Autor Wątek: Praktyka czyni rycerza  (Przeczytany 3345 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Praktyka czyni rycerza
« dnia: 14 Lipiec 2013, 14:53:35 »
Nazwa wyprawy: Praktyka czyni rycerza
Prowadzący wyprawę: Aurius
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Brak
Uczestnicy wyprawy: Aurius, Canis

Paladyn zaczął opuszczać kwaterę rekruta.
-Jeśli potrzebujesz się przygotować to poczekam. Jak nie to możemy od razu ruszać. Jakieś pytania?

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipiec 2013, 14:56:03 »
- Skarpetki mam, możemy ruszać. - Powiedział i dziarsko stanął na baczność gotowy do wymarszu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipiec 2013, 14:56:03 »

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipiec 2013, 15:21:29 »
-Sprawdzimy okolice. Zobaczymy, czy nikt nie potrzebuje z czymś pomocy. Chwasty trzeba wyrywać zanim przejdą na główną część ogródka.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2013, 16:04:27 »
- Dobrze, w takim razie ruszajmy. - Powiedział Canis i razem z Auriusem wyszli z kwatery.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2013, 17:00:55 »
Dwaj członkowie Bractwa ruszyli przez główny dziedziniec. Zamierzali rozejrzeć się po okolicy, więc zrezygnowali z użycia koni. Poza tym taki marsz mógł wyjść tylko na dobre. Opuściwszy tereny organizacji skierowali swoje kroki na wschód.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2013, 21:41:49 »
- Na pieleniu to się zbytnio nie znam... żebyśmy przypadkiem dosłownie takiego potrzebującego nie znaleźli... - Powiedział Canis przerywając długą ciszę. Przemierzaliśmy szlak w sąsiedztwie drzew... Szumiący lat i opadające liście z drzew były jednymi z naszych atrakcji w czasie tej przechadzki, chociaż nie jedynymi... Co rusz można było ujrzeć pojedyncze żyjątka zbierające zapasy przed nadchodzącym Hemis... Dwóch podróżników kompletatorów walorów przyrodniczych tylko czekało na coś co zakłóci tą przyjemność i stworzy nam okazję do wypełniania swych obowiązków...

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2013, 22:33:39 »
-Witajcie panowie! - zawołał jakiś chłop koło drogi. -Szanowni panowie są z Bractwa nieopodal, prawda?
-Tak, pełnimy posługę u Zartata. Choć te obok mnie dopiero co zaczyna. Macie jakiś problem w okolicy? - spytał paladyn.
-My tutaj nie, ale podobnież w wiosce nieco dalej tak. Zwą ją Mirty. Tam panowie powinni coś znaleźć.
-Dziękuje za informację. Trzymaj. Paladyn rzucił jedną grzywnę z mieszka chłopu. -I co na to powiesz Canisie? Ruszamy to sprawdzić?

100 grzywien - 1 = 99

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2013, 23:09:19 »
- Lećmy Lećmy. - Powiedział Canis i krzywo spojrzał na Auriusa. I we dwoje wieczorną porą ruszyli w kierunku wskazanej przez "jakiegoś chłopa"

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2013, 23:18:42 »
Dwójka podróżników z Bractwa ruszyła w wyznaczonym kierunku. Nie było wskazania na pośpiech, więc marsz okazał się dość przyjemny. Okoliczni ludzie rozpoznawali ich po płaszczu paladyna i pozdrawiali odrywając się na chwilę od swych zajęć. Zakonni bracia dbali o to, żeby po pewnych wydarzeniach widzieć ich w lepszym świetle.

