Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 467094 razy)

Description:

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #480 dnia: 16 Maj 2012, 16:30:11 »
Co się stało to się nie odstanie. Ja tam się tak nie przejmuje bo teraz mogę sobie sprecyzować dokładniej z czego są zrobione moje elementy ekwipunku itd. Wiadomo, że szkoda, ale ja jakiejś wyjątkowo drogiej szaty nie miałem :D

Przepraszam że się w trące, ale ty może nie miałeś żadnej drogiej szaty. Ale patrząc ma Gucia albo Aragorna to tak. Oni mieli zbroje/szaty bardzo drogie. Ja sam jestem początkujący więc nie mam super rzeczy, no ale to nie fer że inni muszą cierpieć dlatego że ich całe wyposażenie kosztuje więcej niż kosztowała ich poprzednio cała zbroja/szata.


Cytuj
Yhy dorobił. <ignorant>

To chyba chodzi o to że pracowali na to by takie zbroje/szaty mieć. Bo one nie były po 100 grzywien.

Cytuj
Jestem z Guciem rękoma i nogyma. To jest jakaś paranoja, że ktoś płaci ciężko zarobione złoto na porządny ekwipunek, z czego dostanie rękawiczkę po zmianach systemu. Takie zmiany powinieneś im rekompensować z własnej kieszeni.
To tak jakbyś oddał samochód do serwisu po tym gdy producent stwierdził, że wyprodukował go z wadliwą skrzynią biegów. Po czym dostajesz samochód z samą gałką, bez mechanizmu, bo nagle skrzynie podrożały i starczyło tylko na tą drobną ozdobę. No kurwa.

Druga kwestia to moja, że istniały normalnie drewniane kostury bez kryształu, nagle jeb. To jest kij, musze się przeszkolić, tracąc wlasne pieniądze, by móc to obsługiwać.

Ja także jestem z Guciem. A co do twojego kostura/kija to masz racje. To jest rąbnięte <facepalm>

« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2012, 16:33:13 wysłana przez Altaïr Ibn-La'Ahad »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #481 dnia: 16 Maj 2012, 16:32:58 »
Guciu chodził w szacie jaką każdy wampir nosił i zdaje się, że takie rzeczy kupowane były i tak z złota organizacji, a nie własnej kieszeni. Jak już mówiłem dla mnie optymalne byłyby dla mnie 3 itemki: zbroja, spodnie/nagolenniki i buty. To by styknęło za ceny itd.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #481 dnia: 16 Maj 2012, 16:32:58 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #482 dnia: 16 Maj 2012, 16:35:05 »
Nie zawsze da się uzyskać pełny set. Gracze często wpisywali w opis rzeczy, których nie powinni wpisywać. Można pójść na kompromis.


Proponuje:
- szaty zamieniać na długie szaty
- zbroje miękkie zamieniać na buty, spodnie i napierśnik
- zbroje niepłytowe zamieniać na buty, nagolenniki, napierśnik
- zbroje płytowe zamieniać na cały set


Zdania nie zmienię. Dlatego, że tylko zbroje płytowe były do tej pory zdefiniowane jako pełny set. W przypadku pozostałych zbrój mówiliśmy tylko o zbroi.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #483 dnia: 16 Maj 2012, 16:38:20 »
Guciu chodził w szacie jaką każdy wampir nosił i zdaje się, że takie rzeczy kupowane były i tak z złota organizacji, a nie własnej kieszeni. Jak już mówiłem dla mnie optymalne byłyby dla mnie 3 itemki: zbroja, spodnie/nagolenniki i buty. To by styknęło za ceny itd.

Może i faktycznie. Ale jak Aragorn kupił pozłacaną zbroję militharową (sory nie wiem jak się piszę :D) a otrzymał pozłacany militharowy naramiennik, to chyba jest coś nie tak. A jeśli chodzi o resztę to może masz rację. Mogło by być takie coś jak zbroja, buty i spodnie. Ale nie jakieś naramienniki czy jakieś napierdalankiśniki

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #484 dnia: 16 Maj 2012, 16:41:49 »
Dałem zbroję w której mogłem chodzić po słońcu. To była zbroja miękka. Dostałem niecałą nawet koszulę, bo kirys i jak mam do domu wrócić?


Guciu chodził w szacie jaką każdy wampir nosił i zdaje się, że takie rzeczy kupowane były i tak z złota organizacji, a nie własnej kieszeni. Jak już mówiłem dla mnie optymalne byłyby dla mnie 3 itemki: zbroja, spodnie/nagolenniki i buty. To by styknęło za ceny itd.
Przepraszam, ja nie wiem skąd wam się w skarbcu kasa bierze. My się składaliśmy na te zbroje. Każdy dał coś od siebie, ale wyszło po około 600-800 SZTUK ZÂŁOTA na głowę. Canis drogo chciał za szaty.
No tak, to by wystarczyło, żeby to co gracz dostaje było równoważne z tym co dał.
No, żeby to mu nie przeszkadzało grać, to że jest system ULEPSZANY. Bo my chcemy ULEPSZYÆ system, a wychodzi, że nie mam w czym na dwór wyjść.


Druga kwestia to moja, że istniały normalnie drewniane kostury bez kryształu, nagle jeb. To jest kij, musze się przeszkolić, tracąc wlasne pieniądze, by móc to obsługiwać.
Jasne! Kostur to kostur. Kawał drąga (drewna/metal) z lub bez kryształu którym macha Mag! Ot co!


Nie zawsze da się uzyskać pełny set. Gracze często wpisywali w opis rzeczy, których nie powinni wpisywać. Można pójść na kompromis.


Proponuje:
- szaty zamieniać na długie szaty
- zbroje miękkie zamieniać na buty, spodnie i napierśnik
- zbroje niepłytowe zamieniać na buty, nagolenniki, napierśnik
- zbroje płytowe zamieniać na cały set

Do zbrój miękkich dodałbym jeszcze koszulę, bo ten kirys taki całkiem całkiem nie jest.


Cytuj
Zdania nie zmienię. Dlatego, że tylko zbroje płytowe były do tej pory zdefiniowane jako pełny set. W przypadku pozostałych zbrój mówiliśmy tylko o zbroi.
Niestety z tymi zakamarkami swojego umysłu nas nie zapoznałeś. Fakt, podział na kilka elementów jest dużo lepszy bo w końcu kupie sobie porządne buty, bo na razie wychodziło, że latam w rajstopach z alfistru. Ale jednak dla mnie od zawsze moja szata to były skarpety/onuce, gacie, spodnie, koszula i jakiś tam kaftan. Wszystko nazwane było strojem i było nieźle.


Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #485 dnia: 16 Maj 2012, 16:52:29 »
Kasa w skarbcu idzie np. z nauki ludzi itp. Nie raz robiłem drogie zakupy dla organizacji i jakoś trzymam się poziom środków powyżej kilkunastu tysięcy. Można też próbować robić zadania, z których kasa pójdzie na organizację?

Co do zbroi, bo miałem właśnie spytać o koszulę. Pisze ze zajmuje pozycje 2,3 i 4 ale to nie znaczy ze nie mozna tez zalozyc na to pancerza prawda? :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #486 dnia: 16 Maj 2012, 16:58:53 »
Do zbrój miękkich dodałbym jeszcze koszulę, bo ten kirys taki całkiem całkiem nie jest.
Nie mogę Ci przerobić zbroi miękkiej na koszule, bo koszula to ubranie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #487 dnia: 16 Maj 2012, 17:00:14 »
Cytuj
Proponuje:
- szaty zamieniać na długie szaty
- zbroje miękkie zamieniać na buty, spodnie i napierśnik
- zbroje niepłytowe zamieniać na buty, nagolenniki, napierśnik
- zbroje płytowe zamieniać na cały set

W końcu coś mądrego. Jestem za.

Cytuj
Do zbrój miękkich dodałbym jeszcze koszulę, bo ten kirys taki całkiem całkiem nie jest.

