Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 467558 razy)

Description:

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #860 dnia: 24 Maj 2012, 19:59:52 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #861 dnia: 24 Maj 2012, 21:50:02 »
Cieszą się Wampiry, cieszy całe Valfden,
ÂŻe tu dla nas wszystkich Update się zaczyna,
ÂŻe tu dla nas wszystkich Update się zaczyna.
Hej!

Kokokoko Marant Spoko,
Update leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, Isentorowi doping dajmy.

Nasz dzielny Admin to czerwony,
Wgrać update mu się uda!
Ucieszy się Valfden
Wgrać update mu się uda!
Ucieszy się Valfden
Hej!

Kokokoko Marant Spoko,
Update leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, Isentorowi doping dajmy.

Kujcie drewno! Kupujcie Po jednym bucie!
I będzie po sprawie!
Kujcie drewno! Kupujcie Po jednym bucie!
I będzie po sprawie!

Kokokoko Marant Spoko,
Update leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, Isentorowi doping dajmy.
Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy
Nie kłopocz się siostro
My Marant rozpierdalamy!

Rymy Beznadziejne ale muszą pasować do ogółu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #861 dnia: 24 Maj 2012, 21:50:02 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #862 dnia: 24 Maj 2012, 21:53:53 »
 <; <; <;

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #863 dnia: 24 Maj 2012, 21:57:07 »
 <huh> :o <facepalm>

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #864 dnia: 24 Maj 2012, 22:00:39 »
Nie rozumiem do tej pory jak mozna robic update dla graczy samemu praktycznie nie grajac (kiedy isentor zrobil swoja wyprawe albo kiedy chociaz piwo w karczmie pil) i nie robic go tak jak gracze chca tylko tak jak sie samemu chce, majac ich opinie w odbycie robic wszystko po swojemu, a jednoczesnie tylko Ci gracze ktorych glos sie olalo beda z tego korzystac. Wez to ogarnij? I nie bedzie demokracji bo wybor wiekszosci jest zly lepiej jak jedna osoba zdecyduje. To moze ja wam zrobie ten update ja tez nie gram porobie to co mi sie widzi a wy potem bedziecie kuc drewno.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #865 dnia: 24 Maj 2012, 22:01:42 »
Dodane:
- Przebudować magię.
- Przebudować umiejętności.
- Poprawić statystyki przeciwników (bestiariusz).
- Dodać zawody (czeladzie), gdzie gracz będzie mógł zarobić pieniądze.
- szkoły walki wręcz
- nową magię starożytną
- nowe umiejętności magiczne
- wilkołaki jako rasę grywalną
- aktualizacje mapy
- wampira doskonałego
- przygotować poradnik jak rozpocząć grę


Pogrubione są obecnie tworzone?
Tak.


A temat z zasadami rozpoczynania rozgrywki? Nie wiadomo co się ma. :/
Cen na trofea też nie potrafię odnaleźć.
Są ceny za skóry, ceny za trofea zostaną umieszczone przy tym co można otrzymać z potworów.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #866 dnia: 24 Maj 2012, 23:27:01 »
Lolz. Isq teraz Pieniczka zacznie ignorować, bo głos prawdy to przecież "nikomu niepotrzebny hate, nie wprowadzający nic do dyskusji".
Kocham to forum.  <;

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #867 dnia: 24 Maj 2012, 23:47:56 »
Lolz. Isq teraz Pieniczka zacznie ignorować, bo głos prawdy to przecież "nikomu niepotrzebny hate, nie wprowadzający nic do dyskusji".
Kocham to forum.  <;
Przeczytaj to jeszcze raz i zastanów się jakie obowiązki pełni Mistrz Gry. Wtedy zrozumiesz, że nawet nie mam teraz siły i czasu na tłumaczenie się z zarzutów, które są po prostu głupie.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #868 dnia: 25 Maj 2012, 02:30:09 »
Przeczytaj to jeszcze raz i zastanów się jakie obowiązki pełni Mistrz Gry. Wtedy zrozumiesz, że nawet nie mam teraz siły i czasu na tłumaczenie się z zarzutów, które są po prostu głupie.
Nie wątpię że nie masz ani siły, ani czasu, ani nawet ochoty, czy też potrzeby, na "tłumaczenie się". Po prostu postaw się czasami w sytuacji zwykłego gracza, który twierdzi, że coś jest złe, a coś dobre. Popierają go 2-4 osoby bardziej lub mnie doświadczone w grze, które twierdzą inaczej niż reszta graczy ze zdaniem: "kocham Iszętoła, co on zrobi jest boskie, oddam mu swoje dziewictwo." Mimo to w większości przypadków taki zwykły gracz z pomysłem na inne rozwiązanie danej kwestii zostanie zignorowany lub zgaszony zdaniem uosabiającym, że "jam jest Iszętoł, jam jest Miszcz Gry i ja wiem najlepiej, gdyż mi (często tylko Tobie) się tak najbardziej podoba i tak właśnie postąpimy, moi drodzy". Tyle razy pomysły wprowadzane do gry wbrew grającym okazywały się dziwne i psujące rozgrywkę, a ty nadal (przynajmniej moim zdaniem) nie wyciągasz tyle wniosków ile mógłbyś wyciągnąć. Ot i problem. ;/

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #869 dnia: 25 Maj 2012, 07:27:54 »
Z tym, że Is nie gra, a wprowadza zmiany to fakt niezaprzeczalny.
Grisku, Pieniku, Mantosie, moglibyście tutaj wymienić od myślników co waszym zdaniem jest źle? Nie chciałbym, żeby to się zgubiło. Wiecie, jak zaczniemy nad jednym typem zasad gry siedzieć kilka dni, to się cholernie wydłuży wprowadzenie nowej wersji (chociaż i tak czekamy od grudnia (!))
Spiszcie tutaj dotychczasowe uwagi i postaramy się je przejrzeć jak już szkielet nowych zasad powstanie.


Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #870 dnia: 25 Maj 2012, 08:08:10 »
Z tym, że Is nie gra, a wprowadza zmiany to fakt niezaprzeczalny.
Grisku, Pieniku, Mantosie, moglibyście tutaj wymienić od myślników co waszym zdaniem jest źle? Nie chciałbym, żeby to się zgubiło. Wiecie, jak zaczniemy nad jednym typem zasad gry siedzieć kilka dni, to się cholernie wydłuży wprowadzenie nowej wersji (chociaż i tak czekamy od grudnia (!))
Spiszcie tutaj dotychczasowe uwagi i postaramy się je przejrzeć jak już szkielet nowych zasad powstanie.



Nie będę nic spisywał i w niczym pomagał, bo ktoś ma i tak nasze zdanie głęboko w tyłku i zrobi po swojemu, a po tekście w mojej sygnaturze jestem już tego pewien. Jak dla mnie ten cały temat jest do wypierdolenia, bo i tak nie spełnia swojej funkcji, od wczoraj mnie to jebie, niech robi Update jak chce. Ja do tej gry nawet się nie zbliżę. Bo swoją drogą trzeba mieć tupet, aby powiedzieć, że swój własny wybór jest lepszy, ponieważ wybór większości jest zły. Jak ktoś jest Alfą i Omegą to nie potrzebuje pomocy. Powodzenia  ;*

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #871 dnia: 25 Maj 2012, 09:06:03 »
No dobra, nie chcesz spisać swoich uwag, to nie.

Proponuję kontynuować zmiany Zasad.

Isu, masz sesje? Bo na prawdę wypadałoby jeszcze kilka dni poświęcić ale dokończyć te wszystkie zasady, wprowadzić poprawioną wersję gry i oddać ją do użytku graczy, a dopiero zrobić sobie urlop.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #872 dnia: 25 Maj 2012, 09:42:38 »
Gucio omfg na chuj mam spisywac uwagi skoro jemu one kolo chuja lataja? Mam pisac po proznicy tylko tak zeby napisac?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #873 dnia: 25 Maj 2012, 11:00:53 »
I najlepiej jakbyś zaproponował swoje przemyślane, logiczne poprawki. Wówczas, takie coś, mające ręce i nogi, zostanie zauważone.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #874 dnia: 25 Maj 2012, 11:40:39 »
Grisku, Pieniku, Mantosie, moglibyście tutaj wymienić od myślników co waszym zdaniem jest źle? Nie chciałbym, żeby to się zgubiło. [...] Spiszcie tutaj dotychczasowe uwagi i postaramy się je przejrzeć jak już szkielet nowych zasad powstanie.
Nie odpowiadam do końca za Mantosa lub za Pienika... Nie czytam wszystkich postów tutaj i nie ogarniam o co dokładnie szło, bo z doświadczenia na własnej skórze wiem, że niewiele wynika z tych dyskusji.
Nie mniej jednak mogę powiedzieć, że mi i Mantosowi od początku bardziej niż o zasady chodziło o stałą i niezmienną postawę, idącego w zaparte Iszętoła - butną, ignorancką i egocentryczną.
Chcieliśmy wrócić do gry z odzyskaniem swoich wypracowanych umiejętności. NIE! Czemu? "Bo to nie w porządku względem innych graczy." Tak, wobec tych samych graczy, których zdanie Isq ignoruje. :] To nic, że nikt się nie sprzeciwił, a wręcz przeciwnie - wstawili się za nami. Czy to coś pomogło? NIE! Czemu? "Bo to wbrew zasadom." Zasady, które odbierają nam to co sobie wypracowaliśmy przez lata grania i każą zaczynać od nowa są chore. Ktokolwiek się nie zgodzi? Niestety Isq się do tych "zasad" stosuje i każe się stosować nam. Przy tym ol de tajm, bezczelnie podkreśla, że nie byliśmy aktywnymi graczami, że tylko się czepiamy i że gra nic nie jest nam winna. Lolz. Kiedy napisałem mu kilka słów prawdy co do bagatelizowania naszej pracy i pozostawania aktywnym w grze, zostałem zignorowany. Nie pierwszy raz. Ale cóż... Nawet gdybym zignorowany nie został, to i tak Isq zgodnie ze swym stylem forumowej egzystencji wymyśliłby jakieś bzdurne argumenty z okrzykiem "Ha, ale mu pokazałem! Teraz niech tylko okaże się na tyle głupi i nie ciągnie dalej, bo już nie mam co powiedzieć :[". Naprawdę nie rozumiem... Jeśli ktoś chce się bawić w wielkiego hegemona i mieć wytatuowane między sutkami "DURA LEX, SED LEX", to niech to robi, ale nie w czasach kiedy ja, Mantos i Pienik stanowilibyśmy 20% populacji Marantu. o.O Nie oczekuję, że będzie nas zachęcał do gry, oczekuję, że nie będzie utrudniał, bo my czegoś z nieba nie chcemy chyba? To co robi jest wg. mnie głupie, a nie konsekwentne.
Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo prowadzić normalne życie, biegać na studia, uczyć się, do tego prowadzić forum i system. ÂŁatwo jest natomiast przyjść tak jak ja, patrzeć z góry i krytykować.
Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że Isq zawsze wiedział najlepiej i wszystko robił podłóg siebie. Czy wyszło to na dobre? Chyba nie muszę odpowiadać. Mimo to, on i tak twierdzi, że tak jak on powie jest de best. Tak jak napisałem - nie wyciąga wniosków. System jest od kilku lat "w przygotowaniu". Zasady zmieniają się co jakiś czas, bo to co Isq sobie sam wymyśli i sam zatwierdzi jest na tyle nie trafione, iż po jakimś czasie sam stwierdzi, że trzeba to zmienić. Mimo, iż wcześniej zaciekle bronił swego postawą "jam jest Iszętoł, ja wiem najlepiej i tak zostanie". Zupełnie bym się nie zdziwił gdyby za pół roku okazało się, że obecne zasady również się nie sprawdziły i trzeba je zmienić. System jest nieskończony, nigdy nie był. Zawsze trzeba było coś dodać, a jak już dodano, to i tak nie wszystko, a potem wywracano to do góry nogami i pisano prawie od nowa, mając pod nogami jakieś fundamenty z poprzedniej wersji. Nie było tak? Sam siebie postrzegam jako pół-idiotę, bo tylko dureń siedzi tyle i czeka, aż w genialnym umyśle Iszętoła zrodzi się w końcu pomysł na doskonały system, którego nie będzie trzeba zmieniać. Kiedyś, przy którymś update zapytałem go z ironią "ile jeszcze ich będzie zanim się odczepisz zmiany tego co jest ok?". Odpowiedział, że ten będzie ostatni. Dzisiaj się z tego śmiać pozostaje.

Wiecie, jak zaczniemy nad jednym typem zasad gry siedzieć kilka dni, to się cholernie wydłuży wprowadzenie nowej wersji (chociaż i tak czekamy od grudnia (!))
To jest to o czym piszę. Od grudnia... To jest 6 miesięcy. Naprawdę boli, że coś co da się zrobić w tydzień... Pierdolony tydzień, normalnej, spokojnej pracy wszystkich MG, zajmuje lata i miesiące, bo Isq nie potrafi się zebrać, wykonać podziału prac i powiedzieć "rób albo odejdź z MG". Mimo wszystkich niepowodzeń, zmian i fail'ów, nadal szczerze wierzy, że ma we wszystkim rację i wszystko jest pod kontrolą. Czekam z utęsknieniem aż wyjdzie ze swojej perfekcyjnej Nibylandii.

Moje obiekcje co do zasad, z tego co pamiętam:
- szczegółowe wagi są do dupy; umowne, nieprawdziwe, zbyt "zero-przecinkowe"; maksymalny udźwig to jakieś nieporozumienie; lepiej byłoby podzielić materiały na sztabki/sztuki tak jak kiedyś; miecz 1r - szabka; 2r 2 sztabki etc.; też jest umownie, też jest nieprawdziwie; też można tłumaczyć, że to valfdeńskie sztabki, valfdeńskiego materiału w valfdeńskich kuźniach, ale przynajmniej jest prosto, nieskomplikowanie i nie trzeba się nieprzyjemnie bawić; jak już wspominałem - gra jest dla zabawy, a nie dla liczenia i pilnowania się.
- rozgraniczenie itemów, o którym była mowa ostatnio; to samo tyczy się znajdywania ich na wyprawach
- chore zasady powrotów do gry, których z Mantosem padliśmy ofiarami; gra powinna zachęcać do spędzania w niej czasu, a nie na odwrót, nie mylę się?
- szaty dla magów chroniące przez odpryskami; to wiadome, że rzucając czar ognisty, zwykła szata się spali; rozumiem, że brak tego to uproszczenie, dlaczego wiec w tej kwestii uproszczenia się doczekaliśmy, a w kwestii ważniejszej, która naprawdę go wymaga nie? (wagi)
- te wampirze mutageny są chore; aż przypomina mi się czas kiedy nekromanta przychodził do paktu i uczył się 5 zaklęć z ostatniego poziomu w jednym poście o.O (SIC!) 

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #875 dnia: 25 Maj 2012, 13:43:35 »
Przeczytam jak dojadę do domu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #876 dnia: 25 Maj 2012, 14:04:13 »
Nie odpowiadam do końca za Mantosa lub za Pienika... Nie czytam wszystkich postów tutaj i nie ogarniam o co dokładnie szło, bo z doświadczenia na własnej skórze wiem, że niewiele wynika z tych dyskusji.
Nie mniej jednak mogę powiedzieć, że mi i Mantosowi od początku bardziej niż o zasady chodziło o stałą i niezmienną postawę, idącego w zaparte Iszętoła - butną, ignorancką i egocentryczną.
Chcieliśmy wrócić do gry z odzyskaniem swoich wypracowanych umiejętności. NIE! Czemu? "Bo to nie w porządku względem innych graczy." Tak, wobec tych samych graczy, których zdanie Isq ignoruje. :] To nic, że nikt się nie sprzeciwił, a wręcz przeciwnie - wstawili się za nami. Czy to coś pomogło? NIE! Czemu? "Bo to wbrew zasadom." Zasady, które odbierają nam to co sobie wypracowaliśmy przez lata grania i każą zaczynać od nowa są chore. Ktokolwiek się nie zgodzi? Niestety Isq się do tych "zasad" stosuje i każe się stosować nam. Przy tym ol de tajm, bezczelnie podkreśla, że nie byliśmy aktywnymi graczami, że tylko się czepiamy i że gra nic nie jest nam winna. Lolz. Kiedy napisałem mu kilka słów prawdy co do bagatelizowania naszej pracy i pozostawania aktywnym w grze, zostałem zignorowany. Nie pierwszy raz. Ale cóż... Nawet gdybym zignorowany nie został, to i tak Isq zgodnie ze swym stylem forumowej egzystencji wymyśliłby jakieś bzdurne argumenty z okrzykiem "Ha, ale mu pokazałem! Teraz niech tylko okaże się na tyle głupi i nie ciągnie dalej, bo już nie mam co powiedzieć :[". Naprawdę nie rozumiem... Jeśli ktoś chce się bawić w wielkiego hegemona i mieć wytatuowane między sutkami "DURA LEX, SED LEX", to niech to robi, ale nie w czasach kiedy ja, Mantos i Pienik stanowilibyśmy 20% populacji Marantu. o.O Nie oczekuję, że będzie nas zachęcał do gry, oczekuję, że nie będzie utrudniał, bo my czegoś z nieba nie chcemy chyba? To co robi jest wg. mnie głupie, a nie konsekwentne.
Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo prowadzić normalne życie, biegać na studia, uczyć się, do tego prowadzić forum i system. ÂŁatwo jest natomiast przyjść tak jak ja, patrzeć z góry i krytykować.
Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że Isq zawsze wiedział najlepiej i wszystko robił podłóg siebie. Czy wyszło to na dobre? Chyba nie muszę odpowiadać. Mimo to, on i tak twierdzi, że tak jak on powie jest de best. Tak jak napisałem - nie wyciąga wniosków. System jest od kilku lat "w przygotowaniu". Zasady zmieniają się co jakiś czas, bo to co Isq sobie sam wymyśli i sam zatwierdzi jest na tyle nie trafione, iż po jakimś czasie sam stwierdzi, że trzeba to zmienić. Mimo, iż wcześniej zaciekle bronił swego postawą "jam jest Iszętoł, ja wiem najlepiej i tak zostanie". Zupełnie bym się nie zdziwił gdyby za pół roku okazało się, że obecne zasady również się nie sprawdziły i trzeba je zmienić. System jest nieskończony, nigdy nie był. Zawsze trzeba było coś dodać, a jak już dodano, to i tak nie wszystko, a potem wywracano to do góry nogami i pisano prawie od nowa, mając pod nogami jakieś fundamenty z poprzedniej wersji. Nie było tak? Sam siebie postrzegam jako pół-idiotę, bo tylko dureń siedzi tyle i czeka, aż w genialnym umyśle Iszętoła zrodzi się w końcu pomysł na doskonały system, którego nie będzie trzeba zmieniać. Kiedyś, przy którymś update zapytałem go z ironią "ile jeszcze ich będzie zanim się odczepisz zmiany tego co jest ok?". Odpowiedział, że ten będzie ostatni. Dzisiaj się z tego śmiać pozostaje.
To jest to o czym piszę. Od grudnia... To jest 6 miesięcy. Naprawdę boli, że coś co da się zrobić w tydzień... Pierdolony tydzień, normalnej, spokojnej pracy wszystkich MG, zajmuje lata i miesiące, bo Isq nie potrafi się zebrać, wykonać podziału prac i powiedzieć "rób albo odejdź z MG". Mimo wszystkich niepowodzeń, zmian i fail'ów, nadal szczerze wierzy, że ma we wszystkim rację i wszystko jest pod kontrolą. Czekam z utęsknieniem aż wyjdzie ze swojej perfekcyjnej Nibylandii.

Moje obiekcje co do zasad, z tego co pamiętam:
- szczegółowe wagi są do dupy; umowne, nieprawdziwe, zbyt "zero-przecinkowe"; maksymalny udźwig to jakieś nieporozumienie; lepiej byłoby podzielić materiały na sztabki/sztuki tak jak kiedyś; miecz 1r - szabka; 2r 2 sztabki etc.; też jest umownie, też jest nieprawdziwie; też można tłumaczyć, że to valfdeńskie sztabki, valfdeńskiego materiału w valfdeńskich kuźniach, ale przynajmniej jest prosto, nieskomplikowanie i nie trzeba się nieprzyjemnie bawić; jak już wspominałem - gra jest dla zabawy, a nie dla liczenia i pilnowania się.
- rozgraniczenie itemów, o którym była mowa ostatnio; to samo tyczy się znajdywania ich na wyprawach
- chore zasady powrotów do gry, których z Mantosem padliśmy ofiarami; gra powinna zachęcać do spędzania w niej czasu, a nie na odwrót, nie mylę się?
- szaty dla magów chroniące przez odpryskami; to wiadome, że rzucając czar ognisty, zwykła szata się spali; rozumiem, że brak tego to uproszczenie, dlaczego wiec w tej kwestii uproszczenia się doczekaliśmy, a w kwestii ważniejszej, która naprawdę go wymaga nie? (wagi)
- te wampirze mutageny są chore; aż przypomina mi się czas kiedy nekromanta przychodził do paktu i uczył się 5 zaklęć z ostatniego poziomu w jednym poście o.O (SIC!) 


O dziwo zgadzam się z Griskiem w 100%

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #877 dnia: 25 Maj 2012, 14:55:39 »
I to Pienik jest konstruktywna krytyka, a nie bluźnienie po kątach. Nie wnikam, nie podoba Wam się tyle samo. Grison ma więcej doświadczenia w grze od nas, z jego wypowiedzi wynika, że został bardziej skrzywdzony od Ciebie, ale umie wyrazić co jest źle.
Ja jestem świeżym graczem, nie interesują mnie poprzednie wersje, liczy się dla mnie co teraz. Więc nie będę oceniał to co jest źle, chociaż nie sądzę, że tworzenie takich ścisłych zasad, nie ogranicza graczy. Ale tego zdania nie bierzcie pod wielką uwagę, bo jak powiedziałem gra mi się na razie dobrze.
Nie wyraziłem swojej opini nt. starych postaci. Jeśli ta postać żyje, to dziwne jest takie nagłe wyzerowanie jej. Nie wiem jak dokładnie w tym przypadku, ale nie działa to na moją niekorzyść, gdyby dostali ze wszystkimi umiejetnościami.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #878 dnia: 25 Maj 2012, 17:51:20 »
Griseq, wagi były po to bo każda sztabka i materiał ma inną wagę. Brąz czy srebro nie ważą tyle samo i każda sztabka byłaby inna, Jedna będzie mniejsza od drugiej mimo że by miał tą samą wagę, wtedy jest jeszcze więcej chrzanienia się rozdzielaniem materiałów i ile jaki będzie ważył i ile sztabek potrzeba w zależności od tego materiału.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #879 dnia: 25 Maj 2012, 18:58:54 »
Griseq, wagi były po to bo każda sztabka i materiał ma inną wagę. Brąz czy srebro nie ważą tyle samo i każda sztabka byłaby inna, Jedna będzie mniejsza od drugiej mimo że by miał tą samą wagę, wtedy jest jeszcze więcej chrzanienia się rozdzielaniem materiałów i ile jaki będzie ważył i ile sztabek potrzeba w zależności od tego materiału.
Ja jestem za tym, żeby całkowicie wagi usunąć. Sztabki i ich określona ilość zaś muszą zostać, bo to jest potrzebne do rzemiosła. Zależy Ci na tym aby wiedzieć, czy miecz którym machasz waży 1,71 kg, czy 2,34kg?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #879 dnia: 25 Maj 2012, 18:58:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top