Autor Wątek: Powołanie: skrzyżowanie mieczy  (Przeczytany 15086 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Listopad 2010, 11:31:52 »
- Zatem chodźmy. - odparł Flamel do milicjanta. Wygładził nieco swą szatę, by wyglądać dostojniej i wprawiać w zakłopotanie chłopów. Ruszył za Jankiem do sołtysa, starając się unikać błota i gnoju, leżącego na drodze oraz rozglądając się po zapyziałej wsi. Rozbawił go nieco materiał z którego zbudowanych było większość budynków. I zdziwiło, dlaczego Chylica Górna jeszcze nie zdobyła tej wioski. Przecież wystarczyłoby kilka strzał z płonącą szmatą na końcu, by wywołać niemały pożar. Drewniane domy pokryte strzechą, nie powinny nikogo dziwić, szczególnie na terenach wiejskich.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Listopad 2010, 11:38:51 »
//Zeleris - dotarłeś do jednego z nielicznych kamiennych domostw choć będąc szczerym bardziej przypominało to jedno wielkie pomieszczenie. Na środku stał stół otoczony krzesłami, na których zasiadało kilku zbrojnych panów, kupców. Kilka osób również stało, podobnie jak bogato, niemal po szlachecku odziany człowiek. Nie trzeba było być geniuszem by nie rozpoznać w nim Kupidyna.
-Tak?- zapytał, widząc, że stoisz dłuższą chwilę przed drzwiami.
-Spóźniłeś się na radę, ale w porządku. Siadaj i słuchaj, a nie rób zamieszania! Nie w takich chwilach, psia mać!- głos jego przywodził na myśl bardziej radcę miejskiego niż sołtysa, gdzieś z kresów północnych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Listopad 2010, 11:38:51 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Listopad 2010, 11:47:13 »
-Kurde może poczekaj na mnie co?
Po tych słowach Ocian podążył szybkim krokiem za swoim towarzyszem...
Nie podobało mu się to miasto. Jeśli w ogóle to miastem można było nazwać. Wyglądało na biedne. Jednak trzeba było wykonać zadanie i tu trochę pobyć...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Listopad 2010, 11:50:28 »
- Spójrz, już niedaleko. Możesz mi powiedzieć, gdzie się udasz gdy dojdziemy już do wioski? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że będziemy musieli się rozstać. Rzekł, mając nadzieję na konkretną odpowiedź.

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Listopad 2010, 11:52:57 »
Masatschusets dostrzegł na horyzoncie wioskę.
-Rzeczywiście już niedaleko. Za niedługo powinniśmy być na miejscu. Kieruję się do Chylicy górnej by lepiej poznać sytuację sporu. Mam nadzieje spotkać się z sołtysem i z nim porozmawiać. A ty mój drogi przyjacielu? Dokąd zmierzysz?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Listopad 2010, 11:54:55 »
Zeleris wszedł do pomieszczenia i usiadł. Ukradkiem rzucił okiem na pozostałych. Bogato odziani ludzie, z wyglądu kupcy lub nawet szlachta, byli trochę nie na miejscu w takiej wiosce. Szczególnie w tak trudnych dla niej czasach.
- Jestem Zeleris Flamel. - przedstawił się, jak w końcu wypadało. - Przybyłem ze stolicy. Słyszałem że macie pewne problemy z Chylicą Górną. Zatem wyjaśnij całą sprawę. Z najdrobniejszymi szczegółami. Zrobię co w mojej mocy, by pomóc wam w zażegnaniu tegoż konfliktu. - rzekł.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Listopad 2010, 11:56:54 »
- Jeśli po drodze nic mnie nie zje, również tam się udam i porozmawiam z słotysem. Muszę się dowiedzieć czegoś na temat okolicznych bandytów. Nic, o czym by warto opowiadać. Swoją drogą, do Chylicy dolnej również się udam, ale to w późniejszym czasie. Póki co przyspieszmy, inaczej znowu nas noc zastanie.

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Listopad 2010, 12:15:10 »
-Masz rację przyspieszmy trochę. Jesteśmy już blisko i nie ma co zwlekać. Swoją drogą... nie intryguje cię ten spór? Ja jestem bardzo ciekaw o co dokładnie chodzi i jak to się skończy. Być może dojdzie do jakiejś bitwy. Dla mnie byłoby wspaniale, ale póki co chciałbym dowiedzieć wszystkiego co tylko mogę. Może istnieje szansa rozwiązania tego sporu bez rozlewu krwi, ale wcześniejsza wersja osobiście bardziej mnie interesuję, he he.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Listopad 2010, 12:46:12 »
//Masa'n Peanut - dotarliście do Chylicy Górnej. Fort, bo wsią tego już nazwać nie można malował się wybitną palisadą z licznymi strażnicami. Z kominów dobywał się dym, a gdyby lepiej spojrzeć to po okolicy krążyły patrole milicji. Jeśli chodzi o rolników i hodowców to... ani jednego nie spotkaliście aż do chwili kiedy doszliście do bramy. Tam jeden z wieśniaków prowadził wychudzoną krowę na łańcuchu.
Strażnik pełniący wartę przy otwartej bramie zapytał widząc nowe twarze.
-Nowi, he? Wyglądacie na nietutejszych... Kimżeście? ÂŁowcy uciekinierów?- zapytał wartownik.
//Zeleris i Ocian - siedzicie w sali obrad.
-Panie Flamel! Z nieba nam pan spada! Zapewne wysłannik Domenica aep Zirgina, Ionhar przekazał moją prośbę o wsparcie wojskowe. Wspaniale! Teraz te ścierwojady z Chylicy Górnej zobaczą co znaczy racja królewska!- odparł bez zastanowienia, może nawet zbyt szybko sołtys.
-Jak wszyscy wiemy- zaczął po chwili zastanowienia. Szykowała się kolejna mowa motywacyjna i wzbudzająca nienawiść do wroga. -Chylica Dolna, nasza osada wspaniała, cierpi katuszę od psów z Chylicy Górnej. Od wiela wieków kradli nasze plony, zatruwali hodowle i męczyli niewinnych pastuchów. Pamiętacie drodzy moi jak to 4 lata temu pół stodół i obory w ogniu stały kiedy to podpalacz z gór chcial krwii naszych pobratymców? Ot, już wspominać nie będę o córce mojej porwanej przez tamtych złoczyńców, którą szlachetny pan Ionhar oswobodził... Spójrzcie teraz jak wygląda pobojowisko! Trup ściele się gęsto, a rdzewiejąca broń i narzędzia rolnicze walają się po zniszczonej ziemi. Jak tu wrócić do spokojnego życia kiedy te podłe diabły szaleją po okolicy?!- zakończył wyraźnie podekscytowany powtarzaną ciągle mową Kupidyn.
-Chyba rozumiecie, pan również panie Zelerinie Flamel, że należy pozbyć się tamtych łotrów raz na zawsze...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Listopad 2010, 12:55:18 »
- ÂŁowcy.. uciekinierów? Nie, wydaje mi się, że nie. Przyszliśmy porozmawiać z sołtysem, mamy pomóc w sporze. Nie mamy złych zamiarów. Rzekł Kruk dość przekonującym tonem.
- Mógłbyś mi powiedzieć coś o łowcach?

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Listopad 2010, 12:59:23 »
//Peanut-
-Ano, bo nocą późną taki jeden tu się kręcił... Zdrożony niemiłosiernie, wpuścilimgo, bo dęło jak diabli, ale jakoby pomyśleć, to pewnikiem gnał przed kimś noc całą. Zjechał z traktu i skryć się chciał, bo... któż przytomny w bój się pchał będzie ze sprawiedliwością pisaną jako tutaj miecz i ogień rządzą.- odparł strażnik.
-Sołtys, Stokłos znaczy się?! Tam, teraz z kapitanem miliciji gada. Ten w czapie z futrem.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Listopad 2010, 13:15:37 »
Dziekuję strażniku, miłego dnia. Ah, zapomniał bym, czy mógłbyś mi powiedzieć, gdzie udał się owy łowca? Czy opuścił już wioskę, czy przebywa jeszcze na jej terenie? A jeśli nigdzie się nie udał, to gdzie mógłby spędzić noc? Chciałbym zamienić z nim słowo.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Listopad 2010, 13:20:11 »
Oczywiście cała sprawa rzekomego skurwysyństwa Chylicy Górnej śmierdziała na kilometr i to gorzej, niż wysadzone niedawno jeziorko.
- Wiem również o pewnej grupie bandytów działającej na tych terenach. Sąd pewność, że owe incydenty nie są ich dziełem? - zapytał. 

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Listopad 2010, 13:30:47 »
-Czy tamta Chylica Górna ma swojego przywódcę? Zelerisie. Można było by przypuszczać że Ci bandyci działają na rozkaz Chylicy Górnej... Więc według mnie powinniśmy zająć się najpierw bandytami... Może zyskamy jakieś wskazówki. Kupidynie powiedz nam wszystko co o tych bandytach wiesz...

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Listopad 2010, 13:36:23 »
-Jam jest Masatschusets i również mam sprawę do sołtysa. Wpuśćże dobry człowieku. Przybyłem aby wam pomóc.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Listopad 2010, 12:54:45 »
//A ja liczyłem na jakiś Epicki Kostur Zniszczenia + 900 w domu wsióra :/ Mniejsza.

Mag znalazł nieco złota. Cóż, zawsze coś. Udał się następnie do kapitana. Teraz, gdy wioska została jako tako zdobyta, a jej dobra jako tako splądrowane, można było w chwale wrócić do Chylicy Dolnej i poudawać bohaterów.
- Ocien ma trochę racji. Bitwa skończona więc można wracać.


Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Listopad 2010, 12:55:46 »
Chłopak zadał pytanie lecz ten go olał. Powtórzył pytanie głośniejszym tonem. -To więc? Może zajmijmy się bardziej pożytecznymi rzeczami niż grabienie martwych ciał co? - Chłopak był troszkę przemęczony jak i sceneria nie była zbyt piękna toteż nie chciał spędzić tutaj dużo czasu...

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Listopad 2010, 13:00:51 »
//Chylica Górna - z jednej, jeszcze nie ruszonej dogasającym ogniem, chat dobiegł pisk... Kobiecy pisk.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Listopad 2010, 13:05:10 »
Chłopak spojrzał w tamtą stronę skąd dochodziły piski. Zdziwiło go to trochę lecz zdał sobie sprawę że może jej grozić niebezpieczeństwo. Dom jeszcze nie płonął a w każdej chwili mogło się to stać. Ocian zaczął biec w kierunku tego domu...

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Listopad 2010, 13:11:54 »
//Przebiegłeś 10 metrów, pokonałeś opór powietrza, którego moc została spotęgowana przez dym. Temperatura wzrosła o 5,3 stopnia Celsjusza, ale i to cię nie zatrzymało. Bez problemów opanowałeś, ba nawet wykorzystałeś, tarcie. Efektem twoich zmagań było to, że znajdowałeś się tuż przed drzwiami do domu, z którego dobiegał pisk kobiety.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Listopad 2010, 13:11:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything