Autor Wątek: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem  (Przeczytany 6238 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« dnia: 02 Kwiecień 2013, 15:24:58 »
Nazwa: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
Prowadzący wyprawę: Aragorn
Wymagania: Walka dowolną bronią 50%
Uczestnicy wyprawy: Zeleris Flamel, Aurius



Adept magii powietrza i zakonnik, otrzymawszy zadanie od Tyrra, ruszyli w drogę.
- Jak cię zwą, zakonniku? - zapytał dracon, celem uniknięcia nazywania towarzysza podróży "zakonnikiem".
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2013, 12:36:55 wysłana przez Zeleris Flamel »

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:03:21 »
-Aurius z Rivendare, pokorny sługa Zartata. A pan, panie Flamel, jaką profesję reprezentuje swoją osobą?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:03:21 »

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:12:08 »
- Profesje silnie związaną ze sztuką tajemną - odparł dracon. Droga do Atusel, była daleka, więc najpierw trzeba było znaleźć transport. Trudne to nie powinno być, wszak na całej wyspie były stajnie, które dziwnym trafem nie pobierały opłat za wypożyczanie koni.
- Obecnie szkolę się na maga powietrza. Gdzie leży Rivendare, Auriusie Stamtąd? - zapytał, gdyż jakoś nie słyszał o takowym miejscu.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:44:03 »
-Rivendare było niewielką wioską położoną niedaleko Geldern, w Myrtanie. Mój ojciec się tam urodził i to częściowo na jego cześć wspominam przy swoim imieniu miejsce pochodzenia. Poza tym staram się nie zapomnieć o mojej małej ojczyźnie.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2013, 16:53:46 »
- Heh, też pochodzę z Myrtany i też z niewielkiej wioski. Nazwy ci nie podam, bo opuściłem w wieku, w którym raczej się jeszcze na takie rzeczy uwagi nie zwraca. - Zeleris ledwo co pamiętał tamte czasy. Dawno temu to było, zaś jego niekontrolowana jeszcze wtedy magia była nieco... utrudniająca skupianie uwagi. - Teraz i tak pewnie obie te osady są tylko wypalonymi zgliszczami. Takie czasy.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2013, 17:52:59 »
-Przynajmniej póki żyje pamieć o tym miejscu nie zaginie. Bo wszystko co nam drogie jest tu i tutaj. - powiedział wskazując na głowę, a potem na serce.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2013, 18:25:11 »
Dracon zmarszczył czoło, gdy słyszał o czym tam bredzi zakonnik. To będzie długa podróż... pomyślał.
- Może i tak - odparł. - Ale nie sądzę, aby to cokolwiek zmieniało dla mieszkańców tamtych miejsc, którzy zginęli. - Zeleris może był nieco cyniczny. - Dlatego wydaje mi się, że lepiej skupić się na próbach powstrzymania podobnego losu względem nas samych. ÂŹle się dzieje na świecie i nie zdziwiłbym się, gdybyśmy już niedługo musieli stawić czoła temu, co czeka na kontynencie... - Na chwilę zamilkł.
- Ale dość o tym! Gdzie tu jest jakaś stajnia? Sprężyć się trzeba, bo do Atusel droga daleka.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:18:07 »
Drogę zagrodziło Wam 5 ludzi, - Hola hola panowie, tu sie myto za droge płaci. 200 grzywien.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:24:32 »
-Od kiedy to obywatele tego królestwa muszą płacić za przejście?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:27:49 »
- Nie pyskuj zakonniku! My tak chcemy i tak będzie.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:30:47 »
Zelerisowi nie spodobało się, że jakieś obwiesie stają mu na drodze. Nie spodobało mu się, że żądają myta. Spojrzał na tego, który mówił wzrokiem, który nie wróżył niczego dobrego. Poczuł jak czarna ruda buzuje w jego żyłach. Skaza wzmagała gniew. A widok zagniewanego czarnego dracona do przyjemnych należeć nie może. ÂŁapą jego wylądowała na toporku, chociaż i tak wolał przypieprzyć magią. Daje to lepszy efekt psychologiczny.
- A ja chcę kogoś zabić, śmieciu - warknął. - Chętnyś? - Tak, prowokował walkę. Nie mógł pozwolić, aby taki obwieś tak się do niego odnosił.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:36:54 »
- Zdechniesz demoniczny pomiocie. Na nich bracia! Bić skurwieli!

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2013, 19:43:27 »
Dracopn wyszczerzył się upiornie. Jak dawno nie miał okazji zabić kogoś magią! Jaka radość go przepełniła! Na początek uznał, że warto pozbyć się tego, co gadał. Niech motłoch widzi jak ich szefu umiera. Może uciekną. Lub spróbują uciec, bo Zeleris zamierzał ich wtedy gonić i zabić każdego. Cóż, nerwowy był. Skoncentrował moc magiczna i uderzył telekinetycznym impulsem. Bandyta został pchnięty jakieś dwa metry, przez co oddalił się od "demonicznego pomiotu" i dał mu tym samym okazję do kolejnego uderzenia. Koncentracja, pobór mocy, materializacja zaklęcia. Tak jak dawniej, wyuczonym schematem.
- Izipash! - wrzasnął Flamel dłonią wskazując na herszta szajki. Błyskawica spadła z niebios natychmiast, posłuszna woli adepta. Uderzyła w bandytę. Szok i poparzenia nią wywołane były zbyt dotkliwe, aby nieszczęśnik mógł przeżyć. Dracon wyszarpał topór zza pasa.
- Kto następny!? - ryknął.

