Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 164943 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #340 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:19:32 »


A co powiecie jak dodamy piratów na morze ew. ląd ?
Po usunięciu mgły... będą... powiedzmy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #341 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:20:49 »
Anv... Uważam, że języki powinny być podpisane pod konkretne organizacje. Dracoński dla magów, Starowampiryczny dla wampirów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #341 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:20:49 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #342 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:22:22 »
No tak, tak. Sam miałem to proponować. Krasnoludzki można rzucić ewentualnie ÂŁowcom z racji wzmożonych kontaktów z Ekkerund. Ale to już mniej konieczne.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #343 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:23:40 »
Można, ÂŁowcy mają krasnoluda nawet w gildii, a krasnoludzki to język handlowców i kupców, więc czemu nie :)

Elfi jeśli by Bractwo chciało ;>

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #344 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:24:58 »
Ale... elfi to każdy elf zna więc...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #345 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:29:43 »
A ja proponowałbym dodatkowo utworzenie Uniwersytetu, który uczyłby takich teoretycznych rzeczy jak Perswazja, Języki, Zielarstwo etc. normalnych (niezrzeszonych) obywateli za odpowiednią opłatą i właśnie talentami. Członkowie gildii mieliby tą naukę za free w ramach przynależności, a inni, którzy mają pociąg do wiedzy mogliby się uczyć takich stricte teoretycznych rzeczy już w ramach swoistych kursów za opłatą. (to tak odnośnie tych nauk walki na arenie w sposób praktyczny.)

Co do języka elfów to ktoś musiałby go wymyślić, bo Is powiedział, że nie będziemy ściągać z LotR. A to ze starego marantu jest stare i nie prawda.  <ignorant>

Ale... elfi to każdy elf zna więc...
Teraz elfy mówią wspólnym ludzkim;p Tak było mówione jak składaliśmy ten system.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #346 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:40:03 »
Nie zgadzam się. To będzie zwykłe klepanie postów o naukę. Niech gildie kształcą w językach.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #347 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:42:42 »
A ja proponowałbym dodatkowo utworzenie Uniwersytetu, który uczyłby takich teoretycznych rzeczy jak Perswazja, Języki, Zielarstwo etc. normalnych (niezrzeszonych) obywateli za odpowiednią opłatą i właśnie talentami. Członkowie gildii mieliby tą naukę za free w ramach przynależności, a inni, którzy mają pociąg do wiedzy mogliby się uczyć takich stricte teoretycznych rzeczy już w ramach swoistych kursów za opłatą. (to tak odnośnie tych nauk walki na arenie w sposób praktyczny.)

Co do języka elfów to ktoś musiałby go wymyślić, bo Is powiedział, że nie będziemy ściągać z LotR. A to ze starego marantu jest stare i nie prawda.  <ignorant>
Teraz elfy mówią wspólnym ludzkim;p Tak było mówione jak składaliśmy ten system.
A ja popieram.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #348 dnia: 24 Styczeń 2012, 19:43:42 »
A co Ci wadzi żeby ktoś kto ma kasę i talenty mówił w języku jaki mu się podoba? ÂŻadnego realizmu nie psuje ani mechaniki nie narusza. A dlaczego elf wstępujący do łowców nie może posiadać umiejetności mowy we własnym rodzimym języku? Albo krasnolud mag po swojemu?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #349 dnia: 24 Styczeń 2012, 21:20:34 »
Takiej, że to nie jest jakaś tam zachcianka. Chcecie, włącznie w ten program język draconów, elfów, krasnali, ale do mojego nie podchodzić. Prawa autorskie i takie tam.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #350 dnia: 24 Styczeń 2012, 22:35:08 »
To ja mam lepszy pomysł. Na starcie w umiejetnosćaich nabywanych, krasnal i elf niech mają swoje jezyki. Dodatkowo, w Wampirach można nauczyć się Wampirzego, a w Gildi magów Dracońskiego. Za talenty, srebrny powiedzmy. Ktoś będzie używał takiego co niepotrafi, dostaje opierdol i szrame na klatę jak Koza.

Dracoński i Wampirzy to waidomo, TRZEBA  się nauczyć, wyjscia nie ma. Ale elfickiego czy krasnoludkziego nie. O co mi chodzi. Leci sobie wątek fabularny, Aragorn (były elf) zagaduje do Elronda (byłego elfa). Niby pisze po polsku, ale zaznacza wyraźnie że właśnie w tej chwili wypowiadam się w swoich ojczystym języku. Elfy rozumieją, krasnale i ludzie nie. (jak inaczej to wiadomo - Koza). Chodzi mi o to , że nie zostały jeszcze tak sworzone jak Dracoński i Wampirzy. Gdy tak się stanie (cholera wie kiedy) będzie można sie bawić w pisanie w czystym elfickim czy krasnoludzkim.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #351 dnia: 24 Styczeń 2012, 22:37:40 »
To ja mam lepszy pomysł. Na starcie w umiejetnosćaich nabywanych, krasnal i elf niech mają swoje jezyki. Dodatkowo, w Wampirach można nauczyć się Wampirzego, a w Gildi magów Dracońskiego. Za talenty, srebrny powiedzmy. Ktoś będzie używał takiego co niepotrafi, dostaje opierdol i szrame na klatę jak Koza.

Dracoński i Wampirzy to waidomo, TRZEBA  się nauczyć, wyjscia nie ma. Ale elfickiego czy krasnoludkziego nie. O co mi chodzi. Leci sobie wątek fabularny, Aragorn (były elf) zagaduje do Elronda (byłego elfa). Niby pisze po polsku, ale zaznacza wyraźnie że właśnie w tej chwili wypowiadam się w swoich ojczystym języku. Elfy rozumieją, krasnale i ludzie nie. (jak inaczej to wiadomo - Koza). Chodzi mi o to , że nie zostały jeszcze tak sworzone jak Dracoński i Wampirzy. Gdy tak się stanie (cholera wie kiedy) będzie można sie bawić w pisanie w czystym elfickim czy krasnoludzkim.
<Lubie_to>

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #352 dnia: 24 Styczeń 2012, 22:38:32 »
Aj lajk it tu

Edziu wymyśliłeś przy okazji nowe znaczenie kary typu "koza" :D

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #353 dnia: 24 Styczeń 2012, 22:52:41 »
Czy Wy sugerujecie, że ja ten cios otrzymałem jako karę za coś?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #354 dnia: 24 Styczeń 2012, 22:58:36 »
To chyba było zrozumiałe?

I na marginesie. Pragniesz byśmy nie nazywali Ciebie Koza na wyprawie? Zmień nick na imię twojej postaci albo chociaż napis je w swojej sygnie (jak np. Drago). Nikt nie będzie pamiętał jak się nazwałeś.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #355 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:01:56 »
Przecież w prawie każdym moim poście, jak piszę o swojej postaci, to wygląda to mniej więcej tak: "Konrad zauważył...", "Konrad zrobił..."
Było zrozumiałe, ale wolałem się upewnić, czy nie chciałeś mi czegoś przekazać.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #356 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:04:49 »
Chciał przekazać, że źle walczyłeś. Przecież zawsze to tak dział O.o

A to TY jesteś ten Konrad! :)

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #357 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:16:36 »
Dokładnie. Ten szkielet miał taki sam poziom zaawansowania jak ja. To Aragorn nawymyślał bredni. Tak, jakby nie dało się wytrącić przeciwnikowi broni, gdy ten wykonuje zamach...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #358 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:19:53 »
Dokładnie. Ten szkielet miał taki sam poziom zaawansowania jak ja. To Aragorn nawymyślał bredni. Tak, jakby nie dało się wytrącić przeciwnikowi broni, gdy ten wykonuje zamach...
W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest unik, mniejszym kontra. Nie zaś wytrącenie broni w momencie kiedy przeciwnik mocno zaciska rękojeść i przygotowany jest do tego, że klinga jego miecza spotka się z oporem podczas cięcia Twojej skóry.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #359 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:22:56 »
<facepalm> Jakby nie patrzeć sam o tym pierwszy napisałem. Wykonuje zamach. ALE w poprzednim zdaniu napisałeś że ten zamach to "potężny atak". Czyli mocny, siłowy, nie do sparowania. A ty nie dość że go sparowałeś, to jeszcze wytrąciłeś broń! To jest absurdalne! Sparować normalny atak? Jak najbardziej! Ale nie "potężny".

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest unik, mniejszym kontra. Nie zaś wytrącenie broni w momencie kiedy przeciwnik mocno zaciska rękojeść i przygotowany jest do tego, że klinga jego miecza spotka się z oporem podczas cięcia Twojej skóry.

Gdy w tamtym momencie dwie bronie się spotkały, siłą praw fizyki, twoja słabsza musiała ustąpić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #359 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:22:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything