Autor Wątek: Wóda i honor  (Przeczytany 2007 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Wóda i honor
« dnia: 08 Listopad 2011, 20:37:17 »
   Ptaszki ćwierkały, a trawy szumiały. Za górami, za lasami, za dolinami. Ale to jeszcze nie teraz.
   Tętent końskich kopyt zagłuszał śpiew ptaków, a szum zieleniny był praktycznie nie wychwytywany przez elfie uszy, które zasłonięte były teraz przez gruby szal. Karosz dosiadany przez dziewczynę dawał z siebie wszystko, jakby przewidując, że niedługo jego praca się zakończy. Może to coraz zimniejsze powietrze, może to widok gór, a może to tak naprawdę była kobyła posiadająca niezłą intuicję. Kto wie. Jednak Ziutek, gdyż tak nazwało go jakieś dziecko w osadzie, przez którą Nuda przejeżdżała, się nie mylił. Elfka zatrzymała karosza, zsiadła i rozejrzała się dookoła. Ciemny, gęsty las. Zostawić konika tu nie chciała, a Ziutek nie był najbystrzejszą istotą, więc kto wie, czy dobrowolnie nie trafiłby w szpony jakiegoś potworka. Obróciła go i klepnęła w zad, licząc, że leniwe zwierzę się ruszy. Nic z tego. Ponownie lekko go uderzyła i nie czekając opatuliła się mocniej szalem i ruszyła ścieżką w kierunku zimnej i nieprzyjaznej krainy.
   Po tysiącach zgrzytnięć zębów, kilku odmrożeniach i milionach pięknych płatków śniegu na włosach elfka zobaczyła zarys swego celu. Przynajmniej tak jej się wydawało. Wprawdzie wychowała się w lesie, ale płeć zobowiązuje i prawa z lewą mogą się mylić, a północ z południem to już tym bardziej. Postąpiła jeszcze kilka kroków i dostrzegła pochodnię wbitą w ziemię. Czyli jestem blisko. Ja już nawet nie chcę chleba i igrzysk, ale ogniska! Przyspieszyła, poprawiając miecz przy pasie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2011, 20:42:49 »
Ruszyłaś do kopalni wiodącej do miasta. Przed Tobą wyrosła Starówka Szkarłatnej Krwi
Serce Ekkerund, dzielnica, w której zgromadzone są najważniejsze obiekty całego miasta. Brukowany rynek okraszony licznymi monumentami z marmuru oraz odlewami ukazującymi prawdziwą fantazję metalurgiczną. Począwszy od Rady Niedźwiedzia przez Bank Miasta, aż po siedzibę Hufca K’Obronie ciągną się budynki będące siedzibami organizacji działających w mieście. Poza wspomnianymi powyżej mieszczą się tutaj również biblioteki i Kongregacje Specjalistów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2011, 20:42:49 »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2011, 20:58:26 »
   Elfka otworzyła szerzej oczy i z niemałym zainteresowaniem zaczęła przyglądać się mijanym budynkom. Architektura krasnoludów wydawała się jej zawsze na swój sposób urocza. W końcu bardzo różniła się od lasów, łączek czy innych znanych jej miejsc. Uśmiechnęła się do mijanego krasnoluda, czego po chwili pożałowała przez popękane wargi.
   Dziarskim krokiem ruszyła ku najokazalszemu budynkowi, czyli siedzibie króla. Nie przybyła tutaj zwiedzać, podziwiać krasnoludzkiej architektury, czy zwyczajnie zmarznąć. Miała coś przekazać. Poprosić. Jednak powstrzymując się od pisków i tupania nogami. Była żółtodziobem, więc nie uważała swojej misji za wybitnie ważną, chociaż jakakolwiek pomoc w uwolnieniu przełożonego wydawała się jej piekielnie potrzebna. Nie znała dokładnie sytuacji, ale czas naglił. A nawet jeśli tego nie robił, to elfka chciała mieć takowe wrażenie.
   Stanęła przed Radą Niedźwiedzia.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2011, 21:03:12 »
Rada Niedźwiedzia. Jest to bogaty budynek, frontonem przypominający pałac. Wejście okraszone jest dwiema kolumnami, a na ścianach powiewają gobeliny z herbem miasta. Wewnątrz znajdują się głównie niewielkie pokoje, w których przechowywane są zbiory dokumentów i rozporządzej. Główna sala natomiast opatrzona jest w wiele krzeseł i stołów, przy których obradują przedstawiciele każdej z dzielnic. Ciebie interesują największe i najbardziej strzeżone drzwi.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2011, 21:12:22 »
   Raz się żyje. Elfka zdjęła szal z szyi, gdyż częściowo zasłaniał jej twarz, a to mogło wyglądać podejrzanie. Momentalnie zrobiło jej się jeszcze zimniej, ale lekki niepokój, który jej towarzyszył, pozwolił uniknąć nieprzyjemnych objawów niskiej temperatury. Złożyła materiał i przerzuciła sobie przez ramię.
- ÂŁał, mają krasnale gust - powiedziała cicho, oglądając front budynku. Przepych aż raził po oczach. Podeszła do Rady Niedźwiedzia. Oczywistym było, że ot tak sobie tam nie wejdzie. Ale gdy powód dobry, to i sposób się znajdzie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2011, 21:15:38 »
Kto, do kogo i po co. Spytał wartownik.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2011, 21:22:00 »
   Milusio, przemknęło elfce przy myśl. Skinęła głową i zwróciła się do strażnika:
- Nessa TinĂşviel z Samotnych ÂŁowców do króla. W sprawie nie cierpiącej zwłoki. Dotyczy to mojego dowódcy, barona Aragorna Tacticus. To ważne - podkreśliła.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2011, 21:32:09 »
O kurwa! Proszę za mną panienko. Przeszliście do ogromnej sali biesiadnej, rudobrody krasnolud jadł przy wielkim stole. Nessa TinĂşviel z Samotnych ÂŁowców do króla.
Od Argusia? Siadajcież Nesso i prawcie co tam u "czarnucha" słychować. Głodna?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2011, 21:48:20 »
   Elfka dygnęła przed królem. Chociaż nie wyglądał on na władcę. Zresztą krasnoludy były na tyle osobliwą rasą, że Nuda nie potrafiła rozróżnić jednego od drugiego momentami.
- Głodna nie jestem, ale napiłabym się czegoś, - odparła z lekkim uśmiechem, po czym pospiesznie dodała - jeśli można oczywiście. - przełknęła ślinę i spokojnie zaczęła swą opowieść:
- Wiesz panie może o ostatniej wyprawie barona? Zamarzyło mu się ze smokiem walczyć i tego dokonał. Z bardzo ciekawym skutkiem, ale ja nie o tym. Aragorn został porwany. O poranku pojawili się niejacy Wyniesieni, a mimo starań mych towarzyszy mag odziany w czerń zabrał naszego dużego i nieporęcznego dracona. Jeden z cesarskich smoków powiedział, iż Szef przebywa teraz w stolicy i oddaje się przemiłej pogawędce z Omem. Liczę również, że ten piękny gad się nie mylił i Aragornowi na razie nic nie grozi ze strony arcylisza czy tam arcylicza - przerwała i wzięła głęboki oddech. - Zapewne już wiesz, po co przybyłam. Musimy odbić barona i liczymy na twoją pomoc, panie.   

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2011, 22:22:23 »
A picjie, miodu, piwa, herbaty? Jasna cholera! Porąbało go? A mówiłem by nie ryzykował bez nas... ale nie kurwa! W większości nie wiem o czym mówisz, nie byłem u tych skośnookich człowieków. Ale będę! Macie mój młot. Gdzie me maniery. Aggromor jestem. Mów mi po imieniu bo druhowie Aragorna to moi druhowie. I druhny.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Listopad 2011, 16:36:00 »
   - Herbaty, jeśli można. Mam słabość do tego boskiego napoju - odparła spokojnie elfka. Dzięki znajomości z Yarpenem przyzwyczaiła się do krasnoludzkich wybuchów, więc reakcja władcy jej nie przestraszyła. Przez głowę przemknęło jej, że może po prostu przestała być strachliwą dziewuszką, ale szybko odrzuciła taką myśl. Kto zającem się narodził, ten lwem nie umrze. - Cieszę się panie, że możemy liczyć na Twoją pomoc i miło mi cię poznać. Dobrze wiedzieć, że Aragorn ma tak lojalnych przyjaciół – postanowiła nie trudzić się i zastanawiać, czy może krasnoluda nazwać „przyjacielem” dracona. Jej głowę natomiast zaptrzątała myśl, czy nie zapomniała przekazać lub zdobyć jakiejś informacji i czy słowo Aggromora można uznać za wiążące. Dyplomatka z elfki była żadna.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopad 2011, 19:41:50 »
Jaki tam "panie" panienko, po imieniu mówić mnie kiedy innych ważnych nie ma. Krasnolud uśmiechnął, służba wniosła imbryk z herbatą i spodeczek miodu. Aragorn... bywa nie pojęty. Nie wie czego chce od siebie, ale to dobry druch. Nie ugięty strateg, przykładny mąż i ojciec a przede wszystkim...  Mentor. Ale i sukinsyn jednocześnie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Listopad 2011, 20:20:05 »
   Elfka uśmiechnęła się lekko w kierunku służących. Miała nadzieję, że jej zachowanie nie zostanie uznane za nieuprzejme, ale nalała sobie herbaty nie czekając na gospodarza. Sugerując się miną krasnoluda, to zupełnie nie zauważył braku cierpliwości swego gościa. Dziewczyna zignorowała miód, gdyż za nim nie przepadała i pospiesznie napiła się. Momentalnie poczuła przyjemne ciepło. Odetchnęła i skierowała się do władcy:
- Zbyt krótko go znam, by wydać jakikolwiek osąd. Poza tym nie powinnam jako jego podwładna - stwierdziła spokojnie. - Jednak nie mogę się nie zgodzić z twoimi słowami. Druhem jest dobrym jak i przełożonym. Mówi to największa fajtłapa i tchórz w jego drużynie - zaśmiała się dość nerwowo, jednak po chwili spokojnie kontynuowała. - Jego żony i dzieci nie miałam jeszcze przyjemności spotkać, ale cieszę się, że i ty nie chcesz dopuścić, by straciły tego "czarunucha". Uznaję twą obietnicę za wiążącą i ufam, że jeszcze się spotkamy. Liczę, że w towarzystwie Aragorna.
   ÂŁowczyni uśmiechnęła się i powoli wstała. Skłoniła w kierunku władcy. Widziała, że musi szybko wrócić do Siedziby i poinformować Zeyfara o wsparciu krasnoludów, ale wizja opuszczenia ciepłego pomieszczenia nie była kusząca. Czas jednak naglił.
   - Miło mi cię było poznać, Aggromorze. Do zobaczenia w bardziej sprzyjających warunkach.
   Po serdecznej odpowiedzi władcy opuściła budynek i skierowała się do wyjścia z miasta. Opatuliła się szczelnie szalem i szybkim krokiem skierowała się w kierunku cieplejszych lasów. Ciekawe co z Ziutkiem.

   Wiecie, że konie to wierne zwierzęta? Wprawdzie obecność karosza w miejscu, w którym elfka go pozostawiła, mogła być objawem głupoty, to Nuda wolała wierzyć, że konik na nią po prostu czekał. A może bogowie byli jej przychylni. Kto wie. W każdym razie dziewczyna z uśmiechem przywitała zwierzaka i pogalopowała na nim w kierunku jej obecnego domu...
 

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Listopad 2011, 21:04:43 »
Koniec.

Nuda: 50szt. złota.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Grudzień 2011, 23:41:59 »
Brak talentów do rozdania.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wóda i honor
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Grudzień 2011, 23:41:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything