Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 467183 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #700 dnia: 21 Maj 2012, 19:46:57 »
Guciu tylko trofea możesz ściągać obecnie jedynie Ty i wampiry. Ja jedyny poza Sabatem wiem jak je oporządzać, dlatego inni nie mając tej umiejętności nie wybierają się na takie polowania :D

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #701 dnia: 21 Maj 2012, 19:48:52 »
Ja przepraszam, że się wtrącę, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czemu starzy gracze marantowi, którzy już nie grają i grać zamiaru chyba nie mają, nagle powracają właśnie w czasie zmian i wszystko krytykują?  <huh>
Mają zamiar, a w zasadzie mieli do niedawna. A krytykują, bo im się nie podoba i nie podoba się nie tylko im.

Bo to Gris i Mantos... Oni tak mają.... ;f
Ty  natomiast masz tak, że piszesz nieskładne durnoty, a gdy ci je wytknę, to się nawet nie odnosisz, dobrze rozumiem?

A to mi mówią, żem hejter i krytycznie podchodzę do wszystkiego  <ignorant>
Nie myl hejtowania i krytyki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #701 dnia: 21 Maj 2012, 19:48:52 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #702 dnia: 21 Maj 2012, 19:51:01 »
Ty  natomiast masz tak, że piszesz nieskładne durnoty, a gdy ci je wytknę, to się nawet nie odnosisz, dobrze rozumiem?
Które? To o odpryskach magii? Nie odpowiedziałem bo i temat wyjaśniliście sami z Edziem.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #703 dnia: 21 Maj 2012, 19:51:29 »
A wasze podejście do sprawy,  Mantosku i Grisonku, z góry jest skazane na oblanie ciepłym moczem.

Jak chcesz to możesz mi też wylizać stopy

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #704 dnia: 21 Maj 2012, 19:55:31 »
Ale Edziu jest sprawa taka... Powstają nowe (NIE WIEM JUÂŻ CHOLERA KTÓRE) statystyki bestii. Od nowa wszystko. Więc trzeba będzie poczekać aż zostanie skończone.

Spoko.

Jak chcesz to możesz mi też wylizać stopy

Pierdol głupoty dalej. Zraź do siebie wszystkich graczy, to w końcu by mieć święty spokój zaczniemy zgadzać się na wszystkie fanaberie Isa, tylko po to by was skurwić. I byście sobie nie pograli.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #705 dnia: 21 Maj 2012, 19:56:42 »
Guciu tylko trofea możesz ściągać obecnie jedynie Ty i wampiry. Ja jedyny poza Sabatem wiem jak je oporządzać, dlatego inni nie mając tej umiejętności nie wybierają się na takie polowania :D

Ale to właśnie o to chodzi. Sabat od dawna miał się tym zajmować i w sumie latają tam na jakies polowania. Ale gdyby trofea miały wartość wymierną, jak specjalne właściwoście, te ich polowania nie byłyby sztuką dla sztuki.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #706 dnia: 21 Maj 2012, 20:01:51 »
Polowanka mojego autorstwa. Mieliśmy wszystkie trofea do magazynu wrzucać, a gdy w końcu ktoś określiłby jakiś sensowny cennik, to miały być wysyłane na targ.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #707 dnia: 21 Maj 2012, 20:02:43 »
Spoko.

Pierdol głupoty dalej. Zraź do siebie wszystkich graczy, to w końcu by mieć święty spokój zaczniemy zgadzać się na wszystkie fanaberie Isa, tylko po to by was skurwić. I byście sobie nie pograli.

Powstają nowe a to ze względu na to, że będą się odnosiły do umiejętności nabywanych przez graczy. Do umiejętności zwierząt i graczy będą się odnosiły oleje i trucizny.
Ale to właśnie o to chodzi. Sabat od dawna miał się tym zajmować i w sumie latają tam na jakies polowania. Ale gdyby trofea miały wartość wymierną, jak specjalne właściwoście, te ich polowania nie byłyby sztuką dla sztuki.

Jeśli ustalimy nowe statystyki to i to się zmieni, a trofea zaczną być użyteczne w alchemii czy jeśli będziesz chciał wykonać sobie cos ze skóry u rzemieślinika mając materiał. Zapłacisz wtedy tylko za robociznę.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #708 dnia: 21 Maj 2012, 20:03:24 »
Mieliśmy 1 udane zadanie. Które było mdłe jak zimna pomidorowa ;/ Sabat nie lata nocą i nie zabija z ukrycia jak Kruki, czy nie ma jakiś akcji zatrzymania przestępcy jak Szwadron. Sabat chodzi po lesie, zabija jelenia, oprawia i wraca. Póki nie będzie to miało jakiegoś sensu (ważnej roli trofeów w grze) dopóty nie będę chciał robić takich mdłych zadań.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #709 dnia: 21 Maj 2012, 20:06:52 »
Moi się buntują i nie chcą zabijać "jak Bóg przykazał" :D a dzień czy noc to nie różnica. Oba sposoby mają spory efekt psychologiczny

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #710 dnia: 21 Maj 2012, 21:26:44 »
Pierdol głupoty dalej. Zraź do siebie wszystkich graczy, to w końcu by mieć święty spokój zaczniemy zgadzać się na wszystkie fanaberie Isa, tylko po to by was skurwić. I byście sobie nie pograli.

Ekhm, Edziu kochany to ty pierdolisz głupoty, bo jeśli wg. ciebie nasze podejście jest złe bo nie zaczyna się od "przepraszam, że się odzywam" no to mówi samo za siebie ;/ ÂŚwietny pomysł, nasrać pod siebie żeby kogoś innego wkurwić, tyle że nam się raczej nic nie stanie jak nie pogramy. Jasne, korci trochę ten Marant żeby wrócić na stare śmiecie, ale nie aż tak żeby wywołać wojnę nowi gracze - my. Skoro po wskazaniu błędu i napisaniu że coś jest źle macie lecieć do nas z pyskiem to chyba nie jest tego warte ^^ Jeśli masz zamiar napisać coś co można streścić w naszym ulubionym "chyba ty" to daruj sobie. I ja i Paweł po prostu napisaliśmy co jest źle i dlaczego, że Isek albo odpowie "u nas tak robią" albo zignoruje to inna sprawa. O pancerze się pytałem i pytałem w końcu zacząłem narzekać i dopiero Gucio uwagę zwrócił i w jakikolwiek sposób umotywował tą zmianę.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2012, 21:30:33 wysłana przez Mantos »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #711 dnia: 21 Maj 2012, 21:49:23 »
Nikt nie każe robić Ci słodkich oczek i machać łapką by pozwolono Ci się odezwać. Rzuciliście się na cały system, wywalając od razu na wierzch dziesiątki błędów (o których każdy wiedział) i zaczęliście skakać od jednego do drugiego, zamiast skupić się na jednym, dążyć do jego zmiany, aż w końcu gdyby się udało, wziąć się za kolejny błąd. Tutaj gadacie o zbrojach, tutaj o rodzajach broni, a jeszcze gdzie indziej o jakiejś karczmie. Isu machnie ręką mając to w dupie, MG nie będą wiedzieć co naprawić i oczywiście nie będą mieli już do kogo o tym napisać skoro admin ma już na was wywalone.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #712 dnia: 21 Maj 2012, 21:53:52 »
Które? To o odpryskach magii? Nie odpowiedziałem bo i temat wyjaśniliście sami z Edziem.
To, Guciu:
http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=23767.msg285660#msg285660

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #713 dnia: 21 Maj 2012, 22:07:14 »
Nie zauważyłem tego posta, serio, już Ci odpisuję miśq  ;*


Jeśli to dla ciebie logiczne, to idź do notariusza i zastrzeż sobie, że chcesz być pochowany nago w metalowych rękawicach. Takim to sposobem za parę setek lat też ktoś będzie mógł otworzyć grób i znaleźć pył z kości wraz z pojedynczą częścią ubioru. Faktycznie "logiczne".

To, że teraz nie gramy i nie chodzimy na wyprawy nie zabrania nam komentować rzeczy, które wg. nas są zrobione źle.

Ahhhh i w końcu...
Hahahahaha. Dostrzegam. Wg. tego co sam napisałeś wcześniej, karczma w Atusel jako karczma w mieście nie powinna mieć oddzielnego opisu, podczas gdy w zasadach ma. Karczma w Efehidon natomiast nie ma, jeśli się już tego przykładu czepiłeś jak więc chcesz dawać jej opis?

Twój cytat:
Przeanalizuj co napisałeś i zastanów się czy to ma sens. Później natomiast nazywaj kogoś niepoważnym. Wydaje mi się, że sam gubisz się w tym co piszesz. Zabawne.


1. Grisek widać nie wie, że gramy w czasach Magii i miecza, gdzie większość nielogicznych rzeczy jest logiczna :)


2. Czemu nie ma was przez kilka lat i nagle się pojawiacie w glorii i chwale jako wszystkowiedzący?


3. Hahahah... Grisku, Grisku. Jesteś niepoważny. Atusel to lokacja dodana stale. JEST CZAÂŁY CZAS, MOÂŻNA TAM PRZEBYWAÆ ITP. Takie Ombros, bo też miasto portowe. W Ombros mogłeś przebywać? Czemu? Bo to była lokacja stała. Tak samo Atusel. Jako, że jest to dość duże już miasto, żeby nie mówić wielkie, dlatego można już zacząć opisywać poszczególne elementy miasta.


4. Obieżyświat nie ma opisu a powinien mieć. Nie wiem czy wiesz, że do 2-3 tyg temu tych opisów nie było. W lokacjach były tylko organizacje. Is napisał, że jak coś robimy, jakąś lokację na zadania czy do fabuły, to żeby ją opisać. To są lokacje takie 'od święta'. Używane tylko na zadaniach czy wyprawach. Ważna jest wtedy cała lokacja (bo to są wioski albo małe mieściny) a nie każda z ich części.


Nie mam pojęcia czemu się przed Tobą tłumaczę. To, że tego nie rozumiesz (a inni gracze rozumieją) to Twój problem.


Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #714 dnia: 21 Maj 2012, 22:15:37 »
Nikt nie każe robić Ci słodkich oczek i machać łapką by pozwolono Ci się odezwać. Rzuciliście się na cały system, wywalając od razu na wierzch dziesiątki błędów (o których każdy wiedział) i zaczęliście skakać od jednego do drugiego, zamiast skupić się na jednym, dążyć do jego zmiany, aż w końcu gdyby się udało, wziąć się za kolejny błąd. Tutaj gadacie o zbrojach, tutaj o rodzajach broni, a jeszcze gdzie indziej o jakiejś karczmie. Isu machnie ręką mając to w dupie, MG nie będą wiedzieć co naprawić i oczywiście nie będą mieli już do kogo o tym napisać skoro admin ma już na was wywalone.

Eh, znowu tłumaczyć? ;/ Paweł wyrzucił wszystkie błędy nie ja, chociaż i tak w dużej mierze były to po prostu przedawnione artykuły - wniosek jeden w zasadach jest bajzel i nikt nie kwapi się żeby usunąć stare tematy, ale mniejsza o to. Isu skupił się na tych statystykach broni i skończyło się na sławetnym "takie już u nas robią" Skoro nie da się nic zmienić to skaczemy do następnego Edziu. Ja napisałem tylko o zbrojach, nawet nie pisałem, że to jest błąd tylko po prostu ładnie i grzecznie zapytałem jaki jest cel zmiany tych statystyk (no możliwe że napisałem na chuj to komu, albo coś w tym stylu, choć wciąż nie jest to atakowanie nikogo) Olali sprawę, to napisałem o tym czym aktualnie się zajmowano czyli o broniach - tak samo olali więc widocznie to również "miało tak być i chuj". Tak wiem Zeyfar, zajmujecie się tym, cieszę się, ale co to za problem to napisać? ;/

btw. Ten wasz spór o karczmy faktycznie jest debilny ;/

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #715 dnia: 21 Maj 2012, 22:27:05 »
Toć odpowiedziałem ci o włóczniach. Co więcej ma być z bronią? O rozmiary ci chodzi? Wagę? Za dużo statów?

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #716 dnia: 21 Maj 2012, 22:34:51 »
Toć piszę, że dobrze, tylko nie chodziło tylko o włócznię, ale również o sztylety, szpony i coś tam jeszcze było. Co jak co, ale walka szponem różni się dość od walki mieczem. Tak samo kij był sam w swojej kategorii podczas gdy kostur też by tam raczej lepiej pasował niż do obuchowych wg. mnie. No i jeszcze waga kija która jest gdzieś o 1/3 za duża a to dość sporo ;/ (tak, przeżyję jeśli tego nie zmienicie, ale jest źle)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #717 dnia: 21 Maj 2012, 22:47:04 »
O broniach sam już pisałem dwa razy. Za pierwszym razem wypisałem nawet jak powinno to wyglądać. Aktualnie podział mamy na obrażenia, jakie zadają poszczególne bronie, a nie wygląd. Sztyletem można coś przeciąć, tak samo miecz - są w siecznych. Kostur ma obrażenia miażdżone, tak jak młot - obuch.

Mój pomysł: Lekkie, ciężki, długie.

Lekkie sieczne (miecze jednoręczne itp), obuchowe (jednoręczne młoty, buzdygany itp), kłujące (ostrza, sztylety, szpony)
Ciężkie sieczne (dwuręczne miecze, topory), obuchowe (dwuręczne młoty itp)
Długie obuchowe (kostury, kije), sieczne/kłujące (trójzęby, włócznie)

I odpowiednie umiejętności. I w końcu podczas jednej nauki nie nauczymy się obsługi sztyletu i topora dwuręcznego.

Ale czy ktoś to zauważy? Wątpię. Dlatego mam już lekko wyjebane i gram na tym co jest.




Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #718 dnia: 21 Maj 2012, 22:50:44 »
Paweł wyrzucił wszystkie błędy nie ja, chociaż i tak w dużej mierze były to po prostu przedawnione artykuły - wniosek jeden w zasadach jest bajzel i nikt nie kwapi się żeby usunąć stare tematy, ale mniejsza o to.
Co ty kurde wiesz o zmianach? No właśnie cały czas coś się zmienia. Stare rzeczy zastępujemy nowymi. Co ty sobie myślisz, że nie mamy co robić za dnia albo po nocach? Tylko ślęczymy przed kompem, żeby od razu zrobić wszystko na już, bo przychodzi wizytacja Mantosa i Grisa i wszystko musi być na już. To gówno, że wszystko robi się powoli, ale w miarę dokładnie. ÂŻe najpierw ogrania się z grubsza i dopiero potem będzie się robić dokładnie. No ale jasne, musi być nagle wszystko zrobione od ręki, bo Grisek wpadnie, odkopie jakiś temat co to jest od dawna źle, ale będzie poprawiany w swoim czasie i nagle jest źleee! Bo temat nie poprawiony!!!
<ja pierdole>

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #719 dnia: 21 Maj 2012, 22:57:35 »
O broniach sam już pisałem dwa razy. Za pierwszym razem wypisałem nawet jak powinno to wyglądać. Aktualnie podział mamy na obrażenia, jakie zadają poszczególne bronie, a nie wygląd. Sztyletem można coś przeciąć, tak samo miecz - są w siecznych. Kostur ma obrażenia miażdżone, tak jak młot - obuch.

Mój pomysł: Lekkie, ciężki, długie.

Lekkie sieczne (miecze jednoręczne itp), obuchowe (jednoręczne młoty, buzdygany itp), kłujące (ostrza, sztylety, szpony)
Ciężkie sieczne (dwuręczne miecze, topory), obuchowe (dwuręczne młoty itp)
Długie obuchowe (kostury, kije), sieczne/kłujące (trójzęby, włócznie)

I odpowiednie umiejętności. I w końcu podczas jednej nauki nie nauczymy się obsługi sztyletu i topora dwuręcznego.

Ale czy ktoś to zauważy? Wątpię. Dlatego mam już lekko wyjebane i gram na tym co jest.

Więc trzeba się przyzwyczaić, że tu każdy ma na wszystko wyjebane ;f Sam podział bardzo sensowny

Co ty kurde wiesz o zmianach? No właśnie cały czas coś się zmienia. Stare rzeczy zastępujemy nowymi. Co ty sobie myślisz, że nie mamy co robić za dnia albo po nocach? Tylko ślęczymy przed kompem, żeby od razu zrobić wszystko na już, bo przychodzi wizytacja Mantosa i Grisa i wszystko musi być na już. To gówno, że wszystko robi się powoli, ale w miarę dokładnie. ÂŻe najpierw ogrania się z grubsza i dopiero potem będzie się robić dokładnie. No ale jasne, musi być nagle wszystko zrobione od ręki, bo Grisek wpadnie, odkopie jakiś temat co to jest od dawna źle, ale będzie poprawiany w swoim czasie i nagle jest źleee! Bo temat nie poprawiony!!!
<ja pierdole>

Ogarnij troszkę Gutek ^^, napisałem mniejsza o to. A jeśli nie pamiętasz to wtedy właśnie Isu napisał, że to nie pora na takie lamenty bo cały system jest w przebudowie i zajęli się tym co akurat było przerabiane

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #719 dnia: 21 Maj 2012, 22:57:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top