Autor Wątek: Dom Veirek  (Przeczytany 517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VeirekAutor wtku

 • Kopacz
 • **
 • Wiadomości: 115
 • Reputation Power: 2
 • Veirek nie ma żadnego wpływu.

  • Karta postaci

  • Zobacz profil
Dom Veirek
« dnia: 01 Kwiecień 2013, 17:23:53 »
Dane Personalne
Imię: Veirek
Data urodzenia:  26500 roku I ery
Tytuł: brak
Stan cywilny: kawaler

Portret

O mnie
Ciekawski chcący się uczyć za wszelką cenne wciąż starający się postępować z kodeksem dawnego klanu nie różni się od swoich braci gadów oprócz jego tatuażu który jest jego przekleństwem i błogosławieństwem oraz broni która została mu odebrana 

Opis

Veirek większość swojego życia żył na Pustyniach w okolicach Ilusmiru , urodził się na tych terenach ,nie znał innego życia niż to które prowadził od tak wielu lat.

Jego klan prowadził koczowniczy tryb życia , ciągle się przemieszczali po pustyni, w poszukiwaniu miejsca w którym mogliby przeżyć kolejne dni i cieszyć się polowaniem, które było sensem ich życia.

Nie raz spotykali się w z innymi klanami podczas swoich podroży  którymi rywalizowali o to który klan posiada lepszych myśliwych , który zdobył lepsze trofea.

Jak każdy osobnik który żył w jednym z gadzich klanów Veirek starał się przeżyć, jak każdy z jego braci i sióstr. Co nie było prostym zadaniem ponieważ klany, pustynne ciągle się przemieszczały i polowały na coraz to większe istoty, w czasie wolnym ciągle trwały treningi które miały cel produkować idealnych myśliwych, ku chwale klanów.
Wraz z przeżyciem odpowiednią ilością gadzich lat na pustyni Veirek i jego przyjaciele otrzymali włócznie, które były uważane za najważniejszy skarb każdego wojownika, największy skarb jaki mogą otrzymać od innego członka ich klanu.  Był to znak stania się myśliwym.
Między polowaniami i treningami młodzi myśliwi uczyli się historii swojego gatunku, krzywd które zostały im wyrządzone przez draconów , krzywdy które sami wyrządzili innym gatunkom, podczas wojny  i innych aspektów których im były wpajane od najmłodszych lat .
Starszyzna jego klanu, handlowała z kupcami którzy przemieszczali te wrogie dla nich tereny , oni jako jedyni jak się wydawało potrafili używać języka innych ras , nie tylko ich języka ojczystego tzn gadów.
Handlarze skupywali głównie różnego rodzaju trofea, które sprzedawali w miastach za dużo większą cenne, czasem towarzyszyli im myśliwi, którzy ochraniali ich aż opuszcza te niebezpieczne ziemie, co czasem trwało wiele dni, ponieważ kupcy starali się odwiedzić jak największą ilość klanów żeby zarobić.

Kilkakrotnie ten przywilej otrzymał Veirek, który dzięki swojej ciekawości zaczął uczyć się języka którym posługiwali się kupcy i starszyzna jego wioski.
Do tej pory ten język kojarzył mu się głównie z czymś obcym, jednak teraz zaczął się uczyć o świecie którego nie znał, o gatunkach oraz istotach o których nie słyszał, kupcy nie odróżniali specjalnie wojowników którzy im towarzyszyli, oprócz jednego bardzo ciekawskiego i niewyróżniającego się niczym innym od jego braci, który wydawał się być zwinny.

Po pewnym czasie zaczęła w nim rosnąc coraz większa ciekawość, chęć opuszczenia swojego klanu i poznania nowego świata.

Pewnego dnia Veirek zdecydował się zapytać radę czy może opuścić klan, rozmowy to nie były pokojowe, krzyki gadów było słychać w całej wiosce, jednak mimo początkowo źle wyglądającej sytuacji, w końcu zgodzili się na to, pod dwoma warunkami
1)otrzyma tatuaż na jego klatce który będzie oznaczał ze już nie należy do klanu i został wyklęty.
2)zostanie mu odebrana jego włócznia

Decyzja ta była ciężka jednak postanowił i się zgodzi  na warunki jakie zostały mu narzucone ,w oczach jego klanu to była hańba której nie da się już wymazać.

W końcu wyruszył w stronę w którą poruszali się kupcy, żeby odkryć to co los przygotował dla niego.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2013, 23:10:53 wysłana przez Veirek »

Offline VeirekAutor wtku

 • Kopacz
 • **
 • Wiadomości: 115
 • Reputation Power: 2
 • Veirek nie ma żadnego wpływu.

  • Karta postaci

  • Zobacz profil
Odp: Dom Veirek
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:55:24 »
W końcu w domu, pomyślał zakonnik, po tym jak wszedł do swojego mieszkania, noga bolała go wciąż po ostatniej wyprawie,
-Dobrze ze przynajmniej ork mi ją nastawił problemów mniej...
Po czym usiadł na łóżku,
Mam nadzieję ze jak wstanę jutro to ból trochę ustąpi.
Wyjął zakupioną miksturę na zrastanie kości i wypił, nie smakowało to może jak piwo ale w końcu miało leczyć a nie smakować. chwile jeszcze posiedział i poszedł spać.
Forum Tawerny Gothic - Marant

Odp: Dom Veirek
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:55:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.