Autor Wątek: Zabawy w bogów  (Przeczytany 12718 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Październik 2012, 20:33:12 »
Blaze:
- Nie ma, proszę pana! - ożywiła się i powiedziała w pełni przekonana do swych słów. Schyliła się lekko w kierunku niziołka tak, że mógł w pełni podziwiać jej dekolt, jednak nei zwróciła na to uwagi i kontynuowała:
- Mnie nic nie mówił, ale mojemu kochanemu mężowi nagadał jakiś bzdur. Twierdził, że go kilka dni temu zdradziłam, a ja na bogów chyba wiem, co robię po nocach! ÂŁgarz i naciągacz. Bezczelny, choć charyzmatyczny i sama się na początku nabrałam na te jego piękne minki. To oszust, ale ja nie mam, jak tego udowodnić - zakończyła ze smutkiem.


Dragosani i Nessa:

- Aleś ty szalony! - zaśmiała się elfka jakby z aprobatą, choć nie potrafiła sobie wyobrazić, jak wampir chciałby tego dokonać. Co jak co, ale nie wzbudzał zaufania. Podobnie jak niziołek, który im towarzyszył. A Nessa to już w ogóle. Kobiety przed nią dzieci chowają, a mężczyźni mieszki i inne rzeczy związane ze spodniami. - Opowiedz jakiś dobry dowcip lub możesz zacząć stepować. Widziałam to kiedyś. Ludzie to lubią, więc może odwróciłoby to ich uwagę - skomentowała w pełni poważnie, po czym wybuchnęła ponownym śmiechem. - Nie sądzisz, że coś takiego mogłoby skończyć się skręconym karkiem?


Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2012, 20:43:22 »
- Cieszy mnie, że poprawiłem ci humor - odparł Drago, zupełnie nie zmieszany. Spojrzał jeszcze raz na tłum, oraz ich proroka. - Oczywiście należałoby to odpowiednio przygotować. Dowiedzieć się czegoś o nim. - Ruchem głowy wskazał "jasnowidza". - Popytać ludzi, może trochę poszpiegować jego samego. - Uśmiechnął się. - Oboje byliśmy w Krukach, więc powinnyśmy wiedzieć jak to się robi. I dopiero później, po zebraniu informacji, stworzyć konkurencję. - Znów się zamyślił. - Niekoniecznie związaną z przepowiadaniem przyszłości. Po prostu... zwrócić ludzi przeciwko niemu. Wykpić go, zdemaskować. Wszak nie możemy pozwolić, aby oszukiwał dobrych ludzi! - wyjaśnił swoje motywy. Dobrzy uczynek szykował! Podczas całej wypowiedzi jakoś zignorował słowa elfki o skręcaniu karków.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2012, 20:43:22 »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Październik 2012, 20:48:19 »
-Wierzę pani. Widzę tą szczerość w oczach. Mam nadzieję, że pani mąż zrozumie. Z ciekawości, czym się zajmuje kochany małżonek? Wole wiedzieć czego unikać w przypadku tego oszusta. Nie chciałbym, aby dobrał się do mojej rodziny. Rzecz jasna Blaze nie posiadał tu żadnej rodziny, a słowa kobiety praktycznie go nie obchodziły. Przynajmniej te, które nie odnosiły się jakoś do sprawy.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Październik 2012, 21:00:28 »
- Tobie nie chodzi o dobrych ludzi, a o satysfakcję, prawda? - zapytała wciąż uśmiechnięta elfka, choć nie oczekiwała odpowiedzi. Była pewna, że Dragosani ma w nosie osoby, które ich teraz otaczały, ale nie miała nic przeciwko temu. Nawet niezbyt szlachetne intencje mogą prowadzić do dobrych czynów. Następnie wskazała w kierunku szarlatana. Bez jakiegokolwiek skrępowania.
- Ktoś nam ucieka.

Rzeczywiście. Oszust lub Obdarowany przez bogów oddalał się z miejsca, w którym jeszcze przed chwilą wygłaszał swoje pełne patosu mowy. Nikt z mieszczan nie ruszył za nim. Możliwe, że spowodowane to było widokiem trzech drabów, którzy go otaczali. Nie robili nic złego, więc obecne służby, które pilnowały porządku na ulicy, nie reagowały. Chwilę później dało się słyszeć 16 podków uderzających o bruk, a nieznajomi odjechali. Strażnik przyglądał się wampirowi, więc pościg byłby daremny i mógłby skończyć się w lochu.

Blaze:
- TÊ szczerość, panie kochany. Ale wybaczę braki w edukacji - uśmiechnęła się uroczo i wcale nie przypominała pewnej Złej Kobiety. - A małżonek to kupiec. Często go w domu nie ma, jednak byłam mu całkowicie wierna! Mimo iż baaardzo samotna. Ale wierna! Głowę by mi ukręcił, zresztą teraz z domu wyrzucił. Ale byłam wierna! - Zarzekła się, po czym rozejrzała, jakby szukając szpiegów. - Zna pan kogoś, kto byłby w stanie zdekonspirować tego oszusta?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Październik 2012, 21:09:25 »
Dragosani, słysząc elfie słowa, położył dłoń na piersi. Swojej, nie elfki, chociaż korciło go.
- Ranisz mnie - odparł ponuro. - Moje szlachetne serce czuje ból, widząc jak bardzo oszukiwani są poczciwi ludzie. - Smutny spuścił wzrok i wzbił go we własne stopy. Lecz słysząc kolejne słowa elfki podniósł go i w jego oczach nie było absolutnie nic z owego smutku. W pierwszej chwili chciał podążać za orszakiem widzącego na jasno, lecz wtedy napotkał spojrzenie strażnika. Uśmiechnął się półgębkiem, w stylu "Co złego, to nie ja". Zupełnie jak pewien kapitan pirackiego statku o nazwisku małego ptaka.
- Pościg nie byłby raczej dobrym pomysłem - mruknął do elfki. - Popytamy ludzi?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Październik 2012, 21:11:22 »
-Możliwe. Sam chętnie znalazł bym takich ludzi. Ma pani chęć jakoś wspomóc sprawę przeciw niemu? W razie co mogę poinformować o sukcesie w sprawie naszego jasnowidza. Jeśli się dowiem, że rzeczywiście mnie oszukał to nie popuszczę droga pani. My niziołki mamy dobrą pamięć.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Październik 2012, 21:23:38 »
Nessa i Dragosani:
- Wielu z tych poczciwych ludzi najchętniej zobaczyłaby cię z srebrnym sztyletem w piersi - powiedziała zanim ugryzła się w język. Jednak nie kłamała. Wampiry nadal nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, a i Nessa do nich jako do rasy nie pałała sympatią. Nieprzyjemnie stoi się obok osoby, która z miłą chęcią dobrałaby ci się do szyi, ewentualnie nadgarstka.
- Mimo to masz lepsze gadane ode mnie, więc wybierz kogoś i rozpocznij. Nie wydaje mi się, by był tu ktoś, kto jest negatywnie nastawiony do tego szarlatana. Może pójdźmy tropem jego poprzednich przepowiedni?

Otaczali was mieszczanie. Niektórzy biedniej ubrani, inni mający szaty wskazujące wręcz na szlacheckie pochodzenie. Byli wśród nich radośni ludzie, zamyśleni, czy też źli. To był wybór elfki i Severusa, do kogo podejdą. W końcu każda informacja mogłaby być trafna. Większości nie było śpieszno do rozejścia się. Jakby mieli nadzieję, że wieszcz powróci. Może też chcieli po prostu wszystko sobie poukładać, a i żona robiła niedobre kolacje, a mąż zbyt mocno był pasem, jak popił.


Blaze:
- Mam i dam tej osobie grzywny ze sprzedaży mojego naszyjnika. Niech tylko udowodni, że to oszust. Proszę mi pomóc - powiedziała błagalnym tonem.


Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Październik 2012, 21:37:03 »
Dragosani już wcześniej wybrał cel. Chyba najtrudniejszy, ale mógł też mieć najbardziej rzetelne informacje. kiwnął tylko głową do elfki, dając do zrozumienia, że... po prostu dając do zrozumienia. Coś. Nieważne. Poprawił dumnie miecz i równym, niemalże dostojnym krokiem podszedł do... strażnika miejskiego. Tego, który wcześniej obserwował go spode łba. Lub z zachwytem. Drago zatrzymał się przed nim i zmierzył go spojrzeniem osoby "ważniejszej".
- Ten człowiek... - zaczął bez powitania, które raczej było zbędne. - Rzekomy "jasnowidz", sprawia jakieś problemy? Bałamuci ludność? Podburza tłum? - zapytał tonem wytrawnego śledczego. Przypuszczał, że uda mu się wycisnąć informacje z prostego strażnika. A jeśli nie, to miał kilka asów w rękawie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Październik 2012, 21:39:03 »
Strażnik chyba nie patrzył wcześniej na Severusa z zachwytem, bo odpowiedział tylko krótkie:
- Przechodzić!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Październik 2012, 21:49:44 »
Wampir zmarszczył brwi. Nie miał zamiaru tak łatwo się poddać. W końcu to tylko gburowaty strażnik. Coś jak ogolona małpa, tyle, że z bronią. Którą pewnie ledwo co potrafił się posługiwać. Tyle, że małpy potrafiły być uparte.
- Tacy ludzie mogą doprowadzić do zamieszek. A zamieszki to dużo pracy, zniszczenia, ofiary... i raczej król nie rzuci jakaś premią... - powiedział niemal z żalem. - Znam go osobiście od wielu lat i to nie byłoby do niego podobne. - Zapobiec ewentualnym zamieszkom może kilka słów, informacji. A, no i dzięki temu zarobisz na dodatkowa kolejkę. Po służbie, oczywiście. - Uśmiechnął się przyjacielsko i poklepał lekko po sakiewce.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Październik 2012, 21:52:54 »
Niestety para trafiła na nierozmownego służbistę.
- Przechodzić!

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Październik 2012, 21:58:23 »
-Postaram się szanowna pani. Gdzie mam pani szukać w razie odnalezienia dowodów?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Październik 2012, 22:00:29 »
Blaze:

- Często bywam w karczmie lub niedaleko niej. Ale proszę sobie czegoś nie pomyśleć!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Październik 2012, 22:02:02 »
- Abstynent? No proszę... chwali się to, chwali... - powiedział jeszcze Drago i kręcąc głowa odszedł. Widocznie małpeczka była bardzo uparta. I prawdopodobnie miała ograniczony zasób słów. Pewnie nie zrozumiał nawet połowy wypowiedzi wampira. Dlatego też ten rozejrzał się po tłumie "wyznawców" oszukańczego jasnowidza. Wolał na razie uniknąć kontaktu ze szlachtą. Nie pojmując z kim rozmawiają, mogli zwyczajnie odmówić, nie chcąc wdawać się w dyskusje z kimś, w ich mniemaniu, gorszym. Należało więc poszukać kogoś pośród biedoty. W końcu uśmiechnął się lekko i powoli podszedł do młodej kobiety, której mina zdradzała zamyślenie. Jej ubiór zaś wskazywał na niezbyt wysokie urodzenie.
- Zastanawiasz się nad słowami tego proroka, młoda damo? - zapytał. Ot, zaczynając zwyczajną rozmowę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Październik 2012, 22:29:33 »
Długoucha prze chwilę zastanawiała się, jak powinna postąpić. Czy podreptać za Severusem, czy lekko się oddalić. W końcu tworzyli osobliwą parę, którą mieszczanin o niezbyt szerokich horyzontach mógłby źle odebrać. Jednak, kiedy Dragosani podszedł do niepozornie wyglądającej kobiety, Tinuviel ruszyła za nim. Jakoś żal jej się zrobiło biedaczki, która wedle elfiej oceny wierzyła zakapturzonemu mężczyźnie, więc mogła zostać obdarowana kilkoma drwinami ze strony wampira, które mało kto mógłby wyczuć.

Nie wiadomo, czy owa małpeczka była bardzo uparta, czy nierozgarnięta, gdyż strażnik ponownie wlepił wzrok w jakiś nieznany punkt i cały boży świat dla niego zniknął. Aż do następnego geniusza, który zechce zadać mu jakieś pytanie. Natomiast kobieta odpowiedziała Nieśmiertelnemu grzecznie, choć niezbyt pewnie. Chyba do końca nie była pewna jego rasy. Może to i dobrze?
- Oczywiście. Płynie z nich wielka mądrość, panie. Choć kapłani się na niego krzywo patrzą. Ale wystarczy popytać na targu! Kupcy często go o coś pytają. Lub ci szlachetnie urodzeni. Ostatnio tak popatrzał na moją sąsiadkę, że od razu wiedziała, że syn już nie jest z nami i go jakieś zbiry zaciukały. Niektórzy to nawet mówią, że jego wzrok leczy! I zupę podgrzewa! I małżeńskie problemy rozwiązuje!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Październik 2012, 22:38:21 »
Wampir słuchał z uwaga kobiety. Jakoś niespecjalnie zależało mu na tym, aby ja wydrwić, czy odwieść od naiwnej wiary z rzekome zdolności szarlatana. Gdy dziewczę zakończyło monolog, wampir odparł, rozszerzając oczy ze zdumienia. Pozorowanego, lub nie.
- Zupę podgrzać? To niesamowite... - Trącił lekko elfkę. - Słyszysz, słonko, to rozwiązałoby wiele problemów, czyż nie? - zapytał, najwyraźniej mając jakiś plan. - Ale tak na poważnie... rozwiązuje on problemy małżeńskie? - Tutaj znów znacząco spojrzał na elfią towarzyszkę. - Bo widzisz, pani, bo my... znaczy nie możemy... ten... - jąkał się. Objął jednym ramieniem Nessę. Miał nadzieję, że nie odtrąci ona jego ręki i nie zniweczy plany na zwiedzenie kobiety. - Nie możemy mieć potomka. Czy ów cudotwórca mógłby coś na to zaradzić? Jak on się w ogóle nazywa? I gdzie mieszka? - zapytał. Motyw z nieudanymi próbami zrobienie dzieciaka miał na celu zmiękczenie serca niewiasty i wzruszenia jej. Mógł pomóc. Albo spotkać się ze spoliczkowaniem przez elfkę. Ryzyko!

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Październik 2012, 13:26:57 »
-Jasne. W takim razie do zobaczenia. Mam nadzieję. Niziołek ukłonił się pannie i oddalił. Zdążył usłyszeć wyrwany z kontekstu fragment o potomku, z ust wampira. Blaze spuścił głowę w dół i zaczął ewidentnie masować dłonią czoło. Na kogóż on trafił na tej wyspie?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Październik 2012, 14:46:59 »
Nessa też by chętnie postąpiła podobnie do niziołka lub zwyczajnie zapadła się pod ziemię, ale pewna ręka jej na to nie pozwalała. No, jak bogów kocham, zdurniał. Popatrzyła na wampira i uśmiechnęła się delikatnie. Nieznajoma mogła uznać, że blado jako gest potwierdzenia, a Severus bez problemu mógł dostrzec w tym uśmiechu groźbę wielkiej awantury. I jeszcze "słonko". Brzmi to diabelnie uroczo z ust krwiopijcy, który za wschodami grzejącej kulki nie przepada.

- A to nieee. Jak panu coś w spodniach nie działa, to radzę udać się, z całym szacunkiem i ogromnym współczuciem, bo mój stary też nie mógł - zwróciła się do elfki - do burdelu. Dobrej nocy.
Po tych słowach oddaliła się.


A długoucha czekała na odpowiedni moment, by niezbyt przyjaźnie odnieść się do planu Dragosaniego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Październik 2012, 14:56:29 »
Drago na to prychnął i puścił elfkę. Rola która przybrał nie była już potrzebna. Niemalże wyczuwając jej rosnący gniew, rzucił na nią szybkie spojrzenie.
- Wybacz, warto było spróbować - wyjaśnił, wzruszając ramiona. Rozejrzał się po tłumie, który wciąż czekał nie wiadomo na co. - Przydałby się albo ktoś zafascynowany tym szarlatanem, albo wręcz przeciwnie - stwierdził po chwili. - Co sądzisz o tamtym? - wskazał kiwnięciem głowy jakiegoś mężczyznę z wielkimi wąsiskami i brzuchem hipopotama. Wyglądał jak jakiś karczmarz, czy ktoś w tym rodzaju. Mina wskazywała, ze był naburmuszony, jakby nie podobały mu się słowa "jasnowidza".

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Październik 2012, 15:13:02 »
   Mina wskazanego mężczyzny nie zmieniła się nawet, gdy podeszła do niego młoda i całkiem ładna blondynka. Wampir mógł usłyszeć, że pytała o drogę, więc nieznajomy hipcio był tak naburmuszony zawsze. Czy to dobry cel?
   Dookoła tak naprawdę nie było osób, które szczególnie zwracały uwagę. Chociaż niektóre ewidentnie chciały, na co wskazywały dekolty kilku szlachcianek. Kilku bogatych kupców, którzy jeszcze przed chwilą dyskutowali o cenach drewna, zniknęło w karczmie. Mieszczanie powoli zaczęli się rozchodzić. Na placu boju zostało kilka przekupek, dzieci, które dawno powinny być już w łóżkach i niewyróżniające się jednostki, które jednak mogły posiadać ciekawe informacje.


- Warto było spróbować?! Mogłeś wymyślić tysiąc innych planów, ale nie taki! Czy ja ci na bogów z tym łukiem wyglądam na zmartwioną małżonkę?! I wampir. No na bogów! Takimi scenariuszami przestraszysz ludzi, a nie zachęcisz do odpowiadania na pewne pytania - tupnęła elfka, po czym prychnęła podobnie jak Drago wcześniej. - A grubasek nie wygląda na zbyt rozmownego.
- Panie niziołku, co nas pan tak opuścił? - zwróciła się do Blaze'a.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Październik 2012, 15:13:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top