Ale takie rzeczy jak koszulina, gacie czy onuce do zbroi są po prostu umowne. Myślisz że będę biegał na bosaka? ;)


I czemu nie ma różdżek?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #488 dnia: 16 Maj 2012, 17:03:18 »
W końcu coś mądrego. Jestem za.

Ale takie rzeczy jak koszulina, gacie czy onuce do zbroi są po prostu umowne. Myślisz że będę biegał na bosaka? ;)


I czemu nie ma różdżek?

Od teraz nie są umowne. Musisz kupić buty, spodnie i koszulę...

Nie mogę Ci przerobić zbroi miękkiej na koszule, bo koszula to ubranie.
To znaczy, że jak ma obecnie osłonić swoje łapki przed słońcem? Gdyż do tej pory chroniła mu je zbroja.

I jeszcze chciałbym odesłać tutaj http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=23799.msg284807#msg284807

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #489 dnia: 16 Maj 2012, 17:07:08 »
Od teraz nie są umowne. Musisz kupić buty, spodnie i koszulę...
To znaczy, że jak ma obecnie osłonić swoje łapki przed słońcem?
Całym setem zbroi miękkiej ze skóry tarlessta. Bycie wampirem to nie bieganie bez żadnych konsekwencji w ciągu dnia.


To chyba chodzi o to że pracowali na to by takie zbroje/szaty mieć. Bo one nie były po 100 grzywien.
<facepalm>

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #490 dnia: 16 Maj 2012, 17:09:06 »
Wróciłem z poprawek. I teraz bede aktywny.

PS:

Cytuj
Szable wstawiłem bo na upartego można zrobić taką szable. Komu to potrzebne nie wiem.
Julianek chce szabelki w Bractwie ;)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #491 dnia: 16 Maj 2012, 17:09:51 »
Od teraz nie są umowne. Musisz kupić buty, spodnie i koszulę...

Ale slot na buty, jest zajęty przez duł długiej szaty O.o

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #492 dnia: 16 Maj 2012, 17:10:08 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #493 dnia: 16 Maj 2012, 17:14:36 »
Ale slot na buty, jest zajęty przez duł długiej szaty O.o
Walnąłem się.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #494 dnia: 16 Maj 2012, 17:16:57 »
To co Isu, koszula nie zabiera spotów rękawic, napiersnika itd bo zawiera się w ubraniu a nie zbrojach miękkich?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #495 dnia: 16 Maj 2012, 17:20:02 »
To co Isu, koszula nie zabiera spotów rękawic, napiersnika itd bo zawiera się w ubraniu a nie zbrojach miękkich?
Jeśli w spisie jest lub nie można tego łączyć. Pozostałe rzeczy można nosić razem. Czyli możesz założyć koszule, na to napierśnik, naramienniki i rękawice.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #496 dnia: 16 Maj 2012, 17:22:22 »
Ok, bo na poczatku nie łapałem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #497 dnia: 16 Maj 2012, 17:27:08 »
Całym setem zbroi miękkiej ze skóry tarlessta. Bycie wampirem to nie bieganie bez żadnych konsekwencji w ciągu dnia.

 <facepalm>
My za dnia praktycznie nie egzystujemy. Umiejętności rasowa nam to zabraniają, jesteśmy słabi, krwawimy, ale dało się jakoś przeczołgać nawet w słońcu bo była szata.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #498 dnia: 16 Maj 2012, 17:28:40 »
My za dnia praktycznie nie egzystujemy. Umiejętności rasowa nam to zabraniają, jesteśmy słabi, krwawimy, ale dało się jakoś przeczołgać nawet w słońcu bo była szata.
Teraz jest zbroja miękka. Problem?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #499 dnia: 16 Maj 2012, 17:30:15 »
To nie lepiej zrobić sobie np teraz ubranie? Zmienic te szaty na dluga szate z takim wycietym fragmentem, odpowiednio skrojona, nieprzypominajaca magowej i po prostu potem dokupic spodnie i buty itd?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #499 dnia: 16 Maj 2012, 17:30:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top