Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 470885 razy)

Description:

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #680 dnia: 21 Maj 2012, 18:26:10 »
Pytanie było kierowane do Iska ;>

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #681 dnia: 21 Maj 2012, 18:41:20 »
Proponuję na zadania u Respeva dawać nowego potwora jakim jest Młody wilk, bo gracz zabija od razu Wilka chociaż ma badziewny miecz a umiejętności jeszcze gorsze, a taka Nessa czy Zeyfar musą się męczyć z głupimi wilkami bo GM musi mieć wszystko na cacy i walka musi być porządna.

Upraszczając. Sprawa ma się jak w Gothicu 3. Ardea i rozbijamy kilkudziesięciu orków, wychodzimy i dzik czy wilk nas rozwalają. Tak samo tutaj.


 A i Zeyfar, Ty nie wyczuwasz nosem multikonta? Bo mi Thor takim śmierdzi ;/

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #681 dnia: 21 Maj 2012, 18:41:20 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #682 dnia: 21 Maj 2012, 18:45:10 »
Właśnie mi też Thor coś nie pasuje. Sprawdziłem szybko i był to wcześniej Hydranoid - Ork. Bez niczego nagle zrobił się z tego Thor - człowiek.


Edit. Ok, podobno Isu kasowal mu starą postać.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #683 dnia: 21 Maj 2012, 18:46:21 »
W sumie to jest dobry pomysł Guciu. Ale nie było by dobrze to urozmaicić? W sensie że wybrać np 4 słabe stworki które da się pokonać bez problemu. Np. jak podałeś młody wilk i jeszcze trzy inne. Po czym losowo dla nowych graczy je wybierać. I nie było by to monotonne, że wszędzie wilk, wilk, wilk.
Dobry pomysł? Pewnie mnie z hejtujecie ale mówi się trudno :p

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #684 dnia: 21 Maj 2012, 18:46:52 »
Proponuję na zadania u Respeva dawać nowego potwora jakim jest Młody wilk, bo gracz zabija od razu Wilka chociaż ma badziewny miecz a umiejętności jeszcze gorsze, a taka Nessa czy Zeyfar musą się męczyć z głupimi wilkami bo GM musi mieć wszystko na cacy i walka musi być porządna.
Ja mam zaś inny pomysł.

Nie będzie lepiej vel ciekawiej wprowadzić zamiast wilka walki treningowej z Respevem? Wszak to wielki rycerz, wojownik zapewne co nie miara, zatem jest on raczej dobrym przeciwnikiem. Mógłby łatwo i etapami wprowadzić gracza w arkana walki w marancie. A tak mamy walkę z wilkiem, którego tak do końca nie wiadomo jak ruszyć mieczem, bo, powiedzmy sobie szczerze, walka miecz vs wilk jest dość dziwna.

Offline Thor Gromowładny

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś wszyscy umrzemy!
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #685 dnia: 21 Maj 2012, 18:48:16 »
A bo poprosiłem Isentora żeby usunął kwaterę i domek. A i kazał mi zmienić nick i założyć nowe domostwo. Więc wiecie. Orkiem nie chciałem grać bo jakoś mi nie przypadło do gustu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #686 dnia: 21 Maj 2012, 18:54:07 »
A no to spoko Thor, dobrze że się wszystko wyjaśniło.


A czemu zadanie treningowe ma być takie krótkie? I czemu bez fabuły? Powinna być walką z Respevem, taka treningowa, potem jakieś zadanko iść po coś i coś załatwić używając mózgu, a w między czasie atak Młody wilka, Młody kretoszczur, Młody goblin, Młody ścierwojad.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #687 dnia: 21 Maj 2012, 18:57:37 »
A czemu zadanie treningowe ma być takie krótkie? I czemu bez fabuły? Powinna być walką z Respevem, taka treningowa, potem jakieś zadanko iść po coś i coś załatwić używając mózgu, a w między czasie atak Młody wilka, Młody kretoszczur, Młody goblin, Młody ścierwojad.
Tylko tak naprawdę po co? Misja szkoleniowa ma nauczyć gracza poprawnie walczyć, myśleć nauczyć się potem musi i tak, nie ma sensu męczyć się z kilometrowymi zadaniami szkoleniowymi - imo zbyt duże obciążenie, ciężko wymyślić dobre, klimatyczne zadanie. Zwłaszcza, że jest to dla nowego gracza i takich zadań musi być dużo.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #688 dnia: 21 Maj 2012, 18:58:36 »
Ja tylko pracuje według schematu ustalonego :D

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #689 dnia: 21 Maj 2012, 19:00:32 »
Czyli tak jak niewolnicy ^^

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #690 dnia: 21 Maj 2012, 19:15:05 »
Ja przepraszam, że się wtrącę

Błagaj o wybaczenie!

Czemu starzy gracze marantowi, którzy już nie grają i grać zamiaru chyba nie mają, nagle powracają właśnie w czasie zmian i wszystko krytykują?  <huh>

Bo my z Pawłem zostaliśmy nasłani przez konkurencję by uderzyć w Marant kiedy będzie najsłabszy

A tak serio to ponieważ nowi "grzacze marantowi" widocznie dadzą sobie wcisnąć każdą ściemę ;/ I uwaga, może wam się wydać to szokujące, ale my nie hejtujemy tylko mówimy co jest źle, a nasza władza zamiast po prostu przyznać, że jest źle wykłóca się i idzie w zaparte

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #691 dnia: 21 Maj 2012, 19:22:28 »
Ale mantos, Ty myślisz, że zmienisz Iska? Zawsze było tak że jak Isek sobie coś postanowi to tak jest i konie. ÂŻadne argumenty się tego nie imają. A to przykre...

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #692 dnia: 21 Maj 2012, 19:24:50 »
Ja rozumiem, że dzielenie tej zbroi nie ma sensu, również tak uważam, ale cześć zmian jest dobra. A Wy macie niewielkie pojęcie o obecnych realiach gry. ;)

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #693 dnia: 21 Maj 2012, 19:27:33 »
Ale mantos, Ty myślisz, że zmienisz Iska? Zawsze było tak że jak Isek sobie coś postanowi to tak jest i konie. ÂŻadne argumenty się tego nie imają. A to przykre...

Chyba zapomniałem przez moją długą nieobecność, że Isa nie obowiązują prawa boskie, ludzkie a tem bardziej logiczne ^^

Ja rozumiem, że dzielenie tej zbroi nie ma sensu, również tak uważam, ale cześć zmian jest dobra. A Wy macie niewielkie pojęcie o obecnych realiach gry. ;)

Za to mamy dość dobre pojęcie o realiach gry gdy zaczynaliśmy i jak te realia wyglądały po zmianach więc możemy mieć pewną opinię. Poza tym kto powiedział, że wszystkie zmiany są złe?

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #694 dnia: 21 Maj 2012, 19:29:28 »
A nikt. Ja na temat marantu v1, czy v2 się nie wypowiadam, bo wtedy nie grałem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #695 dnia: 21 Maj 2012, 19:31:03 »
Chyba zapomniałem przez moją długą nieobecność, że Isa nie obowiązują prawa boskie, ludzkie a tem bardziej logiczne ^^
Is teraz jest dużo bardziej elastyczny, wystarczy spojrzeć, że obecne zasady gry, nie tak jak poprzednich wersji są robione z udziałem wszystkich graczy. Daje to dwa plusy. Każdy może zarzucić swój pomysł, a im więcej głów tym lepiej, dwa każdy duże szybciej zrozumie zasady skoro uczestniczy w ich tworzeniu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #696 dnia: 21 Maj 2012, 19:33:59 »
No i jeśli pomysł jest dobry, uargumentowany sensownie to można coś nowego wprowadzać. Nie jest tak że sam Is wszystko ustala z góry i sprzeciw czy zdania innych nie są dopuszczane

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #697 dnia: 21 Maj 2012, 19:37:24 »
Mógłby któryś Emdżi dodać do bestiariusza "Kretoszczura", "ÂŚcierwojada", "Szczura", byłoby cacy. Respev mógłby sobie z tych trzech wybierać. Na zadankach mniej doświadczeni mogliby z takimi walczyć...

No i jeśli pomysł jest dobry, uargumentowany sensownie to można coś nowego wprowadzać. Nie jest tak że sam Is wszystko ustala z góry i sprzeciw czy zdania innych nie są dopuszczane

A wasze podejście do sprawy,  Mantosku i Grisonku, z góry jest skazane na oblanie ciepłym moczem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #698 dnia: 21 Maj 2012, 19:44:57 »
Grupa I: Zwierzęta lub bestie które występują licznie na wyspie lub które łatwo upolować.
Alluador
Ankheg
Barghest
Guiralon
Harpie
Jeleń
Kreshar
Kwiopijca
Lew Morski
Mombak
Ogromna Sowa
Piskorzec
Rotish
Sambir
Szkielet
Topielec
Toxeus
Utopiec
Wilk
Zombie



Grupa II: Bestie lub zwierzęta, które występują rzadko lub bardzo rzadko, albo które trudno zabić.

Arachna Duża
Araneas
Behemot
Bestia Malara
Bełkoczacy płaszczowiec
Cieniostów
Czerwony Smok
Ettin
Geardez
Ghuraz
Glaros
Goristo
Hers'esis <- Na c*j nam takie dziadostwo? ;[
Hydra
Kuroliszek
Mantikora
Ognisty Demon
Ognisty Strażnik
Pożeracz <- Gówno mnie wszystko obchodzi, idziemy z ramienia Paktu zapolować na to cholerstwo! Ma fajniusie trofea ;>
Rohomoraz
Smoczy Ogra
Tarasca
Tarlesst
Troll
Upiór
Wielki wąż pustynny <-Tutaj zdałoby się jakieś oko czy język dać w trofeach
Wilkołak
Wiwerna
Wypaczony Dracon
Złoty Smok


Grupa III: Bestie czy zwierzęta bez trofeów lub z ekwipunkiem

Allpin
Altiria
Belker
Błędny Ognik
Ent
Gargulec
Gremlin
Hirodus
Jaszczur Gharith
Księżycowy Czarownik
Kyton
Ogr
Rawid
Wiewiórka
Wypaczony halabardnik
Zjawa



Jak wg mnie, brakuje Kretoszczurów, ÂŚcierwojadów, Dzików, Goblinów (zwykłych), Pełzaczy, ÂŁosi, Antylop, Małp, ÂŻółwi morskich, Zębaczy, Szczurów itp.

Co więcej, uważam, że bardzo ważne jest to, aby trofeom nadać nowe znaczenia, to znaczy dać im jakieś bonusy, tak jak mają np. trofea Pożeracza. To by zwiększyło ilość wypraw po same trofea i co więcej, nie byłoby to zadanie które byłoby nudne, tylko przez sens trofeów, jako czegoś porządnego, niespotykanego i dającego ciekawe bonusy byłaby załatwiona sprawa fabularna.



Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #699 dnia: 21 Maj 2012, 19:46:02 »
Ale Edziu jest sprawa taka... Powstają nowe (NIE WIEM JUÂŻ CHOLERA KTÓRE) statystyki bestii. Od nowa wszystko. Więc trzeba będzie poczekać aż zostanie skończone.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #699 dnia: 21 Maj 2012, 19:46:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything