Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 467103 razy)

Description:

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8640 dnia: 21 Maj 2019, 22:24:36 »
No tak, ale jak się jest więźniem to sie nie da, bo to kolonia KARNA, musisz tam być <lol>

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8641 dnia: 21 Maj 2019, 22:25:23 »
No tak. Skazany nie może opuścić tego miejsca. Gerdan tam został.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8641 dnia: 21 Maj 2019, 22:25:23 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8642 dnia: 22 Maj 2019, 08:14:04 »
Kurde, a ja jeszcze glejt nie wykorzystany tam mam :D

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8643 dnia: 23 Maj 2019, 20:42:52 »
Witam.
Napiszę tu o tym może ktoś poprawi :D

Hart Ciała - Na postać nie działa kara rany krytyczne.
"rany krytyczne" są odnośnikiem do atrybuty i kary gdzie nie ma nic o ranach krytycznych.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8644 dnia: 23 Maj 2019, 23:13:46 »
Mój błąd, wpisałem tam stary hart ciała. Nowy wygląda tak:
https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Umiej%C4%99tno%C5%9Bci_fizyczne_i_mistyczne#Hart_Cia.C5.82a

Już poprawione  <aniol>
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2019, 23:16:22 wysłana przez Rikka Malkain »

Offline Kenneth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 60
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8645 dnia: 01 Sierpień 2019, 09:24:41 »
Ok. Odchodzę. Było mi bardzo miło i dzięki za co prawda krótką, ale bardzo przyjemną grę. Na pożegnanie moje uwagi:

plusy:
-Atmosfera wolności literackiej. Brak chwytów RPGowych które często ograniczają kreatywność.
-Zróżnicowane rasy i bardzo ciekawy wewnętrzny Lore
-Ciekawy, system walki PvE, nagradzający kreatywność, ale pilnujący by kanoniczna siła postaci była istotna
- Otwartość na zmiany i dodatki od graczy
-Wielki bestiariusz, system craftingu i alchemii w który nie zdążyłem się wkręcić ale wygląda super

minusy:
-Fałszywa obietnica PBFa Gothicowego. Świat trzyma się na własnych nogach, reklamowanie go jako świat pochodny od Gothicowego jest trochę nieszczere
-Połamany system pieniężny w którym bogaci stają się coraz bogatsi do stopnia absurdy, a biedni ledwie zipią (być może realistyczny, ale nieprzyjemny dla nowego gracza) w tym system nudnej niewolniczej pracy polegającej na pisaniu sam do siebie
-Brak aktywności w częściach wspólnych: całość akcji w dziale wypraw. Dużo więcej ciekawych interakcji między graczami byłoby gdyby wyprawy działy się wprost w świecie. Dałoby to też wrażenie bardziej żywego świata
-Brak możliwości wybrania skilli startowych związanych z historią postaci powoduje, że jako nowy gracz od początku szukasz tego co nie zbalansowane zamiast najciekawsze
-Brak off-topowego PvP gdzie można by ćwiczyć walki nie narażając się na utratę postaci
-Brak, zauważalnej "dużej fabuły", która pchałaby wszystkich w jakimś kierunku wymuszając interakcje między graczami
-niejasny system multi kont (nie wiadomo czy rozmawiasz z jedną osobą czy kilkoma, a czasem to ma znaczenie).
-Niejednolity system GM (pojedyncze konto narrator, które istnieje powinno odpisywać na wszystkie GMowe posty.)
-Moderatorzy samo-moderujący swoje rozmowy z NPCami


Nie bierzcie tego proszę jako jakieś wredne narzekanie. PBF jest fajny, tylko po prostu nie dla mnie. Z mojego feedbacku weźcie co chcecie. Bawcie się dobrze i bywajcie. Na pewno jeszcze czasem wpadnę do was poczytać wasze wyprawy, bo niektóre są naprawdę super.

Cześć :)

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8646 dnia: 01 Sierpień 2019, 09:35:41 »
Cóż, mamy swoją mitologię, która jedynie liznęła to co było w Gothicu, świat jest jedynie inspirowany. Tak jak mamy tu inspiracje Star Wars, Wiedźminem czy LoTRem.

System pieniężny jest taki, bo zwyczajnie szlachta to osoby, które przysłużyły się fabularnie królestwu, za co dostali ziemię z których czerpią zyski. Ale to nie znaczy, że nowi gracze to biedaki. Ot, parę wypraw i można sporo uciągnąć. Poza tym, wzorem każdego RPGa - od zera do bohatera

Wyprawy dzieją się w dziale wypraw po to, by było to bardziej uporządkowane. Nikt nie zakazuje się dołączyć komuś do wyprawy, jeśli prowadzący i uczestnicy nie mają nic przeciwko. Zwyczajnie lepiej mieć to w jednym dziale i móc to łatwiej kontrolować hetmanowi i innym mg.

Zamiast startowych skilli postaci masz rasowe.

PVP jest trudne do opisania w naszym systemie i opiera się obecnie na losowości kości.

Obecnie mamy czasy pokoju. Parę lat temu mieliśmy wielką wojnę z demonami, w której każdy brał udział. Teraz kto chce, ten robi sobie własne wątki.

Nie mamy obowiązku mówić czyje multi jest multi. Fabularnie Twoja postać gada z inną postacią.

Konto narratora, tak jak np. Bohdana Zgraja istnieje by odpisywać w specjalnych do tego okazjach.

Ostatniego nie za bardzo rozumiem. Raczej często odpisujemy na posty graczy, a to że możemy sobie z automatu akceptować nauki czy transakcje nie jest zbrodnią, skoro wywiązujemy się z obowiązków.

Baj-baj ;)

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8647 dnia: 06 Listopad 2019, 15:33:42 »
[member=1]Isentor[/member]

Uciekła możliwość edycji postów w dziale wypraw, my gracze prosimy o informację co się zadziało bo jak to mawia młodzież - przypał.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8648 dnia: 08 Listopad 2019, 13:49:48 »
[member=1]Isentor[/member]

Uciekła możliwość edycji postów w dziale wypraw, my gracze prosimy o informację co się zadziało bo jak to mawia młodzież - przypał.
Wszystkim nie działa czy tylko Tobie? Istotne info dla mnie, bo będę wiedział, gdzie szukać problemu. :)

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8649 dnia: 08 Listopad 2019, 14:01:18 »
Wszystkim nie działa czy tylko Tobie? Istotne info dla mnie, bo będę wiedział, gdzie szukać problemu. :)
Z tego co wiem wszystkim, parę osób wspominało o tym na shoutboxie, sprawdziłem tez konta npc typu Narrator i tam też brakuje opcji edytuj, jest za to opcja usuń.

http://imgur.com/XDqva7l

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8650 dnia: 08 Listopad 2019, 20:25:45 »
Naprawiłem wszystkie ustawienia i Król ma na nowo ustawionego moderatora, bo też przestało działać. xD Dajcie znać czy nie pominąłem któreś z grup.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8651 dnia: 10 Listopad 2019, 17:26:55 »
Mamy kogoś kto zrobiłby mape administracyjną nowych ziem? Tak jak w tym wpisie https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Prowincje ? Bo Jak ja się wezmę za to to będzie brzydkie jak gówno trolla

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8652 dnia: 10 Listopad 2019, 18:39:07 »
Mogę pogadać ze znajomą, wrzuc mi na fb co chcesz wrzucić to zobaczę co da się zrobić.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2019, 18:48:54 wysłana przez Patty »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8653 dnia: 12 Listopad 2019, 13:51:03 »
Od 13 lat nurtuje mnie jedno pytanie. Zawsze w skarbcu czy ratuszu pisało że w Valfden obywatel nie płaci podatków. To skąd wtedy biorą się pieniądze z posiadanych ziem? Jak może kraj funkcjonować bez nich. Isu?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8654 dnia: 12 Listopad 2019, 13:58:19 »
Pora wprowadzić podatek ! :D

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8655 dnia: 12 Listopad 2019, 14:44:37 »
Bo to jest tylko gra i nie ma sensu ścigać graczy o płacenie podatków.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8656 dnia: 12 Listopad 2019, 14:47:15 »
No tak, ale fabularnie co z resztą.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8657 dnia: 12 Listopad 2019, 20:08:05 »
Od 13 lat nurtuje mnie jedno pytanie. Zawsze w skarbcu czy ratuszu pisało że w Valfden obywatel nie płaci podatków. To skąd wtedy biorą się pieniądze z posiadanych ziem? Jak może kraj funkcjonować bez nich. Isu?
Dlatego, że księstwo jest zawsze w rękach monarchy. Tam też masz najbogatsze ziemie i najcenniejsze kopalnie. Ponadto opis zysku ziem jest uproszczony. Tam jest prosto napisane ile i kto zarabia mając dany tytuł. Pominięte są wszystkie szczegóły. Jakby Ci to powiedzieć. To już jest kwota netto dla Ciebie. :D Brutto nie podawaliśmy, bo byłoby to niepotrzebne. <aniol>

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8658 dnia: 12 Listopad 2019, 20:27:56 »
Akurat w księstwie Efehidon kopalni nima xD Czyli można pisać że podatki istnieją?

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8659 dnia: 12 Listopad 2019, 20:31:05 »
To można wywalić to zdanie o nieistniejących podatkach ze Skarbca czy gdzie to jest i fabularnie pisać że są.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #8659 dnia: 12 Listopad 2019, 20:31:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top