Autor Wątek: Wskrzeszenie Nocturnusa  (Przeczytany 1002 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Wskrzeszenie Nocturnusa
« dnia: 04 Maj 2013, 16:32:12 »
Nazwa wyprawy: Wskrzeszenie Nocturnusa
Prowadzący wyprawę: Mortis (Isentor)
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Nocturnus

Dusza Nocturnusa błąkała się po świecie, natomiast jego ciało spoczywało w sali rytualnej Mrocznego Paktu. Przygotowania do rytuału wskrzeszenia były niemal zakończone.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wskrzeszenie Nocturnusa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2013, 16:51:09 »

Mortis dokładnie zbadała ciało Nocturna, zszyła i uleczyła pobieżne rany, nastawiła złamania. Ciało pełne było blizn na szyi, na nogach, lewym ramieniu oraz brzuchu.
- Adept będzie się musiał pogodzić z takim wyglądem, przynajmniej przeżyje.


W między czasie, ówcześnie przygotowana mikstura podgrzewająca się w żeliwnym kociołku wiszącym nad płomieniami w kominku osiągała odpowiednią temperaturę. Mortis zerwała dwie ususzone rośliny zwisające ze sznurka (krzyczące ziele i słoneczny aloes), a następnie umieściła je w kotle. Odczekała chwilę, potem jeszcze raz zamieszała, by upewnić się, że składniki tworzą odpowiednią konsystencje. Następnie przelała miksturę do złotego pucharu, uniosła nań swą dłoń i okaleczyła się. Purpurowa krew spłynęła po bladej, kobiecej dłoni do złotego naczynia. Mortis zaczęła wypowiadać następujące słowa:
Z pieczary zew Rashera dobiega straszliwy.
Gdy śmierć się odwraca, kto umarł - ten żywy.
Nie śmierć to, lecz tylko kłamstwo i ułuda.
Z jej ramion każdego wyrwać się uda!

Na koniec wymieszała roztwór raz jeszcze, umoczyła trzy palce prawej ręki w miksturze i namalowała magiczną runę na czole zwłok. Pozostałą zawartość pucharu wypiła, odszedła od kamiennego stołu, na którym spoczywało ciało. I wykrzyczała:
- Iaosh elizqiashar xu anashhu gryshiltu Nocturn!
Zapadła grobowa cisza...
Adept energicznie otworzył oczy, zorientował się, że znów żyje. Spojrzał na Mortis, lecz ta nadal stała nieruchomo wpatrując się w niego posępnie. Po chwili, ze stoickim spokojem otarła krew spływającą jej po kącikach ust.
- Jak się czujesz?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2013, 16:53:52 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wskrzeszenie Nocturnusa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2013, 16:51:09 »

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wskrzeszenie Nocturnusa
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2013, 17:21:05 »
Nocturnus wstał. Rozejrzał się dookoła, po czym dokładnie przyjrzał się swojemu ciału i poruszał kończynami.
- Zimny oddech śmierci przeminął. Czuję otaczający mnie świat... Otrzymałem drugą szansę, więc nie zmarnuję jej. Moja porywczość okazała się zgubna, nie popełnię już tego błędu. Bardzo Ci dziękuję, mistrzyni! Uratowałaś mi życie.
Nocturnus ukłonił się z szacunkiem i wdzięcznością.
- Chciałbym zabrać się do nauki, czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie mojego stanu zdrowia?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wskrzeszenie Nocturnusa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2013, 17:23:15 »
Wyprawa zakończona
- Nie forsuj się przez pewien czas. Poza tym jesteś mi winien 1000 grzywien. To nie był darmowy rytuał.


//Nie tracisz talentów ani umiejętności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wskrzeszenie Nocturnusa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2013, 17:23:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything