Autor Wątek: Polowanie na Havekarów  (Przeczytany 4700 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sierpień 2012, 21:49:51 »
No i dzielna druzyna skladajaca sie z dziewczynki, krasnla i zabojcy ruszyla. Swoje kroki skierowali prosto w kierunku miejskich stajni. Chcac  w miare uwiarygodnic role mlodej corki kupca najeli oni woz, na ktorym jechala panienka wraz z powozacym krasnalem, co na konia wspiac sie nie mogl. Kruk natomiast  jechal konno tuz obok. Jego kon szedl razno, gdyz cale zapasy ktore wzieli znajdowaly sie a wozie.
Podroz mijala im bardzo powoli, woz wlukl sie w nieskonczonosc po wybojach. Kto by pomyslal ze na jednym z popularnych traktow moglo tak wytrzasc biedna dziolszka i krasnalem. Tak minely im cale piec dni, na prawie pustym trakcie.
Kiedy piaty dzien podrozy zblizal sie ku koncowi, zatrzymali sie oni na niewielkiej polance. Rozbili spokojnie oboz i usiedli do niezbyt smacznej strawy w ktora wchodzila wodnista polewka oraz twardy chleb. Kiedy juz skonczyli jesc zapadla kompletna cisza, ktora zostala gwaltownie przerwana przez kruka:
-Jutro popoludniu dotrzemy do K'efir. Ale nim pojdziecie spac chcialbym uzgodnic z wami pare rzeczy. Przedewszystkim  zacznijmy od tego ze w zwiazku z nasza przykrywka, musimy przybrac sobie imiona ktorych bedziemy uzywac wszedzie. Po drugie jak Garir wie ja jestem wsrod zgromadzenie spalony, zeby trudniej mnie bylo poznac poza K'efir zmienie lekko wyglad, oraz bede gral ochroniarza niemowe.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień 2012, 11:20:01 »
Ciebie z tą twoją blizną to poznają wszędzie. Odparł grzebiąc patykiem w ognisku. Zwłaszcza w K'efir, no ale nieważne. Ja będę Jorral, najemnik.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień 2012, 11:20:01 »

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień 2012, 13:32:46 »
Ja mogę być Katrina.- rzekła, bo takie imię pierwsze jej przyszło do głowy.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień 2012, 18:52:01 »
-O blizne sie nie martw. Zakryje ja, w taki sposob ze bedzie bardzo slabo widoczna. Jesli chodzi o imiona to moje bedzie Roul, ale brakuje jednego. Musimy wymyslic nazwisko ojca Katriny. Jakies propozycje?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpień 2012, 20:23:48 »
Fritzl. Był taki wariat nawet, powiesili go za jajca.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpień 2012, 22:09:06 »
Jał! Musiało boleć. Ale czy ludzie w K'efir nie będą wiedzieli, że on nie żyje ?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Sierpień 2012, 10:35:29 »
-Moze byc tez onim slyszalem. A jakby ktos sie interesowal, to to tylko zbierznosc nazwisk. -Kruk zamilk na chwile, musial zebrac mysli oraz poskladac je w jedna calosc. Po chwili milczenia byly radny powiedzial:
-Rano sie rozdzielimy, pojade do K'efir przodem, okraze je bocznym juz zapomnianym traktem i wkradne sie do miasta z drugiej strony. Jak dojedziecie do miasta, udajcie sie prosto do domu  wladcy miasta. Tam sie spotkamy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Sierpień 2012, 13:19:17 »
Dobrze.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Sierpień 2012, 18:49:39 »
Ok.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Sierpień 2012, 20:01:50 »
Po tej rozmowie cała drużyna udała się spać. Dołożyli więcej drewna do ognia, po czym ułożyli się do snu. Noc minęła im spokojnie, nie licząc tego że na przemian wstawali, aby podtrzymać w nocy ogień. Następnego dnia wstali zaraz o świcie. Czekał ich kolejny dzień nudnej podróży, a do tego mieli się rozdzielić. Nie minęła godzina jak znaleźli się z powrotem na trakcie,najedzeni i wypoczęci. Przez następne dwie godziny podróżowali razem, w zupełnej ciszy, aż dotarli do skrzyżowania gdzie się zatrzymali:
-Czas się rozdzielić, do zobaczenia w K`efir.
I kruk ruszył pełnym galopem boczną drogą. Pozostała dwójka patrzyła za jego śladem tak długo aż znikł za zakrętem, dopiero wtedy ruszyli. Podróż minęła im bardzo wolno i bezpiecznie, ale koleiny na trakcie dawały się im mocno we znaki. Ale w końcu po długiej podróży dotarli do miasta. Zostawiwszy wóz i konie pociągowe na postoju zaczęli rozglądać się po mieście.

//: No to teraz koniec prowadzenia za rączkę :P

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Sierpień 2012, 11:37:02 »
 Mimo, że Jagusia była w tym mieści pierwszy raz, wiedziała gdzie iść. Zmierzała w kierunku największego budynku, jak podejrzewała - należał do przywódcy miasta. Obejrzała się do tyłu na swojego ochroniarza.
No to chyba trzeba wejść.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Sierpień 2012, 14:38:12 »
Tedy pukaj, ja tu tylko za ochronę robię. Odparł brodacz.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Sierpień 2012, 22:25:27 »
Dziewczyna odwróciła się w stronę drzwi. Podeszła i zapukała.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2012, 22:39:04 wysłana przez Jagusiaa »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Sierpień 2012, 21:20:00 »
Drzwi wam otworzył łysy, nie wysoki lokaj. Zmierzył was z góry na dół wzrokiem, po czym delikatnym ruchem ręki nakazał wam iść za sobą. Szliście w miarę szerokim korytarzem, na którego końcu skręciliście w lewo. Trafiliście jak wam się wydawało do salonu. Grzecznie się rozgościliście, a lokaj podał wam napitek. Nie zdążyliście upić więcej niż dwa łyki jak do salonu weszła niczego sobie kobieta:
Witam serdecznie w mym skromnym przybytku. Nazywam się Renfri, jestem władczynią K`efir. Mniemam iż jesteście przyjaciółmi Adasia. Wspominał że przybędziecie, oraz mówił że macie jakieś pytania dotyczące Havekarów

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:42:50 »
Jagusia odstawiła kubek i spojrzała z lekkim zdziwieniem na Garira. Jakich Havekarów?- spytała bezgłośnie. Ale to pewnie o to chodziło Adasiowi z tymi informacjami. To Renfri je ma. Jednak trzeba o coś spytać. Kim są ci Havekarowie i czym się zajmują ?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:51:19 »
Havekarzy są to handlarze, głównie zajmujący się nielegalnym handlem broni. W naszym przypadku, havekarzy zaopatrują w broń forty oraz mniejsze oddziały zgromadzenia. Havekarami zostają zazwyczaj kupcy podążający za rządzą zysku, a że Zgromadzenie potrzebuje broni, tak więc popyt wywołał podaż.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Sierpień 2012, 11:22:40 »
I pewnie psują Ci krew i interesa co skarbie? Mi też, Tacticus miał z Tobą dobrego układa takoż i ja kce go mieć. Odparł pociągając nosem. Nu, tedy mówże gdzie te skurwysyny są.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Sierpień 2012, 07:11:36 »
Zgadza sie, ich dzialalnosc ma bardzo negatywny wplyw na moje interesy. Co do twego pytania nie wiem gdzie konkretnie sa, ale mam rownie wazne informacje. Otoz jest kupiec ktory jest najwazniejszym dostawca zgromadzenia. Posiada on bardzo duzo informacji na temat bierzacych dostaw. Mozna by rzec ze jest zwierzchnikiem pozostalych kupcow. Z tego co sie dowiedzialam jego karawana, z nim na czele wlasnie zmierza w kierunku jednego fortu zgromadzenia, na poludnie od Marcham.


//: Przepraszam za wszelkie bledy oraz jakosc posta, ale nie dam rady przed robota, na tym fonie czegos wydziergac.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Sierpień 2012, 07:13:12 »
Zgadza sie, ich dzialalnosc ma bardzo negatywny wplyw na moje interesy. Co do twego pytania nie wiem gdzie konkretnie sa, ale mam rownie wazne informacje. Otoz jest kupiec ktory jest najwazniejszym dostawca zgromadzenia. Posiada on bardzo duzo informacji na temat bierzacych dostaw. Mozna by rzec ze jest zwierzchnikiem pozostalych kupcow. Z tego co sie dowiedzialam jego karawana, z nim na czele wlasnie zmierza w kierunku jednego fortu zgromadzenia, na poludnie od Marcham.


//: Przepraszam za wszelkie bledy oraz jakosc posta, ale nie dam rady przed robota, na tym fonie czegos wydziergac.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Sierpień 2012, 11:16:09 »
No... to czeba mu złożyć wizytę. Ma jakąś obstawę?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Polowanie na Havekarów
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Sierpień 2012, 11:16:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything