dojechaliśmy do niewielkiej poręby, w której pracowało dwóch drwali. W sumie to pracowaliby jeśli przyjechalibyśmy za dnia, a o tej porze przywitało nas tylko szczekanie psa. Poinformowani wcześniej o naszym przybyciu bracia (bo owa "para" była rodzeństwem) czekali na nas pod chatą zabijając czas słabym winem.
- Witajcie. - rzekłem na przywitanie, na które Ci tylko skinęli głowami.
- Tak jak się umawialiśmy, zostawiamy u was konie, a odbierzemy je gdzieś przed południem. - dodałem, co spotkało się z podobnym gestem i zsiadłem z konia.
- Idziemy tam. - powiedziałem wskazując na ścieżkę biegnącą prosto w ciemny las (gdzie wilki zjedzą nas..)

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Październik 2013, 11:54:38 »
- Ciekawość dobra rzecz. Czasem niebezpieczna jak uczył mnie Zeyfar Navarre swego czasu. - powiedział idąc za Gordianem.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Październik 2013, 12:06:30 »
Weszliśmy w ciemny bór już w milczeniu. Od tak, aby nie płoszyć zwierzyny. Nie uszliśmy nawet mili gdy bór przerodził się w wycinkę. Wszędzie leżały powalone drzewa i obrobione już bale, widać drwale nie próżnowali. Teren był dosyć odkryty, ale dosyć późna pora raczej gwarantowała nam bezpieczeństwo. Nie mniej trzeba było zachować czujność.
-Przejdziemy skrajem wycinki, osłonięci cieniem drzew. Nie warto wystawiać się ludziom ani drapieżnikom.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Październik 2013, 12:12:48 »
Prawda. Elf tylko skinął Gordianowi i ruszył skrajem wycinki tak jak polecił Gordian.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Październik 2013, 13:13:34 »
I tak sobie szliśmy bez żadnych przeszkód ani niespodzianek, co samo w sobie było niespodzianką, gdyż zazwyczaj coś się dzieje w takich momentach. Wyczulone zmysły Dragosaniego poinformowały wampirzy nos, że gdzieś niedaleko znajduje się jama, a w jamie czuć było zapach wilków, kilkunastu wilków jeśli chodzi o ścisłość.
Oczywiście Arcus też coś wyczuwał, ale trochę gorzej, bo wampirem był wszak od niedawna i do końca nie ogarniał jeszcze tych wyczulonych zmysłów.


//: Jest noc, jesteśmy w lesie.
//: Dragosani wyczuł zapach wilków znajdujących się nieopodal.
//: Wilki prawdopodobnie śpią, gdyż żaden nie wyczuł myśliwych przechodzących gdzieś tam obok.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Październik 2013, 14:02:54 »
Dragosani najpierw jechał sobie w milczeniu, ignorując rozmowę elfa i człowieka. Później, gdy zostawili konie, ruszył wraz z nimi(oraz młodym wampirzątkiem) skrajem wycinki, delektując się wspaniałością otaczających go mroków nocy. Czuł się wyjątkowo dobrze. I tak sobie szli we względnej ciszy. Wampir zastanawiał się przez jakiś czas, czy nie wspomóc aby "dziennych" towarzyszy i stworzyć światło za pomocą magii, ale ostatecznie uznał, ze i tak dobrze sobie radzą. Wszak żaden z nich nie wywalił się na jakiś korzeń, który wydłubałby u oko. Po pewnym czasie do nosa wampira doleciała znajoma woń. Jakby mokrego psa. Nocny łowca zatrzymał się, co mogło wzbudzić zdziwienie towarzyszy. Przymknął oczy, aby lepiej wczuć się w zapach.
- Wilki - wyjaśnił szeptem. - Kilkanaście sztuk. Muszą siedzieć w jakiejś jamie, bo zapach jest nieco stłumiony - dodał, po czym zerknął na Arcusa. - Czujesz? - zapytał, chcąc dowiedzieć się, jako bardziej doświadczony wampir, czy młodzik sobie radzi z nowymi zdolnościami.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Październik 2013, 19:35:59 »
- Korzystamy z okazji czy dajemy spokój i idziemy dalej? - zapytałem równie cicho towarzyszących mi adeptów sztuki myśliwskiej.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Październik 2013, 20:25:42 »
- Ja tam bym skorzystał z okazji.

//Kurwa... pierwszy raz mi sie jebło...
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2013, 20:27:54 wysłana przez Aragorn »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Październik 2013, 20:25:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything