Autor Wątek: Mścić sprawiedliwie!  (Przeczytany 9415 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec 2012, 20:38:55 »
 - Bardzo dziękuję. ale nie chcemy Ci sprawiać kłopotu, poza tym nie jesteśmy w stanie - przynajmniej ja - nic przełknąć ze względu na emocje jakie mną wewnętrznie miotają. - oznajmił młodzieniec mając nadzieję, że to co rzekł odzwierciedlało również zdanie jego towarzyszy.
 - Powiedz nam proszę wszystko co będzie nam niezbędne do odnalezienia tego "człowieka" i wymierzenia mu najsurowszej z kar.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Marzec 2012, 09:51:29 »
- Człowiek mojego ojca, który zapewne jest z wami, wie, gdzie ostatnio widziano tego... Tego drania - wstała z fotela i ponownie zalała się łzami. Podeszła dwa kroki w kierunku Kruków. - Ale nie dajcie sobie zmydlić oczu. Mnie on pięknymi słówkami oszukał, a potem... - głos jej się załamał. Przełknęła ślinę i ból i kontynuowała:
- Zabił moją służkę, mnie skrzywdził. Nie pozwólcie, by uszło mu to bez kary. Jak go zobaczycie, to od razu... Od razu weźcie się do tego, co umiecie po mistrzowsku - powiedziała śmielej i z nieukrywaną nienawiścią w oczach. A może to tylko złudzenie?

Jeżeli troje Kruków nie miało więcej pytań, to mogło wyjść z budynku na spotkanie z posłańcem, który czekał na nich przed domem Kalisty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Marzec 2012, 09:51:29 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec 2012, 14:52:11 »
Zrozumiałem że to co powiedziała to jest wszystko co możemy wiedzieć. Wstałem, grzecznie się ukłoniłem i bez słowa wyszedłem. Udałem się  korytarzykiem który przybyliśmy, raz tylko zaglądając przez ramię czy ktoś jeszcze za mną idzie.
Powolnym krokiem wyszedłem na ulicę, tuż przed drzwiami ujrzałem ponownie dwóch siepaczy. Zmierzyłem ich nie miłym wzrokiem, po czym rozejrzałem się po ulicy. Nie było na niej zbyt tłoczno. Z niewielkiego tłumu można było wyróżnić poszczególnych ludzi. A nawet dobry obserwator mógł się domyślić po zachowaniach i ubraniach kto do jakiej należy grupy społecznej.
Kawałek od drzwi stał oparty o latarnię uliczną człowiek. Powolnym krokiem zacząłem się do niego zbliżać.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec 2012, 15:16:26 »
 -Z przyjemnością ogrzeję ostrze mej broni jego krwią. - rzekł Ra, starając się, by to co powiedział zabrzmiało jak pikantny żart. Po tych słowach ukłonił się i ruszył w kierunku wyjścia, kątem oka spoglądając na Nudę. Idziesz? - zapytał w myślach. Tak jakby nie mógł tego powiedzieć normalnie.. Ale nie chciał psuć tej epickiej chwili. Oto on - Kruk - rzekł właśnie coś w rodzaju krwawego wyznania, a następnie szarmancko opuścił pomieszczenie.
Młodzieniec podążył za Adamusem.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2012, 15:18:48 wysłana przez Arti »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Marzec 2012, 16:56:35 »
Nessa uśmiechnęła się jeszcze lekko do Kalisty, co w zamierzeniu miało ją choć trochę podnieść na duchu i opuściła salon. Dołączyła do mężczyzn.
- Prowadź nas - poprosiła. Była widocznie zasmucona po rozmowie z młodą Gruberówną. Posłaniec omiótł wzrokiem obecnych i już chciał ruszyć, ale dziewczyna jeszcze na moment go zatrzymała:
- Powiedz nam coś o służce panienki? Dlaczego zginęła? - elfkę gryzła ta kwestia, chociaż zleceniodawca i ofiara nie uznawali jej za istotną. Dziewuszka zwyczajnie interesowała się losem innych niezależnie od stanu. Poza tym przyjdzie im się spotkać z gwałcicielem i mordercą. Zerknęła na Aertha, a później na Adamusa. Dobrze, że byli tu wraz z nią.

- Nie wiem, dlaczego zginęła. Nie mnie się pytać - powiedział pokornie i zgodnie z prawdą. - Ale znałem ją. Znaczy się spotkałem kilka razy. Tego gnoja... - popatrzył zmieszany na Nessę. - Drania, który ją udusił, nigdy nie widziałem, ale musi to być chłop jak dąb. Bo służka panienki, to herod-baba była! Ogromna i przy kości - Kruki właśnie mogły przyswoić kolejną informację, której nikt wcześniej im nie raczył przekazać - służka została uduszona. - Do dziś pamiętam, jak za fraki wywalała ślepo zakochanych w panience Gruber aspirujących poetów. O! Albo syna kowala, a to postawny gość! No ale to takie tam bzdurki... Chcecie jeszcze coś wiedzieć, czy możemy ruszać?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Marzec 2012, 19:08:56 »
Stałem spokojnie na owej ulicy i słuchając obserwowałem wszystkich zgromadzonych. Mój wzrok chodził to od posłańca, przez Aertha aż do Nudy. Wysłuchawszy monologu posłańca przewertowałem myśli i doszedłem do wniosku że nie mam żadnych pytań, spojrzałem na Aertha pytającym wzrokiem czy on  nie ma pytań a sam cofnąłem się o dwa kroki w celu oparcia się o ścianę kamienicy, w czasie oczekiwania.
Zacząłem się powoli rozglądać po ulicy. Nie wiedzieć czemu mój wzrok mimowolnie zatrzymał się na pośladkach elfki. Moje myśli skupiły się tylko jakby na nim, oraz zaczęły mi się przypominać wszystkie jakie w życiu widziałem. A było ich całkiem sporo. Po dłuższym namyśleniu doszedłem do wniosku że jej tyłek jest "I-D-E-A-L-N-Y". Ani to za płaski, ani za bardzo okrągły. No po prostu "I-D-E-A-L-N-Y" nic dodać nic ująć. 
Po chwili takiego wpatrywania oraz rozmyślania się przypomniało mi się że stoimy na ulicy, w okół jest pełno ludzi a ja wpatruję się w tyłek długouchej. Zaprzestałem tego i powróciłem na poprzednie miejsce aby sprawdzić czy ktoś nie zadał jakiegoś pytania.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2012, 17:40:18 »
/// wybaczajcie zwłokę :o ja tutaj czekałem też na rozwój akcji, nie wiedziałem, że to ja mam tutaj tę akcję począć ^^


-Ruszajmy. Im szybciej pozbędziemy się śmiecia tym szybciej pewna dama odczuje spokój. - oznajmił młodzieniec.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec 2012, 18:00:39 »
Zatem posłaniec prowadził Kruki. Prowadził. Prowadził. Prowadził przez uliczki pełne zadbanych kamienic, na których śmierdziało tylko trochę. I przez uliczki pełne mniej zadbanych kamienic. Ruder wręcz. Tam śmierdziało okropnie, więc Aerth, Adamus i Nessa, której imię nie zaczynało się na "a", przykładali dłonie do nosa. Pracownik Grubera natomiast szedł jak gdyby nigdy nic. Widocznie był przyzwyczajony do takiej okolicy, która z każdą minutą ulegała zmianie. ÂŁowcy zapewne nigdy nie byli w tej okolicy dzielnicy biedoty, gdyż domki mieszkańców wyglądały tu jeszcze gorzej niż chatki ich samych. Posłaniec zatrzymał się nagle i odwrócił do swych towarzyszy:
- Ja tutaj zaczekam. Trzy domy dalej skręćcie w lewo, a za chatką znajdziecie okrąg udeptanej ziemi. Taką niby arenę. Tam urywa się trop. Ponoć ten gnój tam bywał.

Kruki skinęły głowami i ruszyły we wskazanym kierunku. Rzeczywiście znajdował się tam okrąg ubitej ziemi, niby lada złożona z kilku ustawionych na sobie skrzynek, za którą siedział jakiś łysy gość i tłumu mężczyzn dookoła. Ci mężczyźni właśnie krzyczeli głośno i nawet niewinna elfka zorientowałaby się, że zagrzewają kogoś do walki.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Marzec 2012, 18:32:01 »
Wędrowaliśmy i wędrowaliśmy po dziwnych ulica stolicy. Droga była nudna jak flaki z olejem ani nigdzie fajnych dywanów, ani tyłków.... Wróć był jeden ale ileż można patrzeć ciągle na jeden tyłek? Może i był I-D-E-A-L-N-Y  no ale bez przesady bo jeszcze w pysk bym dostał.
Koniec, końców dotarliśmy na jakąś arenę po wcześniejszym pokierowaniu przez przewodnika. Z oddali było słychać odgłosy dopingu. Ktoś miał walczyć a takiej okazji nie chciałbym przepuścić. Już miałem udać się aby zgłosić się do walki choćby na siłę, ale przypomniałem sobie o właścicielce -I-D-E-A-L-N-E-G-O tyłka, oraz wyobraziłem sobie jej minę oraz nienawiść po tym co bym zrobił.
No nic musiałem to przeboleć, rozejrzałem się po okolicy i ujrzałem jakąś łysego kolesia. Bez słowa udałem się do niego, siadłem obok i powiedziałem dość uprzejmym tonem, jakby sztucznym:
Witaj, mam pewną sprawę. Odpowiesz na kilka pytań? 
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2012, 18:37:00 wysłana przez Adaś »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Marzec 2012, 20:28:12 »
Mężczyzna popatrzył na Adamusa z nieukrywaną irytacją. Gdy spostrzegł broń przy pasie Kruka, trochę się rozpogodził i uśmiechnął szeroko, choć wcale nie przyjaźnie. W oczy rzucał się jego nos, który widocznie był wiele razy łamany. O dziwo, zęby miał wszystkie.
- Zależy na jakie i jak uprzejmie byłyby zadane - wypowiadając drugą część zdania, zwrócił się z bardzo nieprzyjemnym uśmieszkiem do elfki, która zdecydowanie nie chciała nic teraz mówić. - No i od tego z kim mam przyjemność - teraz przyglądał się Aerthowi.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Marzec 2012, 21:42:52 »
Sorki za zwłokę.. Znów. Jutro mam praktyczny na prawko :|

- Och, przepraszam. Gdzież podziały się me maniery. Nazywam się Aerth Ra. Ten pan - wskazał na Adamusa - zwie się Adamus Roydil. A ta urocza elfa to Nessa TinĂşviel - dokończył długą kwestię podobną do tej, którą wygłosił wobec Kalisty. Miał nadzieję że pełne dobrego wychowania i pozytywnego słowa prezentacja swojej osoby i osób swych towarzyszy będzie odpowiednim manewrem wykonanym w celu zdobycia informacji o mordercy i gwałcicielu.
Młodzieniec nie był pewien swoich interpersonalnych umiejętności, więc był lekko zdenerwowany zadając pytanie które mogło sprowadzić na nich kłopoty. Ale w końcu musiało paść - a im szybciej tym lepiej.
 - Wie pan coś na temat córki Grubera, panny Kalisty?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2012, 15:04:40 »
Mężczyzna popatrzył się na Aertha jak na idiotę. Zdecydowanie nie przemawiało do niego dobre wychowanie i maniery Kruka. Z trudem powstrzymał się od plunięcia sobie na dłoń i wyciągnięcia jej w kierunku młodzieńca. Ciekawy był, czy taki grzeczny chłopczyk uścisnąłby jego rękę. Otrząsnął się i obdarzył przybyłych obojętnym i nieco podirytowanym spojrzeniem:
- Gruber? Kalista? Nie znam.


//: Arti luuuz ;]

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marzec 2012, 17:45:00 »
Nie podobał mi poirytowany wzrok łysego, który na pewno oznaczał że coś ukrywa. Pokojowa natura Aertha wątpię aby sobie z nim poradziła, a ja będąc szczerym miałem bardzo nie przyjemne metody dla takich typów. Ale niestety musiałem się wstrzymać z skatowaniem go do nieprzytomności. I do tego miałem dwa argumenty dla nie wykonania tego zamierzenia. Po pierwsze za dużo było tutaj ludzi którzy mogli by mu przyjść z pomocą, a w oczy rzucać się nie chcieliśmy. Natomiast drugim argumentem była elfka, w końcu jak powszechnienie wiadomo kobiety nie lubią widoku katowanych mężczyzn, a do tego Nessia co by nie było jest pokojową personą, oraz wrażliwą(?).
Postanowiłem postąpić inaczej. Delikatnie lewą ręką objąłem łysego który siedział obok mnie. Moja ręka znalazła się na jego lewym ramieniu, dłoń natomiast była lekko wysunięta. Natomiast gestem prawej dłoni wskazałem towarzyszem by któryś zasłonił sobą gbura, tak aby żadne nie pożądane osoby nie widziały co się zaraz stanie.  Spokojnym głosem zadałem mu pytanie równocześnie wysunąłem ukryte ostrze, które tylko błysnęło w jego oczach a później znalazło się przy jego szyi:
-Jesteś pewny przyjacielu że nic nie wiesz?

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marzec 2012, 19:07:12 »
Oblałem :(

  Młodzieniec dostrzegł gest. Wstał i stanął około 30-40 centymetrów od łysego mężczyzny. Obserwował otoczenie i ludzi. Ra chciał w ten sposób ocenić jak bardzo zwracają na siebie uwagę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marzec 2012, 19:40:45 »
// Adaś za słabo trzymałeś kciuki ;[

Mężczyzna zerknął na ostrze, ale zdawał się je ignorować. Oddech ani o trochę mu nie przyspieszył. Widocznie on nie z takich, którym przeszkadza żelastwo przy szyi. Ale czego można było się spodziewać po osobie opiekującej się areną w jakimś zapyziałym miejscu?
- Nie znam żadnego Grubera ani jego córki - powiedział spokojnie. Albo był wybitnie dobrym kłamcą, albo mówił prawdę. Kątem oka Kruki mogły zauważyć, że walka się skończyła i dwóch nieznanych mężczyzn przygląda się całej sytuacji, w którą uwikłał ich Adaś. - Czy ja wam wyglądam na informację o bogatych gnojach i ich dzieciach? No kurwa - dalej był opanowany i wręcz obojętny. Podejrzewać można, że małomówność ÂŁysego wzięła się nie z jego złośliwości, a z tego że, brzydko mówiąc, ktoś tu wziął się za sprawę od dupy strony i zapomniał, po co przyszedł na arenę.


Nessa miała ochotę przyłożyć rękę do czoła w geście rozpaczy. Jej towarzyszom chyba z głowy uleciało, dlaczego są tutaj, a nie na przykład u koleżaneczki Kalisty, skoro chcą się o niej coś dowiedzieć. Nie odezwała się jednak ni słowem. Niech sobie radzą, jeśli są tacy zapominalscy.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Marzec 2012, 20:19:54 »
// Albo to ja wymusiłem pierwszeństwo ;[

  Ra nie miał pojęcia co zrobić. Oczy ludzi zdawały się być wpatrzone w cały ten teatrzyk. Należało to zakończyć, lecz młodzieniec nie miał pojęcia co zrobić. Po chwili wpadł jednak na pewien pomysł.
Spojrzał na Nudę i Adamusa. Mrugnął do nich okiem, a następnie sięgnął do sakiewki. Następnie garść monet posypała się po ulicy. Błyszczące monety toczyły się we wszystkie strony sprawiając, że ludzi dookoła rzucili się jak hieny na padlinę. Każdy chciał więcej i więcej.

/// za bardzo szalona akcja? x] Adamus, ty tutaj moderujesz to skarć jak coś :*


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Marzec 2012, 21:41:34 »
Schowałem ostrze oraz zabrałem rękę z ramienia łysego. Teraz do mnie dotarło że złe pytanie zadaliśmy. Poprawiłem się lekko na siedzeniu i się poprawiłem:
Wybacz za nachalność złe pytanie zadał mój kompan a tym samym ja.
Znowu się poprawiłem w miejscu, czułem się trochę niezręcznie tą całą sytuacją. Ale ciągnąłem dalej jakże uprzejmym tonem aby z powrotem przekonać do siebie łysola:
Szukamy pewnego gwałciciela-mordercę. Ostatni raz widziany był w tej okolicy. Wiesz coś o tym?

//:Arti ebliśmy się oboje  <facepalm> nasza kochana Natalcia mnie dopiero uświadomiła że złe pytanie zadałeś a ja poleciałem za tobą z tym samym. <facepalm>

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Marzec 2012, 21:51:21 »
- 20 szt. złota!
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2012, 22:39:08 wysłana przez Arti »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Marzec 2012, 22:23:17 »
//: Akcja zostaje Arti, nasz uroczy poligloto. Ciesz się, że nie chce "mi" się teraz scenariusza zmieniać, bo naprawdę porównanie z hienami byłoby trafne ;]

Ciamajdy kochane w końcu zrozumiały swój błąd, jak sądziła elfka. Mężczyźni, którzy przed chwilą rzucili się na monety młodzieńca, wstali szybko i otrzepali swe ubrania, słysząc słowa ÂŁysego.
- Nie tykać - powiedział głośno i ostro. Byłe "hieny" wyglądały teraz jak karceni uczniowie. - Czy my tutaj wyglądamy na takich? - powrócił wzrokiem do Kruków. - Z gwałcącymi dziewki się nie zadajemy, a sami tłuczemy się po mordach i dzięki temu trochę złota wpadnie. Nie musimy z ziemi zbierać - dodał kąśliwie. - To i na dziwki się znajdzie kilka monet. A wracając do waszego pytania, jak się zwie ów gwałciciel-morderca? Wtedy może zaczniemy rozmawiać. Nie za darmo oczywiście.


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Marzec 2012, 22:38:43 »
Na słowa łysego lekko się uśmiechnąłem. W końcu doszliśmy do jakiegoś konkretu po naszej niewielkiej wpadce. Lekko skinąłem na Aertha i powiedziałem do niego: No to jak już rzucasz pieniędzmi w kierunku ludzi to i tu zarzuć paroma monetami. Po tym zdaniu odwróciłem się ku łysemu i krótko powiedziałem:
-Chodzi o niejakiego Damazego.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2012, 22:41:58 wysłana przez Adaś »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Marzec 2012, 22:38:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything