Autor Wątek: Powołanie: skrzyżowanie mieczy  (Przeczytany 15085 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Listopad 2010, 18:19:48 »
//Masa'n Peanut - idziecie razem, podróż mija wam w tłoku i ścisku, choć trzeba przyznać, że wraz z upływem czasu trakt staje się spokojniejszy i opustoszały. HINT: rok marantowy to nasze 4 miesiące i składa się z 4 pór roku tak więc mamy marantową jesień.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2010, 18:54:17 wysłana przez Domenic aep Zirgin »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Listopad 2010, 18:22:27 »
- Hah! - Zaśmiał się. - Również byłym rad, gdybym miał z kim skrzyżować miecze i to w najbliższym czasie. Jednak nie szukam zbytnio zaczepki, gdyż krasnolud mógłby być niezbyt zadowolony gdybym nie wrócił w jednej części. Wole wykonać zadanie spokojnie, a argument siły traktować jako rozwiązanie ostateczne. - Gdy skończył zorientował się, że wyszli z tłumu i stracił nieco orientację.
- Gdzie teraz?
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2010, 18:30:19 wysłana przez peanut. »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Listopad 2010, 18:22:27 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Listopad 2010, 18:27:55 »
Bandyta? pomyślał Zeleris. Sytuacji nie poprawiał fakt, że człowiek celował do niego z łuku. Lecz do tej pory nie strzelił, co dawało magowi pewna szanse. Postanowił na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed strzałą. Skoncentrował się na energii magicznej i uszczknął jej nieco z własnych jej pokładów, tak jak czynił to podczas nauk w Gildii. Następnie wymamrotał zaklęcie Wietrzej Aury.
- Elishesh Qihuarash, Ashush Huash. - zaklęcie powinno zatrzymać ewentualną strzałę. Zabezpieczony Flamel krzyknął do celującego weń człowieka.
- Opuść łuk! Nie zamierzam z tobą walczyć!

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Listopad 2010, 18:28:37 »
Masatschusets rozejrzał się wokół. W myślach próbując przypomnieć sobie szlak. Wreszcie coś mu zaświtało.
-Prosto jak w mordę strzelił kamracie. Z tego co pamiętam ta droga jest właściwa. W razie czego zawrócimy, ale myślę że nie będzie do tego powodu. Ufam sobie więc i ty zaufaj mi. - odpowiedział wojownik.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Listopad 2010, 18:40:08 »
- W prządku, chodźmy tędy. - Zgodził się, ruszając szlakiem który wskazał Massa. Kruk rozglądnął się bezwiednie i nie zważając na wieśniaków którzy przeszywali wręcz obu wojowników wzrokiem mierząc ich od stóp do głów kroczył u boku kompana. Widząc, że każdy przechodzień chwyta za broń w obawie przed nagłym atakiem, przeszło mu przez myśl, że mają ich za bandytów. W końcu oboju jesteśmy w pełnym uzbrojeniu. Nic, czym można by było się przejmować. Stwierdził.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Listopad 2010, 18:42:04 »
//Zeleris - zaklęcie zadziałało lecz postać, a postać nadal trwała z napiętą cięciwą. Wydaje ci się, że już go, bo mierzył do ciebie młody mężczyzna, gdzieś widziałeś.
//Ocian - postać wymamrotała dziwne słowa i wokół niej jakby zawirowało powietrze, stwarzając swego rodzaju tarczę
//Masa'n Peanut - idziecie wesoło i nie napotykacie innych niebezpieczeństw od krów wracających z wypasu, ryku tych, które wróciły wcześniej i są dojone.
//Zeyfar - mknąłeś niczym strzała i... zaczęło do ciebie docierać, że zajedziesz konia. Zamierzałeś zwolnić za najbliższym pagórkiem i pozwoliłeś sobie na ostatni wybryk. Koń zaraz kiedy tylko minął szczyt wybył się silnie z kopyta. Trakt jednak szybko skręcał i przeleciałeś nad kępą krzaków, z której... wybiegła naga para kochanków. Podobnie jak ty nie wiedzieli czy kląć czy czmychać.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2010, 18:47:18 wysłana przez Domenic aep Zirgin »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Listopad 2010, 18:45:59 »
-ahhh mag. Ty żyjesz, myślałem że jesteś trupem. Witaj jestem Ocian i chyba mamy wspólny cel podróży. Miło mi...
Chłopak schował łuk
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2010, 18:49:17 wysłana przez Ocian »

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Listopad 2010, 18:48:47 »
-Strasznie długa ta droga. Idziemy i idziemy, a końca nie widać. - Masatschusets dostrzegł w oddali pastwisko z krowami.
-Napił bym się świeżego mleka, prosto od krowy, ale nie ma czasu, nie zatrzymujmy się, bo nie dotrzemy na miejsce przed zachodem słońca. - zagadał ponownie do kompana.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Listopad 2010, 18:53:01 »
//Masa - spójrz przez okno. Nie podawałem innej godziny więc mamy czas polski.
//Masa'n Peanut - jesteście na wysokości źródła rzeki przy której leżą wioski (pozostała wam do pokonania przestrzeń miedzy traktem, a rzeką... jeśli chcecie iść do Chylicy górnej).

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Listopad 2010, 18:57:06 »
- O tak, gdybyśmy mieli to szczęście i mogli jechać konno byłoby zdecydowanie szybciej. Nic to, przynajmniej nie muszę iśc sam. Gdy mówił usłyszał donośne muczenie dojonej krowy i również wręcz poczuł smak świeżego, ciepłego mleka. Ale tak, jakby tylko kropli. - Co do mleka to również chętnie bym wypił kubek, najlepiej ze świeżymi bułkami i dzbankiem miodu. Aż ślinka cieknie. Może tak przyspieszymy kroku? Zobacz, jesteśmy prawie na miejscu.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2010, 18:59:33 wysłana przez peanut. »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Listopad 2010, 18:59:58 »
Zeleris zmrużył oczy i przyjrzał się postaci.
- Zaraz... - szepnął do siebie. Skądś kojarzył tego człowieka. Tak... widział go w "Obieżyświecie". I kilka razy na mieście. I... u krasnoluda. Teraz przypomniał sobie. Skojarzył nawet jego imię. No prawie.
- Bocian? - zapytał. Jednak chłopak się przedstawił.
- Ahh... Ocian... osobliwe imię. - skomentował mag.
- Ja jestem Zeleris. I chyba istotnie mamy ten sam cel. - widząc że Ocian przestał do niego celować, Flamel rozproszył zaklęcie.
- Ale zastanawia mnie jedno... dlaczego uznałeś mnie za nieumarłego?

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Listopad 2010, 19:01:34 »
-Zatem przyspieszmy. Masz rację nie ma co zwlekać, nie jesteśmy tu przecież dla zabawy. Mamy cel i na nim powinniśmy się teraz skupić.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Listopad 2010, 19:04:40 »
- Hmm... Mam pewne pytanie. Czy przypadkiem nie masz jakiejś informacji odnośnie tego, gdzie mogli by znajdować się bandyci? Wiem, że są gdzieś w okolicy i mam pewną sprawę która musi zostać wyjaśniona, a bez ich pomocy niestety mi się to nie uda. Jeśli coś wiesz... byłbym wdzięczny za informacje.

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Listopad 2010, 19:11:32 »
-Pomyślmy... owszem słyszałem o bandzie złoczyńców kręcącej się gdzieś tu w okolicy, ale więcej nic nie wiem. Nie mam bladego pojęcia gdzie mogą się teraz znajdować. Wiem tylko tyle że czerpią spore korzyści z tego sporu pomiędzy Chylicą dolną a górną. Być może koczują gdzieś tu nie daleko, ale nie ma sensu ich szukać w tych ciemnościach. Prędzej oni nas znajdą.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Listopad 2010, 19:16:13 »
- Mogę wiedzieć gdzie się udajesz? Zapytał z zainteresowaniem. - Pytam tak tylko... z czystej ciekawości.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Listopad 2010, 19:17:08 »
Oniemiałem nieco widząc nagą parę
-Eee... - zdołałem tylko z siebie wykrztusić. Szybko jednak zapomniałem o kochankach i przypomniałem sobie o koniu, odnalazłem siwka stojącego obok. Przepraszam Cię druhu, teraz trochę zwolnimy to odpoczniesz. - powiedziałem łagodnym tonem do konika i wróciłem na siodło.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Listopad 2010, 19:20:16 »
//Zeyfar - Dotarłeś do Chylicy Górnej. Wieś na planie koła, wybitnie na wzgórzu, otoczona jest grubą palisadą. Poniżej, na ile pozwala ci blask księżyca, dostrzegasz potok przeradzający się w coraz większy strumień. W oddali majaczą światła... a może to refleksy świetlne?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Listopad 2010, 19:21:35 »
-Czujesz jak tu śmierdzi? Wydaje mi się że w tym jeziorze jest coś martwego i dużego... Lub właśnie co gorsza to żyje, musimy uważać o być czujni. Chodźmy dalej towarzyszu...

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Listopad 2010, 19:22:12 »
//Ocian - jak tylko się zbliżyłeś usłyszałeś bulgotwanie... Złowrogie

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Listopad 2010, 19:23:44 »
-Idziesz równo ze mną i teraz pytasz gdzie idę? He he, zmierzam do Chylicy górnej rzecz jasna, mam tam do załatwienia pewną niecierpiącą zwłoki sprawę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Powołanie: skrzyżowanie mieczy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Listopad 2010, 19:23:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top