Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 471501 razy)

Description:

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #720 dnia: 21 Maj 2012, 23:30:39 »
Cytuj
1. Grisek widać nie wie, że gramy w czasach Magii i miecza, gdzie większość nielogicznych rzeczy jest logiczna :)

Wie. Chce jednak aby wszystko było w miarę wiarygodne i niosące ze sobą znamiona logiczności. To dla mnie ważne, dla ciebie jak widzę mniej. Dobra.

Cytuj
2. Czemu nie ma was przez kilka lat i nagle się pojawiacie w glorii i chwale jako wszystkowiedzący?
Nie było nas w grze może kilka miesięcy. ;) Poza tym, wydaje mi się, że nie jesteśmy wszystkowiedzący, tylko posiadamy własne zdanie. To chyba lepsze, niż przytakiwanie Iskowi na jego całkiem liczne nietęgie pomysły?

Cytuj
3. Hahahah... Grisku, Grisku. Jesteś niepoważny. Atusel to lokacja dodana stale. JEST CZAÂŁY CZAS, MOÂŻNA TAM PRZEBYWAÆ ITP. Takie Ombros, bo też miasto portowe. W Ombros mogłeś przebywać? Czemu? Bo to była lokacja stała. Tak samo Atusel. Jako, że jest to dość duże już miasto, żeby nie mówić wielkie, dlatego można już zacząć opisywać poszczególne elementy miasta.

Dobrze, a więc wersja dla ułomnego Gucia...

Tutaj Gucio twierdzi, że opisane karczmy są oberżami małymi, odosobnionymi:

Cytuj
Opisane karczmy stoją w odosobnieniu, w lasach, na rozstajach, przy traktach. Coś a la gospoda Pod Martwą Harpią z G2. Jako że działają samodzielnie a istnieją to mają własne opisy, są lokacjami.

Tutaj, dodatkowo, to potwierdza:

Cytuj
Karczmy w miejscowościach/miastach nie są opisane bo miejscowości/miasta pełnią ważniejszą funkcję, są całymi lokacjami i dlatego mają swoje opisy. Wystarczy tam wpis o tym że jest sołtys, jest stajnia, jest karczma, są jakieś warsztaty, jakiś druid czy elfi magik.

I tu również:

Cytuj
Gdybym zaczął rozpisywać się o każdej karmie w mieście, to musiałbym potem opisać każdy warsztat, każdą stajnie itp. Liczy się, że jest opis miasta i zaznaczone istnienie karczmy.

Okej, zrozumiałem. Moje pytanie sprzed kilku dni (do którego nawiązałeś myląc mnie z Mantosem) było właśnie co do tego.

Dalej zauważam jednak, że karczma w Atusel NIE JEST w odosobnieniu, tylko w mieście. Zgodnie z twoimi powyższymi cytatami nie powinna mieć opisu, właśnie ze względu na to, że jest oberżą miejską, w większej aglomeracji:

Cytuj
To ja się przyczepiłem, nie Mantos. Mówisz, że karczmy w miastach nie mają opisów:
http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Karczma_%22Pod_Kuternog%C4%85%22
Rzeczywiście.

Gucio po przeczytaniu owego postu najwyraźniej zmienia zdanie:

Cytuj
Hahahahaha... Ty jakiś niepoważny jesteś. Nie dostrzegasz, że ta karczma jest w Atusel? To tak jakbym wysyłał ludzi do karczmy Obieżyświat w stolicy i zamiast opisu karczmy dałbym opis miasta Efehidon. Oj Grisq, Grisq  <facepalm>

... twierdząc, że karczma ma opis ponieważ JEST W mieście Atusel, co oczywiście przeczy temu co Gucio napisał wcześniej. Do tego podaje przykład karczmy, która opisu nie ma.

Zauważasz absurd?

Teraz natomiast porzucasz argumentację pierwotną i twierdzisz, że karczma w Atusel jest opisana bo:

Cytuj
Jako, że jest to dość duże już miasto, żeby nie mówić wielkie, dlatego można już zacząć opisywać poszczególne elementy miasta.

Nie można tak było od razu? O to mi chodziło sprzed paru dni. Ale ty musiałeś przebrnąć przez szereg przeczących sobie zdań, aby wyrazić w końcu, to co miałeś na myśli. A może tylko brniesz w zaparte?

Cytuj
4. Obieżyświat nie ma opisu a powinien mieć. Nie wiem czy wiesz, że do 2-3 tyg temu tych opisów nie było. W lokacjach były tylko organizacje. Is napisał, że jak coś robimy, jakąś lokację na zadania czy do fabuły, to żeby ją opisać. To są lokacje takie 'od święta'. Używane tylko na zadaniach czy wyprawach. Ważna jest wtedy cała lokacja (bo to są wioski albo małe mieściny) a nie każda z ich części.

Analogiczna sytuacja jak cytat wyżej.

Cytuj
Nie mam pojęcia czemu się przed Tobą tłumaczę.

Raczej dyskutujesz, a nie się tłumaczysz. Subtelna różnica.

Cytuj
To, że tego nie rozumiesz (a inni gracze rozumieją) to Twój problem.
Dosyć trudno coś zrozumieć, gdy twoje kolejne odpowiedzi przeczą same sobie i nijak mają się do końcowego wniosku.

W skrócie:

- Guciu, a czemu tak?
- BO KARCZMY W MIASTACH NIE MAJ¡ OPISÓW.
- Ale Atusel ma.
- HAHA! NO BO TO KARCZMA W MIEÂŚCIE LOL!
- Przecież powiedziałeś, że w mieście nie mają.
- HAHA! BO TO DU¯E MIASTO I MO¯NA OPISYWAÆ!

Jak zwykle konsekwentny i merytoryczny Guciu. Brawo. :*

Cytuj
Co ty kurde wiesz o zmianach? No właśnie cały czas coś się zmienia. Stare rzeczy zastępujemy nowymi. Co ty sobie myślisz, że nie mamy co robić za dnia albo po nocach? Tylko ślęczymy przed kompem, żeby od razu zrobić wszystko na już, bo przychodzi wizytacja Mantosa i Grisa i wszystko musi być na już.


Guciu ma niezłą wyobraźnię, widzę. Czy my was poganiamy? Czy my każemy wam rzucać wszystko i pracować jak murzyni? Nie, nie robimy tego i niezbyt mamy prawo oraz możliwości aby to robić. Przykre, że jakiekolwiek sugestie i zapytania co do tego co jest wg. nas złe spotykają się z ignorancją albo rage'em.

Cytuj
Paweł wyrzucił wszystkie błędy nie ja, chociaż i tak w dużej mierze były to po prostu przedawnione artykuły - wniosek jeden w zasadach jest bajzel i nikt nie kwapi się żeby usunąć stare tematy, ale mniejsza o to.

Daj spokój, Mateusz. Zaraz mnie zlinczują za to, że zrobiłem im przysługę, poświęcając swój czas i linkując sporo rzeczy, które są złe lub wybrakowane, tak aby dzielni MG sami nie musieli szukać, bo coś słabo im idzie. PRZEPRASZAM, ÂŻE POMOGÂŁEM, WIÊCEJ SIÊ TO NIE POWTÓRZY.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2012, 23:35:04 wysłana przez Grison »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #721 dnia: 21 Maj 2012, 23:50:02 »
To na chuj o tym wspominałeś?  :P

