Autor Wątek: Czarcia Pieczara  (Przeczytany 11521 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Czarcia Pieczara
« dnia: 04 Luty 2011, 20:34:53 »
Ergard stawił się w wyznaczonym miejscu, gotowy do wyprawy. Wcześniej, dosłownie kwadrans temu odwiedził swą kwaterę i wymienił krótko zdania z Evodią. Wyraziła swoje zdanie odnośnie jego długiej nieobecności i czegoś jeszcze tam podobnego. Istedd kulturalnie nie słuchał jej i zajęty był właściwie samym krzątaniem się po pomieszczeniu w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia i napicia się. Wyszedł stamtąd, jakoby bełt z kuszy i już gotów był do zarobienia. Zdziwił się wielce tym, że stawił się pierwszy. ÂŻmudnie począł więc czekać na resztę kompaniji.



Portret






Statystyki ekwipunku




Broń 1

Nazwa broni: Miecz
Nazwa własna: "ÂŻadoba"
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze wykuto ze stali najwyższej jakości.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 2

Brak

Broń 3

Brak

Broń 4

Brak

Odzienie

Nazwa odzienia: Kubrak wędrowca
Rodzaj: brak
Typ: strój
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 100 kawałków lnianego płótna.
Wymagania: brak

Pas

Sakiewka:
100 sztuk złota



Statystyki postaci

Umiejętności rasowe

- Potencjał magiczny

- Potencjał chemiczny

- Ciało z gliny

- Ulubieniec bogów

- Bystry umysł




Specjalizacje

Broń sieczna:
Lekcja I - podstawowe techniki walki [50%]
Lekcja II - podstawowe techniki walki [75%]
Tarcza:
Lekcja I - podstawowe techniki walki [50%]

Zbroje:
Używanie zbrój miękkich



Umiejętności nabywane

- Akrobatyka


« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2011, 20:41:54 wysłana przez Istedd »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2011, 21:36:48 »
Diomedes spakował niezbędny ekwipunek, założył swój Kruczy pancerz i poprawił dwa miecze umieszczone na plecach. Gdy już upewnił się, że niczego nie zapomniał, wyszedł z kwatery rzucając w progu pożegnanie. Skierował swe kroki na miejsce zbiórki. Przez pewien czas nie miał nic do roboty, a takie obijanie się męczyło go. Owszem, miło było sobie popić z kompanami i poszaleć, jednakże zatęsknił za smakiem przygody i ciężarem miecza trzymanego w dłoni. Po krótkim, szybkim marszu Diomedes dostrzegł jednego ze swoich kompanów. Powitał go z uśmiechem i wyciągnął ku niemu rękę.
- Witaj Ergardzie. Słyszałem, że na ostatniej waszej wyprawie z Zeyfarem wystąpiły pewne komplikacje. Zgadza się?




Portret:




Ekwipunek:






Broń 1:
Nazwa: Jeździec Burzy
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze wykuto ze stali najwyższej jakości.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 2:
Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: Miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Miecz ten wykuty został z 60 sztabek stali a jego zasięg wynosi około 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]


Broń 3:
Nazwa broni: Różdżka gromu
Rodzaj: różdżka
Zasięg: 50 metrów
Zaklęcie: Piorun kulisty
Opis: Wykonana z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Używanie różdżek



Broń 4:
nic

Odzienie:
Nazwa odzienia: Pancerz Kruka
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Pas:
Sakiewka zawierająca:
100 sztuk złota



Statystyki postaci:


Specjalizacje:
  • Walka bronią sieczną II
  • Używanie zbrój miękkich
  • Używanie różdżek

Umiejętności nabywane:
  • Kamuflaż
  • Cichy zabójca
  • Akrobatyka

Umiejętności rasowe:
  • Potencjał magiczny
  • Potencjał chemiczny
  • Ciało z gliny
  • Ulubieniec bogów
  • Bystry umysł

Magia:
  • brak

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2011, 21:36:48 »

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2011, 21:59:01 »
Ergard zwrócił się ku kompanowi, uśmiechnął się również i uścisnął dłoń. Diomedes był jedną z nielicznych person w całym Bractwie, jakie znał, darzył szacunkiem i po prostu lubił. Być może dlatego, że znał tutaj jeszcze niewielu.
- Zgadza się, zgadza. Wpadliśmy w niezłe gówno, o ile nie coś gorszego. Szczęściem, udało nam się wyswobodzić, bo nas w niewolę wzięli. Szczęściem, powiadam, że nam los spisał. Zeyfar ciął ich chamskie ciała, ja tyły, słuszną sprawą osłaniałem, aby męstwa swego nie wywyższać dodam, iż miecz, który mi skradli, a na plecach teraz mi przewieszony jeden z nich sobie przywdział, a kiedyśmy go przeszukiwali odzyskałem go. Powiadam, bezmózgie to plemię naszych oponentów. - rzekł głosem wielce poważnym, co jednak złudnym było, kiedy znać przyszło poczciwego pijaczynę.
- Zeyfar z nami wybiera się także, o ile czytać potrafię i bukw nie zapomniałem. Kompanija, przezacna na okazję tą się zebrała, trzeba będzie to opić, mości Diomedesie.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2011, 22:04:16 »
- I chyba nawet będziem mieć okazję, bo z tego co wyczytałem to ponoć na jakimś bankiecie instrukcje otrzymamy. Flaszeczkę ze stołu pewnie pozwolą sobie wziąć. - powiedział z uśmiechem - Skoro bezmózgie to plemię było, to i pewnie nie tylko los był wam przyjazny. Cieszę się, że wyszliście z tego cało. A jak tam Twoja dziewoja, jak jej tam było... Evodia?

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2011, 23:46:29 »
- Flaszeczkę niegodnym, coby nie pozwolili chociaż jednej wziąć. Do tego i na miejscu posmakować można, a nawet trzeba, bo wielce to grzeczne i kulturalne, wobec gospodarzów. Podjeść pewno dać - dadzą... - prorokował Istedd. Kiedy zapadło pytanie o dziewoję ton głosu jego (o dziwo) wcale się nie zmienił, chociaż rozmowa dla niego ta trudniejszą była zdecydowanie.
- Nie omylnym, co do imiennictwa jesteś, druhu. Dobrze się ma, bezpieczniej jej tu bardziej, niźli gdzie indziej. W komnacie mojej ostaje i boi się nosa wychylać, bo wielce jest nieśmiała. Kryć nie można, że z niewiastami prawić - rzecz mi zupełnie obca, niźli wlewać w siebie trunków garnce. Nie mi rozumieć decyzji, aby właśnie mi Evodię... przyjmować. Mniejsza z tym. A co, z waszej mości panną? - zapytał z zaciekawieniem.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2011, 08:29:42 »
-Witajcie panowie, chyba możemy już ruszać.


Portret



Statystyki ekwipunku:





Broń 1
Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: Miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Miecz ten wykuty został z 60 sztabek stali a jego zasięg wynosi około 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]


Broń 2

Brak

Broń 3
Nazwa broni: Sprzymierzeniec ÂŚmierci
Rodzaj: Miecz
Typ: Jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze wykuto ze stali najwyższej jakości. Ozdobiony krasnoludzkimi runami. Na zastawie widnieje napis "Thy-Dunag"
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]


Broń 4

Brak

Odzienie

Nazwa odzienia: Pancerz Kruka
Rodzaj: Zbroja miękka
Typ: Zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Pas

Sakiewka - 100 sztuk złota


Statystyki postaci

Specjalizacje walki:
Walka bronią sieczną - Mistrzowskie techniki walki [100%]


Umiejętności nabywane:

+ Podstawy łowiectwa
+ Akrobatyka
+ Używanie zbrój miękkich
+ Cichy zabójca
+ Zdzieranie futer


Umiejętności rasowe:

+ Urodzony handlarz
+ Obieżyświat
+ Syn pustyni
+ Potencjał magiczny

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2011, 12:46:51 »
- Witaj Zeyfarze. Racja, możemy ruszać. - powiedział i zwrócił się do Ergarda - Moja dziewoja też się dobrze trzyma. Nie jest bardzo nieśmiała, ale też za drzwi nosa nie chce wychylać. A szkoda, taka ładna pora roku, a ona co najwyżej z okna popatrzy na zielone pagórki porośnięte kwieciem. Kobiety powinny hasać po łąkach niczym nimfy, a nie niemalże barykadować się w domu - zaśmiał się Kruk i kontynuował - Nawet awantur nie robi jak przyjdę pijany. Jakieś tam doświadczenie w obcowaniu z płcią piękną mam... Ostatnio nawet sobie przypomniałem, że na jednej z wypraw mi się pierścionek znaleźć udało, to i jej podarowałem. No dobra, ale pora już ruszać, porozmawiamy w drodze... i na bankiecie przy flaszeczce! - uśmiechnął się na koniec.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2011, 14:52:24 »
//Witajcie grzybolki. Od razu zaznaczam: jak to już bywa w moich wyprawach nie ma przewidzianego jednego zakończenia więc: świat jest wasz, decyzje są wasze. Pozory mylą, bobry oddychają pod wodą, a Ocian pisze poprawne posty więc uważajcie na siebie. Co więcej: jesteście w dzielnicy obywateli, macie zaproszenie na bankiet do Marcela Kwina, który ma dla was zlecenie. Na tą chwilę nic więcej nie wiecie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2011, 14:53:32 »
-Kto zna dokładny adres tego niejakiego Marcela Kwina? Ja musiałem go przeoczyć w ogłoszeniu. - przyznał się nieco niechlubnie Zeyfar.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2011, 14:56:58 »
//I przeoczyłeś go, bo, jeśli chwilę się zastanowić, wcale go nie było.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2011, 15:02:38 »
-Więc ktoś poznał miejsce zamieszkania? Bo w innym wypadku to po cholerę się tu włóczymy. W celu odnalezienia domostwa zaczepiłem zwykłego przechodnia.
-Przepraszam pana, może wie pan gdzie znajduję się dom Marcela Kwina? - spytał uprzejmie mauren.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2011, 15:14:01 »
//Człowiek zmierzył Cię podejrzliwym spojrzeniem, które mówiło mniej więcej "pojebało?!". Jednak po chwili zreflektował, że chyba nie do końca orientujesz się w okolicy, a ponad to wyglądasz na w miarę porządną osobę. Ot taką, z którą Marcel może mieć układy.

-Oczywiście szanowny panie, idąc tą aleją dotrze pan niezawodnie do alejki Brzozowej, a w niej samej piąte domostwo od prawej, jeśli mnie pamięć nie myli, to siedziba pana Kwina.- rzekł przechodzień i skłonił się nisko. Spojrzeniem zapytał czy to wszystko.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2011, 15:16:04 wysłana przez Domenic aep Zirgin »

Offline Istedd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 684
  • Reputacja: 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drick! FĂśr Odin!
Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2011, 15:39:07 »
- Najlepiej jeszcze, jakby biegały skąpo odziane. - dopowiedział do wypowiedzi swojego kompana i zawtórował mu śmiechem. Kolejne jego słowa z wielką powagą zatwierdził kiwnięciem głowy i przytaknięciem tym samym. Przy czym innym wszak można było wznosić tak filozoficzne dysputy i wszelakie inne rozmowy, niż pełnej flaszeczce?
- Ja nie znam tego adresu, zapytać trza. - mruknął do Zeyfara. Widząc, jak ten zabrał się do roboty uznał, że sam też musi coś zrobić i zakręcił sobie wąsa. W końcu dzięki ich wspólnemu wysiłkowi dowiedziała się kompanija, gdzie wyruszyć.
- Chodźmy już, towarzystwo. Dzięki za pomoc, drogi człowieku, a teraz bywaj. - rzekł i ruszył w drogę wskazaną do alejki Brzozowej nie bacząc, coby oni chcieli zapytać jeszcze coś łyczka.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2011, 15:43:20 »
-Dziękuje panie, to by było wszystko. - odparł mauren i również się skłonił. Kompania szła tak jak mówił mieszczanin, prosto aleją przed nimi, aż do wspomnianej Brzozowej. Przyjrzeli się domom i sprawdzili, który to będzie piąty od prawej.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Luty 2011, 16:10:02 »
//Wedle wskazówek człowieka dotarliście do owej alejki. Domów było tutaj od zatrzęsienia, większość dobrze utrzymana, a nawet zalatująca przepychem. Ach, jeśli coś zalatywało przepychem to piąty dom od prawej, mówiąc brzydko, cuchnął przepychem. W miarę zbliżania się do domniemanego domostwa Marcela Kwina dobiegał was stonowany gwar.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty 2011, 16:39:48 »
Diomedes szedł spokojnie alejką obok swoich towarzyszy. Atmosfera wydawała mu się co najmniej dziwna. I dlaczego nikt nie zamieścił adresu na karcie zlecenia? Kruk miał złe przeczucia. Gwar przeszkadzał mu w skupieniu myśli i chłodnym przekalkulowaniu celu misji. Bo w końcu czego mógł od nich chcieć niejaki Marcel Kwin? Kwin. Zabawne nazwisko - pomyślał. Jeden z domów wydawał się tym, którego szukali. Szedł nadal za kompanami nie podejmując żadnej rozmowy.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty 2011, 17:47:12 »
//Stoicie przed domem, który, według otrzymanych informacji, należy do Marcela Kwina. Poza wspomnianą już bogatą budową i kunsztem architektonicznym nie zauważacie niczego dziwnego czy podejrzanego, ot, dom dorobkiewicza. W środku najwyraźniej jest jakieś większe przyjęcie, bankiet, a może po prostu grupa kulturalnych orków gwałci mieszkańców. Jako, że rozpoczęła się ciepła pora, o czym świadczyły dłuższy i cieplejszy dzień, wesołe twarze dzieciaków (choć i tak przeważnie były aż nadto uśmiechnięte) to i koniki polne rozpoczęły swoje koncerty w ogrodach bogatszych domostw.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty 2011, 17:55:10 »
Diomedes przechodząc usłyszał charakterystyczny dźwięk wydawany przez koniki polne. Wzdrygnął się. ÂŻywił ogromną odrazę do tych zielonych paskudztw. Gdy jeden z owych włochatych, zielonych koników przeskoczył Krukowi nad stopą, ten nieomalże wyskoczył ze skóry. Ja pierdolę, zasrane paskudztwo... - pomyślał kierując się w stronę drzwi bogatego domostwa. Kunsztownie wykonana kołatka zajmowała honorowe miejsce na bogato zdobionych drzwiach.
- Pukać? - zapytał z dozą grozy w głosie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Luty 2011, 19:03:36 »
-Nie Diomedesie, nie pukać...toż to jasne, że tak. No chyba iż miałeś zamiar wejść tam przez okno. - rzucił major i zapukał kołatką.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty 2011, 19:12:03 »
- Eeej, chciałem wzbudzić takie napięcie i grozę... - powiedział Diomedes. Kołatka uderzyła kilka razy o drzwi. Kruk zastanawiał się czy we wszechobecnym gwarze komuś w ogóle uda się wyłowić jej dźwięk i łaskawie przyjść przyjąć nowych gości. Usiadł na trawie i powiedział.
- Słyszałem gdzieś, że dobrze jest poznać lęki swoich przyjaciół, a przy okazji o swoich opowiedzieć... Z racji, że czeka nas bankiet, to przynajmniej będziemy mieć z grubsza jakiś ciekawy temat do rozmowy. - powiedział z uśmiechem.



\\Opowiadać o lękach, obrzydzeniach, posiłkach, których się nie lubi itd. (to tak via wyprawa, a nie moja zachcianka xP)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czarcia Pieczara
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty 2011, 19:12:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top