Autor Wątek: Krótka Lekcja  (Przeczytany 2008 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Krótka Lekcja
« dnia: 12 Luty 2012, 13:07:09 »
Iddeous stanął przed siedzibą swojej gildii. Przyjął zadanie, po niezbyt udanej wyprawie do Ankorvaatu chciał wykonać coś krótszego, i możliwe, że przyjemniejszego.


Nazwa wyprawy: Krótka lekcja
Wymagania: Logiczne myślenie
Liczba uczestników: 1
Nagroda: To, co znajdziesz.
MG: Sado


Dane Personalne

Imię: Iddeous
Wiek: 19 lat
Rasa: Człowiek
Tytuł: brak
Stan Cywilny: Kawaler
Majątek: 350 sztuk złota
Brązowe Talenty: 5
Srebrne Talenty: 1
złote talenty 0

Portret:


Statystyki Ekwipunku

Broń 1:

Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]


Broń 2:

Broń 3:

Broń 4:

Nazwa odzienia: Strój mieszczanina
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: strój
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków bawełny.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich
Cena: 50 sztuk złota
Pas:

Statystyki Postaci

Specjalizacje

Walka bronią sieczną: Lekcja I - podstawowe techniki walki [50%]

Używanie zbrój miękkich.

Umiejętności Nabywane

Umiejętności Rasowe

Potencjał magiczny

    Potencjał chemiczny

    Ciało z gliny

    Ulubieniec bogów

    Bystry umysł
Magia
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 13:20:36 wysłana przez Iddeous »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2012, 13:22:43 »
- Mnie nie pytaj o to zadanie. Ja tego nie zlecałem. Dowódca sam to przywiesił i kazał przekazać ten list ochotnikowi - powiedział Julius, wręczając ci kopertę. Otworzyłeś ją i przeczytałeś zawartość:
Sprawa jest delikatna, więc nie rozpowiadaj o niej nikomu. Jakiś czas temu dostaliśmy fałszywe informację od jednego z naszych informatorów. Ewidentnie fałszywą. Zawiedliśmy się na nim, więc powinna go spotkać kara. Problem polega na tym, że zachowywał on ścisłą anonimowość. Proponuję ci pójść do karczmy i tam poszukać jakichś informacji. Spróbuj znaleźć ludzi, którzy mogą coś wiedzieć. Jak im powiesz, że jesteś ze Szwadronu, to powinno otworzyć im usta. Wypytaj się ich o tego informatora i daj mu nauczkę, mocny strzał w mordę, żeby się chłopak nie pozbierał. Powodzenia, żołnierzu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2012, 13:22:43 »

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2012, 13:37:39 »
Iddeous przeczytał daną mu kartkę. Zdążył powiedzieć - Do widzenia. i ruszył szybkim krokiem w kierunku karczmy "Obieżyświat". Wszedł do karczmy i usiadł przy ladzie. Zawołał:
-Hej Gospodarzu!
Karczmarz z wesołą miną podszedł do mężczyzny.
W czym mogę Panu służyć? Może Pan coś zje, lub napije się czegoś?
Iddeousowi dokuczało pragnienie, a po za tym na dworze panował duzy mróz, więc postanowił napić się kubek gorącej herbaty.
- Tak, poproszę herbatkę.
-To będzie kosztowało złocisza.
Iddeous wyjął złotą monetę i wręczył ją gospodarzowi. Gdy dostał swój napój, zaczął pić. Poczuł jak ciepło rozchodziło się po jego ciele. Czuł lekki posmak wina. Karczmarz dolał mu pewnie trochę.
-Gospodarzu, chciałbym się o coś zapytać.
- Mówcie, przyjacielu.
Iddeous odchrząknął, rozejrzał się przezornie po karczmie. Każdy był zajęty gadaniną lub spożywaniem obiadu. Zapytał trochę cicho:
-Może wiesz coś o pewnym gościu, zapewne w tej karczmie był. Wyglądał jakby na urodzonego szpiega lub informatora. Może wiesz o co pytał, lub gdzie się teraz podziewa?

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2012, 14:18:09 »
- Wiesz, bywają tu różne typy. Wyglądasz na dobrego chłopa, więc ci powiem trochę. Tam, w kącie, siedzi takich trzech typów. Dwaj z nich grają w kości. Podejdź do tego z większym brzuchem i powiedz, że chcesz zagrać. Jak zapyta, ile stawiasz, to powiedz, że wiedza nie ma wartości. On powinien coś wiedzieć.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2012, 14:25:50 »
- Wielkie Dzięki.
Iddeous wstał i ruszył w kierunku grających. Usiadł niedaleko nich i patrzył się na ich grę. Do tej pory nie grał za dużo w kości co jest dziwne, więc miał mieszane uczucia, jeżeli przyjdzie grać. Jednak był pewien, że sobie jakoś poradzi. Brzuchaty mężczyzna podrapał się po brodzie i zagadał:
-Czego tu szukasz młodzieńcze? Chcesz zagrać może?
-Owszem, po to tutaj przyszedłem.
Gruby gość wskazał mu krzesło. Iddeous usiadł i obejrzał kości, co nie było takie potrzebne. Brzuchaty typ zapytał:
Ile stawiasz?
Iddeous postąpił zgodnie z zaleceniami karczmarza. Popatrzył gościowi w oczy i powiedział:
-Wiedza nie ma wartości, przyjacielu.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2012, 14:29:00 »
Mężczyzna uniósł lekko wzrok, ale zaraz przystąpił do gry. Rzucił kościami, wypadła para trójek. Wymienił pozostałe i rzucił kolejny raz. Z pozostałych sześcianów wyłoniła się kolejna para - tym razem dwójek.
- Dwie pary. Grasz dalej czy się wycofujesz? 

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2012, 14:38:01 »
-Gram.
Iddeous rzucił kośćmi. To był dobry, rzut, trafił trójkę czwórek. Rzucił jeszcze raz, tym razem miał parę jedynek.
-A jeżeli ja przegram. Jaką ty cenę zażądasz?

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2012, 14:55:50 »
- Informację, żołnierzu - odparł. Jego kolejne rzuty ponownie dały dwie pary, tym razem szóstek i czwórek. Twój pierwszy rzut dał ci parę szóstek i parę dwójek.

//Chcesz rzucić ostatnią kostką, która wyniosła 4,  próbując trafić fula, rzucić dwójkami i czwórką w celu zdobycia trójki czy wszystkimi kościami od początku?

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2012, 16:45:33 »
\\Rzucam ostatnią, 5 kostką.

Iddeous na moment się zatrzymał, pomyślał, wypuścił powietrze z ust. Rzucił kostką. -Szóstka, albo dwójka... Albo przegrana. Kostka zatrzymała się na krawędzi, zakołowała chwilę i obróciła się..
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 16:47:56 wysłana przez Iddeous »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2012, 16:47:56 »
- Wygrałeś. O co chcesz zapytać?

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2012, 16:50:32 »
-Jest taka sprawa. Kilka dni temu był tutaj pewien gościu. Wyglądał jakby był urodzonym szpiegiem. Wiesz, chuda postura, kaptur na łbie. Wy jako, że przebywacie tu prawie codziennie, musicie wiedzieć coś o tym gościu. Powiedzcie mi dokąd mógł się udać.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2012, 17:28:54 »
- Wielu nas tu takich. Jakieś cechy szczególne? Pracował dla kogoś wyjątkowego?

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2012, 17:36:59 »
-Owszem, pracował dla Szwadronu Zagłady. Na pewno to ci coś mówi- dodał z przekąsem-Był naszym informatorem. Muszę go znaleźć i... A, nie musisz wiedzieć.- Iddeous wyszczerzył złowrogo zęby. -Chyba już możesz mi powiedzieć.
Iddeous czuł, że powinien trochę trzymać język za zębami, ale musiał trochę wypuścić pary z ust, bo nie wiedział jak ten koleś wygląda, ani jak się nazywa co gorsze.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 17:40:10 wysłana przez Iddeous »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Luty 2012, 17:44:51 »
- Ignacius. Coraz rzadziej tu zagląda. Zbyt śmiały chłopak, zbyt ryzykowny. Nie spotka się z tobą tutaj. Za dwie godziny załatwię wam spotkanie, ale tylko w cztery oczy. Równo za dwie godziny bądź w dzielnicy handlowej, niedaleko sklepu alchemicznego. Mam nadzieję, że kiedyś zagramy jeszcze partyjkę - dodał i wstał od stołu, a następnie wyszedł z karczmy.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Luty 2012, 19:40:00 »
Iddeous udał się w kierunku dzielnicy handlowej. Rozglądnął się i zauważył szyld, na którym widniały fiolki i inne urządzenia laboratoryjne. Stanął więc niedaleko sklepu, wypatrując owego Ignaciusa.
-Nie znam go, nie wiem jakim jest człowiekiem. - rozmyślał.-Cóż, trzeba zrobić porządek, krótka rozmówka, wytknięcie problemów i strzał w pysk, nie chce mu robić większej krzywdy, ale jeżeli spotkam opór, będzie dla niego marnie.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Luty 2012, 20:10:29 »
Podszedł do ciebie zakapturzony człowieczek. Posturą przypominał humanoidalnego szczura. Garbił się, a twarz wygląda jak pysk myszy szukającej jedzenia.
- S-Słyszałem, że-że szu-szukasz i-i-informacji - zająknął się. - Za-za o-o-odpowie-e-ednią kwo-kwotę po-powiem f-f-fszystko.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Luty 2012, 20:16:43 »
-Nie będzie żadnej ceny!- powiedział Iddeous z naciskiem- Przyszedłem tu, aby dać Ci do zrozumienia, że Szwadron nie toleruje fałszywych informacji dostarczanych przez nieudacznych informatorów. No Dalej!  ÂŚpiewaj całą prawdę jaką miałeś do przekazania, albo jajca utnę!
Iddeous nie tracił panowania nad sobą, w młodości, czyli bardzo niedawno, często groził przejezdnym kupcom, minstrelom lub innym będącym przy kasie.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Luty 2012, 20:25:05 »
- Ej, ej, spo-spoko-kojnie. To taka nie-niewinna za-zabawa była. Nie-nie chcia-a-ałem źle. Pa-patrz, ma-masz tu 50 sztuk zło-złota. Za-zapomnijmy o ca-całej sprawie, co? - Mężczyzna wyciągnął mała sakiewkę, w której brzękały monety.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Luty 2012, 20:34:28 »
-Baardzo ciekawa propozycja, jednak pieniążki ja sobie wezmę, a zapomnę o wszystkim jak dam ci nauczkę, za twoje postępowanie.- Wyszarpnął szybko sakiewkę z rąk chudzielca i zdzielił go pięścią po twarzy. Uderzył w nos, bardzo wrażliwe miejsce, więc szczurowatemu informatorowi naraz stanęły łzy w oczach. Iddeous skorzystał sytuacji. Kopnął przeciwnika, jeżeli można by go nim nazwać, między nogi. Ignacius osunął się na ziemię.
- Mimo, że Szwadron nie kazał mi pytać o informacje, to ja zapytam o nie. Odpowiesz mi? Jeżeli nie, to dostaniesz po łbie i stracisz przytomność, a jeżeli tak, to.. hmm... I tak po nim dostaniesz.- Mężczyzna zaśmiał się szyderczo.-Kto wie, może oszczędze Twoje klejnoty?
Iddeous nie był aż takim oprawcą, żeby to uczynić, jednakże postraszyć mógł. Zawsze lubił wiedzieć trochę więcej. Dlatego w każdej spółce, której był wywalali go po jakimś czasie, bo był po prostu niewygodny.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Luty 2012, 20:37:20 »
W sakiewce było 50 sztuk złota. Mężczyzna stracił przytomność, najwyraźniej nie był przyzwyczajony do bólu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krótka Lekcja
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Luty 2012, 20:37:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything