Autor Wątek: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie Gordiana, Melkiora i Arcusa]  (Przeczytany 3315 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Nazwa wyprawy: Bo wyrzucenie z siodła boli
Prowadzący wyprawę: Gordian
Uczestnicy: Gordian, Melkior, Arcus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: przynależność do ÂŁowczych Królewskich


Na zewnątrz panował przyjemny chłód, w porównaniu z tym ciepłym wnętrzem karczmy, w której gdyby nie muzyka można byłoby spać. Szykował się piękny dzień, chociaż słońca nie można było się spodziewać. Co było niezwykle pomocne z uwagi na to, że uczestnikami tych konkretnych łowów mieli być Gunses z Severusem, którzy prywatnie należeli do grona osób uzależnionych od pewnego czerwonego płynu, który to nie był ani winem, ani sokiem z buraków.
Nie mniej jednak dzionek był całkiem całkiem i siedząc pod karczmą cierpliwie czekałem na pozostałych.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2013, 20:39:08 wysłana przez Gordian »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Październik 2013, 11:55:30 »
- Można się z wami zabrać? Melkior jestem tak przy okazji. - Powiedział do człowieka wychodząc z karczmy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Październik 2013, 11:55:30 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Październik 2013, 12:15:27 »
-Oczywiście, im nas więcej tym lepiej. - odparłem patrząc w dal. - Gordian. Witaj. Mam nadzieję, że przynajmniej znajdziemy tych mądrych, którym zachciało się z nami konkurować. Jak jesteś gotowy to siadaj i poczekamy razem, bo tam impreza w pełni.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2013, 19:16:02 »
- Oby. - powiedział i przysiadł na ławeczce. - I pewnie szybko ta impreza się nie skończy.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2013, 20:53:18 »
-Dobra, nie będziemy czekać na nich cały dzień. We dwóch powinniśmy sobie dać radę. Szykuj konia i jedziemy. - powiedziałem i wstałem z ławeczki. Od stojącego nieopodal opłotka odwiązałem cugle własnego wierzchowca i wskoczyłem na jego grzbiet.

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2013, 21:12:53 »
Arcus spostrzegł myśliwych, którzy prawdopodobnie wybierali się na łowy. Były to dla niego obce twarze, jednak wspólne polowanie byłoby świetną okazją, aby zdobyć nowych kompanów. Po krótkiej chwili podszedł do nich.
- Witajcie, jestem Arcus. Zakładam, że wyruszacie polowanie, mam rację?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2013, 21:31:07 »
- Nie mylisz się. Jedziemy na polowanie i utarcie nosa kilku obwiesiom, którzy powiedzieli sobie, że mogą być mądrzejsi od nas. Jak masz łuk, jakiś ciemny płaszcz i konia to możesz jechać z nami. Zakładam, że wrócimy przed zmrokiem. - odpowiedziałem kolejnemu myśliwemu, który zgłosił swoją chęć do udziału w tej niezwykle szalono-zabójczej misji, którą wspólnie z Melkorem zamierzaliśmy podjąć.
-Aha. Gordian Tinuvel, ale Gordian wystarczy. - dodałem.

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2013, 23:05:19 »
- Miło mi Cię poznać. Chętnie wyruszę z Wami, jednak wcześniej powinienem zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie. Możecie wyruszyć beze mnie, jeśli nie wrócę w ciągu godziny. Bez obaw, dogonię Was. - odpowiedział, po czym udał się gdzieś.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik 2013, 09:32:35 »
-Dobrze Melkorze, jedziemy. - powiedziałem do myśliwego i poprawiłem popręgi siodła. Wiążąc pod szyją płaszcz włożyłem stopę w strzemię i wskoczyłem na grzbiet wierzchowca. Nie było sensu dłużej czekać, wszak już wstawał nowy dzień.
Arcus powinien zaraz wrócić, a jeżeli nie wróci to będzie to dla niego najlepsza szkoła tropienia. Dzień wstawał mglisty i ciężki. Chmury całkowicie zasnuły niebo, a pomiędzy drzewami unosił się mglisty opar ograniczając widoczność do kilkunastu metrów.
Jeźdźcy ruszyli na południe, traktem w kierunku Efechidon, gdzie kilka dni wcześniej znalazłem martwe zwierze.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Październik 2013, 09:58:33 »
Melkior nie zdążył przedstawić się wąpierzowii bo ten zniknął szybciej niż się pojawił. Elf wsiadł na konia i pojechał za Gordianem.
- Paskudna pogoda co nie?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Październik 2013, 10:29:48 »
- Ano nieciekawa. - zgodziłem się z towarzyszącym mi myśliwym.
- Chociaż z drugiej strony mgła jest dla nas sojusznikiem, bo żaden z nas nie jest ekspertem w ukrywaniu się w lesie. Dlatego możemy mieć większe szanse na podejściu tych kłusowników. Ale teraz już cicho, bo zbliżamy się do miejsca, w którym znalazłem jelenia. Zatrzymajmy się tam. - powiedziałem do Melkora wskazując mu na złamane drzewo pokryte wszelkimi rodzajami mchów i porostów.
Zajeżdżając pod wskazaną wcześniej pozycję zostawiłem tam konia i przywiązałem go do drzewa.
-Dalej pójdziemy już pieszo, bo nie będziemy myśleli na szybko co zrobić z końmi, jeżeli dojdzie co do czego. Martwi mnie tylko to, że nasz towarzysz wampir jeszcze nie wraca. Mam nadzieję, że nas odnajdzie. Chodźmy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Październik 2013, 11:46:19 »
- Jeśli nie znajdzie to jego strata. - powiedział elf schodząc z konia po czym przywiązując go do drzewa. Poklepał jeszcze rumaka po szyi i ruszył w ciszy za Gordianem z przygotowanym łukiem. Ot na wszelki wypadek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Październik 2013, 13:30:29 »
//: Od razu uprzedzam, że polowanie trwa max do jutra, więc byłoby miło, jakbyście byli aktywni:)

Pokiwałem tylko porozumiewawczo głową i już bez słowa ruszyłem w las. Celowo nie wracając na szlak staraliśmy się odszukać ślady bytności kłusowników, w postaci połamanych gałęzi, martwych zwierząt czy pułapek na owe stworzenia zastawionych. Nie uszliśmy daleko, gdy prawie wpadliśmy do zamaskowanego wilczego dołu, który sądząc po rozmiarach przygotowany był na niedźwiedzia, albo innego wielkiego zwierza.
Nic jednak z tym nie zrobiliśmy, by nie zdradzić swojej obecności i łukiem obeszliśmy to miejsce kierując się do martwego jelenia, który kilka dni wcześniej przestraszył mojego konia.

Zapach rozkładającego się mięsa roznosił się już od kilku dobrych chwil a wszędobylska wilgoć jeszcze potęgowała ten efekt sprawiając, że już po kilku minutach ubrania przesiąknęły tym nieprzyjemnym zapachem, który jak areozol osadzał się na skórach i materiałach, w które byliśmy ubrani.
Truchło jelenia przywołało z lasu nie tylko nas. Dostrzegliśmy kilka wilków, zajętych rozczłonkowywaniem tego co pozostało ze zwierzęcia.


7xWilk
//: Zwierzęta zajęte są jedzeniem, nie widzą nas ani jeszcze nie czują.
//: Jest wczesne przedpołudnie, widoczność średnia.
//: Wilki stoją od nas w odległości strzału z łuku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Październik 2013, 14:32:47 »
Elf przykucnął i zajął dogodną pozycję, nałożył strzałę na cięciwe i wycelował w najbliższego wilka. Strzała poszybowała prosto w kark bestii, zwróciło  to zapewne uwagę reszty stada. Melkior miał już gotową drugą strzałę którą posłał prosto w wilczy łeb.

Wilki 2/7

//Jesteśmy w lesie? Bo nie jestem w 100% pewien czy mam te 2 finiszery.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Październik 2013, 16:20:32 »
//:Tak stoimy cały czas w krzakach, a nad nami szumi las.

Gdy pierwsza strzała Melkiora ugrzęzła w czaszce wilka ja też przygotowałem się do ataku. Zdejmując łuk z pleców lekko ugiąłem nogi i przyjąłem pozycję do strzału. Dalej wszystko postępowało machinalnie. Ręka dosięgnęła strzały, która zaraz wylądowała na łuczysku, broń zatrzeszczała przed strzałem, a potem wilk tylko jęknął przeszyty pociskiem.
W sumie to zaraz za nim padł kolejny rażony kolejnym strzałem elfa. Pozostałe wilki rozbiegły się z miejsca w którym stały i teraz ruszyły na myśliwych.
-Na drzewo! - krzyknąłem tylko i wybijając się z obu nóg chwyciłem gałąź znajdującą się pół metra wyżej mojej głowy. Bezproblemowo podciągnąłem się i oplatując konar nogami znalazłem bezpieczne miejsce chroniące przed drapieżnikami.

3/7

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Październik 2013, 17:05:23 »
- Yep. - Padło z ust elfa słowo które w slangu oznaczało tyle co ''no raczej kurwa". Szybko podniusł się z ziemi i podbiegll do najbliższego drzewa i chwyciwszy się gałęzi na tyle niskiej i grubej by było bezpiecznie wskoczył na nią i zajął wygodną pozycję. Zdążył jeszcze narychtować łuk i wypuścić śmiertelny pocisk prosto w czaszkę biegnącego wilka. Ten padł oczywiście martwy. Elf nałożył drugi pocisk, wilki były już dość blisko toteż łatwiej było trafić kolejjnego który oberwał w kark.

wilki: 5/7

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Październik 2013, 17:16:40 »
Arcus opuścił magazyn Bospera i udał się do chaty, gdzie przyodział nowy pancerz. Następnie przygotował i przeliczył strzały, sprawdził stan łuku i udał się do stajni. Po kilku minutach obsiadł wierzchowca i wyruszył z Ostoi. Przemierzał drzewa i polany, w końcu natknął się na ślady myśliwych. Po pewnym czasie dostrzegł konie myśliwych, dlatego również zszedł z konia i pozostawił go w tym miejscu. Idąc dalej, usłyszał warczenie bestii, prawdopodobnie wilków. Zdjął z pleców łuk i sięgnął po strzałę, następnie szybkim krokiem popędził w stronę odgłosów. Spostrzegł kilka wilków i zbliżywszy się, naciągnął cięciwę i wymierzył w bestię. Strzała poszybowała prosto w wilka.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Październik 2013, 17:43:19 »
Strzała Arcusa przebiła wilka, który padł bez życia na ziemię. A ja korzystając z okazji chwilowego zamieszania również wycelowałem w ostatnie zwierze i nie czekając nim wilk ugryzie kogokolwiek wystrzeliłem. Padł podobnie jak pozostałe.
Zeskakując z drzewa zwróciłem się do Arcusa
-Nie spieszyłeś się za bardzo... ale dobrze, że jesteś. Przydasz się. Zabierajmy się za robotę. - powiedziałem zaczynając oprawiać swoje wilki.

//: Opisać ładnie, co i jak pozyskujecie, bo podobno tak trzeba

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Październik 2013, 17:54:40 »
- No cóż, nie łatwo było Was znaleźć, ale jakoś się udało. - odpowiedział i wyciągnął zza pasa niewielki nóż, który powierzchniowo wbił w brzuch świeżo upolowanego wilka i zaczął go skórować. Skóra byłą największym wyzwaniem, dlatego pozyskanie jej zajęło najwięcej czasu. Po tym myśliwy zabrał się za pazury wilka. Wystarczyły proste cięcia, dlatego nie było to zbyt czasochłonne. Do zdobycia pozostały jedynie kły. W tym celu wampir wbił nóż w dziąsła zwierzęcia i zaczął nim stopniowo ciąć. Po kilku chwilach wystarczyło silniejsze szarpnięcie, żeby zdobyć trofeum.

16x pazur wilka
4x kieł wilka
2m2 skóry wilka
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2013, 17:56:44 wysłana przez Arcus »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2013, 18:14:15 »
-A trzeba było się szybciej uwinąć z tym pancerzem. - odpowiedziałem wampirowi wyciągając pazury. Dosyć szybko poszło mi też z wyrywaniem kłów, chociaż nie powiem, że nie robiłem tego delikatnie. Cholera wie co mogło przenosić takie wilczysko. No i na końcu skóra, a z tą jak zwykle zabawa, jednak co było robić? Trzeba było ją ściągnąć techniką pokazaną przez... hmm chyba Elenę. W sumie to nie było ważne. Ważne było tylko to, że po kilkunastu minutach wilki pozostały już tylko kupą parującego jeszcze mięsa.
-Gotowi do drogi?


32x pazur wilka
8x kieł wilka
4m2 skóry wilka

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bo wyrzucenie z siodła boli [polowanie]
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2013, 18:14:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top