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #721 dnia: 21 Maj 2012, 23:50:02 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #722 dnia: 22 Maj 2012, 08:33:33 »
Mnie dalej interesuje kiedy pojawi się opcja aby otworzyć coś swojego. Kuźnie, Warsztat, Nie wiem cmentarz, sklep? Bo na razie tak jak wspominał Grisonek to złoto można dostać tylko w skrzyni pilnowanej przez trolla.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #723 dnia: 22 Maj 2012, 08:38:07 »
Nie ukrywam, że to by był niezły smaczek. Ale tylko tyle. Mamy mało graczy. Jeśli pojawią się warsztaty (kowal, kuśnierz, krawiec itp) to zostanie to możliwością zarobku dla 5-6 graczy. Reszta zyska tylko i wyłączenie klimacik.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #724 dnia: 22 Maj 2012, 08:44:25 »
Proponowałem i nadal proponuję coś takiego (kiedy jeszcze byłem GM!) i Is to lekko wykpił. Potem zapodałem to w Propozycjach, graczom się spodobało Is słowem nie powiedział. Ostatecznie po kilku dniach powstał wpis w spisie rzeczy do zrobienia

Cytuj
- Dodać zawody (czeladzie), gdzie gracz będzie mógł zarobić pieniądze.
A sądzę, że to na prawdę dałoby się ładnie ogarnąć.


Cytuj
Powiem tak, to jest dopiero szkic i trzeba to dopracować. Bez waszej pomocy się nie obejdzie. Opiszę to więc jaka jest zasada ogólna i jedną chociażby lokację...

Eh, będzie dużo tekstu...


Jak teraz wygląda gra? Przejście przez teleport -> Założenie domku -> Zadanie wprowadzające -> Wybór organizacji -> Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka -> Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka -> Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka -> Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka -> Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka ->Zadanie (złoto+talenty) -> Nauka ...

Nasz system ma za zadanie wyciągnąć od gracza trochę inicjatywy, wprowadzić go w świat, który tętni swoim życiem. W Marancie v.1 była kupa organizacji
Cytuj

    - mysliwi
       - wdny karg
       - gildia zlodzieji
       - amotni lowcy
       - foteca magii
       - zakon magii
       - swiatynia beliara
       - klan ohsi
       - zakon mroku
       - nowy brzask
       - cech mysliwych
       - kowali
       - sranie w banie
       - dupa maryni
       -druidzi

Było chaotycznie bo to pierwsza wersja była i tylko na głowie Isa głównie. Ale było różnorodnie i co najważniejsze, każdy miał określoną wiedzę. To bardzo ważne stwierdzenie! Określoną!

Myśl na dziś:
Mamy organizacje, których członkowie mają wiedzę największą w swych specjalizacjach i w zależności od poczynań w grze dostają odpowiednie tytuły.

Teraz na każdej wyprawie wampiry gadają o magii, magowie gadają o technikach walki mieczem, a wojownicy znają się na polowaniu ;f O nie! tak nie może być, a to zmienią nadania tytułów. Weźmy taki Devristus. Zostaje Arcymagiem i dostaje papiery na to, dawniej też były takie rzeczy, pamiętam jak dostawali Magowie tytuły magów.

To jest 5 min roboty w paincie.
"Nadanie tytułu Arcymaga dla:
(wolna luka na imię, gdzie wpisujemy w konkretnym przypadku) Devristusa
w specjalizacji Magii Ognia za... (zasługi, czyny, chuje-muje, dzikie węże)

Podpisano
~ Król Isentor
~Administrator
~ Wilki Mistrz"

I koniec. Wrzucamy na hosta i wręczamy takiemu osobnikowi. Co to daje? Ano to, że jak Dev powie, że kula ognia zamienia w kamień to tak kurwa jest! Bo ani wojownicy ani tym bardziej wampiry się na tym nie znają. Teraz wszyscy gadają o wszystkim. Wiem, możnaby to zakazać po prostu, ale taki papier, oficjalny tytuł jest bardzo fajny i motywujący. Taki Diom dostanie
"Nadanie tytułu Adepta dla
Diomedesa
w specjalizacji Magii Wody.

Podpisano
..."

I od teraz on wie o magii, jej naturze, jej żywiole itp więcej niż wampir.

Dla wampirów proponowałem Myśliwego, ÂŁowce, ÂŁowczego królewskiego. Tak awansowany dostawałby prawo polowania w pańskich (królewskich) lasach i zdobywał wiedzę na temat walki z potworami, sposobów ich uśmiercania, zakładania pułapek, czytania śladów, życia w dziczy. Chuja by wiedział o magii, ale w lesie byłby bardziej przydatny niż mag ognia.

Wojownicy (teraz się pomieszało czy to Samotni ÂŁowcy czy ZÂŚ) dostawaliby również takie akty. Chwila roboty w paincie jak się ma przygotowane ze 4 arkusze. I oni wiedzieliby, WIEDZIELI A NIE UMIELI, jak się robi zbroje, miecze, znaliby się na orężu, na walce, na taktykach walki, i nikt inny by ich nie zagiął pod tym względem.

Teraz w karczmie każdy wie o wszystkim, a jakby każdy wiedział tylko swoje, to zmusiłoby do wymieniania się spostrzeżeniami itp.

Zbierając do kupy
Mamy organizacje, których członkowie mają wiedzę największą w swych specjalizacjach i w zależności od poczynań w grze dostają odpowiednie tytuły.

Ale nie każdy się nadaje do takiej organizacji. Kto się nadaje? Ano tutaj wchodzi sprawa Punktów Chwały.

Wyobraźmy sobie, że mamy kilkadziesiąt organizacji. Kupieckich, cechów, ugrupowań, gildii itp., ale w tym wszystkim jest czwórka najpotężniejszych (GM, ZÂŚ, SÂŁ, ZC) - one dają specjalne tytuły państwowe! Do nich trzeba specjalnych znajomości. A takie dają pkt chwały.

Ustalamy próg powiedzmy 250 pkt chwały. Dopiero od tego progu można się o te stanowiska ubiegać. Wiadomo, Asasyni mogą od 250 już brać, ale magowie od 300, bo chcą bardziej zasłużonych(!). Każdy nowy gracz (NOWY! gracz, obecni gracze zostali by przypisani do mniej więcej ich grup.) przychodziłby z 0 pkt chwały - ranga Imigrant. Musiałby zarobić na dostanie się do gildii, w jaki sposób?

Przede wszystkim musi to być płynne i w miarę szybkie, żeby gracz się nie znudził. Dostawałby taki dodatek, jak np. Noc Kruka do Gothica 2. Dodaje nową mapę, kilka lokacji, nowe możliwości.

Proponujemy zrobić podgrodzie. Nie wiem kto wymyślił, że dzielnica biedaków, gdzie śmierci gównami ma być za murami miasta ;o  Ale mniejsza z tym. Gracz za założenie domku dostaje od razu +10 pkt chwały. Za udział w zadaniu szkoleniowym kolejne +10 pkt chwały + kilka punktów 1-2-3 za jakość wykonania zadania szkoleniowego. Daje mu to już około 20 pkt chwały, a wiadomo, że do następnej rangi - Miszczanin (50 pkt) trzeba się postarać.... Co może zrobić imigrant? Nie przyjmą go do cechu, ani na czeladnika. Kupcy wywalą go ze sklepu jeśli będzie chciał tam pracować. I tutaj pojawia się farma.


Myśl dnia:
Mamy poddział Farmy a w nim trzy tematy, dla każdej farmy po jednym.

Na farmie zawsze jej dużo roboty. Proponujemy z Gordianem trzy rodzaje farmy (imiona NPC z głowy)
Farma Gertrudy - Zielarska. Gertruda ma duuuże połacie warzyw, ziół i wszelkiego rodzaju zielska.  U niej pracuje sie przy pomocy sierpa ścinając pęczki ziół itp. Pracy jest wiele możliwości.

Temat: Farma Gertrudy
Opis: Jak wyżej, że to farma z ziołami i warzywami, że ma tradycje, że wiele różnych rodzajów ziela kwitnie w różnych porach roku.
Gertruda z córkami siedzi na ganku i wiąże w pęczki zioła

Możliwa rozmowa:
Gracz: - Witaj! Jestem Gunses, słyszałem, że można u was nająć się do pracy?
GM: - Witam Cie młodzieńcze! Ah tak, rąk do pomocy na farmie nigdy nie brakuje. Akurat zbieramy jaskółcze ziele, pomożesz?
Gracz: - Tak czemu nie... A co z wynagrodzeniem?
GM: - Lubisz jasne propozycje? Rozumiem... Zbiór jaskółczego ziela potrwa przez trzy dni, jeśli będziesz sumiennie pracował zarobisz jak każdy, dniówkę za dzień pracy, a i jak się będziesz starał, to zyskasz w naszych, farmerskich oczach. Tu masz sierp i koszyk, a tam gdzie ta grupa ludzi jest właśnie pole. Dołącz do nich i staraj się!
//Jeśli najmujesz się do pracy na cały okres zbierania musisz każdego dnianapisać posta w którym zamieścisz
- Wymarsz na pole
- Opis pracy
- Opis przerwy na obiad
- Powrót na pole
- Skończenie pracy i ew. zakwaterowanie w baraku dla wieśniaków.
//Posty muszą się od siebie różnić.

Po trzech dniach pracy, lub po 2/1, przychodzi czas wypłaty. Ustalamy np. dniówkę na 25 sztuk złota, wiec 75 sztuk złota dostaje gracz. GM na podstawie jego postów daje mu 0-1-2-3-4-5-6-7 pkt chwały za każdy post, czyli jak pisał posty tak na 5 pkt, to dostanie 15 pkt chwały. Czyli taka reputacja wśród wieśniaków. To daje mu 35 punktów chwały. Może nająć się znowu u niej, np. do zbioru macierzanki, żeby, jako tragarz do alchemika w mieście... możliwości jest sporo. Farma jest nieczynna w zimę


Farma Malaka to zwierzęta i ciężka praca przy pługu. Dużo wywalania gnoju, pracy z narzędziami i przy bydle. Jako, że śmierdząca robota, tutaj max 10 pkt chwały za dzień=post. Dziennie, można napisać jeden post pracy, ale żeby zyskać 10 pkt trzeba napisać mega pro uber zajebistością ociekający post.

Farma Zygfryda - łowiecka. Polujemy na bażanty, nosimy i sprawdzamy pułapki (nie umiemy ich zakładać/rozbrajać), chodzi na bażanty, zające, ryby itp.

Nie opisuję tych farm tak jak z Gordianem na GG. Analogiczne jak u Gertrudy. To wszytko to raptem trzy tematy.
Zyskuje gracz w końcu 50 pkt, to jakieś 4-5 postów z pracą, i dostaje tytuł Mieszczanina.

Podsumowując. Mamy poddział Farmy a w nim trzy tematy, dla każdej farmy po jednym.

Ale żeby nie było schematycznie czyli gertruda -> alchemik, malak - kowal, dlatego, kolejny etap, czyli przyjęcie na czeladnika, musi być dostępne w minimum 6 miejscach.

Myśl dnia:
Mamy poddział Dolne miasto, a w nim 6 tematów z miejscami zatrudnienia.

Jako, że gracz chce się przypodobać, przysłużyć, dostaje mniej złota, ale mieszka u mistrza i u niego jada. Mistrz przyjmuje go na okres powiedzmy tygodnia i po tym czasie ocenia jego dokonania (pkt chwały).

Kowal Harad - czeladnik rozgrzewa stalowe pręty i przekuwa je w płaskie kawałki metalu (nie umie robić mieczy) i 7-10 sztuk złota za takie coś.
Alchemik Constatnino  - czeladnik myje menzurki, suszy zioła, układa księgi, chodzi po czystą wodę.
ÂŁuczarz Bosper- czeladnik przekłąda i suszy skóry, rozwiesza ścięgna, poleruje zęby i szpony.
+
Kupiec Matteo - czeladnik przyjmuje i rozkłada towar na półki, chodzi z przesyłkami po ludziach.
Stolarz Torben - czeladnik pomaga heblować drewno, biega po gwoździe do kowala, dorabia klucze
Patolog Igraz - czeladnik bada zwłoki, opisuje na co kto umarł, robi sekcje... (z tym to już na poczekaniu wymyślałem)

Czemu sześciu, już wyjaśniłem, byłoby zbyt utarte gdyby tylko 3 było można dość, a tak, każdy może iść na coś innego nie wiedząc, że może mu to się przydać w przyszłości.

Podsumowania. Mamy poddział Dolne miasto, a w nim 6 tematów z miejscami zatrudnienia.

Przewidujemy, że w tym okresie gracz powinien zdobyć upragnione 250 pkt, żeby dostać się do jakiejś Gildii. Wraz z dostaniem się do jakiejś gildii (każda ma inne specjalizacje, ale może mieć wpływowych członków i wpływowe znajomości) gracz awansuje na Obywatela. Bo już to coś znaczy, że np. jest w Gildii Magów.

Osoby, które nie poszły do gildii, mogą starać się o pracę w banku/ratuszu. Mieszkają w mieście, mogą sobie pozwolić na ranne wstawanie i chodzenie do pracy. A taki asasyn z łowców siedzi w swojej org więc nie będzie pracował w banku. Tak samo, urzędy nie przyjmą ani wampira, ani maga, ani asasyna, ani wielkiego rycerza. Dalszy rozwój w banku/ratuszy czy czymś takim, jest tylko dla tych, którzy nie pójdą do org. Nie mamy tego opracowanego, bo Gordziu poleciał do fryzjera. ;f

To miałaby być okładka dla gry, dodatek, uzupełnienie, wstęp. gdyby był dział i tematy, wyglądałoby to bardziej przejrzyście.
Chcieliśmy uchwycić początek Gothica 2. Kiedy była farma, potem praktyki u mistrza, potem dopiero organizacja.
Taki system zmusiłby gracza do inwencji twórczej, a to mogłoby potem zaowocować większą różnorodnością rozmów i akcji w grze.

Hm?

... palce mi odpadną ;f

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #725 dnia: 22 Maj 2012, 08:45:39 »
Biorąc realia marantowe to tylko 1 gracz poświęcił by pół roku gry na zdobycia odpowiednich umiejętności do wykonania chociaż by Drewnianego kija z gwoźdźmi. Więc tak na prawdę kowali dajmy na to było by 2-3 i wolał byś kupować u NPC czy u gracza z którym możesz stoczyć normalną rozmowę potargować się itd.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #726 dnia: 22 Maj 2012, 08:47:50 »
Ja Ci mogę w 10 minut zrobić kij z gwoździami... Czyżbym nadawał się na kowala?  :o !!!

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #727 dnia: 22 Maj 2012, 08:52:34 »
Dobrze, wiesz że nie o to mi chodziło. Zresztą nie ważne poczekam na efekt końcowy na razie nie ma sensu rozmawiać o temacie widmo. Jak isu coś zrobi to wypowiem się jak to widzę co mi się podoba co nie. Na razie to nie istnieje więc ciężko się do tego odnieść.

BTW/ Na prawdę zbroja została podzielona na Lewy But I Prawy But?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #728 dnia: 22 Maj 2012, 08:55:53 »
A jak ktoś nie ma nogi?! To sobie kupi tylko jeden but! Ha! Zresztą u nas na Valfden wszyscy kupuję buty osobno xD
U nas na Valfden xD

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #729 dnia: 22 Maj 2012, 09:00:01 »
No dobra skoro u nas na Valfden wszyscy tak robią takie mamy buty i tak jest to trzeba się dostosować  :o

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #730 dnia: 22 Maj 2012, 09:06:37 »
Chędożyć dostosowanie! Zróbmy wybory!

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #731 dnia: 22 Maj 2012, 09:07:33 »
Zamknij mordę wąski!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #732 dnia: 22 Maj 2012, 09:14:48 »
Sam zamknij mordę homoseksualisto! Na parady łazicie, demokracyji chcecie! A teraz co? Dupa?

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #733 dnia: 22 Maj 2012, 09:19:38 »
Nie ale poważnie to jakiś poroniony pomysł z lewym butem i prawym butem rozumiem zbroję na części okey. Ale nie tak, że mam lewy naramiennik i prawy do chuja! Tego w żadnym RPG nie widziałem jeszcze.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #734 dnia: 22 Maj 2012, 09:27:29 »
Z naramiennikami już wyjaśniłem. ÂŁucznik który trzyma łuk w lewej a naciąga strzałę w prawej może założyć sobie naramiennik na lewą łapę. Prawa jest mobilna, a lewa w razie walki wręcz jest lepiej chroniona.
Tak samo karwasze. Ja mam jedną łapę demona (niezniszczalna), więc na drugą mogę wstawić sobie karwasz, który nie ogranicza w żadnym stopniu moich ruchów, a jednak daje obronę na rączkę.




http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Ekwipowanie_przedmiotów#Dla_wszystkich_ras
Isq? Dzie wampir? ;[

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #735 dnia: 22 Maj 2012, 09:31:13 »
Z naramiennikami już wyjaśniłem. ÂŁucznik który trzyma łuk w lewej a naciąga strzałę w prawej może założyć sobie naramiennik na lewą łapę. Prawa jest mobilna, a lewa w razie walki wręcz jest lepiej chroniona.
Tak samo karwasze. Ja mam jedną łapę demona (niezniszczalna), więc na drugą mogę wstawić sobie karwasz, który nie ogranicza w żadnym stopniu moich ruchów, a jednak daje obronę na rączkę.




http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Ekwipowanie_przedmiotów#Dla_wszystkich_ras
Isq? Dzie wampir? ;[

Ej no nie róbcie sobie jaja :( Robicie bardziej realistyczną grę niż Twórcy najlepszych RPG świata a u nich nie ma podziału na lewy but i prawy but. I potem gra 12 osób :$

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #736 dnia: 22 Maj 2012, 09:35:49 »
12 osób nie gra z powodu tego, że gra jest taka a nie inna. Nowi jak przychodzą dostają taka grę nie wiedząc jaka była dawniej. Starsi wyjadacze owszem mogą zmiany przedstawiać właśnie jako elementy negatywne i dlatego odchodzić. Reasumując. Podział na lewy i prawy but nie spowoduje tego, że nie będzie nowych graczy. Ewentualnie Gris i Mantos nadal nie będą grać. Fakt, że mamy mało graczy wiąże się z tym, że Tawerna jest Oficjalnym serwerem Gothica (1,2, NK, 3) a nie Gothica 4 czy Risena, których strony będą przyciągały rzesze fanów. Nam się nasze źródło (gothic) wypaliło ;f

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #737 dnia: 22 Maj 2012, 09:37:49 »
Ale gucio kurwa, podział na lewy i prawy but  ;[


Edit 1 Wystarczyło stronę pozycjonować pod Risen ;P ale komuś się nie chciało.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #738 dnia: 22 Maj 2012, 09:40:39 »
Ano można było robić wiele rzeczy ;f

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #739 dnia: 22 Maj 2012, 09:52:20 »
Proszę Was zróbcie chociaż coś z tymi butami bo na prawdę będę chodził na złość w dwóch różnych  <facepalm>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #739 dnia: 22 Maj 2012, 09:52:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything