Autor Wątek: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]  (Przeczytany 3313 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Październik 2013, 20:58:38 »
- No proszę, nasze poszukiwania jednak przyniosły jakieś efekty. - rzekł, przyglądając się mapie. Po krótkim odpoczynku zajął się grzebaniem martwych kłusowników. Zajęło to około dwie godziny, jednak truchła zostały dokładnie zakopane, by uniemożliwić drapieżnikom rozszarpanie ich i rozniesienie po całym lesie.
- Zwłoki pogrzebane, trofea spakowane. Możemy ruszać dalej.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Październik 2013, 21:34:17 »
- Nigdzie, nie ruszamy. Wracamy do Ostoi. Trzeba się trochę lepiej przygotować i odpocząć. - rzekłem w odpowiedz.
- W sumie to już trochę zgłodniałem, a zaraz miną wieki od ostatniego posiłku. - dodałem i rozdzielając bagaże ruszyliśmy drogą powrotną do koni.
Znana nam ścieżka powrotna wiodła prosto i bezpiecznie, lecz jak to zwykle bywa niespodzianki czekają na wszystkich zawsze i wszędzie. Tym razem ową niespodzianką było źródło ryku, który usłyszeliśmy dobrą chwilę wcześniej, gdy poszukiwaliśmy kłusowników.
Owym źródłem okazał się niedźwiedź, który niespodziewanie wyłonił się zza okazałego krzaka jarzębiny, spod którego wyjadał jakieś młode korzenie roślin.
Zwierze dostrzegło myśliwych, lecz póki co nie zareagowało atakiem. Niedźwiedź dźwignął się jedynie na tylne łapy ukazując się nam w całej swej krasie i ogromie.
- O cholera! - zakląłem. -Rozejść się i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Postępować powoli i nie próbować nawet strzelać w łeb. ÂŁadować tyle strzał ile się da w okolice serca, a jak rzuci się na któregoś to nie chojraczyć tylko spieprzać na drzewo czy gdzie się tylko da. Już. - poleciłem półszeptem towarzyszom.
Niedźwiedź

//: Zwierzę póki co nie atakuje.
//: Stoi między drzewami, na dwóch łapach w odległości 120 metrów od nas.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Październik 2013, 21:34:17 »

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Październik 2013, 19:14:47 »
- O cholera, niedźwiedź! - powtórzył po Gordianie. Od razu zrobił tak, jak polecił kompan, czyli cichym i spokojnym krokiem oddalił się od grupy, by bestia miała mniejsze szanse na atak. Po tym zdjął łuk i wyciągnął go przed siebie, sięgnął po strzałę i nałożył ją na cięciwę. Odległość była spora, dlatego najpierw oszacował kierunek wiatru, po czym naciągnął cięciwę i wymierzył w niedźwiedzia. Nie było czasu na namysły, dlatego po krótkiej chwili puścił strzałę, pozwalając jej na swobodny lot w kierunku drapieżnika.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Październik 2013, 20:15:47 »
Gdy strzała Arcusa uderzyła w niedźwiedzia nie było już czasu na myślenie, ani planowanie. Trzeba było działać... i to bardzo szybko.
Odrzucając paczkę z niesionymi trofeami złapałem za łuk i nałożyłem strzałę na cięciwę. Raniony w klatkę niedźwiedź zaczął się miotać próbując wyszarpnąć grot i ogólnie cały pocisk z ciała, lecz z każdym ruchem robił sobie tak naprawdę jeszcze większą krzywdę.
Naciąganie łuku trwało tylko kilka sekund, lecz te kilka sekund mogło zaważyć o wielu sprawach, w tym również tej najważniejszej, czyli życiu.
Celowałem w miejsce newralgiczne dla chyba wszystkich stworzeń - serce. A właściwie to miejsce, w którym to serce powinno się znajdować. Nie było łatwo, gdyż wiadomo, nerwy brały górę ale trzeba było strzelać, co też po krótkiej chwili uczyniłem.
Pocisk utkwił w ciele niedźwiedzia, ale nie zadał śmiertelnego ciosu. Trzeba było ponowić strzał, co też chwilę później uczyniłem. Ranione kilkoma pociskami zwierzę zwaliło się na cztery łapy i próbowało jeszcze na nas zaszarżować, ale niestety rany były zbyt poważne i po ledwo dwudziestu metrach niedźwiedź padł bezsilny. Jeszcze ryczał, jeszcze wierzgał nogami, ale to już nic nie dawało.
Ostateczny strzał w łeb zakończył jego żywot, a my zajęliśmy się jego oprawianiem, co z uwagi na wielkość zwierzęcia zajęło nam prawie godzinę.
-Ja sprzedam tą skórę Bosperowi za jakiś czas, a potem rozliczymy się już w Ostoi. - zakomunikowałem towarzyszom unikając nieporozumień. Potem już wszyscy razem wróciliśmy razem do myśliwskiej wioski, z zamysłem kolejnego polowania, którego celem będą nie tylko wilki...

Pozyskujemy:
16 pazurów niedźwiedzia
5m2 skóry niedźwiedzia
15 litrów krwi niedźwiedzia
4 kły niedźwiedzia


Zadanie zakończone!

Podsumowanie:
Gordian, Melkior i Arcus wybrali się na poszukiwanie grupy kłusowników, którzy bezprawnie polowali na terenach przyległych do Ostoi. Po zabiciu kilku wilków ucztujących nad truchłem zabitego jelenia odnaleźli obozowisko bandytów, w którym oprócz samych kłusowników odnaleźli jeszcze jednego bandytę i mapę, na której ktoś oznaczył kolejne obozowisko, które mogło być miejscem polowań kolejnej grupy bandytów. Wracając do Ostoi myśliwy natknęli się jeszcze na niedźwiedzia, którego pokonali i już bezpiecznie wrócili do domów.


Nagrody

Gordian:
Nazwa: 37x pazur wilka
Nazwa: 12x kieł wilka
Nazwa: 9m2 skóry wilka
Nazwa: 2,5m2 skóry z jelenia
Nazwa: 1x srebrny pierścień
Nazwa: 1x mapa
Nazwa: 16 pazurów niedźwiedzia
Nazwa: 5m2 skóry niedźwiedzia
Nazwa: 15 litrów krwi niedźwiedzia
Nazwa: 4 kły niedźwiedzia
Nazwa: 3x przepaska kłusownika

Arcus:
Nazwa: 21x pazur wilka
Nazwa: 8x kieł wilka
Nazwa: 7m2 skóry wilka
Nazwa: 2,5m2 skóry z jelenia
Nazwa: 1x srebrny pierścień
Nazwa: 2x przepaska kłusownika

Melkior:
Nazwa: 68 pazurów wilka
Nazwa: 20 litrów krwi wilka
Nazwa: 8m2 skóry wilka
Nazwa: 16x kły wilka
Nazwa: 2,5m2 skóry z jelenia
Nazwa: 1x srebrny pierścień

Talenty:
Gordian:
Aktywność: 1 złoty talent
Opis: 1 srebrny talent
Walka: 2 srebrne i 2 brązowe talenty (+1 srebrny rasowy)
Premia: 300 grzywien

Arcus:
Aktywność: 1 złoty talent
Opis: 1 srebrny talent
Walka: 2 srebrne i 1 brązowy talent
Premia: 275 grzywien

Melkior:
Aktywność: 1 srebrny talent
Opis: 1 brązowy talent
Walka: 1 brązowy talent
Premia: 100 grzywien
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2013, 16:35:52 wysłana przez Gordian »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Listopad 2013, 11:32:31 »
//W talentach Gordiana jest błąd. Bonus wliczamy zawsze do najwyższego otrzymanego talentu. Możecie wprowadzić talenty do kart postaci, oraz grzywny do majątku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Listopad 2013, 11:32:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top