Autor Wątek: Gdy światu zło zagraża  (Przeczytany 1986 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Gdy światu zło zagraża
« dnia: 05 Luty 2012, 10:36:40 »
Nazwa zadania: Gdy światu zło zagraża...
MG: Patty
Uczestnicy: 1 (Mogul)
Nagroda: 50 SZ + ew. fanty


Mrrr. Stanął na dziedzińcu i zamruczał przeciągając się. Wczorajszy dzień był strasznie udany. Pierwszy raz od takiego czasu walczył, a i najadł się do syta. Oj, trochę tego jedzenia poszło.


Imię: Mogul Khan Yurnero Juggernaut
Wiek: 37 lat
Rasa: Ork
Tytuł: brak
Stan cywilny: Kawaler
Majątek: 0 sztuk złota
Brązowe talenty: 1
Srebrne talenty: 0
Złote talenty: 0


Portret:



Statystyki ekwipunku:

1 - Brak

2 - Brak

3 - Nazwa broni: Miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykuty z 55 sztabek mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.
Wymagania: Walka bronią sieczną [50%]

4 - Brak

Odzienie - Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak

Pas - Brak


Statystyki postaci:
Specjalizacje:
Walka bronią sieczną: podstawowe techniki walki [50%]
Używanie zbrój miękkich
Umiejętności nabywane:
Akrobatyka
Intuicja
Umiejętności rasowe:
Kamienna skóra
Mięśniak
Magia:
Brak


Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2012, 10:44:50 »
Na dziedziniec spokojnym krokiem wyszedł paladyn, w marszu wyciągając z sakwy zwiniętą kartkę pergaminu. Gdy tylko cię ujrzał, na jego twarzy odbiło się zdziwienie, jednak szybko się opanował i nawet uśmiechnął. Podszedł bliżej, pozdrawiając cię gestem ręki.
- Salute, rekrucie - głos miał mocny, basowy. Głos wojownika - Mistrzyni zostawiła nam instrukcje na czas jej nieobecności. To jedno z zadań, które do nas wpłynęło. Jedna z okolicznych farm co noc jest atakowana przez watahę wilków... Niby nic, ale wciąż tracą zwierzaki. Pojedź tam i załatw sprawę najlepiej, jak potrafisz. Farmer nazywa się Gerald, gospodaruje na wschód od siedziby Bractwa. Weź konia, to niedaleko. Z Bogiem. - po tych słowach paladyn odszedł za swoimi sprawami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2012, 10:44:50 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2012, 10:58:01 »
Ork przyjrzał się paladynowi dokładnie. Widać wyraźnie było, że dumny jest ze swojej pracy. W głosie słychać było doświadczenie. Konia? Nie mają wilczych wierzchowców? Słabo. Mogul udał się spokojnym krokiem do stajni. Oczywiście wybrał największego konia, który i tak chyba nie był zbytnio zadowolony z dosiadania przez taką kupę mięcha. I ruszyli na wschód. Znów czekała go walka z wilkami. A powalczyłby sobie z ludźmi, lepsza walka by była. Khan miał pewną obawę, że wychodząc z wprawy nie poradzi sobie z całą watahą wilków. Za szybko by umarł, nie chce by uśmierciły go jakieś dzikie kundle, chciał jeszcze pożyć i stoczyć kilka bitew. No, mam nadzieję, że ten Zarat mnie jakoś wspomoże. Wspomożesz? Zamilczał czekając na odpowiedź. Uśmiechnął się. Zaczynam gadać sam do siebie, boosko...

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2012, 11:06:16 »
Potężny, bojowy rumak pewnie szedł przed siebie mimo tak ciężkiego jeźdźca. Wierzchowce Bractwa były specjalnie szkolone, by unieść paladyna w pełnej zbroi i ponieść go do bitwy, ale nie było mu tak lekko, niosąc na grzbiecie orczego wojownika. Trakt był równy, ubity, mimo poranka było parno, niemal duszno. Od dawna nie padało, lato wyraźnie zadomowiło się na Valfden. Kopyta konia wybijały równy rytm, minuty mijały leniwie, w oddali widziałeś już farmę, do której cię skierowano.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2012, 11:24:27 »
Mogul kochał ciepło, nienawidził zimy. Mimo, że trochę się pocił, to uwielbiał takie pory roku. Mimo, że upał męczy, to jakoś Khanowi ciężej się poruszać, gdy jest zimno. Najlepiej wtedy zapadłby w zimowy sen. Na szczęście teraz nie musi zasypiać. Pogoda jest idealna. Idealnie pasuje do walki, gdy krew i pot mieszają się w jedno, czuć wtedy wyraźny zapach. Wtedy człowiek (ork) wie, że żyje. Minuty mijały w ślimaczym tempie, ale nie przeszkadzało mu to. Cierpliwość to istotna cecha. Szlifowana przynosi wspaniałe rezultaty, które widać w różnych dziedzinach życia. Ork wjechał na teren farmy. Rozejrzał się, by znaleźć jakiegoś ludzia.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2012, 11:44:39 »
Gdy tylko wjechałeś na teren farmy, z pobliskiej stodoły wynurzył się człowiek. Zmrużył oczy, przyglądając się wielkiej, czerwonoskórej postaci, która właśnie w tej chwili znajdowała się na podwórzu. Mrugnął i podszedł bliżej. Typowy wieśniak, ubrany w znoszone ubranie, sprawiał wrażenie, jak gdyby przed chwilą oderwano go od pracy.
- W jakiej sprawie? - spytał, a sam miałeś wątpliwości, czy do końca uprzejmie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2012, 11:51:08 »
- Przyszedłem zabić... ork spojrzał się z góry na człowieka, temu zbladła mina szkodniki, które przypałętały się na Twoją farmę. Nazywasz się Gerald?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2012, 12:03:40 »
Chłop zająknął się, zbladł nieco i cofnął krok w tył. Właśnie sobie uświadomił, że prawdopodobnie uraził zakonnika Bractwa, i to wielkiego zakonnika. Ukłonił się lekko. Choć zakon braci nie budził lęku, nie było w dobrym guście zrażać do siebie tych mężów, zważywszy, że od fortecy ÂŚwitu mieszkało się rzut beretem.
- Proszę o wybaczenie, ja jeno się pomyliłem - ukłonił się raz jeszcze - Ja prosty parobek, już prowadzę do pana Geralda - skinął głową i poprowadził cię do dużego domu. Na ganku, pykając z fajki, siedział stateczny mężczyzna, około czterdziestki. Lekko szpakowate skronie dodawały mu powagi, jednak w oczach miał iskierki wesołości.
- Panie, zakonnik Bractwa ÂŚwitu... - parobek skłonił się i odszedł do swoich obowiązków.
- Witam w moich skromnych progach, zakonniku. Jestem Gerald. Mniemam, że w sprawie wilków?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2012, 12:09:18 »
- Throm - Ka Geraldzie. Dokładnie. Widać, że Mogul nie był zbyt rozmowny. Chciał wykonać zlecone mu zadanie, chciał już walczyć.
- Opowiedz o tym.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2012, 12:15:12 »
- Wygadany to ty nie jesteś, nie ma co. - Gerald uśmiechnął się lekko - To nic, nawet dobrze rokuje. Od pewnego czasu mamy problem z małą, wilczą watahą. Nic przyjemnego, niemal co noc podbierają nam sztukę czy dwie bydła. Straty są zbyt wielkie, by dalej to ignorować. Z reguły wilcy atakują pod wieczór, gdy zbieramy się na kolacji... Mądre bestyjki. Wtedy zbliżają się do zagród. Radzę atakować wtedy. Nawet nie musisz ich wszystkich zabijać, to wataha, która przybłąkała się z innych terenów. Nie wiem, czemu. Wystarczy, że je przepędzisz... Choć oczywiście niczego ci nie bronię, jeno sugeruję. - uśmiechnął się lekko.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2012, 12:41:15 »
-Czyny, nie słowa rzekł na uwagę o jego gadatliwości. Jakie widzisz inne rozwiązanie jak nie zabić? Przepędzić mogę, zabijając jedną sztukę. Wtedy albo one rzucą się na mnie, albo stwierdzą, że niebezpiecznie tu. Przez chwilę przeanalizował sytuację. Miał jedną wątpliwość. - Mówisz, że przybłąkała się z innych terenów, wiesz dokładnie skąd? Czy to Cie nie dziwi? Spytał się o to, bo w głosie Geralda słychać było zdziwienie, że wilki zmieniły teren. Dodatkowo, w państwie Varrok wilki są stworzeniami oswojonymi a dzikie i tak rzadko zmieniają swoje terytorium. W sytuacji zagrożenia. Do wieczora było jeszcze dosyć dużo czasu, więc Mogul przeszedłby się kawałek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2012, 12:55:02 »
- Nie wiem, czemu zmieniły terytorium łowieckie. Nie jestem uczonym, choć trochę nauk pobrałem za młodu... Możliwe, że skończyła się zwierzyna, ktoś je przepłoszył czy coś innego. Nie znam odpowiedzi.- Gerald wzruszył ramionami, puszczając kółko z tytoniowego dymu - Na razie nie mam nic więcej do powiedzenia, spróbuj szczęścia wieczorem. Znajdziesz mnie tutaj lub w domu. Powodzenia, zakonniku.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2012, 12:58:52 »
Mogul wciągnął powietrze do płuc. Rozejrzał się po terenie wokół farmy. Chciał się udać na zwiad, ale nie wiedział od czego zacząć. Miał jeszcze trochę czasu.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2012, 17:59:26 »
Farma, jak to farma, nie miała w sobie tak naprawdę nic ciekawego. Chyba, że pociągało cię życie rolnika. Dość liczna grupa chłopów pracowała w polu, część robiła w zabudowaniach, skupiając się na czymś bliżej dla ciebie nieznanym. Wszak byłeś wojownikiem. Słońce spokojnie pochylało się ku zachodowi, siedziałeś spokojnie w pobliżu zagród. Temperatura zauważalnie spadła, choć był to przyjemny chłodek, żadne lodowate zimno. Nagle jednak od strony lasu dawał się słyszeć pojedynczy, krótki skowyt. Ludzie dosłownie chwilę temu poszli spożyć kolację w domu, byłeś sam.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Luty 2012, 18:11:59 »
Mogul spokojnie ukucnął, wyciągnął broń i wbił ją lekko w ziemie. Wyczekiwał przeciwnika. Naszła go chwila na przemyślenia. Co on tutaj robi? Chciałem wojaczki, a znalazłem się w zakonie, który pomaga słabszym i chroni ich przed złem. Bla, bla. Gadanie. Inni ludzie nawet mnie inaczej traktują. Ten smarkacz, gdy się zorientował, że z zakonu jestem, to od razu przerażony. Ork lekko zdenerwował się. Kurwa mać. Czy ja oby tam na pewno pasuję? Tam Ci ludzie aż tak są mili, czy ja potrafię być aż tak miły. Ale gdzie indziej mógłbym iść, jakoś nie wyobrażam siebie w kiecce maga lub w płaszczu ze sztyletami. To co, mam niby nie przyjąć ich kasy i będzie to świętobliwe zachowanie? Nosz kurwa, niech te wilki już dotrą, wyżyć się chcę.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty 2012, 18:28:58 »
Zarośla na skraju lasu poruszyły się gwałtownie, na otwartą przestrzeń wyszedł spokojnie wilk. Gęste, szare futro falowało na grzbiecie, łeb poruszał się delikatnie, wyraźnie węszył w powietrzu. Póki co nie widać było pozostałych członków watahy, zatem to musiał być samiec alfa, wypatrujący zdobyczy. Działaj, niedługo z pewnością pojawią się pozostałe wilki, teraz tkwiące bezpiecznie w puszczy.

« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2012, 18:32:59 wysłana przez Patty »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty 2012, 19:07:21 »
Wilk powoli się zbliżał a ork jeszcze wolniej podniósł się z mieczem. W końcu kurwa. Ork zaczął iść w stronę stwora, by go zauważył. Udało się, Wilk zwrócił na niego uwagę, zaczął szczekać i szczerzyć kły. Niedawno walczył z podobnym wilkiem, nie miał ochoty na zabawę, chciał skończyć to jak najszybciej. Doskoczył do śmierdzącego kundla i ciął prostopadle. Wilk udał uniknąć ataku, lecz był lekko zaskoczony, toteż nie miał czasu na kontratak. Mogul ponownie zaatakował tym razem tnąc ukośnie z dołu. Wilczur ponownie odskoczył, lecz tym razem ostrze musnęło łapę. Nie było to silne cięcie, rozjuszyło tylko przeciwnika. Ork odskoczył na pewną odległość od przeciwnika. Chciał mu zostawić pole do popisu. No chodź chuju. Warknął. Wilk zareagował jak na sygnał. Zaczął biec, stracił przez łapę na szybkości, ale po chwili już był przy Mogulu. Ten, by na niego wróg nie skoczył zamachnął się mieczem. Skutecznie zatrzymało to szarżę wroga, który teraz próbował obejść orka od tyłu. Khan pozwolił mu na to. Tak jak przypuszczał samiec zaatakował swoim długim pazurem. Tylko na to czekający ork zrobił unik i odciął porządnym machnięciem zdrową łapę stwora. Dla istoty, która chodziła na czterech łapach to był koniec. Pierwszą miał ranną a drugą odciętą. Marny widok. Pomyśleć można było przez sekundę, że Mogulowi zrobiło się żal tej bestii. Ale on nie znał tego uczucia. Było mu obce. Czy to czyniło go złym? Czy pasuje do światłego rycerza zakonu? Nie znał odpowiedzi na to pytanie, wiedział, że dostał zadanie i trzeba je wykonać. Wilk skomlał, stracił wole do walki. Słabeusz, czy to aby na pewno ta alfa? Ork podniósł do góry miecz i przeszył nim stwora. Spojrzał w stronę puszy wyczekująco.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty 2012, 19:53:01 »
Wilk padł martwy na ziemię, z ran wciąż jeszcze sączyła się krew, zabarwiając trawę na głęboki, szkarłatny kolor. Za to z krzaków wyskoczyły dodatkowe dwa wilki, węsząc w powietrzu. Czując krew martwego pobratymca nie wahały się zbyt długo i skoczyły do przodu, otaczając cię. Jeden stał z prawej, odsłaniając kły, drugi z lewej, warcząc głośno. Widziałeś jednak, że były zauważalnie mniejsze od swego ubitego pobratymca, jeden nawet zdawał się być dopiero co wyrośniętym szczeniakiem. To musiały być młode.

« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2012, 19:55:12 wysłana przez Patty »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty 2012, 10:21:21 »
Bez litości skurwysyny, zginiecie tak jak tamten chuj. Rzekł Mogul próbujący zmienić pozycję, by nie dać się obejść. Widział, że te wilki są zdecydowanie mniejsze od poprzedniego, co znaczyło, że jego nadzieja się nie spełniła . Ale mimo to, nie zamierzał odstraszać tych dzikich psów. Wolał je zabić. Doskoczył do bliższego i ciął z góry. Pierwszy wilk uniknął ciosu a drugi wykorzystując sytuację wbił swoje kły w kostkę Khana. Pierwszy ból na trzeźwo powoduje szok, który potęguje uczucie, więc o mało co Mogul nie wypuścił broni z ręki. Zacisnął dłoń mocniej na rękojeści i zebrał całą swoją siłę, by odrzucić stwora. Udało mu się. Wiedział, że za nim czai się druga bestia, toteż od razu odwrócił się na pięcie, przystanął i zadał potężne pchnięcie w stronę zbliżającego się przeciwnika. Bestia nie zdążyła odskoczyć i padła martwa. Mogul odwrócił się w stronę drugiego wilka, który przyglądał się śmierci swojego towarzysza.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2012, 17:30:36 »
W czasie, gdy odwracałeś się, wilk skoczył na ciebie, opierając się łapami o twój tors. Jego szczęki zacisnęły się na twoim ramieniu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy światu zło zagraża
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2012, 17:30:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything