Autor Wątek: [ROZWIÂĄZANY] Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.  (Przeczytany 12470 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CzarnyAfgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Witam. Mam pewien nietypowy problem, a liczę że ktoś udzieli mi odpowiedzi na ten temat bo przewertowałem cały internet praktycznie bez skutku. Postanowiłem sobie pograć znowu w Gothica 2 NK - wsadziłem płytkę do czytnika ( wersja PL ) , zainstalowałem, wszystko w porządku. Po paru godzinach poczułem niedosyt modów, wszedłem w internet, wpisałem w google "gothic II helmets" i znalazłem opis całej procedury jak sprawić, żeby hełmy były dostępne w grze. Następnie ściągnąłem Gothic Mod Development Kit, zainstalowałem, przekopiowałem skrypty i skórki hełmów do odpowiednich folderów. OK chwila próby- odpalam grę przez "GothicStarter_mod.exe" , gra się włącza- patrzę, całość po niemiecku [ SZAJSE! ] , myślę sobie "no trudno", odpalam save'a , otwieram konsolę, wpisuje odpowiedni kod na hełm, hełm się pojawia, zakładam, wszystko cacy...ale. Praktycznie cała gra po niemiecku, myślę sobie "nie zniosę tego dłużej". Jako że zdałem sobie sprawę, że instalacja GMDK zmienia język na niemiecki, przeszukałem internet w poszukiwaniu angielskiej/ polskiej wersji GMDK, bez skutku. W sieci znalazłem informację, że za zmianę języka odpowiedzialne są pliki:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Gothic.dat
...\Gothic II\_work\Data\scripts\contest\Cutscenes\Ou.bin
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Menu.dat
Tak więc poszedłem za ciosem i skopiowałem cały folder _Work instalowany razem z GMDK, usuwając z niego wymienione wyżej pliki, aby nie zmieniał mi języka. Następne co zrobiłem to:
1. Odinstalowałem grę i wyczyściłem do czysta folder w której była zainstalowana
2. Zainstalowałem grę od nowa
3. Skopiowałem całą zawartość folderu _Work ( ok.2,2 GB ) do folderu głównego z grą i podmieniłem wszystkie pliki za wyjątkiem Gothic.dat, Ou.bin, Menu.dat
4. Odpaliłem grę z pliku System\Gothic2.exe - w tym przypadku gra jest w pełni po polsku ( v.2.6 PL ), jednak mody nie działają i nie mogę zaimportować sobie hełmów do gry
5. Po przekopiowaniu trzech plików: GothicGame.ini, GothicStarter.exe oraz GothicStarter_mod.exe do folderu System.  Po odpaleniu gry z pliku GothicStarter_mod.exe, gra zmienia wersję językową na niemiecką, ale mody działają. Dodam, że zostawiłbym to i grał gdyby gra byłaby chociaż po angielsku, ale niemieckiego nadzwyczaj nie znoszę...
6. Próbowałem znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji- otóż usuwam z folderu System pliki: GothicGame.ini, GothicStarter.exe i GothicStarter_mod.exe, następnie instaluje na to Service Pack 1.4 PL- efekt- gra znowu jest po polsku, jednak mody nie działają.
7. Więc na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco:
+ mogę grać w wersji niemieckiej z działającymi modami
+mogę grać w wersji polskiej z niedziałającymi modami.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ wierzę, że na pewno da się jakoś rozwiązać ten problem. Obsypię was złotem za trafne rady.  ;) Pozdrawiam, Kuba
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2016, 19:43:13 wysłana przez Silion aep Mor »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2011, 22:18:37 »
Pobierałeś Gothic Startera od nas? Jeśli nie znajdziesz go tutaj. Wklej mi zawartość pliku GothicGame.ini na wklej.org.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2011, 22:18:37 »

Offline CzarnyAfgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2011, 22:32:18 »
Nie pamiętam dokładnie skąd pobierałem Gothic Starter'a - chyba z worldofgothic.de, ale mogę się mylić.

Podany przez Ciebie link nie działa

Proszę, tu masz skrypt
http://wklej.org/id/531883/

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2011, 22:42:25 »
ftp://eros.gram.pl/gothic/

Działa, po prostu serwer FTP gram.pl jest przeciążony.

Offline CzarnyAfgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2011, 09:09:04 »
Pobranie i instalacja Gothic Startera z linku, który podałeś nic nie zmieniła, dalej to samo...
Jakieś inne pomysły?
Dodam, że mam wersję "Gothic złota edycja" z extraklasyki, gdzie installator instaluje podstawkę ( G2 ) i dodatek ( NK ) za jednym razem. 

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2011, 10:14:54 »
Pokaż skąd pobrałeś modyfikacje.

Offline CzarnyAfgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2011, 11:04:25 »
Z modyfikacją ( hełmem ) na pewno jest wszystko w porządku, pobrałem go z linku, który był podany pod którymś z filmów na youtube. Wyczytałem, że podobno pomaga wgranie polskich skryptów... jak to zrobić?

Offline CzarnyAfgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2011, 11:22:19 »
G2aTT-G2TNoTR.ini

Zainstalowałem angielską wersję z gothicstarterem ( może być  ), ale przy uruchamianiu woła mi o brak pliku "G2aTT-G2TNoTR.ini" , sprawdźcie swoje katalogi "system" jeżeli ktoś ma ten plik, uprzejmie proszę o skopiowanie i upload. Pozdrawiam

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2011, 12:01:47 »
Jeśli chodzi o polskie skrypty to znajdziesz je tutaj.
https://rs18cg.rapidshare.com/#!download|18tl|14680942|g2nkscriptspl.rar|2859|R~0

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z wersją jężykową i odpalaniem modów w GOHTIC II NK.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2011, 12:01:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top