Autor Wątek: Kruk pośród Wron  (Przeczytany 3302 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Kruk pośród Wron
« dnia: 06 Maj 2012, 20:00:10 »
Nazwa wyprawy: Kruk pośród Wron
Spis nagród: 50-100 Grzywien
Wymagania: Walka dowolną bronią 75%
Uczestnicy: 1
MG: Aragorn


Pewnego pięknego słonecznego popołudnia, do drzwi mego pięknego jakże ubogiego domku w dzielnicy biedoty zapukał jakiś żołdak. ÂŻołnierz jak żołnierz, tyle że z służb specjalnych Valfden. Po chamsku spytał mnie o imię. Myślałem na początku że mu pierdzielnę, no ale poczułem dotyk ręki Arinee. Co mnie trochę uspokoiło, oraz powstrzymało przed okazywaniem jawnej przemocy. Krótko mu odpowiedziałem, po czym bez słowa dostałem do ręki list od generała Aragorna. Były w nim zawarte krótkie informacje, dotyczące spotkania w karczmie z samym generałem, oraz informacji o zgromadzeniu.
Owego dnia kiedy miało nastąpić dane spotkanie, udałem się spokojnym krokiem wraz z moją niewolnicą.  No a co? Towarzystwo jakieś w trakcie wędrówki i oczekiwania musiałem mieć. A w ogóle kto by nie chciał podróżować po mieście, z piękną kobietą? No ale mniejsza, karczma leżała na obrzeżach miasta, przez co trochę spacerek nam zajął. Kiedy w końcu dotarliśmy do "Płonącego rondelka", usiedliśmy w kącie sali, oraz zamówiliśmy coś do picia.



Dane personalne
Imię: Adamus Roydil
Wiek: 28
Rasa: Człowiek
Tytuł: brak
Stan cywilny:kawaler
Majątek: 240 grzywien
Brązowe talenty: 17
Srebrne talenty: 9
Złote talenty: 1
Portret:



Statystyki ekwipunku:



Broń 1:
Nazwa broni: Kompozytowa klinga
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 19
Opis: Wykuty z 35 sztabek mithrilu i 20 sztabek srebra o zasięgu 0,9 metra.
Przez zawartość srebra zadaje zwiększone obrażenia stworzeniom na nie wrażliwym.
Dzięki mthrilowi miecz jest zawsze ostry i nigdy się nie tępi.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 2:
Brak

Broń 3:
Brak

Broń 4:
Brak]

Inne:
Ukryte ostrze (bezpośrednie)
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoeczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykonane z 20 sztuk żelaza ostrze o długości 10cm.
W rękawie znajduję się specjalny mechanizm, który mieści się na ramieniu.
Na małym palcu zamontowany jest pierścien, który pociągnięty wysuwa ostrze.
Wymagania: Broń sieczna [50%], członek Kruczego Bractw


Odzienie:

Pancerz Samotnego ÂŁowcy
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Płaszcz wędrowca
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: płaszcz
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków bawełnianego płótna.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Statystyki postaci

Specjalizacje:

Umiejętności nabywane:
*Walka bronią sieczną [100%]
*Używanie zbrój miękkich
*Akrobatyka
*Walka bronią dystansową [75%]
*Otwieranie wszelkich zamków
*Walka tarczą [50%]
*Kradzież kieszonkowa
*Cichy zabójca

Osiągnięcia:
* Pogromca smoków

Umiejętności rasowe:
*Potencjał magiczny
*Potencjał chemiczny
*Ciało z gliny
*Ulubieniec bogów
*Bystry umysł

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2012, 20:04:33 »
Roydil. Witaj. Rzekł Aragorn wychodząc z Cienia. Chodźmy gdzieś w kąt...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2012, 20:04:33 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2012, 20:08:43 »
Wracaj do domu.
Rzuciłem krótko, do Arinee. Po tonie Aragorna i zachowaniu, wyraźnie można było poznać że ma on coś ważnego do powiedzenia i musi to pozostać między nami. Kiedy tylko odprowadziłem wzrokiem niewolnicę, za drzwi karczmy, ruszyłem za Aragornem. Udaliśmy się na sam koniec sali do bardzo ciemnego rogu. W okół były puste stoliki, grzecznie usiadłem na przeciw dracona, po czym spytałem lekko suchym głosem:
Po co mnie wezwałeś?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2012, 20:25:15 »
Potrzebuje kruka wśród wron, ptaszki ćwierkają że w Marcham są źli panowie. Dokonasz rekonesansu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2012, 21:15:04 »
No rozumiem o co chodzi.-Zamilkłem na chwilę, aby się namyślić, po czym powiedziałem-Mogę to zrobić. Tylko jak daleko ta wioska? I rozumiem że mam działać incognito?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2012, 16:10:24 »
To miasteczko, na drugim końcu Valfden jakieś 100km. na południe od K'efir. I tak, masz działać incognito.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2012, 17:35:53 »
No rozumiem, kiedy mogę ruszyć?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2012, 17:38:22 »
Teraz. Ku chwale ojczyzny obywatelu. Powiedział pół żartem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2012, 18:21:28 »
A więc jak sobie życzysz, obywatelu generale!
Odpowiedziałem także półżartem, powoli wstałem od stołu. Grzecznie się ukłoniłem, po czym bez słowa wyszedłem z karczmy. Skierowałem się spokojnym wręcz wyrafinowanym truchtem, w kierunku niewielkiej stadniny, zaraz za murami miasta. Gdyż zostawiłem tam, mocnego ogiera, na którym przyjechałem do miasta z gildii. A był to naprawdę dobry, a zarazem szybki koń. Potrafił on bez wytchnienia biec cwałem, ogromne ilości kilometrów. Był on ciemnej maści, czarny niczym kruk.
Dotarłszy do stadniny, serdecznie podziękowałem gospodarzowi za opiekę nad Taktikuskiem. Bo tak zwał się ten ogier. No a co! Kto by mu żałował? Ale wracając do meritum, bardzo starannie go osiodłałem, po czym dosiadłem. Wyjechałem na nim na trakt prowadzący na południe.  Ustawiwszy się w owym kierunku, zgiąłem się nad uchem konia, oraz wyszeptałem mu do niego:
-No przyjacielu, teraz czeka nas morderczy cwał.
Koń lekko zarżał w odpowiedzi, jakby wręcz rozumiał co się do niego mówi. Może nawet wiedział. A któż tam wie co zwierzęta myślą i rozumieją?
Szturchnąłem go mocno ostrogami, co spowodowało, że Taktikusek stanął dęba, po czym ruszył cwałem w kierunku K`efir. Miejscowości której dobrze znałem. Koń dawał z siebie wszystko, pod czas tego morderczego cwału. Był do tego przymuszony, w końcu takie informacje, jak ta którą mam zdobyć, trzeba szybko potwierdzać. Choć widać było definitywnie, że w rączość tego konia nie ma co wątpić. Czuł się on w trakcie tego cwału w swoim żywiole. Tak jakby był tylko do tego stworzony.
Droga mijała w bardzo szybkim tempie, nie licząc krótkich postojów, pod czas których trzeba było napoić konia, oraz nawodnić swój organizm. Pod wieczór byłem już w połowie drogi. Zatrzymałem się w niewielkiej gospodzie, spędziłem tam noc, po czym następnego dnia ruszyłem w dalszą drogę. Po koniu widać było że był wypoczęty, ba nawet mógł dać z siebie więcej. Pędził jak oszalały, w kierunku mojego byłego więzienia, w którym spędziłem upojne chwile, na rozbijaniu czerepów. Późnym wieczorem, dotarłem do K`efir. Było już dobrze po dziesiątej wieczór, a w miasteczku wciąż panował ożywiony ruch. Założywszy kaptur na głowę, zaprowadziłem konia do stadniny, po czym ruszyłem do karczmy znajdującej się na rozstaju dwóch uliczek, nieopodal od spalonej Areny. Kaptur był w celu zamaskowania trochę swojej gęby, nie chciałem aby ktoś mnie na wstępie rozpoznał.
Uchyliwszy drzwi budynku, wszedłem do środka. Jak zwykle panował tu zgiełk, gdzie nie gdzie widać było już śpiących najemników, którzy przedawkowali miejscowego bimbru, bądź bagiennego ziela. Podszedłem powolnym krokiem do lady, po czym spytałem suchym pełnym obojętności głosem:
-Byłby wolny pokój, oraz strawa dla podróżnika?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2012, 18:31:12 »
Byłyby. 10 grzywien, jak za drogo to możesz spać w rowie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2012, 18:53:21 »
Nie spodobała mi się cena tego pokoju, była zbyt wysoka. Postanowiłem spytać trochę inaczej:
A może można jakoś na niego zarobić? Ewentualnie...
W tym momencie urwałem w pół zdania, równocześnie odkrywając lekko kaptur. Oraz ukazując, już niewielką bliznę na policzku.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2012, 19:02:23 »
Oż ty! Nie, nie można. Płacisz albo oni pomogą ci wyjść. Karczmarz wskazał na dwóch łysych drabów.

2x Menda

Nazwa broni: Kruczy dziób
Rodzaj: młot
Typ: jednoręczny
Ostrość: 10
Wytrzymałość: 16
Opis: Wykuty z 50 sztabek żelaza i 10 kawałków o zasięgu 0,6 metra.
Wymagania: Walka bronią obuchową [50%]

4.

Odzienie:
Nazwa odzienia: Przeszywanica
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: przeszywanica
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyta z 100 kawałków lnianego płótna. Doskonale chroni przed ciosami broni obuchowych.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Specjalizacje:
Walka bronią dystansową - Zaawansowane techniki walki [75%]
Walka bronią obuchową - Zaawansowane techniki walki [75%]

Umiejętności nabywane:
-Uzywanie zbrój miękkich
-ÂŻelazny żołądek
-Kamuflaż
-Hart ciała

Umiejętności rasowe:
-Potencjał magiczny
-Potencjał chemiczny
-Ciało z gliny
-Ulubieniec bogów
-Bystry umysł

 
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2012, 22:50:41 wysłana przez Aragorn »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2012, 19:06:00 »
Dobremu klientowi odmawiasz? Ile żem ja tutaj pieniędzy przepił, to już się nie pamięta? No czyste chamstwo!-Mówiąc to zacząłem nerwowo gestykulować rękami, aby podkreślić swoje oburzenie. Kiedy tylko skończyłem swoją wypowiedź spojrzałem na owych łysych typów, stojących kawałek ode mnie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj 2012, 19:09:08 »
Mam to w dupie! Ty, ten ork i ta czarna małpa zarąbaliście pół K'efiru! I jeszcze sprzedaliście nas tej dziwce. Wypieprzcie go!

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2012, 19:32:03 »
Tak być nie może, nie będziesz moich koleżanek dziwkami nazywał! A poza tym moja wina że te skurwiele same pod miecz wchodziły? Ja tylko machałem mieczem!
Powiedziałem to z nieukrywaną ironią. W tym samym czasie, obie mendy zaczęły zachodzić mnie z obu stron. Była to wręcz nie komfortowa sytuacja. Sam w ciasnym, pomieszczeniu, pełnym stolików i krzeseł przeciw dwóm ochroniarzom. Ba kto wie czy nie przeciw całej karczmie. No ale cóż, nie miałem na co czekać. Ukryte ostrze błyskawicznym ruchem wyłoniło się z przy lewej dłoni. Jednym ruchem ręki zamachnąłem się, moje ukryte ostrze przebiło lewy policzek pod skosem, w kierunku skroni, mendy po mojej prawej. Wyciągnąłem ostrze z ciała które wciąż stało. Kto wie czy żył sprawdzić czasu nie miałem(choć zaatakować mnie ponownie szans już nie miał), bo już drugi mnie atakował. Zaatakował mnie swoim młotem od lewej strony. Aby uniknąć ciosu cofnąłem się o dwa kroki, trafiając na jeden z drewnianych stolików. Dobyłem miecz, koniec cackania się! Zaatakowałem go wyprowadzając cios za pleców, czyli prościej rzecz ujmując z góry. Wyprowadziłem kolejny taki cios, lecz zamiast ciąć, zatrzymałem ostrze w powietrzu, oraz kopnąłem przeciwnika w klatkę piersiową, cofając go. Momentalnie wykorzystałem zdezorientowanie przeciwnika, dźgając go w podbrzusze.
Silnym ruchem wyciągnąłem ostrze, po czym spytałem karczmarza, wręcz dziwnym tonem:
To co dostanę ten pokój? Czy mam udać się do willi owej dziwki co wami panuje?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2012, 19:45:27 wysłana przez Adaś »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maj 2012, 19:49:02 »
Bierz kurwi synu. Ale jutro ma Cie tu nie być.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj 2012, 19:56:18 »
Niech ci Bogowie w dzieciach wynagrodzą.
Rzuciłem obojętnie odbierając klucz do pokoju. Kiedy znalazłem się w pokoju, zamknąłem drzwi na klucz. Po czym udałem się spać, miecz zatrzymałem na wszelki wypadek blisko siebie. W końcu w razie nocnego ataku trzeba być gotowym do obrony.  Co nie?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maj 2012, 20:10:39 »
Noc minęła spokojnie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2012, 10:03:38 »
Rano wstałem całkiem wypoczęty,choć całą noc trwałem w półśnie w obawie o swoje bezpieczeństwo, to czułem się wyspany. Usiadłem na łóżku, po czym rozejrzałem się po pokoiku w którym spędziłem noc. Był obskurny, na ścianach była gruba warstwa brudu,gdzieniegdzie na podłodze widać było grube, zaschnięte, brązowe... grudy ziemi. Właściciel karczmy, widać był bardzo czystym człowiekiem, oraz dbał o wygodę klienta. Ale w sumie kto by się przejmował? Jaki karczmarz taka i karczma.
Wstałem z łóżka, schowałem miecz do pochwy,który wciąż leżał na łóżku, i ruszyłem w kierunku drzwi. Przekręciłem delikatnie klucz, uchyliłem drzwi i zszedłem na dół. Jak zwykle było tu dużo ludzi. Pijaczyny chędożone, od rana chleją! W sumie myśl ta musiała, przejść mi przez głowę z czystej zawiści, że oni mogą poddać się mojej ulubionej czynności, a ja muszę zapierdzielać szukać jakiś antychrystów wariatów. Podszedłem do lady, przy której stał, ten sam co zwykle obskurny karczmarz. I zamówiłem u niego jagnięce udo. Zjadłem go bez gadania, uwcześniej dając spróbować jakiemuś biedakowi co w karczmie siedział. No co? W końcu nie chciałem skończyć jak poprzednim spotkaniu z jakimiś halucynogenami! Co gorsza z trucizną! Ki9edy sobie pojadłem i popiłem piwem, podszedłem do karczmarza i kulturalnie spytałem. Choć znałem odpowiedź:
Powiedz mi panoczku, jak daleko stąd do Marcham? I w którą to stronę?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj 2012, 14:05:30 »
Wróć na trakt, a potem cały czas na południe. To pare dni drogi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kruk pośród Wron
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj 2012, 14:05:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top