Autor Wątek: Jak głęboko nogi poniosą  (Przeczytany 4222 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Jak głęboko nogi poniosą
« dnia: 07 Luty 2013, 20:43:17 »
Nazwa wyprawy: Jak głęboko nogi poniosą
Prowadzący wyprawę: Korag
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% znajomości technik walki dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: Korag, Adaś, Sparda


Adaś pił sobie spokojnie wino, kiedy podszedł do niego obcy mu krasnal. Człowiek spojrzał na niego spod czoła, po czym, gdy ten skończył swą wypowiedź, spytał retorycznie
Ty jesteś tym co najemników potrzebuje?-Szybkim haustem dopił wino z kufla, dolał sobie jeszcze trochę po czym oznajmił oschle popijając wino-Nie wiem kim jesteś, ani kim był twój ojciec. Nigdy jego imienia nie słyszałem,a i sam nie wiem czy jestem ciekaw żywota twego ojca. Jedyne co mnie interesuje to po co najmujesz ludzi, oraz ile oferujesz?

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2013, 20:52:45 »
-Ha! Takich potrzebuje, obyś robił mieczem tak dobrze jak gadasz. Najmuje ludzi, bo jest trochę łbów do rozłupania i to tyle, że sam nie dam rady.- powiedział -Jeśli chodzi o wynagrodzenie to przewidziałem jakieś... 200 grzywien. No, oczywiście zobaczymy jak sobie poradzisz...-

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2013, 20:52:45 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2013, 20:58:17 »
-O moje kompetencje się nie martw. Zabijałem jeszcze zanim usłyszałeś o Valfden.
Po tych słowach dopił, swoje wino i wstał.
-Ruszamy czy kogoś jeszcze przewidujesz?

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2013, 21:04:39 »
-Eeee...- krasnolud rozejrzał się -Jeszcze jeden się zgłosił, też się tu gdzieś chyba kręcił... No nic. Zostawi się wiadomość, powinien nas dogonić.  -

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2013, 21:07:37 »
Adamus spojrzał z lekkim smutkiem na nie dopity dzban wina i powiedział:
-Jak wolisz, możemy wyruszyć już teraz.

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2013, 10:22:47 »
-Tak by było najlepiej. Spotkamy się przy stajniach.- powiedział, po czym obrócił się i zniknął w tłumie opuszczających polane gości.

Minęło pół godziny i obydwaj dzielni wojownicy byli już na miejscu, osiodłaliście wierzchowce i opuściliście siedzibę Trójprzymierza.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2013, 20:05:06 »
-Gdzie teraz?
Spytał jadać powolutku na swym rumaku.

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2013, 20:53:09 »
-Najpierw w stronę stolicy, ale nasz cel znajduje się w okolicy Atusel. Szykuje się nam parę ładnych dni w siodłach.- westchnął -Wprawdzie trudno dla krasnoluda o lepsze zwierzę niż Brunons.- wskazał swojego kuca -Ale ja zawsze wolałem podróżować pieszo, z tym że to trwa dłużej...-

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2013, 16:39:22 »
Adamus patatajał na swoim kucyku pony koniku, trzymając się lekko za krasnalem. Jakoś nie czuł potrzeby odpowiadać na próby utworzenia konwersacji, o sposobach podróży wraz z krasnalem.

//:Weź to przyśpiesz bo nie doczekamy się na tego Spardę

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Luty 2013, 18:30:16 »
Po kilku dniach podróży (z postojami) dzielni wojownicy minęli stolice i zbliżali się do Atusel. Do miasta pozostało kilka godzin drogi, lecz zaczęło się ściemniać. Byli zmęczeni, podobnie ich wierzchowce. Postanowili zatem rozbić obóz.

-Dobra! Tu będzie dobrze!- powiedział Korag, gdy już zjechał z traktu i zsiadł z kuca. Tak blisko miasta nie było żadnej karczmy, więc musieli rozbić obóz tutaj. Krasnolud przywiązał swoje zwierzę do drzewa i zajrzał do toreb. -Jutro już będziemy na miejscu.-

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Luty 2013, 20:22:57 »
//Jestem! Cholerne Skurwysyny! Ludzie od neta odcieli mi go!! ARGH!!.. No ale dobra już jestem!

Sparda usłyszał o wyprawie. Lecz gdy przybył na miejsce było za późno. Ruszył tropem dwóch towarzyszy, ale za każdym razem gdy zdawało mu się że ich znajdywał oni byli już daleko.. I tak minęło kilka dni (z postojami) gdy dotarł do obozowiska. Zsiadł z konia, przywiązał go i po cichu zaszedł przyjaciół Już jestem! Powiedział niespodziewanie, i w tym czasie jego przyjaciele wyciągnęli broń Ej, ej spokojnie! To ja Sparda!

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2013, 07:51:37 »
-Sparda? A tak... pamiętam. Miałeś dołączyć wcześniej ale... Lepiej później niż wcale.- wyciągnął rękę do przybysza -Korag syn Kergorna, a to Adamus Ryodil.- powiedział. Wszyscy zabrali się za przygotowanie obozowiska. Rozpalili ognisko, wyciągnęli zapasy i zabrali się do jedzenia. Krasnolud wyciągnął z torby okazałą butelkę. -Miałby ktoś ochotę na wódeczkę? Ty nie pij za dużo, bo za spóźnienie dostajesz pierwszą wartę.-

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2013, 09:42:06 »
Sparda podał rękę Koragowi po czym powiedział - Jak mus... to mus... - wyciągnął 4 butelki piwa, 2 położył na ziemi a 2 wziął dla siebie. To nie jest dużo. Skoro mam być na warcie muszę coś pić. - powiedział po czym ruszył na pobliski głaz, i usiadł tam. Będę tu siedział, i w razie kłopotów zawołam.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2013, 09:46:06 wysłana przez Sparda »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Luty 2013, 19:15:09 »
Adaś położył się spać.

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Luty 2013, 20:11:42 »
//Sparda.
Dalej siedziałeś na głazie, gdy dostrzegłeś zbliżających się ludzi. Twoi towarzysze poszli już spać, a napastników było czterech i każdy trzymał już miecz w dłoni. Próbowali zakraść się do obozu od twojej lewej strony, najwyraźniej myśleli że ich nie widzisz.





Tu jest link do przeciwników.

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Luty 2013, 20:26:04 »
No to pięknie kurwa. Wreszcie się rozerwę! - mruknął pod nosem po czym wstał z kamienia. Nie wyciągał miecza, ponieważ miał inne plany. Wyciągnął ręce przed siebie i wypowiedział inkantacje Anash!. Z jego ręce powstał granat magmy który dzięki telekinezie rzucił w wrogów. Trzech z nich odskoczyło, lecz ten który był najbliżej dostał pociskiem w głowę. Wróg padł martwy, a z jego głowy została mielonka. Wstawać kurwa! Atakują nas! krzyknął do towarzyszy, po czym wyciągnął miecz i ruszył na następnego...

1/4 bandytów.

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Luty 2013, 20:35:23 »
Korag zerwał się zaskoczony z ziemi. Na szczęście pocisk Spardy tak zaskoczył i przestraszył bandytów, że zamiast rzucić się od razu na śpiących zawahali się. To dało krasnoludowi czas na podniesienie broni. Ruszył na przeciwników osłaniając się tarczą i dziko wymachując mieczem. Jeden z nich nie zdążył sparować ani uniknąć ciosu i srebrne ostrze rozcięło mu nogę, przewrócił się. Korag stanął nad nim i uderzył go kilka razy tarczą w twarz.

Dwaj pozostali skoczyli w dwie różne strony. Jeden na Sparde, drugi na Adamusa.

2/4

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Luty 2013, 20:45:59 »
No dawaj skurwielu! Krzyknął do pędzącego bandyty. Przyszykował miecz i gdy ten zaatakował, Sparda zablokował ruch, odskoczył na bok i kopnął bandytę w dupę. Ten zachwiał się i wywrócił się. Sparda nie wykorzystał okazji. On zawsze walczył honorowo. Poczekał aż jego przeciwnik wstanie, i dopiero wtedy zaatakował. Bandyta odskoczył i swym ostrzem ciął w głowę bohatera. Cry miał szczęście ponieważ ostrze wroga przeszło mu po włosach. Lecz jego gniew nie miał teraz końca. MOJE WÂŁOSY?!?... A masz skurwielu. Ostatnie zdanie wypowiedział wbijając w brzuch zbira swój miecz... To za moje włosy szepnął mu do ucha. Wyciągnął miecz, po czym odciął głowę przeciwnika i wyrzucił w krzaki...

3/4

Offline Korag

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 332
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Luty 2013, 18:11:22 »
//Sparda
Człowiek, któremu wbiłeś miecz nie zamierzał tak łatwo oddać życia. Gdy szeptałeś mu ostatnie słowa ostatkiem sił udało mu się... dobyć sztyletu i zaatakować po raz ostatni. Próbował dźgnąć cię w głowę, lecz udało ci się uchylić. Ostrze rozcięło jednak hełm i drasnęło cię w ucho. Zabiłeś już zbira i odciąłeś głowę, ale niestety, twoje rozerwane ucho było do naprawy... Na szczęście rana nie była poważna.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2013, 15:48:51 wysłana przez Korag »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Luty 2013, 13:02:53 »
Kiedy tylko Adamus usłyszał odgłos walki, od razu zerwał się na równe nogi. Lata wojaczki nauczyły go że w terenie nigdy zawsze się czuwa przez sen. Co zwiększa szanse na przeżycie w niebezpiecznej okolicy. A i teraz to się przydało. Ledwie Roydil wstał kiedy spadł an niego atak, zbój widać nie był zbytnio doświadczony w walce. Ale nigdy nie należało lekceważyć przeciwnika, który dzierży miecz i sztylet równocześnie w swych dłoniach. Można by spytać dlaczego? Ale pytanie to było by bez sensu w końcu każdy wie, że dwa ostrze jest ciężko sparować bez tarczy, ewentualnie drugiego miecza. A do tego to na pewno było by bardzo ciężkie dla doświadczonego wojownika, który przez ponad rok ponoć nie żył. Co by jednak nie było walczyć o życie trzeba.
Bandyta atakował z prawej, Adaś szybkim piruetem wywinął się od miecza, równocześnie dobywając swego ostrza. Wracając do pozycji „wyjściowej”  odruchowo zasłonił się mieczem przed ewentualnym ciosem. Instynkt go nie mylił, gdyż miecz dzielnego mężczyzny zatrzymał pędzący w jego klatkę piersiową sztylet. Pół człowiek szybkim lecz silnym ciosem w lewą rękę zbója, wybijając mu tym samym sztylet z ręki. Nastąpił czas kontrofensywy. Roydil kolejnym szybkim ruchem zaatakował z lewej w celu dezorientacji przeciwnika. Momentalnie po tym ciosie Adamus zrobił kolejny szybki piruet. Równocześnie uklęknął na kolano i podciął prawą nogę przeciwnika. Bandyta upadł, przewrócił się na plecy wypuszczając miecz z dłoni. Koniec walki nastał błyskawicznie, Adamus szybkim ruchem przebił  pierś przeciwnika kiedy ten w ostatnim geście ratunku dobywał drugi sztylet.

4/4

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak głęboko nogi poniosą
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Luty 2013, 13:02:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything