Autor Wątek: Dwór Barona Melkiora Tacticusa  (Przeczytany 11234 razy)

Offline Celia Tacticus

• NPC
  • Reputation Power: 0
  • Celia Tacticus nie ma żadnego wpływu.

Odp: Dwór Barona Melkiora Tacticusa
« Odpowiedź #300 dnia: 02 Sierpień 2019, 16:33:25 »
- Dobrze, masz to ze sobą? Wyślę to do zredagowania a potem ktoś to zawiezie gdzie trzeba. Melkior nue lubi propagandy ale cóż, czasem trzeba.

Offline Warcisław

• Najwyższy Sędzia
  • Reputation Power: 4
  • Warcisław nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #301 dnia: 02 Sierpień 2019, 22:19:52 »
- Wszystko jest tutaj. - Melkior podał Celii papiery z zaprojektowanymi artykułami. - Czy wiadomo coś, aby Melkior planował jakieś dalsze przedsięwzięcia? - dodał pytająco.

Offline Celia Tacticus

• NPC

« Odpowiedź #302 dnia: 03 Sierpień 2019, 11:09:23 »
- Wszystkim zajmuję się na razie ja, Melkior jest teraz zajęty jakimiś tajnymi sprawami.

Offline Miyashi

• Obywatel
  • Reputation Power: 1
  • Miyashi nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #303 dnia: 04 Sierpień 2019, 21:37:14 »
Wojownik kierował się wskazówkami miejscowych by dotrzeć na miejsce. Dwór był spory jak większość posiadłości szlachty w tym mieście. Miyashi znalazł się pod drzwiami i zapukał dając znać o swojej obecności gospodarzowi.

Offline Warcisław

• Najwyższy Sędzia

• Karta postaci

« Odpowiedź #304 dnia: 05 Sierpień 2019, 01:31:57 »
- Ale czy istniałaby jakakolwiek możliwość, aby porozmawiać z nim w najbliższym czasie? - nie ustępował w dyskusji Warcisław.

Offline Melkior TacticusAutor wtku

• Podskarbi Koronny
  • Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron PeranSzlachcic Javemir i KallarCzeladnik kowalstwa
« Odpowiedź #305 dnia: 05 Sierpień 2019, 11:20:37 »
Akurat gdy Miyashi pukał do drzwi do domu wracał Melkior.
- Witaj. W sprawie ogłoszenia pewnie? Jestem Melkior. Przedstawił się i poszedł otworzyć drzwi. Gestem zapraszając gościa do salonu. Gdzie przebywała jego siostra i Warcisław. Wskazał Miyashiemu wolny fotel.
- Witajcie. Rozumiem Warcisławie że przyniosłeś papiery? Świetnie.

Offline Miyashi

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #306 dnia: 05 Sierpień 2019, 11:27:19 »
-Tak, ja właśnie w tej sprawie. Miło mi poznać. Ja nazywam się Miyashi. Mężczyzna wszedł do środka za gospodarzem i ukłonił się lekko pozostałym gościom.

Offline Celia Tacticus

• NPC

« Odpowiedź #307 dnia: 05 Sierpień 2019, 11:36:15 »
- Witajcie. Przywitała nieznajomego i brata. - Tak, papiery są tutaj. Gotowe do wysyłki.

• Podskarbi Koronny
  • Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.Melkior Tacticus nie ma zbyt dobrej opinii.

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #308 dnia: 05 Sierpień 2019, 11:47:02 »
- Moja siostra Celia, Najwyższy Sędzia Warcisław Iquilant. Przedstawił gości. - Skoro wszystko jest i nie musimy marnować czasu na oczekiwanie to tak. Te dwie koperty muszą trafić na Dihok, konkretnie do Sannau, do redakcji Kuryera Vrih, oraz do Hierarchy Adefarda VIII. Być może ktoś będzie ci przeszkadzał w tym zadaniu, niestety, z uwagi na... delikatną naturę tego zadania nie mogę ci przydzielić eskorty bo to by budziło podejrzenia. Płacę czterysta grzywien, plus sto grzywien na "wydatki służbowe".

Offline Miyashi

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #309 dnia: 05 Sierpień 2019, 12:05:23 »
-Jeśli to możliwe to przydałyby mi się mapy z droga i okolicą. Nie znam jeszcze tak dobrze każdego rejonu. A stawka jak najbardziej mi odpowiada.

• Podskarbi Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #310 dnia: 05 Sierpień 2019, 12:14:09 »
- Musisz jechać do Atusel, znaleźć starek płynący do Sannau i najwyżej trzy dni później jesteś na miejscu. Melkiir położył na stole mieszek z setką grzywien.

9120-100=9020

Offline Miyashi

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #311 dnia: 05 Sierpień 2019, 12:17:21 »
-Rozumiem. Jeszcze jakieś rzeczy, które powinienem wiedzieć? Jeśli nie to będę się zbierał bo podejrzewam, że śpieszy się panu z owymi dokumentami.

Offline Celia Tacticus

• NPC

« Odpowiedź #312 dnia: 05 Sierpień 2019, 12:19:39 »
- Popłyniesz Albatrosem. Czeka w porcie, przygotowałam się by ułatwić zadanie jak tylko się da. A, gdyby pytano. Pracujesz dla Kompani Handlowej Pancerny Wiewiór.

Offline Miyashi

• Obywatel

• Karta postaci

« Odpowiedź #313 dnia: 05 Sierpień 2019, 14:30:49 »
-Rozumiem. W takim razie zbieram się. Komu w drogę temu czas. Miyashi wziął sakiewkę i zaczał kierować swe kroki na zewnątrz. Musiał iść do wschodniej bramy, ku drodze do Atusel.

100 + 500 = 600g

Offline Warcisław

• Najwyższy Sędzia

• Karta postaci

« Odpowiedź #314 dnia: 13 Sierpień 2019, 23:03:41 »
- A powiedz Melkiorze... - zaczął pomału mówić Warcisław - jak już mamy rzadką okazję chwilę porozmawiać, co natomiast u Ciebie słychać w życiu prywatnym? - zapytał.

• Podskarbi Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #315 dnia: 14 Sierpień 2019, 13:31:33 »
- Na zeszłym sejmiku szlacheckim objąłem w posiadanie dystrykt Peran i gminę Kallar, w sumie to nie dzieje się nic o czym nie wiesz. No... może Ashog, mój "przyboczny" męczy mnie jakimiś starymi sprawami ojca. A ja... nie chcę mieć z nim nic wspólnego.

Offline Warcisław

• Najwyższy Sędzia

• Karta postaci

« Odpowiedź #316 dnia: 20 Sierpień 2019, 02:58:20 »
Dlaczego? - zaczął delikatnie pytać Wacisław. Wiedział z jednej strony, że sprawy rodzinne to delikatny temat, który wymaga dużej ostrożności, zwłaszcza gdy ktoś jest osobą niewtajemniczoną w szczegóły tego życia rodzinnego. Z drugiej strony Warcisławowi wydawało się, że rodzina jest jedną z największych wartości, którą należy starać się chronić, także wewnętrznie poprzez szukanie rozwiązań problemów wewnątrz rodziny.

• Podskarbi Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #317 dnia: 20 Sierpień 2019, 21:37:12 »
- Wiesz przecież jaki Aragorn był, co zrobił i że dopuścił się tego że nasz ród wyklęto na wiele lat. Nie bardzo po tych zdarzeniach chcę mieć cokolwiek wspólnego z jego sprawami. Nadal na przykład mam potężnego wroga dzięki wyczynom ojca.

Offline Warcisław

• Najwyższy Sędzia

• Karta postaci

« Odpowiedź #318 dnia: 20 Sierpień 2019, 23:43:22 »
- Wiem, co zrobił Twój ojciec. - Warcisław zaczął spokojnie mówić, zdając sobie sprawę jak bardzo delikatny temat porusza. - Wiem, że masz przez niego wrogów. Z drugiej strony, wcale nie jest powiedziane, że gdybyś nie był synem swego ojca, to nie miałbyś wrogów. Bo widzisz, ja myślę, że to, iż masz wrogów, nie jest wynikiem tego, że Twój ojciec zrobił coś złego. Posiadanie wrogów jest wynikiem tego, że jest się mężnym, wyrazistym i wpływowym. Tylko ludzie całkowicie ulegli nie mają wrogów, choć gdyby inaczej na to spojrzeć, to można też powiedzieć odwrotnie - że nie mają przyjaciół. Natomiast nie o to chodzi. Wrogów ma przede wszystkim ten, kto coś sobą reprezentuje - bo albo można się z nim zgadzać i mieć go za przyjaciela, albo się z nim nie zgadzać i mieć w nim wroga. Ty, Melkiorze, jesteś osobą wyrazistą, więc zawsze będziesz mieć wrogów - albowiem każdy, kto nie będzie się z Tobą zgadzał, będzie miał poczucie, że Twoja siła mu zagraża, a zatem będzie musiał ją zwalczyć. Ta wyrazistość to zresztą, moim zdaniem, największy dar przekazany Tobie przez Twojego ojca - był on równie wyrazisty. I w tym, widzisz, wydaje mi się, że tkwi klucz tej historii. Twój ojciec postępował raz lepiej, raz gorzej. Zapisał w historii czyny chwalebne i czyny haniebne. Jedno jednak pozostawało niezmienne - zawsze był wierny swoim przekonaniom - był w tym wyrazisty. Każdy, komu było z nim nie po drodze, musiał widzieć w nim wroga, bo nie mógł ignorować jego siły. I teraz zobacz. Możesz oczywiście odciąć się od ojca i szukać własnej ścieżki rozwoju i relacji z innymi. Możesz też jednak zobaczyć, że odziedziczyłeś wiele cech ojca, a jednocześnie Twój ojciec to żywy przykład tego, jak warto wykorzystywać te cechy, a jak na pewno nie warto ich wykorzystywać. Ucz się od niego. Rozwijaj to, co było w nim dobre. Zwalczaj to, co było w nim złe. Twój ojciec z pewnością zasługuje na sprawiedliwy osąd, ale z tą samą pewnością stwierdzam, że nie zasługuje na zapomnienie. - dodał dalej.

• Podskarbi Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #319 dnia: 22 Sierpień 2019, 10:54:04 »
- Masz dużo racji, tylko nie każdy ma wrogów mogących zrównać z ziemią miasto jednym ruchem ręki, nie każdy ma po przodkach do czynienia z demonami i innym syfem którego nie sprzątnął. Jedno jest pewne, jesteś kolejną osobą która mówi mi że jestem jak Aragorn. Mimo iż tego unikam jak mogę, ale chyba oszukuję sam siebie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.