4/5

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień 2013, 20:32:11 »
No cóż, pytania i dyplomacja nic nie dały. Aurius złapał za tarczę i miecz. Widział już jak padł od zaklęcia pierwszy człowiek. Pierwszy zaatakował jego przeciwnik. Zakonnik jednak odbił jego miecz i parł naprzód. Oponent próbował uderzyć po raz kolejny, lecz impet uderzenia przyjęła tarcza. Aurius wykorzystał chwilę, gdy przeciwnika cofnął się po trafieniu w tarczę. Ciał go na skos od pasa do ramienia, a następnie pchnął szybko w brzuch. Jeden z głowy.
Zakonnik nie miał wiele czasu żeby odetchnąć, gdyż już po chwili spadł na niego kolejny cios. Tarcza znów dobrze się przysłużyła i pomogła w obronie. Aurius obrócił ciałem wokół własnej z wyciągniętym ostrzem. Bandyta cofnął się, lecz rycerz już w tym momencie szarżował. Zasłaniając się tarczą, wpadł na przeciwnika. Zanim polecieli razem na ziemię, zakonnik zdążył wyciągnąć miecz przed siebie. Teraz mężczyzna przed nim leżał z klingą utkwioną w wnętrznościach.

2/5

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwiecień 2013, 20:43:01 »
- Pięknie! - pochwalił adept, gdy zakonnik robił krzywdę naciągaczom. Trzeba było przyznać, że rycerzyk znał się na rzeczy. Może gadać idealistyczne bzdury o pamięci poległych, ale zabijać potrafi. Na polu walki pozostała tylko dwójka zbirów. Dracon nie zamierzał dać im uciec. Ponownie wykorzystał moc telekinezy. Jej impulsem uderzył z bandytę, który chyba zamierzał pomścić herszta. Zbir przyjął na klatę mentalne uderzenie i wywalił się. Dracon zaś skoczył na niego, wspomagając się nieco skrzydłami, aby skok był bardziej efektowny. W ręku miał już topór. Nie posiłkował się zaklęciem, lecz zwyczajnie wbił ostrze topora w pierś bandyty, który leżąc nie bardzo miał jak się bronić. Uderzył raz, drugi, trzeci... z ciała pozostawało coraz mniej. Usłyszał szybkie kroki. Instynktownie odskoczył, uderzając jednocześnie toporem. Broń trafiła w ostatniego bandytę. Nie ostrzem, lecz drugą stroną, więc zbir nie zginął, lecz został po prostu uderzony. Dość mocno, co wywołało jego upadek.
- Izipash! - Dokończył dział adept, wywołując błyskawicę z niebios. Zaklęcia spadło na naciągacza. Podobnie jak w przypadku herszta, zbir zginął od szoku i poparzeń. Cała szajka byłą martwa. Zeleris wyprostował się i odetchnął.
- Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo brakowało mi magii... - powiedział do zakonnika i schował broń. Jako, ze był pazerną świnią, zaczął gmerać przy "swoich" trupach. A nuż, zbiry mają przy sobie grzywny, z "myta" odebranego innym podróżnym?

0/5
// Aruś napisz, czy coś tam mają :)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2013, 21:12:48 wysłana przez Zeleris Flamel »

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwiecień 2013, 21:30:53 »
Aurius nachylił się nad jednym z ludzi i wytarł ostrze w kawałek materiału jego broni.
-Może nie byli dobrymi ludźmi, ale nie popieram zbytnio okradania zwłok. To zachowanie nieco ujmujące godności rycerza. Dobry, czy zły człowiek to wciąż człowiek. Jednak nie będę ci mówił jak masz postępować. - skomentował zakonnik. -Zartacie, niech twój blask prowadzi mnie i nie znosi na manowce mej duszy, tak jak tych tutaj. - wymówił niemal szeptem.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień 2013, 21:34:59 »
- Ja także nie popieram tego. Dlatego ich nie okradam, tylko biorę co moje. ÂŁup. - Dracon wyszczerzył się wstrętnie. - Biedny jestem, nauka droga, co począć... - dodał. - Ale skoro tak, to nie masz nic przeciwko, że i "twoich" sprawdzę? - zapytał i nie czekając na odpowiedź modlącego się zakonnika przystąpił do bluźnierczej praktyki okradania martwych.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień 2013, 21:58:03 »
-Owoce mojej posługi mi wystarczą. Nie krępuj się. Siłą świata się nie zmieni. Mogę jedynie dawać przykład.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Kwiecień 2013, 22:23:38 »
//Zeleris: Znajdujesz 66 grzywien.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Kwiecień 2013, 22:34:34 »
- Dzięki - odparł adept i zgarnął do sakiewki znalezione grzywny. Niedużo ich było, ale zawsze coś. Wstał od ostatniego trupa.
 - Zatem, skoro już dałeś dobry przykład o honorze i moralności tym oto trupom, to radzę ruszać dalej. Daleka droga nas czeka. - Po tych słowach, stosując się do nich, wskoczył na konia, którego przecież wcześniej podobnie jak rycerz, wziął ze stajni i ruszył w dalszą drogę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przybyłem, zobaczyłem, wypiłem
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Kwiecień 2013, 22:34:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything