Autor Wątek: Ratusz [certyfikaty, własny interes, zmiana dzielnicy]  (Przeczytany 18504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucjusz Vangraf

• NPC
  • Reputation Power: 5
  • Lucjusz Vangraf nie ma żadnego wpływu.

Ratusz [certyfikaty, własny interes, zmiana dzielnicy]
« dnia: 02 Styczeń 2012, 23:11:10 »

Każde większe miasto powinno mieć ratusz a jako, że Efehidon jest prawdziwą metropolią i ono nie może się bez niego obejść. Jedna z najokazalszych budowli pozostałych po Draconach została przebudowana i przystosowana do pełnienia funkcji ratusza, w którym obradować miała miejska rada a zwykli obywatele mogli załatwiać sprawy związane z zwyczajnym miejskim życiem.
Po wielkich kamiennych schodach u zwieńczenia których stoją dwa granitowe gryfy wchodzisz do środka by prawie natychmiast zostać zatrzymanym przez strażników strzegących budynku.
- Proszę nie próbować robić czegoś głupiego, bo można wpaść w niezłe tarapaty. - rzekł jeden z nich i ręką wskazał miejsce gdzie znajdowała się niewielka kancelaria królewskiego sekretarza.
Bez większego wyboru kierujesz się w miejsce gdzie wskazywał strażnik i lekko pukając w drzwi wchodzisz do środka. W pomieszczeniu znajduje się tylko kilka najpotrzebniejszych mebli i łysy mężczyzna w podeszłym wieku popijający wino z wielkiego srebrnego pucharu.
- Jestem jednym z sekretarzy pracujących dla naszego umiłowanego króla Isentora. Proszę spocząć i powiedzieć w czym mogę pomóc. - rzekł wskazując wyschłą dłonią na fotel stojący naprzeciw jego biurka.

Otrzymanie certyfikatu czeladnika:
Możesz wykupić za 1000 grzywien certyfikat czeladnika dla jednej z czterech czeladzi: krawiectwa, kowalstwa, łuczarstwa lub płatnerstwa. Wybierz mądrze, ponieważ możesz wybrać tylko jedną czeladź i jest to wybór na zawsze. Po otrzymaniu certyfikatu otrzymasz wstęp do cechu rzemieślników, gdzie będziesz mógł nauczyć się wyrabiać przedmioty.

Otrzymanie tytułu kapitana
Funkcja kapitana statku wymaga nielichych umiejętności z zakresu żeglugi (Wilk Morski), ale także poświadczenia państwowego. Jest ono wymagane, by choćby wyruszyć z portu. Można je nabyć w ratuszu za 10 denarów.

Założenie własnego interesu:
Po dokonaniu wpłaty 5 denarów i otrzymaniu certyfikatu przedsiębiorcy możesz otworzyć swój interes na placu targowym. [więcej o zakładaniu własnego interesu przeczytasz tutaj]

Przeprowadzki do innych dzielnic:
Aby przenieść domostwo do innej części dzielnicy mieszkalnej należy złożyć do urzędu odpowiednią opłatę wynoszącą 1000 grzywien dla dzielnicy obywatelskiej lub 5000 grzywien i dokument potwierdzający uzyskanie tytułu szlacheckiego w przypadku dzielnicy arystokracji.

Kupno glejtu do Mor Andor (kolonii karnej):
Po dokonaniu wpłaty 10 grzywien otrzymasz od urzędnika glejt uprawniający do wejścia i powrotu z kolonii karnej. (Glejt wręczany jest w formie grafiki na wiki marantu w pliku o nazwie glejt_nazwa_postaci.jpg. Plik graficzny usuwany jest po wykorzystaniu glejtu.)

Wykupienie uprawnień do zawodu adwokata:
Możesz wykupić za 500 grzywien prawo do wykonywania zawodu Adwokata, tym samym zobowiązany jesteś do założenia własnej kancelarii adwokackiej w budynku Sądu najwyższego, zgodnie z ustawą o sądownictwie.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2015, 14:15:29 wysłana przez Lucjusz Vangraf »

Offline Anv

• Weteran
  • Reputation Power: 82
  • Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.Anv oczarowuje swoją aurą.

• Karta postaci

Odp: Ratusz
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2012, 16:29:22 »
Stwierdziłem, że pora opuścić wysłużoną willę w tak arystokratycznej dzielnicy jakiej obecnie mieszkałem. Zawitałem, więc do ratusza. Minąwszy straż, ewidentnie znudzoną służbą, skierowałem się do biurka jednego z kanclerzy królewskich.
- Witam. - zacząłem. - Jestem Anvarunis Nivellen i chciałbym przenieść swoje domostwo do dzielnicy obywateli. Tysiąc sztuk złota już przygotowałem. - stwierdziłem kładąc odpowiednią sumę przed urzędnikiem.

Adres

edit. o fakt nie dopisałem obliczeń.

1446 - 1000 = 446 szt. zł.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2012, 17:22:05 wysłana przez Anvarunis »
Marantowa postać: Faust - Domek
zUo

Gunsesie kupa! - rzekła Joanna w starowampirycznym.
Grzesiak, idź k*rwa spać pojebie!
Julek, do chuja! Znaj swe miejsce!

------ Anvusiowy zestaw tawernowych cytat

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2012, 16:29:22 »

Offline IsentorAutor wtku

• Arystokrata
  • Reputation Power: 558
  • Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Isentor I AquilaTarcza lojalności - za 6 lat na forum.Zielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Order sympatii - za przekroczenie 10000 punktów reputacji....
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2012, 17:13:39 »
Stwierdziłem, że pora opuścić wysłużoną willę w tak arystokratycznej dzielnicy jakiej obecnie mieszkałem. Zawitałem, więc do ratusza. Minąwszy straż, ewidentnie znudzoną służbą, skierowałem się do biurka jednego z kanclerzy królewskich.
- Witam. - zacząłem. - Jestem Anvarunis Nivellen i chciałbym przenieść swoje domostwo do dzielnicy obywateli. Tysiąc sztuk złota już przygotowałem. - stwierdziłem kładąc odpowiednią sumę przed urzędnikiem.

Adres
Tracisz 1000 sztuk złota.

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputation Power: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2012, 11:48:39 »
Słońce nie zdążyło jeszcze osiągnąć zenitu gdy przed ratuszem pojawił się Giuseppe. Niósł ze sobą sporo złota i jakieś tam papiery, które wystawały z jego kieszeni wyraźnie kierując się do wnętrza budynku.
Skierowany przez strażnika grzecznie stanął w niezbyt długiej kolejce petentów oczekujących przyjęcia przez sekretarza, a gdy przyszła jego kolej zabrał wszystkie swoje "ruchomości" i usiadł na krześle naprzeciw urzędnika.
-Witam. Przychodzę tutaj dzisiaj z dwoma ważnymi sprawami. Pierwsza to przenosiny do dzielnicy obywatelskiej. Oto suma, którą należy uiścić oraz akty własności mojego dotychczasowego domostwa. Gdzieś tutaj jest adres. - powiedział przyglądając się papierom.
- Drugą sprawą jest fakt, że z ramienia mojego wuja Gordiana z rodu Livrith stałem się jego spadkobiercą, a spadek ten niesie za sobą ziemie hrabstwa Larkos i sam tytuł hrabiego. Nie wiem, jak funkcjonuje tutejsze prawo dotyczące kwestii spadkowych, więc chciałbym dokładnie dowiedzieć się na czym stoję, gdyż w chwili obecnej nie mam pojęcia czy ten tytuł mi przysługuje i czy odziedziczone ziemie naprawdę należą do mnie. Jeżeli nie, to prosiłbym o anulowanie tego dokumentu. - w tym miejscu podał sekretarzowi testament na mocy, którego otrzymał ziemię. (no i jednoczesne usunięcie nagrody z profilu)

1050-1000=50
Domostwo

• Arystokrata
  • Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Isentor I AquilaTarcza lojalności - za 6 lat na forum.Zielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Order sympatii - za przekroczenie 10000 punktów reputacji....
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2012, 11:55:26 »
- Dom przeniesiony. Tytuły nadawane są dożywotnio graczom za zasługi. Tak więc nadal jesteś Hrabią Larkos.

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputation Power: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2012, 11:59:21 »
- W takim razie dziękuję i do widzenia. - rzekł i wstał odsuwając krzesło. Przed wyjściem pozbierał jeszcze wszystkie dokumenty i składając je równo ruszył w kierunku dzielnicy obywatelskiej by obejrzeć swój nowy i co najważniejsze duży dom.

Offline Adaś

• Weteran
  • Reputation Power: 166
  • Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj 2012, 23:23:56 »
Powolnym krokiem wszedłem do budynku. Rozejrzałem się po wnętrzu, po czym podszedłem do jednego z urzędników i powiedziałem:
-Dzień dobry, ja się tutaj miałem zgłosić.

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2012, 23:28:49 »
Powolnym krokiem wszedłem do budynku. Rozejrzałem się po wnętrzu, po czym podszedłem do jednego z urzędników i powiedziałem:
-Dzień dobry, ja się tutaj miałem zgłosić.
- Proszę oto 100 grzywien za pracę na rzecz państwa.

Offline Adaś

• Weteran
  • Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2012, 23:30:10 »
-Dziękuje bardzo.
Wziąłem sakiewkę i wyszedłem.

Offline Hagmar

• Obywatel
  • Reputation Power: 329
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

Odp: Ratusz [certyfikaty, własny interes, zmiana dzielnicy]
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2012, 17:50:23 »
O certyfikat kowala prosiłbym.

240-100=140grz.
Jestem pieprzonym kwiatem lotosu na chędożonej tafli jeziora.

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2012, 18:09:02 »
O certyfikat kowala prosiłbym.

240-100=140grz.
- Proszę o podanie pełnego imienia. Certyfikat zostanie sporządzony w ciągu kilku najbliższych dni. Możesz udać się do cechu w celu rozpoczęcia nauki.

Offline Hagmar

• Obywatel
  • Reputation Power: 329
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2012, 18:10:20 »
Garir aep Rayck. Rozumiem.
Jestem pieprzonym kwiatem lotosu na chędożonej tafli jeziora.

Offline Anette Du'Monteau

• Zakon Keitai
  • Reputation Power: 257
  • Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicNajlepszy avatar - zwycięzca XIII edycji.
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec 2012, 18:53:15 »
-Witam, jestem Zeyfar Navarre i prosiłbym o certyfikat łuczarstwa. A tu są pieniądze.

3635 grzywien - 100 = 3535 grzywien
Ich dzień jest pożądliwy jak pętla w powietrzu.
Ich noc jest wytchnieniem od furii stali, która niebawem zada cios.

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec 2012, 19:00:23 »
-Witam, jestem Zeyfar Navarre i prosiłbym o certyfikat łuczarstwa. A tu są pieniądze.

3635 grzywien - 100 = 3535 grzywien
- Możesz udać się do cechu w celu rozpoczęcia nauki.

Offline Adaś

• Weteran

• Karta postaci

« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lipiec 2012, 18:14:56 »
-Witam, jestem Adamus Roydil aep Yarpen ibn Thor i chciałbym wykupić certyfikat kowala

640-100=540 Grzywien

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lipiec 2012, 18:30:02 »
-Witam, jestem Adamus Roydil aep Yarpen ibn Thor i chciałbym wykupić certyfikat kowala

640-100=540 Grzywien

Offline Gunses

• Arystokrata
  • Reputation Power: 283
  • Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Revar - Gunses CadacusBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.II Edycja Gali Statuetek Innosa - za: Najbardziej uczynny user....
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lipiec 2012, 11:11:55 »
- Witam, nazywam się Gunses Cadacus, chciałbym wykupić certyfikat kowala. A tu zapłata.

175 - 100 = 75 grzywien

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lipiec 2012, 21:14:24 »
- Witam, nazywam się Gunses Cadacus, chciałbym wykupić certyfikat kowala. A tu zapłata.

175 - 100 = 75 grzywien

Offline Nessa

• Obywatel
  • Reputation Power: 65
  • Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.Nessa ma siłę by piąć się wyżej.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Brązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Czeladnik krawiectwa
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipiec 2012, 19:36:15 »
- Dzień dobry - dygnęła grzecznie elfka. - Chciałabym wykupić certyfikat odpowiedni dla przyszłego krawca.

445 - 100 = 345 grzywien
For those of us climbing to the top of the food chain there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted.

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2012, 21:55:35 »
- Dzień dobry - dygnęła grzecznie elfka. - Chciałabym wykupić certyfikat odpowiedni dla przyszłego krawca.

445 - 100 = 345 grzywien
- Proszę o podanie pełnego imienia. Certyfikat zostanie sporządzony w ciągu kilku najbliższych dni. Możesz udać się do cechu w celu rozpoczęcia nauki.

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2012, 21:55:35 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.