Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 165048 razy)

Description:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #780 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:05:42 »
:D Bo mam same dobre pomysły.

No ale powiedz. Czy nie jest źle, że na przykład, ty możesz nauczyć się walką buławą. A Canis młotem?. Chociaż praktycznie technika walki jest ta sama?

Ty masz to, ty masz to. Toporów nikt nie chciał. To umiejętności powinny rozdzielać nas pod kątem balansu. Specjalizacje powinny byc mniej restrykcyjne.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #781 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:36:18 »
:D Bo mam same dobre pomysły.

No ale powiedz. Czy nie jest źle, że na przykład, ty możesz nauczyć się walką buławą. A Canis młotem?. Chociaż praktycznie technika walki jest ta sama?

Ty masz to, ty masz to. Toporów nikt nie chciał. To umiejętności powinny rozdzielać nas pod kątem balansu. Specjalizacje powinny byc mniej restrykcyjne.

Teoria teorią, ale w praktyce byłoby tak, że każdy latałby z mieczem. I w ten sposób upadłby cały system kowalstwa. Podzielenie broni między organizacjami, umożliwia nauczenie się kowalowi kilkunastu innych schematów broni. Podzielenie to sprawia również, że broń staje się symbolem danej organizacji przez co user jest identyfikowany z daną grupą. W skrócie coś napędza coś, a te coś napędza coś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #781 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:36:18 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #782 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:42:16 »
Dev, to jest wiadome. I spoko. Ale bułaty dla wampirów? -.-

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #783 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:56:01 »
Dev, to jest wiadome. I spoko. Ale bułaty dla wampirów? -.-

Wampiry zawsze kojarzyły mi się z postaciami, które szybko biegaja, łamią karki czy swoimi pazurami rozrywają kości albo z takimi którzy mają ostrza i latają w tą i z powrotem zostawiając na przeciwniku rany.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #784 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:21:36 »
I tu wracamy do sztyletów.

Offline Jiroslav

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja: 537
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #785 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:35:52 »
Wy tu ciągle o sztyletach, aż mi się przypomniał ostatni zwiastun trzeciego Wiesława.

http://thewitcher.com/killingmonsters/

Taki wąpierz, moim skromnym zdaniem, też by z takim wyglądał ciekawie. No i wampir też łowca, więc coś w tym może jest.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #786 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:48:48 »
Ale mówisz tutaj o tym nożu?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #787 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:53:26 »
Toż to nóż do marchewek. Każdy wie, że Geralt uwielbia surowe marchewki.

Offline Jiroslav

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja: 537
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #788 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:54:36 »
Na filmiku mamy nóż, ale sztyletem można by przecież podobnie.  <ignorant>

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #789 dnia: 18 Sierpień 2013, 17:55:38 »
Dlatego o sztylet toczy się batalia :P

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #790 dnia: 18 Sierpień 2013, 18:14:38 »
To wprowadźcie i sztylet i nóż. I jedni dostaną to drudzy to. I będzie spokój

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #791 dnia: 18 Sierpień 2013, 19:45:02 »
Tylko, że taki nóż z rękawa to jest bardziej ukryte ostrze, przynajmniej mi to się z Assasynem skojarzyło ;]

Wampiry miały być łowcami, tak ustaliliśmy na zjeździe organizacji. Dodatkowo miały walczyć swoimi pradawnymi broniami, bo tak się wtedy tą fabułą jaraliście.

Sztylet to jest broń dla mordercy, a mordercy to kruki. Więc dlaczego znów wchodzić w kompetycję innych grup. ;/

Zresztą jak tak teraz spojrzeć to sama organizacja wampirów to jest niewypał. Bo organizacje zrzeszają magów, zabójców, palladynów i łowców.

Dlaczego każdy wampir ma być łowcą? Niech ma wybór. Jak chce to idzie do paktu i jest bestią, jak chce to może być zabójcą, a jak zabójcą to niech zapisze się do Kruków. Właśnie ten podział przydzielający daną rasę do jednego tylko zadania psuje zabawę.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #792 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:45:48 »
Ale wtedy Gordziu zburzyło by to balans, gdyby taki wampir uczył się umiejętności zabójcy :P

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #793 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:54:37 »
Dlaczego każdy wampir ma być łowcą? Niech ma wybór. Jak chce to idzie do paktu i jest bestią, jak chce to może być zabójcą, a jak zabójcą to niech zapisze się do Kruków. Właśnie ten podział przydzielający daną rasę do jednego tylko zadania psuje zabawę.
Gordziu, znowu jest ten problem, że nie wiesz jak jest a komentujesz. U wampirów był podział na: myśliwych - Klan Nimroda, wojowników -  Magni Circulus i magów - Legion Ellmora. Dodatkowo do wojów i myśliwych braliśmy wszystkie rasy. Także nie dość, że gracz mógł być w organizacji bez konieczności przemiany, to dodatkowo wampir miał możliwość wyboru pomiędzy trzema ścieżkami, tak? Czyli nie psuje zabawy to, że może przyjść i uczyć się na myśliwego (bo TAKIE MAMY UMIEJÊTNOÂŚCI) albo jak chce może uczyć się na wojownika (BO TAKIE MAMY SKILLE) albo jak chce może uczyć się w magii umysłu (BO TAKIE MAMY CZARY). Ale złodziejem do cholery nie zostanie! Bo ja go nie nauczę jak otwierać zamki. Mogą uczyć tylko w tym zakresie w jakim ograniczają mnie umiejetności dostępne u mnie.


Zresztą jak tak teraz spojrzeć to sama organizacja wampirów to jest niewypał. Bo organizacje zrzeszają magów, zabójców, palladynów i łowców.
Na Aragorna wystarczy spojrzeć, żeby wiedzieć, że lawirowanie pomiędzy organizacjami to pikuś. Każdy wampir z mojej organizacji ma prawo iść do paktu na bestię, bo na razie pakt to jedyna organizacja, która dopuszcza możliwość aby gracz był w innej org. Ale jak komuś zamarzy się wampir-zabójca, to niech przyjdzie do mnie, przemieni się i odejdzie. Oczywiście fabularnie moja postać będzie się ciskać, grozić śmiercią, bla bla bla, ale gracz osiągnie swój cel, tak? Tylko wtedy padnie balans, bo wampir i zbójca razem? Dlatego moja organizacja jest taka restrykcyjna.

Wampiry miały być łowcami, tak ustaliliśmy na zjeździe organizacji. Dodatkowo miały walczyć swoimi pradawnymi broniami, bo tak się wtedy tą fabułą jaraliście.

Sztylet to jest broń dla mordercy, a mordercy to kruki. Więc dlaczego znów wchodzić w kompetycję innych grup. ;/
Tak jaraliśmy się. Ale nikt nie chciał tymi brońmi grać, więc nie ma sensu ich trzymać ;[
Jebać sztylet, nie o to chodzi. Zeyf powiedział, że wystarczy mieć fabularny nóż przy sobie, żeby zbierać trofea. Teraz jak będzie walka a je będę miał ten nóż, czy mogę go użyć? Ktoś może powiedzieć - zaraz, przecież nóż to broń do 20 cm, jak sztylet, a ty nie masz walki sztyletem więc nie możesz używać!
Ok, jest sztylet do 50% do nauki w mieście. Ale czy prawdziwy myśliwy żyjący z polowań i łowów na zwierzynę nie powinien w takim razie umieć walczyć tym nożem równie perfekcyjnie co chociażby łukiem? Jest z tym nożem obyty, używa go codziennie i chodziaż ma ten nóż to nie może rozwijać walki nim?


Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #794 dnia: 18 Sierpień 2013, 21:08:27 »
To Wy dwaj mnie nie rozumiecie. Ja nie chcę nic zmieniać w tym co jest obecnie, tylko mówię, że obecny podział na organizacje jest po prostu do dupy.
Bo są trzy organizacje, które zrzeszają ludzi ze względu na funkcję (palladyn, zabójca, mag) a czwarta zamiast być organizacją łowców, to jest organizacją wampirów. I niech nikt nie pieprzy bzdur, ale Trójprzymierze od zawsze i na zawsze będzie skupiało się tylko i wyłącznie na wampirach. Wcześniej były inne nazwy, ale to pominę.
I tu jest największy zgrzyt, bo ta organizacja jest typowo rasowa i praktycznie wszystko wewnątrz jest związane z daną rasą. A nie klasą łowcy jak powinno być.
I rodzą się takie właśnie sprzeczności. Ustaliliśmy kiedyś, że wampiry będą łowcami i co? I nic, bo sam właśnie napisałeś, że mogą być wojownikami, magami lub łowcami. Czyli balans poszedł się jebać. Bo taki palladyn łowcą nie będzie, a złodziej nie pozna zaklęć. ;p

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #795 dnia: 18 Sierpień 2013, 21:18:21 »
Moja organizacja daje najwięcej zaraz po Pakcie. Ale cena jest tego taka, że trzeba się przemienić. Nie załatam dziury jaka jest w systemie bo tego się załatać nie da. Kiedy była możliwość by elf przyszedł i uczył się łowiectwa i szermierki to przyszedł tylko jeden, ten który został specjalnie namówiony do tego - Nuda. I nie było chętnych. I nikt nigdy nie poruszał kwestii tego, że brakuje konkretnych myśliwych, łowców. Ani GM ani żaden zainteresowany gracz. Jesteś zainteresowany, to przedstaw co by Cię intersowało, jakie zmiany? Może uda się coś wprowadzić.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #796 dnia: 18 Sierpień 2013, 22:22:39 »
Gordiu rasista :*

Mnie się podoba Wampir - ÂŁowca. Właśnie tak zamierzam moją postać kierować. I będę uczył się miecza, sztyletu i kuszy. Bo takie bronie lubię i koniec.


Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #797 dnia: 18 Sierpień 2013, 22:37:33 »
To musisz byc teraz poza organizacja sie uczyc kuszy :P a jestes juz w jakiejs. Ja mam kusze u siebie, wy macie łuki.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #798 dnia: 18 Sierpień 2013, 22:46:41 »
Kusze w bractwie? Ciekawe.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #799 dnia: 18 Sierpień 2013, 23:06:06 »
Jak w bractwie jak mają byc tylko u kruków. :D

I nie jestem rasistą, bo ja bardzo lubię i mi one nie przeszkadzają. Ale Trójprzymierze już rasistą jest, bo u nich tylko wampirki mają rację bytu. Reszta ras może buty czyścić;p

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #799 dnia: 18 Sierpień 2013, 23:06:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top