Autor Wątek: Poza prawem  (Przeczytany 2337 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Poza prawem
« dnia: 21 Luty 2013, 17:48:53 »
Nazwa wyprawy: Poza prawem
Prowadzący wyprawę: Gunses
Uczestnicy wyprawy: Dragosani
Wymagania: Ogólna zajebistość.



Dragosani odgarnął liście i gałęzie krzewów, które zakrywały wyjście z kanałów. Wyszedł na zewnątrz i zerknął za siebie. Ujrzał miejskie mury i zorientował się, że był poza nimi. Był wolny. Zwrócił się więc do Valentino i Agawy.
- Dzięki wielkie za pomoc. Gdyby nie wy, to pewnie teraz znosiłbym wredne docinki strażników o ostrzeniu topora i takie tam.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2013, 17:51:49 »
- Dobra, ja wracam - powiedziała Agawa, zamknęła zakratowane przejście i zniknęła.
- No to co teraz? - zapytał się Valentino - Masz gdzie się ukryć?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2013, 17:51:49 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2013, 17:57:15 »
- Myślałem nad tym, czy nie wybrać się do tego krasnoludzkiego miasta. Ekkerund, czy jak się toto zwie. Nikt tam mnie nie zna, a podobno można tam zarobić. A jeśli nie tam... to w zasadzie nie wiem. Na zachód gdzieś pewnie pójdę. Może jakiejś małej wioski oszukam i tam przeczekam pewien czas. - Wyszczerzył się. - Wsiórom pewnie przydałby się ktoś, kto wie jak machać mieczem, szczególnie, że mamy kiepskie czasy. Powinni więc przyjąć na jakiś czas.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2013, 18:02:20 »
- Najbliżej byłoby do Malarza - szepnął do siebie - No nic! Odejdźmy od murów. Chodźmy w głąb lasu, jesteś bez miecza i w lichych ciuchach. Pogadamy, bo wiesz, jest robota.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2013, 18:16:15 »
//I jak ja mam teraz grzebać w konarze drzewa? :/ No nic, lecimy z bajerem.

Drago uśmiechnął się przebiegle.
- Tak się składa, że tę sprawę rozwiązałem - wyznał. - Znam jednego z tych strażników, co u Jaszczura służą. Można rzec, że zanim zaczął lizać dupę Czarnemu, był całkiem w porządku. Tyle, że swojego czasu znalazłem haka na niego. Miał chłopina pecha, bo akurat jego wyznaczyli, aby siedział przed celą. Po twojej wizycie porozmawiałem z nim sobie. Wiesz, mały szantaż potrafi przynieść wspaniałe skutki. Miał mi schować broń i odzienie. Tu, niedaleko w konarze drzewa. Oczywiście gdyby się wygadał, czy coś, kilka osób usłyszałoby o jego przewinieniach i jego błyskotliwa kariera klawisza posypałaby się. Możemy więc sprawdzić, czy się wywiązał z tej małej umowy. Oczywiście dyskretnie, bo cholera wie, czy nie ma tam teraz oddziału straży.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2013, 18:22:17 »
//Chytrze.


- No to prowadź - powiedział

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2013, 18:26:34 »
Drago rozejrzał się, aby zorientował się gdzie mniej więcej są. Zerknął na mury, na las i w niebo. W nadludzkim wysiłku nawigacyjnym (polegającym m.in. na rozpoznaniu widocznej zza murów wieży), uznał, ze już wie.
- To będzie tam. - Wskazał pewien kierunek. Nie na wprost w las, lecz nieco po skosie. - Ale chodźmy najpierw prosto w las, potem przez chaszcze się przejdzie. - I jak zrobił, tak uczynił. Szybkim krokiem ruszył w stronę lasu, aby później udać się do docelowego konaru drzewa. 

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2013, 18:29:06 »
//Dotarliście do drzewa. Wspiąłeś się na nie i z dziupli w której wydrążonej przez naturę znalazłeś swoje rzeczy. Ubranie + broń.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Luty 2013, 18:38:48 »
Dragosani wspiął się zwinnie na konar i z ulgą stwierdził, iż ludzie Aragorna nie byli nieudolnymi debilami i wykonali polecenie. Wampir wydobył worek z ubraniami, oraz bronią. Zeskoczył na ziemię i szybko się przebrał. Uważał przy tym, aby Valentino nie zobaczył odłamku Kryształu, który przełożony został do wewnętrznej kieszeni wampirzego napierśnika. Potem wrzucił ubranie uciekiniera do worka, który z kolei umieścił w konarze. Na plecy nałożył miecz, drugi uwiesił przy pasie.
- Od razu lepiej - stwierdził opierając dłoń o pas, tuż obok rękojeści miecza. - Bez broni czuję się jak bez ręki - skomentował z krzywym uśmieszkiem. - To teraz w las, jak mówiłeś.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Luty 2013, 21:53:19 »
//Udaliście się do lasu. Znaleźliście spokojne miejsce, szybko poszukaliście trochę chrustu i rozpaliliście ognisko. Usiedliście przy ognisku, tak jak na piratów przystało.


- Będziemy mieli do Ciebie sprawę. Chodzi o Pisarza - rzekł i skrzywił się lekko - Gość ma siłę, byłoby niedobrze, gdyby ją obrócił przeciwko nam. Trzeba więc wkupić się w jego łaski. Ale Greg czuje spisek na milę, a my musimy jakoś sobie radzić. Szkoda, że ten wasz wąpierz zmarł. Przydałby się nam. Greg się z nim znał dość dobrze, twierdził, że można by się jakoś dogadać. No i tutaj na salony wkraczasz Ty. Chcieliśmy jeszcze Oczko w to wkręcić, ale wpadła jak kamień w wodę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty 2013, 23:28:00 »
Dragosani siedział przy płynącym ognisku, grzejąc się. Noc była raczej chłodna. Z uwaga słuchał słów pirackiego kompana. W pewnym sensie ucieszyły go one. Mimo, iż nie uważał piratów za "swoich", czuł pewną więź z nimi. Wszak przez długi czas był taki jak oni. Kto wie, może przejrzeli na oczy i dostrzegli właściwą stronę? Chociaż słowa o wkupianiu się w łaski Pisarza była raczej niepokojąca, lecz wzmianka o chęci dogadania się z Cadacusem nie włożyła źle. Chyba.
- Też już dawno nie widziałem elfki... Jak bym ją spotkał, to spróbuję ją wciągnąć. Ale do rzeczy, co mam zrobić? I dlatego mam wrażenie, że to mi się nie spodoba? - Ostatnie zdanie dodał po krótkiej przerwie, z krzywym, żartobliwym uśmiechem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2013, 23:33:20 »
- Nie chcemy, aby Pisarz działał za szybko. To nie byłoby na rękę ani nam ani wam. Dlatego nie możemy się od niego teraz odłączyć. Wyślemy Ciebie i paru innych ludzi do obozu Malarza. Jest to pierwsza strefa w bractwie Pisarza. Musimy wiedzieć o co mu chodzi. Poza tym chcemy aby te informacje dotarły też i do was. Dając Ci szansę na wkręcenie się do Malarza, dajemy Wam szansę na poznanie planów Pisarza. Co ty na to?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2013, 23:48:22 »
- Ryzykowne, ale jak się to dobrze rozegra, to sporo korzyści może dać. Wszystkim, którym choć trochę zależy na spokoju w naszym pięknym kraju. Nie mam nawet co się zastanawiać, piszę się na to - odpowiedział wampir. Domyślał się, że pirackiej braci również zależy na "spokoju" w kraju. Wszelkie zawieruchy raczej źle wpływały na prawie-legalną działalność.
- Kiedy mam wyruszyć? - zapytał.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2013, 01:39:29 »
- Za kilka dni podprowadzę Cię do ich obozu. W tym czasie pozałatwiaj co masz pozałatwiać. Gdzie się spotkamy?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty 2013, 13:03:56 »
- To zależy gdzie jest ten obóz. Bo raczej nie ma sensu umawiać sue w jakimś mieście, czy wiosce co leży po drugiej stronie wyspy - odpowiedział wampir. - Ale jeśli mam coś zaproponować... no to nie wiem. Może Metr? To chyba niedaleko waszego obozu. Albo Veraph, czy inny K'efir. -

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Luty 2013, 14:15:48 »
- Veraph będzie dobre. Będzie najbliżej. Bo do Metr stąd jest jakiś tydzień drogi konno.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Luty 2013, 14:28:49 »
- Zatem widzimy się za te kilka dni w Vareph - podsumował Dragosani. - Pewnie mają tam jakaś karczmę, więc ona będzie chyba najlepszym miejscem spotkania.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Luty 2013, 18:24:40 »
- Dobrze - powiedział pirat, pożegnał się i odszedł.

//Wyprawa zawieszona na tydzień.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec 2013, 14:05:26 »
Veraph. Osada na skraju wielkiej dżungli na Valfden. Jej mieszkańcy to ludzie twardzi. Muszą tacy być, sąsiedztwo gęstych lasów nie ułatwienia im życia. Dżungla kryje bowiem wiele niebezpieczeństw, z których groźne, dzikie stworzenia są tylko jednym punktem listy. Do tej właśnie osady przybył Dragosani, po umówionych z Valentino kilku dniach. Zdawały się one minać znacznie dłużej, lecz to był tylko efekt zakrzywień czasoprzestrzeni, tak powszechnych na Valfden. Wampir przybył na koniu, którego zdobył przed bitwą o most. Wjechał do osady i skierował się ku karczmie. Zostawiając konia w stajni, wszedł do gospody. Tam miał się spotkać z piratem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec 2013, 23:21:52 »
Pirat siedział przy stoliku z dwoma jegomościami i gawędził. Ewidentnie temat go nudził, ale zawsze to coś lepszego niż siedzenia samemu i gapienie się w sufit. Zobaczył Ciebie, ucieszony wstał i podszedł do Ciebie. Klepnął Cię w ramię
- Długo kazałeś mi tutaj czekać. Znam już prawie każdy kąt w tej dziurze. Jakieś problemy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza prawem
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec 2013, 23:21:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top