Autor Wątek: Zabawy w bogów  (Przeczytany 12720 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Październik 2012, 14:37:37 »
-Rozumiem że często przebywasz w jego towarzystwie, skoro tyle o nim wiesz. Ogółem nie wydaje się zbyt fascynującym towarzyszem. Może to przez to, że nie przepadam zbytnio za jego rodzajem. W każdym razie o świcie już nie będzie tak pomocny i czarujący choćby nie wiem jak chciał.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Październik 2012, 16:04:35 »
Dragosani:
- Nie potrzeba było mi ani ciebie, ani tobie podobnych - skrzywiła się. - Nie powinno bratać się z kimś, kto bez mrugnięcia okiem rzuciłby się nawet bliskiej osobie do gardła. Tyle w was zostało z człowieka - machnęła ręką w kierunku Severusa, jakby niedbale pokazując jego sylwetkę. - A ów człowiek odnalazł mojego syna. Nie wiem, kim konkretnie jest i mimo że cały majątek utraciłam na te poszukiwania i na ludzi, którzy trafiliby do wskazanego przez wieszcza miejsca, to jestem mu dozgonnie wdzięczna. ÂŻaden wampir - skrzywiła się ponownie - by tego nie dokonał, więc takie węszenie jest nie na miejscu. Po prostu trzeba cieszyć się cudzym darem.


Blaze i Nessa:
- Nie tak często, ale śledzi mnie i ciągle trafiamy do tych samych organizacji - zaśmiała się elfka. - ÂŚwit świtem. Wtedy też nie wyglądam oszałamiająco - wciąż się uśmiechała, jakby sprawa z wieszczem poprawiła jej humor. - Chociaż dalej nie pojmuję, jak można zrezygnować z piękna poranka na rzecz zwierzęcego instynktu. Nawet nieśmiertelność nie jest warta cierpienia, jaki przynosi dzień - wzruszyła ramionami poważniejąc.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Październik 2012, 16:04:35 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Październik 2012, 16:23:33 »
Drago, słysząc przemowę kobiety, zaczął się zastanawiać co właściwie robi Gunses, przywódca największej liczby wampirów na tej wyspie, że mają one taką opinię. Albo po prostu wina leży po stronie głupich ludzi, którzy nie mogą zrozumieć odmienności wampirów i jak zwierzęta boją się niepojętego. Uśmiechnął się do kobiety, już nie dbając o zaciskanie warg.
- Zatem ciesz się darem - odparł z kilkoma nutami pogardy w głosie, po czym odwrócił się i zwyczajnie odszedł w ciemną uliczkę. Wcześniej miał ochotę aby pożywić się na brunetce, lecz teraz zrezygnował. To tylko potwierdziłoby jej słowa. Tak więc odszedł, aby poszukać innego źródełka.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Październik 2012, 18:06:14 »
-Dawny Kruk, co? Ale ten nie wygląda na takiego co by się tam wpasował. Chociaż...Nie ważne. - zakończył chwilowo. -Niektórzy wiele potrafią porzucić dla potęgi i siły. Ty akurat cierpienia za dnia nie musisz przechodzić żeby sobie pożyć nieco dłużej panienko. W końcu ci biali jak ściana osobnicy muszą mieć jakąś słabość. Bo pomyśl co by ludzie zrobili wiedząc, że coś takiego żyje obok nich? Nie dali im by w ogóle spokoju. Polowania na nich były by normą, a amulecik z kłami nosił by każdy chłopak we wsi kończący 14 rok życia.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Październik 2012, 18:41:14 »
- Nie przesadzajmy. Pan, panie niziołku, powinien wiedzieć, że nikt nie lubi inności. Nieludzi takich jak ja czy pan również niektórzy traktują niezbyt dobrze. A o wampirach nie mam jeszcze wyrobionego poglądu. Z jednej strony przerażają, a z drugiej to dobrzy sprzymierzeńcy. Nie spotkała mnie krzywda ze strony żadnego z nich - westchnęła, po czym rozejrzała się:
- A gdzie nasz wąpierz? Musimy rano udać się na targ, więc może już nas opuścił?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Październik 2012, 19:25:36 »
Wąpierz tymczasem istotnie się oddalił. Wszak już wcześniej to zapowiedział i pożegnał się z małym, oraz Nessą. Mniej więcej pożegnał. Miał zamiar spotkać się z nimi na targu, gdzie zapewne się pojawią. W chwili obecnej jednak szedł mroczna uliczką w stronę swojego domostwa w slumsach. Po drodze oczywiście chciał się jeszcze pożywić. Zaczął więc rozglądać się za potencjalnym źródełkiem. I znalazł je, po kilkunastu minutach. W pobliżu karczmy, ciemna uliczką zataczał się niezbyt trzeźwy niziołek. Drago od dawna nie żywił się takimi istotami, więc z uśmiechem na ustach poszedł w jego kierunku. Podejście pijanego było banalnie łatwe. Kucnął, złapał małego za ramiona i wbił się w jego szyję. Niziołek jęknął cicho, lecz chyba nie był do końca świadom co się dzieje. Kilka chwil później Drago ułożył go na skraju uliczki, niby pijanego do nieprzytomności, po czym oddalił się w mrok.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Październik 2012, 19:54:54 »
-Ja nie natknąłem się na nieprzychylne spojrzenia. Przynajmniej ich nie widziałem. Może to ten wygląd przypominający nieco dzieciaka. Nie mam pojęcia. Może chodźmy odpocząć już. Po zmroku nie ma co szukać zwyczajnych ludzi.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Październik 2012, 19:58:47 »
- Dobrej nocy zatem. Jutro o świcie spotkajmy się może tutaj i pójdziemy na targ. Im wcześniej tym lepiej, bo inaczej może kupcy nie będą tak chętni do rozmów - po tych słowach Nessa skłoniła się i ruszyła w kierunku swojego domu, gdzie spędziła noc.

Słońce powoli pojawiało się nad widnokręgiem. Elfka czekała już na niziołka i może Severusa.


Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Październik 2012, 20:00:17 »
Blaze oczywiście pojawił się o poranku. Odbył poranną toaletę w miarę możliwości dzielnicy biedoty, po czym zawędrował w umówione miejsce. -Witaj panienko.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Październik 2012, 20:04:55 »
Para udała się na targ. Nie było tam zbyt wielu ludzi. Kupcy dopiero rozkładali swój asortyment. Poza głośno wymieniającymi uwagi kobietami, które sprzedawały warzywa, uwagę niziołka i elfki, a może i Severusa, przykuła grupka zgromadzona wokół jednego ze stoisk z bronią.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Październik 2012, 20:09:27 »
Draguś już czekał na elfkę i jej kompana. Wyszedł z cienia rzucanego przez jeden z domów i podszedł do niech. Jak zawsze w dzień, nie czuł się najlepiej. Wyglądał także niezbyt dobrze. Mimo to dzielnie zdawał się nie zwracać większej uwagi na niedogodności. W poprzednim wcieleniu miał wiele czasu, aby do nich przywyknąć.
- Witam, jak się spało? - zapytał zachrypniętym głosem. - Czy tylko mi się zdaje, że tamten gość... - Wskazał kiwnięciem głowy kupca ze stoiska z bronią. - Ma jakąś promocję, czy coś? - zażartował nieznacznie. - Albo to "nasz" kupiec... - dodał po chwili.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Październik 2012, 20:25:31 »
- Chodźmy może. Na drugim końcu jest handlarz z garnkami, a i tego dotyczyła przepowiednia. Akurat przejdziemy obok nich i może coś usłyszymy. Bo z tego co wiem, to kupcy nie lubią dzielić się swoimi tajemnicami.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Październik 2012, 20:44:11 »
- Dobry pomysł - stwierdził Drago. - Jeśli będziemy mieli szczęście, to coś się usłyszy. Jeśli nie... cóż. - Uśmiechnął się z zaciśniętymi wargami. - Trzeba będzie porozmawiać z kupcami. Tak od serca - dodał. Oczywiście nie miał na myśli tortur, gróźb, czy innych niemiłych środków perswazji. Tylko rozmowę. Podszedł dwa kroki do elfki, wyciągając dłoń w umyślnie słabowitym i niemal starczym geście.
- Pomożesz staruszkowi? - zapytał słabym głosem. Co jak co, ale grać to wampir potrafił. Czuł się co prawda źle, ale nie aż tak, aby potrzebować wsparcia.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Październik 2012, 21:04:14 »
- Nie będziemy z nikim rozmawiać od serca, tetryku ty - oburzyła się elfka. Zresztą dla tego słońcofoba nie musiało się to dobrze skończysz. - Zapomniałeś, że nie jesteś już Krukiem, który może działać w cieniu, który tak lubisz. Hrabia by nam głowy ukręcił.
Po tych słowach ruszyła w kierunku kupców, ignorując prośbę wampira. Wiedziała, że i bez jej pomocy da sobie radę, a nie chciała pozwolić mu na kolejne drwiny. Poza tym razem zwracaliby większą uwagę. Dodatkowo bliskość wampira nie jest nigdy bezpieczna. A poza tym nie. No nie! Po prostu nie! Bo tak o.

Każde z tria słyszało urywki rozmowy, jednak można było wywnioskować, iż kupcy mieli kontakt z wieszczem. Mężczyzna przekazał im, iż ceny żelaznych mieczy się zmienią. Jednak żaden z handlarzy nie wyjawił, czy podrożeją, czy potanieją. Po prostu pojawiła się kolejna przepowiednia. Która jednak, sugerując się emocjami, które targają kupcami, jeszcze się nie wypełniła. Pozostało jedynie podejść do stoiska, gdzie właśnie były wykładane garnki różnego rodzaju. Dość nalany staruszek delikatnie odkładał jedno z glinianych naczyń.


//: Pominęłam kilka dialogów, które słyszelibyśmy z osobna, by Was nie irytować takimi dłużyznami ;]

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Październik 2012, 09:58:58 »
-Myślicie, że to kolejna sztuczka dla wzbogacenia się? Jasnowidz mógłbym współpracować z tym kupcem i potem podzielić się zyskami. Może tez sprzedawca garnków będzie też coś wiedział. Widzę, że tu niemal wszystko jest ze sobą jakoś powiązane...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Październik 2012, 11:32:00 »
- Ale co złego byłoby w rozmowie? - Drago zapytał elfki. - I dlaczego Gunses miałby mieć coś przeciwko temu? Poza tym, cholera, ten dzieciak nie może mi niczego zabronić! - zaczął narzekać, po czym usłyszał słowa małego. Odetchnął lekko.
- To było wiadome już w chwili, gdy ten wieszcz przemawiał wieczorem - odparł Drago z krzywym uśmieszkiem. - Jak ten szlachetka rzucił mu wielki mieszek monet. Współpraca wieszcza i kupca wydaje się możliwa. Ale aby móc organizować wszystko, od cen garnków, do porwań dzieciaków i tajemniczych śmierci, to musiałby mieć niezłą siatkę zaufanych ludzi - powiedział, rozglądając się po tłumie. - Chociaż to i tak wydaje się bardziej prawdopodobne, niż rzeczywiste przewidywanie przyszłości.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2012, 11:41:43 wysłana przez Dragosani »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Październik 2012, 19:21:31 »
- Mówiłeś o dość 'przekonującej' rozmowie, Severusie. Takiej nie do końca legalnej - zdążyła jeszcze wtrącić. Swoimi podejrzeniami nie chciała się dzielić, bo i po co? Na ciszy więcej zyska, jeśli okazałoby się, że wieszcz naprawdę na tak ogromne zdolności. Natomiast ruszyła w kierunku staruszka z garnkami.
- Dzień dobry - przywitała się, jednak nie zadała żadnego pytania. Nie wiedziała, jakie powinna. Tak prosto z mostu o wieszczu? Czy może podstępem? Ani w tym pierwszym, ani w tym drugim nie była dobra.
- Dobry, dobry, dziecinko.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Październik 2012, 19:49:41 »
Severus już nie mówił. Po raz kolejny został źle zrozumiany. Jego dobre intencje odebrano jako podłe i złe. Zaprawdę ciężki jest los osoby, która jest tak odbierana. Wampir stłumił smutek ty wywołany i również podszedł do staruszka o jakże pasjonującej pracy w postaci sprzedawania garnków. Słuchał słów elfki, mając nadzieję, że dziewczę zapyta o coś, lecz do tego nie doszło. Sam przyjrzał się towarowi kupca.
- Po ile te garnki? - zapytał nagle wskazując na część towaru.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Październik 2012, 19:50:28 »
Blaze będąc obok chwycił jeden z garnków.
-ÂŁadna robota. Pewnie interes nieźle się kręci co? Kto by nie kupił sobie takie cudeńka do domu, żeby pochwalić się znajomym przy kolacji. Niziołek chciał go zwyczajnie podpuścić i skierować na temat zarobków, oraz być może nowych horyzontów jakie mógł widzieć sprzedawca w związku z prawdopodobnymi koneksjami.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Październik 2012, 20:18:25 »
Mężczyzna jednak był doświadczonym kupcem. Zakapturzona postać mówiąca słabym głosem, radosna elfka i niziołek, który podobnie jak reszta próbuje go zagadać. Pilnie przyglądał się nieznajomym, odburknął cenę tak, że nikt nie mógł zrozumieć i pilnie obserwował ich dłonie. Iście niepokojące trio.
- Kręci się, kręci. Ale za ochronę musimy dużo płacić. Choć sprawuje się ona wybitnie - podkreślił - dobrze - ewidentnie chciał odstraszyć złodziei, za których wziął nieznajomych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabawy w bogów
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Październik 2012, 20:18:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything