Autor Wątek: Pętla na gardle  (Przeczytany 4469 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Pętla na gardle
« dnia: 12 Lipiec 2012, 19:17:57 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: Pętla na gardle
Prowadzący wyprawę: Zeyfar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Walka dowolną bronią 75%, logiczne myślenie
Uczestnicy wyprawy: Severus

Tak więc Severus zbiegł ze schodów, prowadzących do gołębnika i szybko udał się na poszukiwania "kogoś z dowództwa". Podejrzewał, że tym kimś znów okaże się adiutant Zeyfara. Udał się więc w kierunku gabinetu maurena, aby poznać szczegóły czekającego go zadania.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 19:24:37 wysłana przez Dragosani »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2012, 19:21:01 »
Znalazłeś Ronalda w gabinecie. Z tego co zauważyłeś porządkował właśnie jakieś papiery na półkach regałów. Na dźwięk kroków odwrócił się natychmiast.
-Słucham?
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 19:30:08 wysłana przez Zeyfar »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2012, 19:21:01 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2012, 19:26:03 »
- Przybyłem, aby poznać szczegóły tego zadania - powiedział Ravnblod, po czym podał adiutantowi świstek z nazwą zadana, który wziął od Falkmara. - Miałem zgłosić się po nie do kogoś z dowództwa. Tak więć, na czym ono ma polegać? - zapytał.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 19:36:36 wysłana przez Dragosani »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2012, 20:01:02 »
-Hmm. Wykonywałeś już kiedyś podobne zlecenie. Przypomnij sobie twoją misję sprawdzającą. Tym razem chodzi o szlachcica. W sumie zwykle o nich chodzi...no cóż. Nasz klient podejrzewa swoją żonę o zdradę. Chce żeby ją przyłapać na gorącym uczynku i dać lekcję temu, który jej "pomaga". Sądzisz, że dasz radę?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2012, 20:52:05 »
Severus powstrzymał się od uśmieszku i zapytania, czy ta żona jest atrakcyjna. Sam zobaczy i oceni!
- Sądzę, że tak. Prędzej, czy później - odpowiedział adiutantowi. - Rozumiem, że ów szlachcic będzie skory do przekazania jakiś informacji? No i przede wszystkim, gdzie go szukać? - dopytał się.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2012, 20:54:13 »
-Oczywiście w dzielnicy szlacheckiej. Facet ma fioła na punkcie koloru niebieskiego. To powinno ci pomóc w jego znalezieniu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2012, 21:24:22 »
Sev zmarszczył brwi.
- Coś czuję, że wizyta u niego będzie dziwna... - mruknął jakby do siebie, po czym kiwnął głową do adiutanta, tak z niemych podziękowaniach i pożegnaniu, a następnie wyszedł z gabinetu. Przeszedł plątaninę zimnych korytarzy twierdzy, aby wyjść na zewnątrz. Gdy wyszedł na dziedziniec, zmrużył oczy w atunuskim słońcu i udał się w kierunku portalu, którego magiczna moc miała przenieść go do stolicy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2012, 22:07:48 »
I cię przeniosła. Jak zwykle pozostało przejść się przez wszystkie dzielnice, a żeby w końcu trafić do tej gdzie domy były prawie tak wielkie jak ego ich właścicieli. Wędrowanie wśród tłumu ludzi niezbyt ci się podobało, zwłaszcza gdy dostawałeś po bokach łokciami, a czasem nogami po kostkach. ÂŻałowałeś, że nie wziąłeś wcześniej wierzchowca.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipiec 2012, 00:39:08 »
Severus może i w chwili obecnej żałował nieobecności wierzchowca, lecz nie wziął go całkowicie świadom swej decyzji. Później, w razie ewentualnej ucieczki przed strażą, koń tylko by przeszkadzał. Sev dobrze wiedział, że na własnych nogach ucieczka poszłaby znacznie sprawniej. Może jest wolniejszy od konia, lecz zwinniejszy. I mniejszy, dzięki czemu mógłby się chować. Natenczas jednak, Ravnblod szedł ulicą w kierunku dzielnicy szlacheckiej.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lipiec 2012, 14:04:04 »
Na szczęście podczas przechadzki nie napotkały cię żadne nie przyjemności jak to czasem bywa w innych dzielnicach. Zauważyłeś nawet co raz pojawiające się okazalsze budynki.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lipiec 2012, 14:35:46 »
Widząc coraz to okazalsze budynki, do umysłu Severusa, lub raczej Dragosaniego, zaczęły powracać wspomnienia z życia w mieście. Jak choćby to, gdy nocy pewnej jeden z jego znajomych, w ramach wyrażenia artystycznej dezaprobaty, oddał mocz na drzwi innego znajomego. To były doprawdy piękne czasy. Pełne niezapomnianych przygód. No ale teraz też nie jest tak źle. Chyba. Severus, mijając kolejne domy, szedł ulicą, czasem bezczelnie przepychając się przez tłum,czasem omijając go. Oglądając domu coraz to zamożniejszych mieszkańców, szukał tego, w którym dominowałby kolor niebieski.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lipiec 2012, 15:28:11 »
Wkrótce przed Tobą pojawiła się średniej wielkości niebieska brama. Broniła wejścia do posesji okolonej równie niebieskim murem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2012, 18:50:49 »
Severus był naprawdę zdegustowany, tym co zobaczył. Niebieska brama! I mur! Fuj! Czy szlachetnie urodzeni nie mogli zrozumieć, że najlepsze zdobienia ich posesji, to te najskromniejsze i najnormalniejsze? Historia architektury dworków szlacheckich niestety mówiła, iż nigdy się tego nie nauczą. W tej chwili jednak należało dostać się do domu klienta, ab porozmawiać z nim. Może będzie miał kilka przydatnych informacji. Mogło by to być trudne, gdyby nie jeden fakt - był radnym miasta. Więc teoretycznie mógł mieć jakaś sprawę do gospodarza tej posesji. A co za tym idzie, mógł liczyć na to, że nie tylko straż go przepuści, ale również grzecznie zaprowadzi do gabinetu szlachcica. Tak więc nie kryjąc się, ruszył dumnym krokiem w stronę bramy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2012, 21:17:00 »
Przy bramie stał jeden strażnik. Obecnie ziewał i ospale przecierał oczy. Najwidoczniej miał za sobą ciężką noc. Zdawał się nie zwracać na ciebie większej uwagi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2012, 23:36:01 »
Gdy Ravnblod zlokalizował strażnika, co nie należało do trudnych rzeczy, po prostu do niego podszedł.
- Przybywam w imieniu Rady Miasta - zakomunikował ziewającemu strażnikowi, tonem typowego urzędasa. - Zaprowadź mnie do swojego pana - zażądał krótko.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2012, 10:53:31 »
-Nowy radny? Nie widziałem cię wcześniej, ale niech będzie. Czasem zmieniacie się tak szybko, że trudno nadążyć. Chodź. Strażnik otworzył bramę i przeprowadził cię alejką aż do drzwi posiadłości. Zapukał dwa razy i zostawił cię na miejscu. Jednak po chwili pojawiła się kolejna osoba. Był to dość pulchny facet w średnim wieku, o zgarbionym nosie i dziwnie przystrzyżonej koziej bródce.
-Dobry, w czym mogę pomóc?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2012, 11:19:44 »
// Proszę o dokładny opis tejże brody :)

Severus obejrzał się za odchodzącym strażnikiem. Czy jego krok nie był zbyt pospieszny? Za tymi drzwiami czyhają jakieś siły ciemności w postaci kucharki z patelnią, albo wściekłego kota? Jednak po chwili obawy kruczego adepta rozwiały się. Ravnblod z trudem powstrzymał się przed skomentowałem wyglądy bródki mężczyzny.
- Jestem z Rady miasta. Muszę się widzieć z właścicielem tego domu - zakomunikował sucho. Jakoś nie widziało mu się, aby ów dziwny brodacz był szlachcicem. Oni z reguły nie mówią "dobry". I "czym mogę pomóc?".

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lipiec 2012, 11:56:39 »
-Radny powiadacie? Dobrze, dobrze. Zaraz powiadomię pana Brinkla. Proszę wejść. Pan poczeka chwilkę.Mężczyzna odszedł niknąc w korytarzach domu. Nie raz umiejętności ludzi na dworach były zdumiewające i pokazywały jak dobrze znają domy gdzie służą oraz ile własnych przejść posiadają. Miałeś chwilkę by się rozejrzeć. Wnętrze domu niczym się nie wyróżniało. Parę portretów rodziny na ścianie, całkiem przyzwoite dywany na podłodze i świetnie wykonane meble. Wszystko miało jakiś fragment w niebieskim kolorze lub jego odcieniu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipiec 2012, 13:11:12 »
Tak więc Severus czekał. Niebieskie otoczenie zaczynało już mu nieco działać na nerwy, lecz był spokojny. Okiem znawcy przyglądał się kolejnym obrazom, które wisiały na ścianach. Bynajmniej nie był ciekaw wyglądu osób, które przedstawiały. Po prosu doceniał kunszt artystów, którzy owe portrety namalowali. Przechodził od portretu do portretu, czekając na odzew od Brinkla i rozmyślając o wielu sprawach na raz. O tym jak zacznie rozmowę, o nadchodzących wydarzeniach, o swoich następnych krokach i wielu innych, zarówno błahych, jak i poważnych.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lipiec 2012, 13:19:35 »
W końcu pokazał się gospodarz domu, urodziwy i rosły brunet w średnim wieku, z czołem wyniosłym i ustami przybierającymi często zarys mądrych, lecz sarkastycznych uśmiechów.
-Z tego co słyszałem pan radny, tak? Witam w mojej posiadłości. Edrin Brinkle. W czym mogę pomóc?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pętla na gardle
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lipiec 2012, 13:19:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top