Autor Wątek: Wysypisko  (Przeczytany 5484 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Październik 2013, 20:54:47 »
Ni to w pizdę ni to w oko!-Podsumowałem swoje informacje, kiedy tylko zostałem w kulturalny sposób wyproszony z biblioteki. A do tego było późno, więc nie pozostawało mi nic innego, jak tylko udać się do domu Yarpena. Kto wie czy jest w mieście, ale ważne że klucze od domostwa mam! W końcu po co płacić za kwaterę w karczmie, która na dodatek pewnie jest pełna wesz i pluskiew. Skoro można pójść na łatwiznę i zakwaterować się u tatusia, w cieplutkim czystym mieszkanku. Choć w przypadku domku ojczulka, słowo czystość nabiera nowego znaczenia. Ale ostatecznie i tak warunki lepsze niż w karczmie, no i co najważniejsze alkohol nie chrzczony!
Tak więc ruszyłem w kierunku domostwa ojca, aby móc spokojnie wypocząć, a rano ruszyć na dalsze poszukiwania informacji.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Październik 2013, 21:24:03 »
//Rozumiem, że chcesz po prostu spędzić noc w spokoju? Jeśli tak to potraktuj ją jako spokojną i pisz następny post po przebudzeniu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Październik 2013, 21:24:03 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Październik 2013, 21:00:33 »
Bez większych problemów, dotarłem do domostwa Yarpena. W środku było ciemno, więc tatulcia albo nie było, albo musiał spać. A też zbytnio mnie to nie interesowało, tak więc poszedłem prosto spać. Teraz dopiero zacząłem odczuwać zmęczenie. Robota przy książkach, na pewno nie była dla mnie. A robota ta, tak mnie wykończyła, że gdy tylko się położyłem do łóżka, od razu sunąłem.
Kiedy tylko się zbudziłem, zaczynało już świtać. Co prawda była to zbyt wczesna pora, aby wyruszyć na dalsze poszukiwanie informacji. Ale zawsze można było coś zrobić ze sobą, oraz przygotować się na dzień dzisiejszy. Jak tylko się umyłem oraz pojadłem, zabrałem się za pracę. Na kawałku papieru, zacząłem wypisywać informacje których już się dowiedziałem. Co prawda mogło mi się to przydać w takim samym stopniu, jak mogło to być bezużyteczne. No ale co mi szkodziło skoro miałem czas? Skończywszy to, ubrałem się oraz zabrałem cały swój sprzęt. Pora była już taka, że można było ruszyć w dalszą podróż po mieście. Tak więc opuściłem domostwo Yarpena, po czym skierowałem swe kroki, w kierunku Rady Niedźwiedzia

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Październik 2013, 21:17:36 »
Dzień był paskudny. Nawet nie chodziło tutaj o aurę, a raczej o jakieś dziwne przeczucie. Coś wisiało w powietrzu. Bez trudu dotarłeś do Rady Niedźwiedzia. Fasada niemalże błyszczała. Przy drzwiach, poprzedzonych ornamentalnymi schodami, stała straż. Podejrzewasz, że uzbrojenie i opancerzenie nie tylko kosztowało fortunę, ale i zdobiło piersi i prawice wojowników tak zajadłych, że i rynsztunek dla całego hufca nie zrekompensowałoby ich śmierci. Podejrzewasz też, że ich porażka u bukmachera ma stawkę 1:1000. Wszedłeś do środka. Otoczony arkadami dziedziniec był pełen petentów i urzędników oraz stałych bywalców. Przewinęło się też kilku zbrojnych.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Październik 2013, 21:48:04 »
Mają rozmach.. Pomyślałem sobie widząc całą te fasadę budynku, oraz zbroje ochrony. Widząc to wszystko, tylko zagwizdałem pod nosem. Oczywiście w akcie podziwu, a nie innego powodu, który mógłby mi ktoś zarzucić. Przemieszczając się w budynku, rozglądałem się po wnętrzu. A było naprawdę co podziwiać, ale idąc tak w końcu dotarłem na dziedziniec. Tu to dopiero był tłok...
Nie wiedząc gdzie szukać potrzebnych mi informacji, podszedłem do pierwszego lepszego urzędasa, co akurat nie przyjmował żadnego petenta. Co prawda wyglądał mi na takiego, co już miał lecieć na przerwę napić się porannego miodu.
-Przepraszam, gdzie znajdę informację na temat Chylicy Dolnej i Górnej?
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2013, 21:55:33 wysłana przez Adaś »

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad 2013, 22:26:56 »
-Dobry!- powitał cie młody krasnolud.
-Jak to gdzie? W bibliotece!- rzucił rozradowany. -Chociaż pewnikiem już tam był pan, bo przecie pan tutaj postawny i pewno bywały!- zmieszał się -Coś więcej, coś więcej?- zaczął jak mantrę powtarzać. Po chwili zniknął pod ladą swojego okienka, wychylił się znów w innej części pomieszczenia, przeszukał kilka szaf, szuflad. W końcu stanął przed tobą ponownie.
-Chylica Dolna i Górna, już nie istniejące wioski, to pan pewnie wie, Stokłos, Kupidyn, sołtysi, to pewnie też- zaczął pod nosem wymieniać. -Niewyjaśnione przyczyn... aaa to ja już wiem!- był prawdziwie roztrzepany. Znów zanurkował gdzieś pod ladę, myślałbyś był tam nieodkryty magazyn wszelkich informacji wagi światowej.
-Szczęście pan masz! Prowadziłem niedawno badania, w ramach ćwiczenia na terminie, o podobnych dziwnych przypadkach. Zostały nawet spisane w osobnym tomie uzupełniającym. Ciekawe, że w bibliotece się pan na nie nie natknął..- powiedział chłopak. -W bibliotece szukać, powtarzam, tam wszelka wiedza.- dopiero teraz zauważyłeś. To nie był brud, niechlujna grzywka czy defekt skóry. To okulary ze szkłami jak denka od jabcoków rozmazywały twarz udrzędnika.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Listopad 2013, 20:20:27 »
-A bo widzicie Panocku, krasnal co mi pomagał, nie podał mi jej.-Powiedziałem, próbując się jakoś usprawiedliwić. Choć w sumie nie wiem dlaczego. Jakoś dziwnie ten krasnal na mnie oddziaływał. A do tego jego okulary, były mhm oryginalne.-Pokażcie mi te książkę jeśli łaska.-Powiedziałem grzecznie, sięgając po książkę. Była duża szansa, że w niej znajdę uzupełnienie moich informacji. Które były mi bardzo potrzebne, w końcu jak się powiedziało a to i trzeba powiedzieć b. Więc chwyciłem książkę pewnie, biorąc się za jej studiowanie.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Listopad 2013, 21:45:02 »
To co zacząłeś przeglądać od razu przywiodło ci na myśl luźny zbiór pomysłów, haseł przewodnich, klucz do napisania czegoś poważniejszego niż liścik miłosny do ukochanej, a i temu nie ustępując, czy krótki wywód. Znajdowały się tam oczywiście dane, które już wcześniej dostałeś, kilka statystyk z tzw. "dupy" oraz spis powiązań z innymi wiochami. I właśnie powiązania te były dla ciebie nowością. Według podanych tutaj wytycznych cała afera wyszła dopiero przy Chylicach kiedy do sprawy wmieszali się bohaterowie ze stolicy. I dopiero wtedy wymiar sprawiedliwości mógł coś przedsięwziąć jednak coś poszło nie tak. Komuś zależało by poszło nie tak? Ciężko stwierdzić, na pewno wspomniany przez urzędnika tom byłby użyteczny.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopad 2013, 21:39:46 »
-Mhm... ciekawe.-Burczałem sobie pod nosem, przeglądając księgę. Była ona mi bardzo przydatna, ze względu na informacje, o których nie miałem pojęcia. Wertowałem tak spokojnie księgę, kiedy w końcu ją zamknąłem. Spojrzałem na krasnala, który chyba zajął się swoją robotą. Odłożyłem księgę na bok, po czym spytałem, spokojnym głosem, starając dobrać się jak najlepiej słowa:
-Powiedzcie mi jedno, czy istnieją jeszcze jakieś księgi dotyczące Chylicy? Albo może słyszeliście o kimś kto tam mieszkał i jeszcze żyje? Albo pozostawił po sobie przodków?

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Listopad 2013, 12:08:28 »
-Pewno ktoś się ostał panie, ale znaleźć go to będzie trud niesłychany. Trzebaby się na miejsce udać i tam szukać, choć ja nie wiem jak i przyszłości w tym planie nie widzę. Wszelkie księgi zaś w bibliotece być muszą. U nas tylko to co żem panu pokazał- powiedział spokojnie krasnolud. Widać był już pewien tego co mówi.
-A jak kogoś kto coś może wiedzieć to..- tutaj zawiesił się i spojrzał w otchłań tego co było pod jego stanowiskiem -To będzie pokój XVIII- powiedział po chwili -Pytajcie o Ruhada-

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Listopad 2013, 21:00:14 »
-Skoro mówicie, że tam może mi pomogą, to nie ma powodu by tego nie sprawdzić.-Powiedziałem do krasnala, słysząc o tym co mówi. Była to naprawdę nieoceniona pomoc, z jego strony. Do t ego bez interresowna! A to w tych czasaach, naprawdę jest rzadkością. Więc nie wypadało mi nie podziękować.
-Serdecznie dziękuje za pomoc. Dłużny Panu piwo jestm-Powiedziałem, po czym swe kroki, skierowałen na poszukiwanie pokoju, o numerze XVIII. Gmach był ogromny, to i trochę zajęlo  mi szukanie tego pokoju. Ale w końcu odnalazłem go, mijając hordy ludzi i nieludzi.
Grzecznie zbliżylem się do drzwi i zapukałem po trzykroc

//:Sorry za jakiekolwiek błędy, ale bawię się w mobilnośc bo nie chce mi sie właczać kompa

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Listopad 2013, 22:19:21 »
-Wejść- rozbrzmiało z wnętrza. Wszedłeś. Dopiero teraz dotarło do ciebie, że znajdujesz się w swego rodzaju wydziale zabójstw. Można powiedzieć - krasnoludzka służba kryminalna. I rzeczywiście, w środku wyglądało podobnie. Za sosnowym, prostym biurkiem, znacznie jaśniejszym niż mógłbyś się spodziewać siedział sędziwy krasnolud, biurko otaksowane było tabliczką Ruhad.
-Jak mogę pomóc? Jakieś zabójstwo, wróżda rodowa, zmiana zeznań?- zapytał otwarcie. -Kogoś może podpierdalamy?- dodał z parszywym uśmiechem na ustach.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopad 2013, 14:50:43 »
-Mhm myślę że to można podpisać pod zabójstwo.-Powiedziałem, wchodząc głębiej do pomieszczenia. W powietrzu było czuć, specyficzną atmosferę tego miejsca. Mocno dawało się odczuć, że tu spędzono miesiące na rozwiązywaniu licznych spraw. A do tego to sosnowe biurko, o dziwnie jasnym kolorze. Rozejrzawszy się, spojrzałem na niego i powiedziałem:
-Potrzebują informacji, na temat Chylicy Dolnej i Górnej. Powiecie mi co wiecie?

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Listopad 2013, 15:39:54 »
-Dawna sprawa..- zaczął spokojnie. -To już będzie z 6 lat jak zajmujemy się tą niewyjaśnioną tajemnicą- mówił nie zmieniając tonu. Mimika jego twarzy nie wiele zdradzała, nic ponad to, że męczy już go ten temat i wałkował go pewnie tysiące razy. -Normalnie bym tego nie mówił, ale jako, że śledztwo ma się ku końcowi, z marnym skutkiem, to każda osoba nowa może coś wnieść- lekko uniósł brwi i nadał barwę swojemu barytonowi. -Podejrzewamy, że zaczęło się od rodowej wróżdy między wieśniakami, a ktoś z miasta postanowił to wykorzystać. Ciekawym jednak punktem tego wszystkiego jest to, że jakieś zakazane mordy ze stolicy ruszyły w tamto miejsce i na zlecenie dokonały kompletnej masakry- w końcu przeszedł do rzeczy. -Komuś musiało bardzo zależeć na wpływach, sam za cholerę nie wiem jakich i zlecił przetrzebienie osad.- zawiesił głos.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Listopad 2013, 15:53:24 »
-Macie jakieś dokładne dane tych osób? Albo konkretne podejrzenia, kto gdzie i jak?-Spytałem teraz już, z całkowicie czystej ciekawości. Sprawa ta robiła się coraz bardziej interesująca.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Listopad 2013, 18:55:00 »
-Kto by tam pamiętał płotki.. spisane jest to w karcie śledztwa, wydaje mi się, że winno być w bibliotece.- odparł bez zmrużenia oczu. -Co do zleceniodawcy to mamy różne, niepotwierdzone podejrzenia. Podobno był w to zamieszany karczmarz z Ukon Wacka, jednak nic z niego nie wyciągnęliśmy, brak dowodów- tu uśmiechnął się paskudnie. Wiedziałeś, że jeśli miałby jakiekolwiek poszlaki to karczmarz poszedłby na tortury. Dziwne, że nic nie spreparowano -No i mamy niewiadomy związek Domenicka aep Zirgina z tą sprawą.. też brak dowodów- i powodów żeby wziąć na usługi mistrza małodobrego pomyślałeś sobie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Listopad 2013, 19:07:11 »
-Mhm, powiedzcie jest coś jeszcze warte uwagi, w tej sprawie?-Spytałem krasnala, wiedząc że najprawdopodobniej, wszystko co chciał mi powiedzieć, to mi powiedział. Co prawda istniała szansa, że powie mi coś co nie powinien, tylko na ładne oczy. Niby nikła szansa, że podświadomie ulegnie mojemu urokowi osobistemu i coś powie więcej.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Listopad 2013, 19:21:21 »
-Panie, kurwa, to ja tu jestem policja od zadawania pytań- rzucił tylko, a ty miałeś nieodparte wrażenie, że słyszałeś kiedyś już co.ś takiego

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Listopad 2013, 21:20:54 »
-Teoretycznie według porozumienia, między władzami Ekkerund, a służbami specjalnymi Królestwa Valfden, powinniście udostępnić wszelakie informacje oficerowi owych służb.-Powiedziałem zupełnie zimnym głosem do krasnala, rzucając odznakę na biurko. Co by nie było trochę nakłamałem z tymi porozumieniami, ale to że jestem oficerem służb specjalnych, a nawet prawą ręką Aragorna, to była najszczersza prawda! Teraz mi pozostało tylko czekać na odpowiedź krasnala, a do tego mieć skrytą nadzieję, że "chłopak" to łyknie. Niby ważny z niego śledczy, to i na cztery nogi kuty musi być, ale jak to mówią nadzieja matką głupich!


//:Nie, nie mam perswazji. Po prostu ryzykuje w ciemno, tak więc decydujta o moim losie.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2013, 21:25:47 wysłana przez Adaś »

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Listopad 2013, 15:16:39 »
Krasnolud zmieszał się i to nie na żarty. Wydawałoby się wręcz, że jeśli miałby coś powiedzieć to zacząłby się jąkać, ale.. Ale był to tylko ułamek sekundy.
-A to zmienia postać rzeczy- uśmiechnął się szyderczo. -Trza było od razu, że służbowo, a nie ciekawski petent.. Mogłem się domyślić- mówił dalej. Powieka mu nie drgnęła.
-W takim razie służby Valfden powinny posiadać wszystkie moje raporty- powiedział, widziałeś, że odzyskał rezon po tym chwilowym zmieszaniu.
-Jeśli zaś służby Valfden raporty... zapodziały wśród setek innych spraw i świstków- jakby odetchnął z ulgą uznając to za dobry znak dla swojej sprawy -To ja wypiszę zezwolenie na dostęp do naszych, Ekkerundzkich kopii- dodał i zabrał się za pisanie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wysypisko
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Listopad 2013, 15:16:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything