Autor Wątek: Uniwersytet Valfdeński [nauka języków, medycyna, wykłady otwarte]  (Przeczytany 18637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran
  • Reputation Power: 299
  • Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicWilk MorskiNajlepszy avatar - zwycięzca VII edycji.Screen tygodnia - zwycięzca I edycji....

Uniwersytet położony w starym mieście, jest miejscem nauki. Poszerzania horyzontów i zdobywania wiedzy. Powołany do życia za sprawą radnych miasta (obecnie lordów elektów) Efehidon. Zgromadził w swoich murach rzeszę wybitnych specjalistów, uczonych i mędrców, którzy z zapałem przekazują swoją wiedzę młodym pokoleniom (i nie tylko). Władze uniwersyteckie co jakiś czas składają propozycje gościnnych wykładów specjalistom z różnych dziedzin, żyjących w królestwie. Ponadto przeznaczeni do tego nauczyciele zostali zobowiązani, aby udzielać, za drobną opłatą, chętnym obywatelom nauki języków obcych i medycyny. Oczywiście życie uniwersyteckie nie składa się tylko i wyłącznie z nauki. Mimo młodego wieku tej szkoły, żacy uczęszczający do niej już zasłynęli w całym mieście ze swojej skłonności do zabaw i hulanek. Uniwersytet składa się z wielu wydziałów, jego cała struktura jest bardzo skomplikowana i tylko nieliczni są wstanie poruszać się po nim bez omyłek.

Tuż przy wejściu, na wprost dziedzińca, znajduje się strzelista i smukła wieża, w której odbywają się wszelkie nauki i pracę na temat języków i wszelkich odkrytych kultur. Kadra naukowców składa się z kilkunastu wybitnych umysłów, które ślęczą godzinami nad pergaminami zaszyfrowanymi w nieznanych dotąd językach lub pochłonięci są całkiem prostym procesom jak przekładanie książek na inny język. Jeden spośród tych ludzi, Alastor, podjął się zadania nauki wszystkich chętnych obywateli królestwa Valfden. Pierwsze trzy poziomy należą do dyspozycji uczniów; znajdują się tam deskrypcje języków, przykładowe tłumaczenia czy unikatowe dzieła spisane setki, jeśli nie tysiące lat temu. Wszystkie poziomu ponad tymi ogólnodostępnymi są objęte tajemnicą państwową i są silnie chronione przez intruzami.

Imię: Alastor
Rasa: Człowiek
Opis: Wybitny mędrzec i lingwista. Z zamiłowania nauczyciel.

- Nowożytny dracoński | Koszt: 100 grzywien [link]
- Starowampiryczny | Koszt: 100 grzywien [link]

Skrzydło nauk medycznych jest w zasadzie jednym wielkim gmachem, w którym znajduje się kilkanaście małych i dużych sal. Większość z nich jest dostępna dla studentów, przede wszystkich dwie duże sale wykładowe zdolne pomieścić kilkadziesiąt uczniów a także pracownie laboratoryjne, w których uczniowie będą w stanie przyswoić sobie wiedzę na poziomie praktycznym. Pięć małych sal na końcu długiego korytarza stanowią indywidualne pracownie najwybitniejszych uczonych w dziedzinie uzdrawiania. Poświęcają się oni jedynie na badaniach i odkryciach, a także śledzeniu ogólnej zachorowalności społeczeństwa i przeciwdziałaniu zaraz.

Imię: Hink du'Agara
Rasa: Niziołek
Opis: Zachwycający mówca i genialny alchemik, który sprowadził tą dziedzinę do banału poprzez spopularyzowanie prostych naparów i maści kojących ból i przyspieszających leczenie. Na co dzień bardzo życzliwy.

- Pierwsza pomoc | Koszt: 300 grzywien [link] (nauka zostaje zaakceptowana po odbyciu wykładu i przepracowaniu 1 godziny w szpitalu)
- Farmakologia | Koszt: 500 grzywien [link] (nauka zostaje zaakceptowana po odbyciu wykładu i zdaniu egzaminu)
- Ortopedia | Koszt: 400 grzywien [link] (nauka zostaje zaakceptowana po odbyciu wykładu i przepracowaniu 4 godzin w szpitalu)
- Chirurgia | Koszt: 800 grzywien [link] (nauka zostaje zaakceptowana po odbyciu wykładu, przepracowaniu 8 godzin w szpitalu oraz zaliczonym teście u nauczyciela)

Wymagania:
- Możesz uczyć się tylko jednej umiejętności w ciągu 24h - liczone od akceptacji nauki przez NPC.
- Nauka prowadzona jest cały tydzień w godzinach 10:00-24:00.
- Chcąc skorzystać z nauki zobowiązany jesteś zapisać się w tym temacie.
- W czasie nauki nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Dopuszczalne jest natomiast przebywanie w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz czy Skarbiec.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2016, 13:44:21 wysłana przez Dragosani »

Canis

• Gość
Odp: Uniwersytet Valfdeński [nauka języków, wykłady otwarte]
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Marzec 2015, 15:01:41 »
Na uniwersytet zawitał Salazar. Znał już te rzeczy, których chciano nauczyć wszystkich, niemniej jednak nie mógł się oprzeć wrażeniu, że właśnie tutaj miał przyjść... Oświeciły mnie jego wyznania... Oświeciły... Można je tylko nauczyć... Nauczyć... Pojawiły się bystre umysły... Bystre umysły... Kotłowały w jego myślach fragmenty mogące wskazywać tą drogę... Wszedł do sal, gdzie odbywały się wykłady i nim zajął miejsce dla siebie, by słuchać słów, przeszedł wzdłuż i w szerz chcąc zwrócić na siebie uwagę a jednocześnie szukać kogoś, kto przykuje jego... uwagę.

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #81 dnia: 23 Marzec 2015, 15:01:41 »

Offline Hope

• NPC
  • Reputation Power: 9
  • Hope nie ma żadnego wpływu.

« Odpowiedź #82 dnia: 23 Marzec 2015, 17:13:09 »
Na jednym z wykładów Salazar usłyszał znaczące dla jego śledztwa słowa cytowane przez uczonego.

Każdego dnia więźniowie coraz bardziej wyprowadzali mnie z równowagi. Ich odgłosy i nerwowe tiki brzydziły mnie. Był tylko jeden sposób na zwalczenie zła, oczyszczenie miasta i zabezpieczenie jego przyszłości. Musiałem się przygotować. Musiałem być gotów.

Offline Ulgor Errest

• NPC
  • Reputation Power: 0
  • Ulgor Errest nie ma żadnego wpływu.

« Odpowiedź #83 dnia: 18 Kwiecień 2015, 16:58:35 »
W wielkiej okrągłej sali zjawił się Ulgor Errest. Położył kartki notatek na mównicy, przetasował nimi, odwrócił w pionie i symbolicznie uderzył o blat. Wydał krótki, nieartykułowany dźwięk z krtani, aby przygotować się do wystąpienia.
- Witajcie, jestem Ashar Ulgor Errest specjalizujący się we władaniu orężem. Zazwyczaj to zdanie słyszą ode mnie adepci. Ale nie martwcie się, jestem wszak magiem i potrafię robić z tego użytek. Przyszedłem porozmawiać z wami o magii właśnie. Nie ma nic bardziej magicznego niż czas.
Mag rozglądał się po wielkiej sali patrząc czy jego wywód zainteresował jakiś słuchaczy.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2015, 16:59:08 wysłana przez Isentor »

Offline Funeris Venatio

• Arystokrata
  • Reputation Power: 175
  • Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Czeladnik kowalstwa
    • Kanał YouTube
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:10:39 »
Gdzieś tam z boku sali wykładowej siedział Butch, najemnik (!) i zarządca majątku barona Funerisa Venatio. Na razie tylko słuchał, nie odzywał się ani słowem.
TL;DR

Offline Silion aep Mor

• Weteran
  • Reputation Power: 35
  • Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Jaton - Silion Erenus aep MorSzlachcic Atusel, Satein i Kardon - Silion Erenus aep MorZielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Tarcza lojalnosci - za rok na forum....
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:11:58 »
Na uniwersytet zawital Silion, slyszal ze podobno mag ma tutaj wyklad. Usiadl wygodnie na sali i sluchal co ma do powiedzenia.
INSTANCE: DWARF_1010_Sili0n ()
name: = "Silion aep Mor";
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Canis

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:13:25 »
Na sali wykładowej siedział taki jeden onieśmielony najemnik Darius. Słuchał wykładu chcąc się douczyć przed przybyciem swojego nowego właściciela na Valfden.  Widząc ciekawą osobę uniósł głowę do góry i przyglądał się z zaciekawieniem. Nigdy dotąd właściwie nie widział maga.

Offline Rakbar Nasard

• Arystokrata
  • Reputation Power: 80
  • Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Larkos - Rakbar NasardBaron Xermin i Dordan - Rakbar NasardSzlachcic Dako, Imar, Lavos, Sekon i Ures - Rakbar NasardNajlepsza sygnaturka - zwycięzca III edycji....
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:14:14 »
Na sali siedział też Takado, naczelny szpieg Rakbara. Za jego nieobecności spisywał dzieje miasta. Jego twarz wyrażała zainteresowanie ale również podejrzliwość. Wszystko notował, wygląd wykładowcy, to co mówi oraz inne godne zapisania uwagi na temat otoczenia i sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2015, 17:18:42 wysłana przez Rakbar Nasard »

Offline Ulgor Errest

• NPC

« Odpowiedź #88 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:37:01 »
- Nie ma nic bardziej magicznego niż czas. Kontrolując czas możecie wpływać na obrót wydarzeń. Dajmy na to prosty przykład. Wiem, że jestem w czymś dobry. Jestem dobry w gotowaniu ryb. Moje dania są świetne, ale mam czas, żeby móc się nad nimi skupić i dopieścić potrawę maksymalnie jak mogę. Co by się stało gdybym tego samego dnia, kiedy chcę przygotować rybę na obiad musiał ówcześnie udać się nad jezioro i zarzucić wędkę? To znaczy, że poświęciłbym połowę dnia na zdobycie ryby, kiedy mogę już przez ten czas gotować i dopieszczać moją potrawę. Dlatego kupuję rybę od rybaka. Wtedy mogę skupić się nad jedną rzeczą i wykonać ją jak najlepiej tylko potrafię. Pomimo tego, że umiem łowić i dobry ze mnie wędkarz nie tracę połowy swojego wolnego czasu na przeciętne połowy i przeciętnie przygotowanie obiadu z ryby. Wolę poświęcić cały mój wolny czas na zrobienie świetnej potrawy. Pozwólcie, że odniosę tę metaforę do funkcjonowania Rady Królewskiej i Izby Lordów. Lordowie Elekci chcąc przygotowywać jak najbardziej dopracowane ustawy powinni skupić się nad jedynie tymi obowiązkami. Dlatego na Valfden urzęduje również Rada Królewska, do której obowiązków należy zarządzanie, wprowadzanie i pilnowanie przestrzegania ustaw wprowadzanych przez Izbę Lordów. Osoba odpowiedzialna za wprowadzanie prawa nie może również być odpowiedzialna za jego przestrzeganie, ponieważ pomijając już inne kwestie, to zajmuje zbyt wiele czasu. Poświęcając połowę naszego wolnego czasu na Radę Królewską i Izbę Lordów sprowadzimy na siebie klątwę, bo będziemy w stanie napisać jedynie przeciętną ustawę i wykonać połowę pracy (akceptacje nauk, transakcji, fabuła). Dlatego to Izba Lordów odpowiedzialna jest jedynie za wniosek wybudowania tartaku nieopodal stolicy, zlecenie budowy, napisanie zasad wykonywania pracy itp. To wszystko aby zwiększyć zatrudnienie wśród mieszczan. Rada Królewska odpowiedzialna jest już za zatrudnienie pracowników, kontrolowanie czy przychodzą do pracy, jak pracują i wypłacanie im wynagrodzeń. Ciężko jest czuwać nad oboma aspektami będąc jedną osobą.
Ulgor rozejrzał się po sali w razie gdyby ktoś chciał zadać jakieś pytanie. Gdyby nikt nie miał pytań zamierzał powrócić do wywodu.

Canis

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:40:46 »
No tak, to zrozumiałe. Jeżeli musimy zrobić wszystko, to wszystko zrobimy byle jak, zamiast skupić się na ejdnym i zrobić to doskonale. - Pomyślał Darius i kiwnął głową na znak zrozumienia ze swojej strony.

Offline Silion aep Mor

• Weteran
  • Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Jaton - Silion Erenus aep MorSzlachcic Atusel, Satein i Kardon - Silion Erenus aep MorZielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Tarcza lojalnosci - za rok na forum....
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:42:57 »
No tak, nie złape wszystkich srok za ogon! - pomyslal krasnolud i wrocil do sluchania wywodu.
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline Rakbar Nasard

• Arystokrata
  • Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Larkos - Rakbar NasardBaron Xermin i Dordan - Rakbar NasardSzlachcic Dako, Imar, Lavos, Sekon i Ures - Rakbar NasardNajlepsza sygnaturka - zwycięzca III edycji....
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:47:39 »
Takado zanotował słowa wykładowcy choć uważał je za oczywistość, której nie warto nawet komentować. To był jedynie wstęp do czegoś, co będzie konsekwencją tych słów. Nie mógł sie jednak powstrzymać.
- W takim razie jak funkcjonował Król sprzed czasu powstania Izby Lordów i Rady królewskiej? ÂŁowił i gotował z kiepskim efektem?

Offline Ulgor Errest

• NPC

« Odpowiedź #92 dnia: 18 Kwiecień 2015, 17:53:38 »
- Czasem zrozumieć wartość swojego projektu, to oddać go komuś innemu i zobaczyć jak rozkwita. Oto jak z czasu, tak ogólnego pojęcia, które jest z nami na co dzień przez 24h, przeszliśmy do człowieka.
Ulgor Errest spojrzał w stronę rozmówcy.
- Celna uwaga. ÂŁatwo rządzi się małym państewkiem z dwoma miastami. Trudno ogarnąć setki wsi i miast w wielkim państwie z milionami obywateli. Król potrzebował podzielić się z kimś ciężarem, jaki spoczywał na jego barkach. Dlatego ustanowił Izbę Lordów i Radę Królewską.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2015, 17:54:30 wysłana przez Isentor »

Canis

• Gość
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Kwiecień 2015, 18:00:05 »
- Którą on mianuje na podstawie swojego wyboru często podyktowanego głosem ludu. Mądre sprawiedliwe, a zarazem zmuszające obywateli do akceptacji tego, co sami sobie wybrali. Tak jakby rozłożenie odpowiedzialności co utrudnia i hamuje powstawania niezadowolenia społecznego. - Dopowiedział półgłosem bardziej jakby do siebie Darius, ale i na tyle głośno, że przeszkodził wykładowcy w wykładzie.

Offline Rakbar Nasard

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Kwiecień 2015, 18:01:37 »
- Czyli istnieje granica, po przekroczeniu której odczuwalnie spada efektywność naszych działań. - skwitował.

Offline Ulgor Errest

• NPC

« Odpowiedź #95 dnia: 18 Kwiecień 2015, 18:14:39 »
- Dlatego czas jest tak istotny - zamknął temat. Dziękuję za wysłuchanie mnie. Do zobaczenia na następnym wykładzie.

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Kwiecień 2015, 18:17:13 »
- Do zobaczenia magu!
Po wysluchaniu pouczajacego wykladu, krasnolud opuscil uniwersytet.
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline Funeris Venatio

• Arystokrata
  • Reputation Power: 175
  • Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Czeladnik kowalstwa
    • Kanał YouTube
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Kwiecień 2015, 22:22:52 »
- Co? Już? Dwa zdania powiedział i już lezie? A pierdzielę, nie przychodzę więcej na takie wykłady. Nie wiem na co te moje podatki idą. Znaczy, Funerisa podatki. Albo i nie, nikt nie płaci podatków... No nieważne. Rozczarowałem się. - Butch wstał z ławy i ruszył w swoją stronę, do spiżarni w dworze Funerisa Venatio. Cały czas, gdy wygłaszał swoje oratorskie przemówienia, mówił raczej do siebie, nie dbając o to, czy ktoś go słucha.
TL;DR

Offline Elsh Alash

• NPC
  • Elsh Alash nie ma żadnego wpływu.

« Odpowiedź #98 dnia: 27 Kwiecień 2015, 00:24:57 »
Na tablicy wykładów znalazło się ogłoszenie mówiące o wystąpieniu Elsh Alash na temat wymiarów, zaplanowane na godzinę 13:00.

Offline Progan

• Weteran
  • Reputation Power: 75
  • Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.Progan ma wielki potencjał.

• Karta postaci

• Sklep Rogowiec
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Kwiecień 2015, 08:07:07 »
Usłyszawszy o wykładzie na temat wymiarów Progan nie byłby sobą, gdyby się na niego nie udał. Do godziny 13 zostało jeszcze wiele czasu, jednakże miał to już w swoim planach i wiedział, że musi się tutaj znaleźć.

Offline Rakbar Nasard

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Kwiecień 2015, 08:26:39 »
Takado zmierzał do uniwersytetu. Powinien dojść na godzinę 13.

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #100 dnia: 27 Kwiecień 2015, 08:26:39 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.