Autor Wątek: Po nitce do kłębka  (Przeczytany 3080 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Po nitce do kłębka
« dnia: 11 Lipiec 2012, 20:59:09 »
Nazwa wyprawy: Po nitce do kłębka
Prowadząca wyprawę: Nuda
MG: Zeyfar
Wymagania: cierpliwość, umiejętność pisania
Uczestnicy: Jagusia


Jagusia czekała już na Nessę na którejś z wielu ulic w zachodniej części stolicy. Stała już tam od dziesięciu minut, bo przyszła wcześniej, gdyż nie miała już co robić. Czekała ich długa podróż, to wiedziała. Przykucnęła, rozwiązała sznurowadła w butach i zawiązała je ponownie, mocniej, żeby w czasie drogi się nie rozwiązały. Ponownie wyprostowała i rozejrzała z nadzieją, że zobaczy już nadchodzącą elfkę.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2012, 21:55:10 wysłana przez Jagusiaa »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2012, 21:47:16 »
I zobaczyła elfkę, która z szerokim uśmiechem zmierzała w jej kierunku. Bez zbędnego powitania przeszła do rzeczy:
- Znajdź szlachcica, który na dożyłkach zjadł całego świniaka, a on ci przekaże pewną informację. Nie, to nie jest żadne hasło. On naprawdę zjadł całego świniaka - uśmiechnęła się jeszcze szerzej. - Możesz się na mnie powoływać, ale pamiętaj, że mimo posiadania tego u pasa - gestem dłoni wskazała na miecz i spoważniała - nie możesz go użyć. Grozić, ale nie użyć. Zrozumiałaś wszystko?
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2012, 22:15:25 wysłana przez Nuda »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2012, 21:47:16 »

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipiec 2012, 21:57:01 »
Dziewczyna również się uśmiechnęła, gdy ja zobaczyła.
-Tak wszystko zrozumiałam, ale czy to oznacza, że idę sama ?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2012, 22:15:10 »
- Oczywiście - uśmiechnęła się pobłażliwie elfka. - Ale podpowiem ci, że tamten gość - skinęła głową na mężczyznę stukającego w ścianę i jakoby czegoś szukającego - może coś wiedzieć.
Mężczyzna był młody, choć ewidentnie pokrzywdzony przez naturę przekleństwem brzydoty, które sam pielęgnował, o czym świadczyło jego uzębienie i tłuste blond włosy. Z głupią miną wpatrywał się w mur jednej z kamienic.
W momencie, gdy patrzyłaś w jego kierunku, Nessa ulotniła się.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:07:19 »
Jagusia spojrzała na mężczyznę, o którym mówiła jej elfka. Gdy z powrotem odwróciła się, by o coś zapytać, Nessy już nie było. Rozejrzała się dookoła, ale jej nie zobaczyła. Ponownie spojrzała na mężczyznę. Dziwny ten gość- pomyślała. Cóż, zostało mi tylko podejść do niego. Podniosła głowę i ruszyła w jego kierunku. Gdy już do niego doszła powiedziała :
- Podobno wiesz coś, co może mnie zainteresować, coś co mi się przyda.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:15:24 »
Mężczyzna popatrzył na ciebie lekko zdenerwowany, a następnie wrócił wzrokiem do ściany i zastukał w nią dwa razy, po czym przyłożył ucho. Oderwał się od niech po chwili.
- A wim! Jak se panna punknie dwa razu o tu - wskazał na miejsce, gdzie jeszcze niedawno przykładał policzek - to usłyszy duchy! One jęczą tak och och! A to panience chodziło? - zapytał grzecznie i uśmiechnął się głupio, pokazując braki w uzębieniu.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 00:24:51 wysłana przez Nuda »

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:25:43 »
Młoda adeptka szybko porzuciła swoje domysły, co może się dziać za ścianą, której mężczyzna się przyglądał. Uśmiechnęła się, lecz nie szczerze; był to uśmiech wymuszony na jej twarzy.
- Nie, nie o to mi chodziło. I nigdzie nie będę pukać. Mi chodzi o coś innego, co może mi się przydać.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:46:11 »
- Co się może przydać? A bo ja wim, czego panna szuka. Szczynścia?
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 00:23:48 wysłana przez Nuda »

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:55:34 »
- A widziałeś może na Dożyłkach mężczyznę, który zjadł całą świnię ? Wiesz, gdzie mogę go szukać? - powiedziała, chociaż nie spodziewała się od niego przydatnej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli nic nie wie, to ja po prostu sobie pójdę.- pomyślała -Nie mam pojęcia o co chodziło Nessie. Przecież ten gość wygląda na głupka. On na pewno nic nie wie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2012, 00:15:20 »
- Trza było tak od razu! - ożywił się. - Widział ja takiego, co to całego świnioka zeżarł. I nie pękł! A duże bydle było. Pół stołu zajmowało! I faszerowane! ÂŚliweczkami chyba! - oblizał się. - Szukasz go? - zapytał się z głupią miną. - A, mówiłaś, że szukasz. Ja go ni znam, ale Księcia się zapytaj. On powinien coś wiedzieć, choć za darmo pewno nie powi. A więc zadawaj mądre pytania, by koszta obniżyć. Chcesz posłuchać duszków?
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 00:24:26 wysłana przez Nuda »

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipiec 2012, 00:22:24 »
-Nie, nie chcę słuchać 'duszków'.- odparła i znowu powróciły jej myśli, co może się dziać w tym pomieszczeniu. Natychmiast porzuciła te myśli - Gdzie mogę szukać tego Księcia ?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2012, 00:29:55 »
- Nie to nie - naburmuszył się. - Księcia pod uniwersytetem znajdziesz, bo żaków próbuje kantować - odpowiedział i wrócił do nasłuchiwania, a tobie pozostała jedynie podróż we wskazane miejsce.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2012, 14:34:33 »
W końcu powiedział coś do rzeczy. Oddaliła się od niego. Cóż, pozostało mi tylko udać się do tego 'Księcia'.- pomyślała i ruszyła w stronę uniwersytetu. Zbliżała się powoli, aż w końcu jej oczom ukazał się budynek uczelni. Pod bramą stało kilka osób rozmawiających ze sobą. Gdy młoda adeptka spostrzegła ich, odgarnęła z czoła niesforne włosy i podeszła.
- Który z was to owy 'Książę' ?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2012, 12:42:13 »
Kilku żaków ubranych bardzo podobnie do siebie rozejrzało się niepewnie, po czym powrócili do swoich dawnych tematów, ignorując twoją obecność. W tej samej chwili wyrósł przed tobą odziany na czarno jegomość. Był w średnim wieku, jego twarz przyozdabiał duży orli nos, a w niewielkich oczach igrały nieprzyjemne ogniki. Patrzyła na ciebie chytrze. Brakowało tylko, by zaczął zacierać dłonie.
- Zależy kto szuka i w jakim celu - odpowiedział ci cichy głos.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipiec 2012, 12:46:38 »
Postać stojąca przed dziewczyną wzbudziła w niej lekki lęk, lecz minął on tak szybko, jak powstał. Po chwili przemyśleń odparła :
- Nieważne kim jestem, chcę zdobyć pewną informację. Ale może gdzie indziej.-dodała patrząc na grupkę osób stojących obok nich.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2012, 13:02:31 »
- Więc szukaj wiatru w polu, a nie Księcia, panienko - skłonił się grzecznie i powoli zaczął się od siebie oddalać. Przed uniwersytetem była grupa studentów, jednak żaden się nie wyróżniał. Poza nieznajomym, który niespiesznie zmierzał w nieznanym ci kierunku.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2012, 22:17:01 »
Hm.. niespieszne oddalanie się w dziwnym kierunku to oznacza... że może sam chce, żebym jednak do niego podeszła. To wiadome! Cwaniak z niego. Nie lubię takich ludzi. No ale jedynym rozwiązaniem dla mnie jest właśnie go dogonić.- gorączkowo i szybko myślała. Prędko zdecydowała się jednak na jedyne chyba wyjście, które jej pozostało. Mogłaby też oczywiście zrezygnować z tej wyprawy, jednak nie jest taka słaba i nie odpuści. Podbiegła do mężczyzny.
- Poczekaj!- stanęła przed nim z krzywym uśmiechem na twarzy. - Mienia mego nie powiem ci, bo mi nie zdradzam swojej tożsamości osobom, które widzę pierwszy raz w życiu - powiedziała, chodź po prostu nie miała zamiaru mu zdradzać imienia. Wyglądał podejrzanie. - Jednak czy konieczne jest mówienie tobie, po co chcę się spotkać z Księciem?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lipiec 2012, 15:43:46 »
Widząc cie, mężczyzna zmrużył oczy i uśmiechnął się, pokazując rządek niewielkich, choć zadbanych zębów.
- Konieczne, konieczne - pokiwał głową. - Powiedz, co chcesz od Księcia, a Książę może ci pomoże. Wszystko zależy od ciebie i tego, ile jesteś gotowa zapłacić za wiedzę, panienko.

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lipiec 2012, 17:52:45 »
Jagusia zrobiła zamyślona minę.
- Skoro to konieczne... . Chcę uzyskać informacji na temat człowieka, który zjadł na festynie całą świnię. O tym jak wyglądał, jak się nazywa bądź gdzie się teraz znajduje.
Ale na pewno nie będę płacić za jakąś głupią informację. Do czego ten świat dąży! Do zapłaty za udzielenie informacji ?! Może mi jeszcze ktoś powie, że świat jest okrągły!

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lipiec 2012, 18:07:02 »
- To cenna informacja - odpowiedział spokojnie nieznajomy. - Książę ją posiada, ale nie podzieli się nią z dziewczynką z ulicy, prawda?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po nitce do kłębka
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lipiec 2012, 18:07:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top