-Powiedz mi, co tak na prawdę cię przywiało do Bractwa? Skoro byłeś uczniem króla Isentora, musiałeś znać się na magii, a nie poznałem jeszcze maga, który by całkowicie opuścił swą ścieżkę.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipiec 2013, 00:12:08 »
- Miałem swoich adeptów, swoich nekromantów których szkoliłem i w teorii i w praktyce... coś tam chyba się znałem... Odkąd służyłem jako Adept w ÂŚwiątyni Beliara na Pustyni Ohsi, poprzez zostanie Nekromantą aż wreszcie Liszem w Mrocznym Pakcie, minęło wiele czasu, wiele się zmieniło. Cieszę się, że w końcu spotkał mnie los podobny do Travisa, mojego kolegi adepta, pierwszego ucznia Isentora w ÂŚwiątyni Beliara. Szkoda, że tak późno. Tyle, że jego dusza została jako pierwsza wchłonięta przez Meaneba... Moja w wyniku jakiegoś mojego eksperymentu wróciła do stanu sprzed zostania adeptem. A to czy znalem się na magii czy nie, czyim byłem uczniem, niema najmniejszego znaczenia. To było, minęło. A każdy po moich przeżyciach chyba nie chciał by ryzykować ponownie "wypaczenia i tak już nadszarpniętego umysłu". - Powiedział mając nadzieję, że usatysfakcjonuje rozmówcę, przekaże to co na prawdę chciał wiedzieć. Po czym zaczął zastanawiać się czy mężczyzna przy drodze nie chciał podróżników czasem zająć przechadzką po niekończącej się drodze.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipiec 2013, 10:20:05 »
-Rozumiem. Więc została ci dana tak zwana "tabula rasa" i postanowiłeś to wykorzystać. Jeszcze jedno pytanie. Canis to słowo pochodzące z języka, którego używamy do niektórych modlitw i błogosławieństw. Oznacza ono psa. Czy to jakiś pseudonim?

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipiec 2013, 10:34:29 »
- Trauma to imię żeńskie w niektórych krajach, a dla nas to słowo oznacza co innego. Podobnie jest z moim imieniem. - Powiedział lekko wkurzony porównaniem go do psa. I szli dalej...

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2013, 13:22:09 »
Dwójka w końcu natrafiła na jakiś znak. Niezbyt wyraźnie widniał na nim napis Mirty. Wokół malował się obraz zwyczajnej wioski, jakich tu pełno. Niewielkie chaty mieszkalne, spore stodoły i spichlerze. Ot zwyczajna wieś.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lipiec 2013, 15:30:17 »
- No nie słychać by ktoś wyraźnie krzyczał pomocy i ratunku... Dobrze by było udać się do jakiejś karczmy, albo dopytać o sołtysa i mieszkańców... o problemy.- Powiedział Canis i kroczył dalej do wsi...

- O widzisz! Tam jest jakaś gospoda! - Powiedział i wskazał ÂŁadny budyneczek na rozstaju dróg! Z dużym fajnym szyldem w kształcie kufla od piwa.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lipiec 2013, 16:36:08 »
-Wiesz nie wszyscy lubią się dzielić swoimi kłopotami. - odparł paladyn. Potem ruszył w stronę gospody. Kiedy Aurius znalazł się w środku, jakoś nie specjalnie zwrócono uwagę na jego osobę. Zakonnik zbliżył się do kontuaru.
-Witajcie karczmarzu, można prosić o odrobinę wody?
-Oczywiście. Dla panna zakonnika wszystko. Widać jacyś bracia tu już działali, bądź miejscowi słyszeli wiele dobrego o organizacji. -Canisie, napijesz się czegoś?

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lipiec 2013, 18:06:47 »
- Nie, dziękuję. - odparł. - Panie Karczmarzu, czy działo się coś ostatnio... niepokojącego w okolicy?

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lipiec 2013, 19:10:04 »
-Skoro już pytacie to było parę dziwnych informacji. Rus, miejscowy zielarz skarżył się, że słyszy jakieś zgrzytanie gdy zbiera zioła nieopodal starego leśnego cmentarza. Również nasz myśliwy Dengan, wspominał coś o niemal całkowitym zniknięciu zwierzyny w tamtym rejonie. Widać jakieś ciemne siły musiał się sprowadzić w tamtejsze okolice.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lipiec 2013, 20:40:40 »
- A Czy mógłby pan powiedzieć gdzie ten zielarz i myśliwy mieszkają aby mogli nam coś powiedzieć, lub wskazać miejsce położenia tegoż cmentarza?

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lipiec 2013, 22:03:42 »
-Dengan na pewno jest teraz poza domem. Ale Rusa z pewnością zastaniecie. Mieszka parę domków dalej. Można poznać po ciągle unoszącym się dymie z komina i wszechobecnym zapachu ziół z okolic.

Canis

  • Gość
Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lipiec 2013, 22:22:55 »
- Dziękuję bardzo. - Powiedział Karczmarzowi, po czym zwrócił się do żłopiącego wodę paladyna. - To co, idziesz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Praktyka czyni rycerza
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lipiec 2013, 22:22:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything