Autor Wątek: Mścić sprawiedliwie!  (Przeczytany 9416 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Mścić sprawiedliwie!
« dnia: 05 Marzec 2012, 15:52:24 »
Nazwa wyprawy: Mścić sprawiedliwie
MG: Nuda
Wymagania: walka dowolną bronią [75%], otwieranie wszelkich zamków
Uczestnicy: 2-3
Nagroda: 50-110 sztuk złota na głowę



Spokojnie czekałem na elfkę w okolicy karczmy Obieżyświat. Powoli chodziłem i kopałem kamyczki, nagle koło mej nogi zaczął się szwendać kot. Głaskał się o mnie równocześnie łapiąc za nogawki moich spodni swoimi drobnymi łapkami. Przygiąłem się i zacząłem go głaskać w oczekiwaniu na Nesse.


Portret:


Statystyki ekwipunku:



Broń 1:
Nazwa broni: Kompozytowa klinga
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 19
Opis: Wykuty z 35 sztabek mithrilu i 20 sztabek srebra o zasięgu 0,9 metra.
Przez zawartość srebra zadaje zwiększone obrażenia stworzeniom na nie wrażliwym.
Dzięki mthrilowi miecz jest zawsze ostry i nigdy się nie tępi.
Wymagania: Walka bronią sieczną

Broń 2:
Brak

Broń 3:
Brak

Broń 4:
Nazwa broni:Nazwa broni: Nóż na wilki
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 11
Opis: Wykuty z 25 sztabek żelaza o zasięgu 0,3 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

Inne:
Nazwa broni: Ukryte ostrze (Bezpośrednie)
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykonane z 20 sztuk stali ostrze o długości 10cm.
W rękawie znajduję się specjalny mechanizm, który mieści się na ramieniu.
Na małym palcu zamontowany jest pierścien, który pociągnięty wysuwa ostrze.
Wymagania: Broń sieczna [50%], członek KK
[Na lewym ramieniu]

Odzienie:

Pancerz Samotnego ÂŁowcy
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Płaszcz wędrowca
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: płaszcz
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków bawełnianego płótna.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Statystyki postaci

Specjalizacje:

Umiejętności nabywane:
*Walka bronią sieczną [100%]
*Używanie zbrój miękkich
*Akrobatyka
*Walka bronią dystansową [75%]
*Otwieranie wszelkich zamków
*Kradzież kieszonkowa

Osiągnięcia:
* Pogromca smoków

Umiejętności rasowe:
*Potencjał magiczny
*Potencjał chemiczny
*Ciało z gliny
*Ulubieniec bogów
*Bystry umysł

Magia: brak
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2012, 15:55:02 wysłana przez Adaś »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2012, 17:42:08 »
   Elfka się nie spóźniła! O co to to nie! Nigdy! Zwyczajnie przyszła trochę po umówionej godzinie. Troszeczkę i zapewne z bardzo ważnego powodu. Powodu, który wprawił ją w bardzo zły nastrój. Mówiąc dokładnie, Nessa wyglądała teraz jak chmura gradowa. Lepiej się nie zbliżać, chociaż Adamus znajdował się w o tyle niekomfortowej sytuacji, że łuczniczka właśnie szybkim krokiem szła ku niemu.
- Niech ich szlag! - powiedziała głośno. Zamknęła oczy i policzyła do trzech, by się uspokoić. Gdy je otworzyła ujrzała nie tyle swego kompana, co malucha obok jego nóg. - Koteczek! Jejku! - kucnęła i wyciągnęła ręce, by go dotknąć. Po kilku minutach przypomniała sobie o Adasiu:
- Przepraszam za te brzydkie słowa na początku - powiedziała skruszona i od razu zaczęła się tłumaczyć:
- Wyprowdzili mnie w równowagi! Wiesz, ile to zachodu, dowiedzieć się, gdzie mieszka nasz zleceniodawca?! Paranoja jakaś - uśmiechnęła się po raz ostatni do kotka i wstała. - No ale idziemy.   

ÂŁowcy, zwani ponownie Krukami, ruszyli żwawo ku domom bogatych mieszczan. Kluczyli przez chwilę, gdyż elfka, mimo świetnej orientacji w terenach zalesionych, gubiła się i wrócił jej niewesoły humor. W końcu trafili pod dom niejakiego Grubera - ich zleceniodawcy. Nie wyróżniał się ona zbytnio. Nessa zerknęła na Adamusa, sugerując mu tym samym, by zapukał do drzwi.

Portret:

Statystyki ekwipunku:

1. Nazwa broni: Szept Elanoi
     Rodzaj: łuk
     Zasięg: 300 metrów
     Precyzja: 85%
     Opis: Wykonany z 50 kawałków klonowego drewna.
     Wymagania: Walka bronią dystansową [100%]

2 - brak

3. Nazwa broni:
     Rodzaj: miecz
     Typ: jednoręczny
     Ostrość: 22
     Wytrzymałość: 14
     Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze wykuto ze stali najwyższej jakości.
     Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

4 - brak

Odzienie:
Nazwa odzienia: Skórzany pancerz
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Sakiewka: 100 sztuk złota

Statystyki postaci:

Specjalizacje:
Walka bronią dystansową [100%]
Walka bronią sieczną [50%]

Umiejętności nabywane:
Akrobatyka
Perswazja
Używanie zbrój miękkich

Kamuflaż

Umiejętności rasowe:
Dziecię Nalasa
Dziecię lasu
Sokole oko
Potencjał magiczny

Magia:

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2012, 17:42:08 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2012, 17:55:44 »
Gdy tylko usłyszałem piskliwy głos dziecka na widok kota odwróciłem się. Odwróciłem się i ujrzałem znajomą elfkę. Nie przeszkadzałem jej w zabawie z kotem. Odczekałem chwilę aż skończy po czym grzecznie odpowiedziałem:
-Nic nie szkodzi ja gorsze bluzgi rzucam.
Nie czekając aż elfka mi odpowie gestem ręki pokazałem jej aby prowadziła. Podróż przez ulice była nudna a do tego jeszcze długoucha się trochę gubiła. Ale znosiłem to cierpliwie, wolałem nie zadzierać z zdenerwowaną kobietą. Może i elfką ale wciąż kobietą. W końcu dotarliśmy, kątem oka ujrzałem jak Nessa nakazuje mi abym zapukał.
Bez żadnych oporów podszedłem do drzwi, dźwignąłem kołatkę i  uderzyłem nią po trzykroć w drzwi od domostwa. Po tej krótkiej czynności cofnąłem się lekko stając na równi z Nudzią.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2012, 23:11:51 »
  Nieopodal miejsca zamieszkania zleceniodawcy, całkowicie przypadkowo spacerował Ra. Ujrzał swoich kompanów i postanowił się z nimi przywitać - w końcu wielce niegrzecznym uczynkiem byłoby zignorowanie ich.
 - Nuda? Adamus? Co wy tutaj robicie, jeżeli mogę wiedzieć? -  zapytał młodzieniec podchodząc bliżej do swoich kruczych braci. Nuda jak zawsze olśniewała swoją elfią urodą. Wszelakie legendy i podania traktujące o nadzwyczajnej urodzie tej rasy nie były tylko ładnie uformowanymi plamami atramentu na starych zwojach. Wręcz przeciwnie - były całkowicie zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2012, 15:13:46 »
Widząc podchodzącego Aertha podałem mu dłoń na przywitanie i odpowiedziałem na pytanie:
Wykonujemy jakieś zlecenie ale o szczegóły pytaj te zacną kobietę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2012, 16:35:45 »
Elfka dość nienaturalnym uśmiechem, który w każdej chwili mógł zamienić się w grymas, przywitała Ra. Cieszyła ją to spotkanie, ale dalej była podirytowana błądzeniem między budynkami i wcześniejszymi problemami z poznaniem adresu zleceniodawcy.
- O szczegóły zapytamy w środku, bo i ja ich nie znam - odparła szybko. Po chwili potrząsnęła głową i zwróciła się do Adamusa:
- Bym zapomniała. Ty mówisz. Jego posłaniec sugerował, że nijaki Gruber ucieszy się ze współpracy z radnym. Od funkcji nie uciekniesz - powiedziała już z mniej sztucznym uśmiechem.

Drzwi otworzyły się. Stanął przed przybyłymi mężczyzna. Grzecznie przywitał Nudę, którą poznał już wcześniej, Adamusa i Aertha, a następnie zaprosił ich do środka. Długoucha nie zastanawiając się długo pociągnęła Ra za rękaw i troje Kruków ruszyło korytarzem za pracownikiem Grubera. Samego kupca spotkali już po chwili w jego gabinecie. Był to łysy mężczyzna, którego dobrobyt wylewał się zza pasa.
- Witam - przywitał ÂŁowców dość piskliwym jak na taką osobę głosikiem. Nawet nie wstał. Poprawił mankiet swej koszuli, jakby próbując pokazać przybyłym, że obszyty jest złotą nicią.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2012, 16:48:41 »
Na słowa elfki o tym że owy zleceniodawca chce rozmawiać z radnym, oraz że nie wykręcę się od funkcji zrobiłem wyraźny grymas. Powolnym krokiem udałem się za wszystkimi, trzymałem się wyraźnie z tyłu. Kiedy weszliśmy do gabinetu a owy człowiek nawet nie wstał by nas przywitać powiedziałem od niechcenia-Witam. Po tym krótkim słowie wskazałem Nudzie aby usiadła. W końcu nie wypada aby mężczyzna siadał przed tym jak kobieta usiądzie. Poczekałem aż siadła, po czym zrobiłem to samo równocześnie zadając szybkie pytanie do Grubera:
-No to mów jaśnie panie w czym rzecz abyśmy czasu nie tracili.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2012, 18:38:52 »
Ra również usiadł. Poczuł się lekko zniesmaczony grubiańskim zachowaniem człowieka który nie raczył podnieść dupska gdy do sali weszła dama. Nawet, jeżeli była odziana w Kruczy pancerz to zasady dobrego zachowania nakazują wstać na czas powitania każdego.


Portret






Statystyki ekwipunku




1: Nazwa broni: ÂŁuk ÂŚmierci i Zniszczenia wśród żuczków...
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 65%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Walka bronią dystansową [50%]


2:(ramię)Ukryte ostrze (Dystansowe)
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Precyzja: 100%
Zasięg: 5m
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykonane z 20 sztuk stali krótsze i smuklejsze ostrza o długości 5-7cm.
W rękawie znajduje się mechanizm wyrzucający ostrze z dużą predkością.
Umiejętności w broniach dystansowych zwiekszają zasięg. (+1m, +3m, +5m)
Wymagania: Broń dystansowa [50%], członek KK

3: brak

4: brak


Odzienie:

Nazwa odzienia: Pancerz Kruka
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Pas:

 - brak



Statystyki postaci

Walka bronią dystansową: Podstawowe techniki walki [50%]



Umiejętności

- Akrobatyka
- Kradzież Kieszonkowa
- Otwieranie wszelkich zamków
- Używanie zbrój miękkich


Umiejętności Rasowe
   
- Potencjał magiczny
- Potencjał chemiczny
- Ciało z gliny
- Ulubieniec bogów
- Bystry umysł


« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2012, 14:19:37 wysłana przez Arti »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marzec 2012, 20:58:29 »
- To delikatna sprawa - grubas zaczął nerwowo zacierać ręce. Zerknął na młodego mężczyznę, który doprowadził grupę do gabinetu, a pod spojrzeniem swego pracodawcy spuścił wzrok i speszony opuścił pomieszczenie. - Pewien drań córkę mi skrzywdził. Moją córeczkę kochaną! Najdroższą! - podniósł głos i wstał gwałtownie ze zdobionego krzesła, które mimo swej wielkości prawie się przewróciło. Oddychał głośno, ale nie chciał niepokoić Kruków, więc podszedł do okna i, choć to niegrzeczne, kontynuował stojąc do nich tyłem:
- Zhańbił ją, ale brak na to dowodów. Poza tym moja Kalista nie chce procesu i rozdmuchiwania tak traumatycznych dla niej wydarzeń. Nie chce do tego wracać - odwrócił się do Kruków. Był spokojny. Przerażająco spokojny, a w jego oczach można było bez problemu dostrzec wściekłość. - Chcę jego głowy na tym biurku. Zwracam się do odpowiednich ludzi?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec 2012, 21:36:00 »
Słuchając zamyśliłem się. Robota wyglądała na łatwą, postanowiłem od razu spytać:
Gdzie mieszka owy niegodziwiec? I co najważniejsze co my z tego będziemy mieli?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec 2012, 19:53:43 »
Gruber skrzywił się, choć nie było to takie oczywiste przez jego obwisłe policzki.
- Tu się pojawia problem - chrząknął. - Nie wiem, gdzie on jest - rozłożył bezradnie ręce, po czym usiadł na swoim poprzednim miejscu. - Mój posłaniec pokaże wam, gdzie urywa się trop za tym gnojem. Ale najpierw powinniście porozmawiać z moją córką. Zostaniecie do niej zaprowadzeni. A jeśli chodzi o wasz zysk, to będzie nim oczywiście złoto. Sto sztuk złota od głowy. Nic więcej - wstał i wskazał wam drzwi. Nieprzyjemny typ. - Muszę wracać do pracy - wyjaśnił. - I jeszcze jedno. On zabił też służkę mojej córeczki, ale to nieistotne - dodał beznamiętnie.


Elfka również wstała. Chciała jak najszybciej opuścić to pomieszczenie. Gruber nie przypadł jej do gustu, ale sprawiedliwość rzeczą ważną. Już sobie wyobrażała ich cel. Wysoki jak dąb mężczyzna o bezczelnym spojrzeniu i uśmiechu. Kpiący ton, brak poszanowania dla drugiej istoty i bardzo, ale to bardzo piskliwy głosik błagający o litość, jak już spotka się z Krukami. Niewątpliwie trzeba było go ukarać.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec 2012, 20:17:22 »
Także wstałem, powolnym krokiem i wyszedłem na korytarz. Dom mi się osobiście nie podobał, był obskurny. Już moje mieszkanie w dzielnicy biedoty jest ładniejsze. Powoli ruszyłem korytarzem którym przybyliśmy do gabinetu, na ścianach wisiały szkaradne obrazy. Które przedstawiały bogowie wiedzą co. Ogólnie całą budową domu można było rzygać. Jedyne co przyjemnego dojrzałem w owym mieszkaniu były dywany. Widać że musiały być drogie bo były wspaniale wykończone. Wzorki na nich były bardzo przyjemne dla oka. Dawały chociaż jakiekolwiek urozmaicenia dla paskudnych pomieszczeń, na których widok jak już wspominałem że chce się rzygać.
Oparłem się o ścianę w korytarzu i zacząłem rozmyślać na temat tego zlecenia. Osobiście uważałem że dla gwałciciela powinna być gorsza kara niż śmierć. Do głowy przyszły mi różne tortury które można by było użyć w akcie zemsty na owym bydlęciu. Mhm tak kastracja tępą żyletką była by najlepsza karą.
Nie długo rozmyślałem bo ujrzałem nadchodzących towarzyszy, zbliżyłem się lekko i spytałem szeptem elfki:
Skąd ty takiego gbura wytrzasnęłaś?

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec 2012, 23:12:27 »
 - Gbur, czy szlachcic - cierpi. Każdy ojciec czuje ten sam ból, gdy jego córkę spotyka coś takiego. - oznajmił Kruk z lekkim współczuciem w głosie. Spoglądając na Adamusa dostrzegł na jego twarzy pewien grymas. Zapewne oznajmiał on, iż wnętrze tego budynku jest ostatnim miejscem w jakim chciałby przebywać.
Ra chciał stąd jak najszybciej wyjść, jednak nie z powodu obrzydzenia, a chęci dorwania gwałciciela i wymierzenia mu najsurowszej kary, jaka przyjdzie młodzieńcowi do głowy w napadzie gniewu.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2012, 00:38:02 wysłana przez Arti »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec 2012, 11:51:54 »
- Aerth ma rację. Mężczyzna cierpi, więc może nie zachowuje się do końca normalnie. W każdym razie sprawa jest dość prosta, a i bez wyrzutów sumienia się obędziemy. Przynajmniej ja. Gwałt to takie jakby zabicie duszy ofiary, więc oko za oko, jak to mówią w niektórych kręgach - Nessa mówiła wyjątkowo spokojnie. Zdawała się być lekko nieobecna, bo sytuacja mocno ją poruszyła. Nie była aż tak naiwna, by sądzić, że świat jest sprawiedliwy, ale przypuszczała, jak musi czuć się córka Grubera. Drań za to zapłaci niewątpliwie.

Posłaniec czekał przed domem. Widząc nieciekawe miny tria uśmiechnął się lekko.
- Dom panienki Kalisty jest kawałek stąd, ale proszę się nie martwić. Dotrzemy tam szybko. Znam skróty - dodał i ruszył jedną z uliczek, którą wcześniej szli Adamus z Nessą. Po jakimś kwadransie marszu w ciszy grupa dotarła pod ładną kamieniczkę. Spośród innych wyróżniała się odnowioną zapewne niedawno fasadą. I jeszcze jednym "drobnym" szczegółem - dwoma drabami, którzy pilnowali wejścia. Jeden z nich przywitał ÂŁowców i posłańca uprzejmym:
- Czego?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marzec 2012, 13:46:24 »
Droga była mało ciekawa, jedyne co się pod czas niej rzucało w oczy to była ogromna grupa ludzi, ba cała Rzesza. Całe szczęście że nie minął kwadrans a dotarliśmy pod dom. Miałem skrytą nadzieję że owa ofiara tak haniebnego aktu będzie bardziej przyjemną osobą niż jej ojciec. I co najważniejsze aby dało się z nią dogadać. W końcu ile ofiar gwałtów zamykało się w sobie po takowym przeżyciu.
Stanąwszy pod kamienicą w moje oczy od razu rzuciły się kolorowe obramowania okien, które idealnie się komponowały z kolorowymi gzymsami. Widać że architekci wraz z budowlańcami starali się w trakcie budowy. Za pewne byli drogimi pracownikami bo tylko tacy nie mogą sobie pozwolić na partactwo.
Długo moje przemyślenia nie trwały, w momencie usłyszałem głos bezczelnego strażnika. Już chciałem mu wygarnąć co myślę o takim zachowaniu szczególnie w obecności kobiety. Ale koniec końców się powstrzymałem, nie warto sobie nerwów targać. Zbliżyłem się o krok do mendy i powiedziałem spokojnym tonem:
Przybywamy do niejakiej Kalisty z polecenia jej ojca Grubera.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2012, 14:25:45 »
   - Aaa, pan Gruber was wynajął? To wchodzić - odsunęli się od drzwi i pozwolili wejść do środka. Pierwsza ruszyła Nessa, a za nią Adaś i Aerth. Posłaniec został przed kamienicą. Kruki nie wiedziały, czy mężczyzna sam zdecydował ich opuścić, czy łyse osiłki go nie wpuściły.
   Gdy byli już w środku, napotkali niziutką brunetkę, która grzecznie im się skłoniła i bez słowa ruszyła w głąb ładnie urządzonego domu. Wcześniej gestem dała przybyłym znać, że mają iść za nią. Ich króciutka podróż zakończyła się przed wejściem do mocno oświetlonego salonu. Pod jednym z okien stała kobieta. Widząc Kruki od razu spochmurniała, a w jej oczach pojawiły się łzy. Nic tylko czekać aż wybuchnie rzewnym płaczem.




   Nessa od razu rozpoznała w niej córkę Grubera. Instynktownie. Poza tym dziewuszka kojarzyła, że posłaniec wspominał jej, iż w jednym z dialektów "Kalista" znaczy "najpiękniejsza". I rzeczywiście, dama pod oknem była piękna. Na tyle piękna, że Tinuviel ze wstydu zaczerwieniła się, gdy dostrzegła, że uszy nieznajomej na pewno nie należą do elfa. Ludzkie kobiety nie powinny być tak urodziwe.
   ÂŁowczyni nie odezwała się słowem. Spuściła wzrok nieśmiało. Nie lubiła rozmawiać z tak poruszonymi istotami. Nie lubiła i nie potrafiła, a nie chciała niczym urazić Kalisty, która i tak wiele przeszła. Sądziła, że do takiej rozmowy najlepiej nada się Aerth.

//: Arti, teraz Ty gadasz. Nie ma cichego siedzenia!

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2012, 18:10:21 »
////Oku.... :o

Młodzieniec ujrzał piękno kobiety. Poczuł się wielce zaskoczony, ponieważ uważał, że to elfy wiodą prym w wyznaczaniu ideałów urody męskiej i damskiej. A tu proszę - ludzka istotka która zawstydziłaby swą aparycją nie jedne elfie piękno.
Ra zachował trzeźwość umysłu i nie popadł w umysłowe, seksualne uniesienie tylko dzięki temu, że gniew przykrył wszelkie emocje jakie w tej chwili mógł czuć w stosunku do Kalisty. Spojrzał jedynie w oczy czerwonowłosej kobiety, a następnie delikatnie, po dżentelmeńsku się ukłonił.
 - Witam Cię, o pani. - rzekł, będąc nadal pochylony. - Nazywam się Aerth Ra. - oznajmił, prostując się.
 - Obecna tutaj elfa nazywa się Nessa TinĂşviel - przedstawił swoją towarzyszkę starając się nie połamać języka na elfim nazwisku. - A mężczyzna obok mnie to Adamus Roydil. - dodał.
 - Jesteśmy Krwawymi Krukami - kontynuował - Przybywamy z wezwania pani ojca.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec 2012, 20:15:16 »
- Me...Mego ojca? - zająknęła się i otarła łzę, która spłynęła jej po policzku. Wskazała Krukom dwie otomany, które znajdowały się w salonie, a sama zasiadła na fotelu. Dłonie położyła na swych kolanach i zaczęła im się namiętnie przyglądać, jakby bojąc się spojrzeć w oczy przybyłym. - Co wam powiedział? - podniosła wzrok na chwilę i potrząsnęła delikatnie głową. Wstała. - Gdzie moje maniery. Mnie zwą Kalista Gruber - dygnęła, a w jej oczach jak na rozkaz pojawiły się łzy. Usiadła ponownie na fotelu, ale już odważnie patrzyła na dwóch mężczyzn i kobietę. - Aż pana radnego wezwał - zarumieniła się, choć nie było pewności, czy to nie zasługa szlochu, który nadszedł po chwili.

Nessa nadal się nie odzywała. Było jej zwyczajnie żal dziewczyny, chociaż czuła do niej dziwną niechęć. To się chyba zazdrość nazywa, prawda? Zazdrość związana z niewątpliwą urodą Kalisty, bo na pewno nie z jej sytuacją. Elfka zasiadła na otomanie i zaczęła przyglądać się swoim paznokciom. Chciała jak najszybciej opuścić ten dom. Nie czuła się dobrze w towarzystwie osoby, która cierpi.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec 2012, 20:51:35 »
Weszliśmy do pokoju, w me oczy od razu rzucił się piękny dywan kobieta była nie powtarzalnej urody. Choć jak zacząłem się przyglądać to elfce to kobiecie. Wpędziło mnie to w głęboką zadumę. Moje oczy zaczęły dziwnie latać to w kierunku Nessy to w kierunku Kalisty. Po dłuższym w "paczywaniu" się doszedłem do wniosku że jednak elfka jest ładniejsza. Jej "leśna" uroda była bardziej pociągająca w przeciwieństwie do miejskiej urody Kalisty. Z moich jakże skomplikowanych rozmyślań wybiły mnie słowa kobiety. Rozsiadłem się w miarę wygodni i począłem słuchać monologu Pani Gruberówny. Na słowa że jej ojciec wezwał radnego chciałem odpowiedzieć że jaki tam ze mnie radny, ale koniec końców wstrzymałem się. Coś czułem że kobiecie w dołku nie wypada tak odpowiadać. A człowiek do pocieszania ze mnie żaden choć próbować nigdy nie zaszkodzi. Spokojnym cichym głosem, wręcz delikatnym co mi się nigdy nie zdarza spytałem po ucichnięciu szlochu:
Mogłabyś nam opowiedzieć co się wtedy dokładnie wydarzyło? Jeśli oczywiście dasz radę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec 2012, 16:41:35 »
- Znaczy nie dokładnie - wtrąciła szybko Nessa. - Nie chcemy, byś wracała wspomnieniami do tych wydarzeń. Traumatycznych niewątpliwie. To niejaki Damazy ci to zrobił? - zapytała jak najspokojniej potrafiła. Powstrzymała się od zabicia spojrzeniem Adasia. Skąd wzięło mu się tak niedyskretne pytanie?! Oni wiedzieli, co się wydarzyło. Teraz mieli tylko znaleźć winnego i go ukarać. Elfkę dręczyła też kwestia służki Kalisty. Zamordowanej służki.

- To wciąż mnie boli - ręce w iście teatralnym geście skrzyżowała na piersiach. Na jej policzkach znajdowały się łzy, a nosek był lekko zaczerwieniony. - Mój ojciec zapewne powiedział wam, co on... On... Co on mi zrobił - zająknęła się i schowała twarz w dłoniach. Jej ciałem wstrząsnął kolejny szloch. Po chwili uspokoiła się. - I tak. To Damazy - dodała spokojnie. Dziwnie spokojnie, jak na ofiarę gwałtu. - Poza tym zabił moją poprzednią służkę - jej głos był zimny i obojętny. Dopiero pod pytającym spojrzeniem Kruków z jej oczu popłynęły kolejne łzy. Wiadomo, ciężko jest zrozumieć kobietę, która tak wiele przeszła. Mogła się po czymś takim zachowywać nietypowo. Może nie lubiła tej służki? Lub była obojętną na cierpienie innych bogaczką?
- Ale gdzie moje maniery?! - wstała z fotela. - Nie chcecie nic do picia? Jedzenia?


Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec 2012, 16:41:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything