Autor Wątek: Skargi i pomyłki  (Przeczytany 64167 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #420 dnia: 26 Luty 2017, 20:47:15 »
1.
Proszę być bardzo ostrożnym w odbieraniu graczom czegokolwiek. Jeśli chcemy coś zmienić, nich zmiany te dotyczą nowych graczy. Jeśli dzisiaj ktoś wbił paladyna, niech mu ten tytuł zostanie.

2.
Nie wiedziałem o tym, że w Bractwie rozdają tytuły szlacheckie. Dodając do tego tygodniowy żołd (był, czy jest nadal?) powoduje to pewne komplikacje, które szkodzą głównie ich członkom. Za przykład podam Funerisa, który w krótki czasie osiągnął koniec własnej ścieżki. Coś na co starzy, bardzo starzy gracze np. Dragosani, Devristus, Gunses czy Elrond pracują latami a nie udaje im się osiągnąć mistrzostwa, nieśmiertelności, boskości. Kto został z graczy liszem w ostatnim czasie? Kto został arcyliszem? Nikt. Czy wyuczył się ktoś wszystkich szkół magicznych? Nikt. Ja grałem i gram intensywnie, mam mnóstwo talentów i złota, ale nie jestem nawet w 50% szkolenia własnej ścieżki.

Bractwo "upadło" po tym, jak pozwolono graczom zbyt szybko awansować, zbyt szybko zdobywać dobra i się kształcić. To psuje graczy, bo w pewnym momencie macie poczucie braku celu i wtedy kończy się element RPG, którzy trzyma człowieka przy danej czynności (tutaj: przy grze).

No i tutaj wyjaśniam iż nie mam zamiaru odbierać tego starym graczom tylko tak jak mówisz, usunąć gwarant tytułu szlacheckiego za zdobycie tej rangi. Co do żołdu, już go nie ma.
Bractwo świtu i tak jest zbyt łatwe, ma niskie wymagania na dane progi rang a do tego jest bardzo silne. Przykład Funerisa jest dobry, ponadto pamiętam że on sam przyznał mi jeszcze za czasów mojego bycia w izbie iż takiego anioła trzeba osłabić (offtopuje prawda ale o tym też trzeba powiedzieć).

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #421 dnia: 26 Luty 2017, 20:54:02 »
Bractwo ÂŚwiatu miało odpowiadać (i wciąż odpowiada) stanowi rycerskiemu. Nie wiem skąd wniosek, że to się nagle zmieniło. Stan rycerski zaś idealnie pasuje do tytułu szlacheckiego. Bez ziemi, danego tytułu, jak zauważył Marduke. Na ziemię paladyn musi zasłużyć tak jak każdy inny obywatel, czy to Bękart czy Kruk. Można ewentualnie wprowadzić jakiś wymóg aby paladyn takowy tytuł otrzymał. Aby nie dostawał go z automatu. O żołdzie nie ma co pisać, bo jego już dawno nie ma.

Nerf aniołów zaś powinien raczej przybrać formę wydłużenia czasu nauki, wprowadzenia większej liczby wymagań i tak dalej. Dzięki temu na range anioła trzeba będzie zasłużyć, a nie po prostu wyklepać odpowiednią liczbę umiejętności. Wszak zdobycie boskiej łaski to coś więcej niż odhaczenie umiejętności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #421 dnia: 26 Luty 2017, 20:54:02 »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #422 dnia: 26 Luty 2017, 21:04:32 »
W przypadku braku ziem do tytułu to nie jest jakoś bardzo krzywdzące bo wiele nie zyskują poza nauka np szabli. Ludzie ode mnie z organizacji pokazali ze jak chcą to i sami mogą sięgnąć po tytuły i rangi.

Jednak co do nerfu aniołów się zgodzę. Zbyt łatwa droga do nieśmiertelności bo nie ma praktycznej kontroli nad ich odradzaniem. W teorii ciało może ich odrzucić ale nie ma napisane kto o tym decyduje. Nie ma wspomnianego czy jest jakiś % jak przy przemianie i reszcie nekro gdzie to mieli określone jaśniej.

Proponuje dać po prostu ze starszy od paladyna ranga członek BS musi zaświadczyc o jego wkładzie poprzez jakieś faktycznie warte działania jak to jest i w przypadku normalnego nadania tytulu

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #423 dnia: 26 Luty 2017, 21:06:14 »
To dobry pomysł na nerfa ale też pobawiłbym się liczbami w samej umce anioła.
A co do stanu szlacheckiego, nie uważasz iż mamy już zbytni wysyp szlachciców? To już się robi powoli dziwne gdy prawie każdy gracz ma tytuł szlachecki...
ÂŹle to działa na grę bo każdy ma przez to wygórowane ego i cierpi przez to klimat (w moim oczach tak to wygląda).

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #424 dnia: 26 Luty 2017, 21:09:57 »
Zabawne, że to ty mówisz o wygórowanym ego :D

Jak pisałem, tytuł idealnie pasuje do Bractwa. Co innego jego automatyczne zdobywanie. Propozycja Anette jest całkiem ciekawa, ale bym ją podszlifował jakoś.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #425 dnia: 26 Luty 2017, 21:16:26 »
A co do stanu szlacheckiego, nie uważasz iż mamy już zbytni wysyp szlachciców? To już się robi powoli dziwne gdy prawie każdy gracz ma tytuł szlachecki...
ÂŹle to działa na grę bo każdy ma przez to wygórowane ego i cierpi przez to klimat (w moim oczach tak to wygląda).
Zgodzę się. Problem polega na tym, że nie można ująć tego w żadne ramy zasad. Komu nadać tytuł szlachciców? Można napisać, że temu kto wbił pala. A komu poza tym? Temu, co zasłużył - teraz pytanie, kto to jest ten 'zasłużony'. Czy ten co nawalił mega postów w finałowej wyprawie w Wojnie z demonami? Czy ten, co konspirował po cichu od 2 lat? Nie wiadomo. Jedynym rozwiązaniem byłoby - szlachcic może posiadać max 2 gminy. A ktoś tam wyżej dwa dystrykty. A ktoś wyżej hrabstwo. I o. Jazda podbijać nowe tereny.

Chciałbym coś powiedzieć.
Od dłuższego czasu już myślę nad tym oraz się zastanawiam, dochodzę do wniosku co jest dość oczywiste iż Bractwo ÂŚwitu w porównaniu do reszty gildii jakie mamy jest zbytnio uprzywilejowane i odstaje od reszty.
Nie mówię tutaj chociażby od ich monopolu w danej chwili na magię czy pewne rodzaje broni, to normalne.
Chodzi mi bardziej o to co dawniej zapewne działało dobrze i miało jakiś cel lecz teraz jest tylko przeżytkiem.
W obecnej chwili Bractwo ÂŚwitu jako organizacja "rangą" nie odstaje od innych czyli że jest na tym samym poziomie stopniem "ważności" co inne gildie, już nie są przecież osobistą strażą króla jak to było dawniej za panowania Isentora gdy ten sam je tworzył i rozwijał.
Tak więc do rzeczy, w bractwie jest wiele rzeczy które powinno się osłabić (nie usuwać) czy jak ktoś woli "znerfić" np statystyki anioła ale teraz nie o tym.
Chodzi o to iż otrzymywanie statusu szlachcica za samo wbicie rangi paladyna w bractwie jest niczym w aktualnej chwili nie uzasadnione.
Mówią niektórzy że to dlatego bo zasłużył ciężką pracą lub "za zasługi" dla królestwa. Ciekawe argumenty ale ja widzę to tak że tak samo zasłużony jest członek Bękartów Rashera który jako najemnik broni karawan na traktach które przykładowo wiozą zaopatrzenie do stolicy czy piekarz z jakiejś wioski na Valfden który piecze chleb, tak samo wkłada on swoje dwa groszę do działania państwa Valfden co taki członek Bractwa ÂŚwitu.
To jest dla mnie dziwne że ta gildia jest tak uprzywilejowana, w takim razie dajmy innym gildiom również tytuły szlachcica za jakąś rangę, tam przecież też trzeba się namęczyć.
Po wojnie Valfdeńskiej zmienił się król ale mniejsza o to, już wcześniej było widać po bractwie iż jest niezależne od korony w takim więc razie jak już mówiłem jego ranga jest taka sama jak innych organizacji. Król jakby nie patrzeć ma swoją własną straż która w wojażce jest nawet lepsza od BÂŚ a mówię tutaj o Valfdeńskich rycerzach w liczbie 40000 stacjonujących w stolicy.
Wnoszę o to by Król czy Izba Lordów zrobił poprawkę która usuwa tytuł szlachcica w Bractwie ÂŚwitu jako nagrodę za rangę Paladyna gdyż jest to zwyczajnie niesprawiedliwe i krzywdzące w stosunku do innych gildii.
Faktem jest, że wbicie umek na 100% i od razu jebu-du skrzydła, gloria, nieśmiertelność to lipa. W sensie, że za łatwo. Ale ja bym to im zostawił. Bo mam w planach jebnąć taki Konkordat...
k każdy inny obywatel, czy to Bękart czy Kruk.
(tak Drago, mamy jeszcze taką gildię ;[ ) że potrzeba będzie mi pokazać
- Ej! W Bractwie to maja to i to, a mi nie chcecie dać zaostrzonej strzały? Wtf.


 <facepalm> <facepalm>

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #426 dnia: 26 Luty 2017, 21:18:01 »
Jak była armia Ombros to żołnierze za zasługi dostawali medale. Za zasługi. Nie za staż, nie za rangę, wyłącznie za zasługi. Dawniej tytuł szlachecki był wyjątkowy, miało go niewielu. Zgodzę się z tym, że dzisiaj mamy zbyt wielu szlachciców, ale przyczyna jest inna.

Nie mamy nowych, ale takich całkiem nowych graczy (pomijając pojedyncze sztuki). Dawniej nowi rejestrowali się co tydzień, dziś co miesiąc lub nawet rzadziej. I to ten czynnik powoduje, że mamy zbyt wielu szlachciców. Zostali gracze antyczni, starożytni, starzy i trochę młodsi. Nic więc dziwnego, że 60-80% z nich zasłużyła sobie na tytuł czy skrawek ziemi.

Jeżeli chcecie coś zrobić, to reklamujcie system Marant. Wbijajcie na inne strony związane z grami, wklejajcie post (gotowy) zachęcający do gry i działajcie. To klucz do poprawienia tej sytuacji.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #427 dnia: 26 Luty 2017, 21:21:10 »
Zniknął pakt i teraz wam się o Bractwie przypomniało... Bo to skandal, że jako jedyne ma magię. Pakt i BÂŚ to "dzieci" Isa, więc są(były) wychuchane, dopracowane itp.
Tytuł szlachecki pasuje do BÂŚ, gdyż to wciąż fabularnie jakoś uprzywilejowana organizacja (niektórych to widocznie boli, trudno). Nadawanie tytułu paladynom było czymś  normalnym i dotąd każdy to akceptował i fabularnie ma to sens.
ÂŻołdu nie ma, jest przemianowany na ekwipunek w magazynach, tak samo to wyglądało w mrocznym pakcie, więc odtwórzcie  sobie organizację a nie zazdrościcie innym.
Nikt nie dostaje ziemi a nauka magii jest od tak zwanych dalszych rang, gdzie na przykład w pakcie była już od początku niemalże, więc też nie kapuję, zwłaszcza, ze magia jest znacznie uboższa i dotąd to było okej.
Co do rang - jak mam to spowolnić?...


Ja zaś dostałam Bractwo i nie byłam w ogóle na to przygotowana, gdyż zostało ono niejako "porzucone". Ani fun ani isu nie przedstawili mi fabuły jako takiej, od początku, dlatego do wszystkiego dokopuję się sama, a to zajmuje mi nieco czasu.

Offline Forneas

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: -810
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #428 dnia: 26 Luty 2017, 21:24:27 »
Paranoja... narzekają gracze którzy wszystko mają i sami dorobili się w słabo logiczny sposób a narzekają na coś co ejst sensowne. Jak wracacie do gry po dłuższych przerwach, nie macie pomysłu co ze sobą zrobić, to narzekacie na coś, o co sami kiedyś zabiegaliście i było dobrze i logicznie zrobione ;> . To ciekawe ;3 .

1. Tytuł szlachcica dla Paladyna bez ziemi i bez żadnych innych profitów. Pomijam, ze wszyscy tu już chyba maja szlachcica za przeciętne słabe wyprawy które były organizowane kiedyś, albo za olewatorską pracę w izbie lub radzie. Rozumiem jakby to było coś ekskluzywnego, żeby na to narzekać, a nie coś, co jest powszechne wśród bohaterów -> graczy.

Ponad to, na ogół na awansie na paladyna są już wyprawy o większym znaczeniu, patrole, ratowania itd itd. jasnym i logicznym jest, że po takich wyprawach na awans, gdzie się gracz musi wykazać jakimś poświęceniem, by zostać tym Paladynem, dostaje taki tytuł...

2. żołd... jesteście śmieszni... ÂŻołdu dawno nie ma i jest przemianowany na ekwipunek w magazynach. tak samo jak było w pakcie do pobrania zestawy uzbrojenia, tak samo zostało to zrobione w bractwie. Jak narzekacie na brak Paktu to chyba jest ku temu inna droga niż narzekanie na coś, co od dawna w bractwie funkcjonuje tak jak i innych organizacjach.

3. Magia... nie no osłabiacie mnie... Magia nie jest dostępna od pierwszej rangi, tak jak w pakcie była, i jest znacznie ograniczona co do ilości zaklęć, więc o co krzyk?

4 Jeżeli chodzi o awanse... Prawdą jest, że nie raz zdarzało się, ze spełniał wymagania -> dostał awans. Jednak od dłuższego czasu widzę, ze przed każdym awansem są specjalne wyprawy na ten awans, więcej na ogół taki gracz brał udział w innych wyprawach i też się wykazywał. Nie widzę problemów w funkcjonowaniu bractwa.

Za to zdaje mi się, że wasze znużenie i rozgoryczenie daje o sobie znać :) .

Ale to tylko moja opinia, gościa który stoi z boku i patrzy jak świat płonie ;3 .

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #429 dnia: 26 Luty 2017, 21:29:22 »
Paranoja... narzekają gracze którzy wszystko mają i sami dorobili się w słabo logiczny sposób a narzekają na coś co ejst sensowne. Jak wracacie do gry po dłuższych przerwach, nie macie pomysłu co ze sobą zrobić, to narzekacie na coś, o co sami kiedyś zabiegaliście i było dobrze i logicznie zrobione ;> . To ciekawe ;3 .

1. Tytuł szlachcica dla Paladyna bez ziemi i bez żadnych innych profitów. Pomijam, ze wszyscy tu już chyba maja szlachcica za przeciętne słabe wyprawy które były organizowane kiedyś, albo za olewatorską pracę w izbie lub radzie. Rozumiem jakby to było coś ekskluzywnego, żeby na to narzekać, a nie coś, co jest powszechne wśród bohaterów -> graczy.

Ponad to, na ogół na awansie na paladyna są już wyprawy o większym znaczeniu, patrole, ratowania itd itd. jasnym i logicznym jest, że po takich wyprawach na awans, gdzie się gracz musi wykazać jakimś poświęceniem, by zostać tym Paladynem, dostaje taki tytuł...

2. żołd... jesteście śmieszni... ÂŻołdu dawno nie ma i jest przemianowany na ekwipunek w magazynach. tak samo jak było w pakcie do pobrania zestawy uzbrojenia, tak samo zostało to zrobione w bractwie. Jak narzekacie na brak Paktu to chyba jest ku temu inna droga niż narzekanie na coś, co od dawna w bractwie funkcjonuje tak jak i innych organizacjach.

3. Magia... nie no osłabiacie mnie... Magia nie jest dostępna od pierwszej rangi, tak jak w pakcie była, i jest znacznie ograniczona co do ilości zaklęć, więc o co krzyk?

4 Jeżeli chodzi o awanse... Prawdą jest, że nie raz zdarzało się, ze spełniał wymagania -> dostał awans. Jednak od dłuższego czasu widzę, ze przed każdym awansem są specjalne wyprawy na ten awans, więcej na ogół taki gracz brał udział w innych wyprawach i też się wykazywał. Nie widzę problemów w funkcjonowaniu bractwa.

Za to zdaje mi się, że wasze znużenie i rozgoryczenie daje o sobie znać :) .

Ale to tylko moja opinia, gościa który stoi z boku i patrzy jak świat płonie ;3 .
Isuuuu! <3

Pakt (...) dzieci" Isa, więc są(były) wychuchane, dopracowane itp.
<lol>


Ja do bractwa nic nie mam. Może gdyby w wolniejszym tempie im awansowali ludzie, to byłoby lepiej.


Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #430 dnia: 26 Luty 2017, 21:30:33 »
Eve, powiedziałem, nie mówię tutaj o magii i nie to nie jest skandal, podejrzewam iż źle to rozumiesz i wypowiadając to w taki sposób niestety nic nie wnosisz. Tu właśnie chodzi o to by nie była tak uprzywilejowana nawet jeśli to były dzieci Isa. Ekwipunek do zabrania ma każda gildia więc to akurat nic nowego więc zamiana żołdu na to to normalna sprawa ale żadne zastępstwo gdyż każdy to ma u siebie. Tu nie chodzi o zazdroszczenie czy robienie Tobie, Wam, komukolwiek na złość. Nic tutaj nie dadzą takie wypowiedzi które sugerują że ja tutaj chce wam na złość zrobić.
Wyluzuj :)

Btw. Macie tak podobne wypowiedzi że można was zamiennie cytować :3

Offline Forneas

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: -810
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #431 dnia: 26 Luty 2017, 21:31:22 »
Isuuuu! <3

Jak już to: Canisuuuu!

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #432 dnia: 26 Luty 2017, 21:31:39 »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #433 dnia: 26 Luty 2017, 21:34:36 »
Jak już to: Canisuuuu!

<huh>

Takie coś to w dyskusji o grze...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #434 dnia: 26 Luty 2017, 21:37:22 »
Takie coś to w dyskusji o grze...

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu   :P

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #435 dnia: 26 Luty 2017, 21:41:14 »
Jak już, to w skargach i pomyłkach :P
Proszę nie mylić tematów!

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #436 dnia: 26 Luty 2017, 22:09:53 »
Zniknął pakt i teraz wam się o Bractwie przypomniało... Bo to skandal, że jako jedyne ma magię. Pakt i BÂŚ to "dzieci" Isa, więc są(były) wychuchane, dopracowane itp.
Tytuł szlachecki pasuje do BÂŚ, gdyż to wciąż fabularnie jakoś uprzywilejowana organizacja (niektórych to widocznie boli, trudno). Nadawanie tytułu paladynom było czymś  normalnym i dotąd każdy to akceptował i fabularnie ma to sens.
ÂŻołdu nie ma, jest przemianowany na ekwipunek w magazynach, tak samo to wyglądało w mrocznym pakcie, więc odtwórzcie  sobie organizację a nie zazdrościcie innym.
Nikt nie dostaje ziemi a nauka magii jest od tak zwanych dalszych rang, gdzie na przykład w pakcie była już od początku niemalże, więc też nie kapuję, zwłaszcza, ze magia jest znacznie uboższa i dotąd to było okej.
Co do rang - jak mam to spowolnić?...


Ja zaś dostałam Bractwo i nie byłam w ogóle na to przygotowana, gdyż zostało ono niejako "porzucone". Ani fun ani isu nie przedstawili mi fabuły jako takiej, od początku, dlatego do wszystkiego dokopuję się sama, a to zajmuje mi nieco czasu.

Mam wrażenie, że nawiązałaś głównie do mojego posta, stąd odpowiedź.

1. Nie ja rozpocząłem dyskusję.
2. Mroczny Pakt i Bractwo ÂŚwitu to były/ są najlepiej rozwinięte organizacje z ciekawą i bogatą otoczką fabularną. Ale czy to znaczy, że mamy nie naprawiać złych rzeczy?
3. Nikt do Ciebie pretensji nie ma, ja wyraźnie napisałem, że problem istniał od rozpoczęcia istnienia organizacji, przez panowanie Funerisa do dzisiaj.
4. To że żołdu dzisiaj nie ma, to nie znaczy, że nie miał on wpływu na dzisiejszych graczy. Miał olbrzymi.
5. Byłem przeciwny wprowadzaniu ekwipunku dla członków Mrocznego Paktu. Uważałem, że gracze powinni na to sobie zapracować.
6. Ani słowem nie zająknąłem się o magii, o umiejętnościach, że coś jest zbyt potężne, że czegoś macie za dużo.

Mam wrażenie, że nie przeczytałaś mojego posta ze zrozumieniem albo zaczęłaś interpretować moje słowa zamiast przyjąć je 1:1.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #437 dnia: 27 Luty 2017, 17:52:54 »
Jedynym rozwiązaniem byłoby - szlachcic może posiadać max 2 gminy. A ktoś tam wyżej dwa dystrykty. A ktoś wyżej hrabstwo. I o. Jazda podbijać nowe tereny.
Guciu ja Cię już drugi raz proszę, a wręcz apeluję - zmień dilera. Masz bardzo zły nawyk narzucania ograniczeń tam, gdzie są one niepotrzebne. Zostań może posłem? <fajka> Dystrykty i tak nie mają zbyt wielu gmin, nie są duże, jeśli posiadasz większość z tych gmin dopiero wtedy możesz starać się o wyższy tytuł. Tak więc jest to naturalnie wymuszane przez ilość posiadanych ziem. Nie trzeba niczego definiować w zasady. Bo w zasadzie jest to zdefiniowane w casus belli. :*


Nie mamy nowych, ale takich całkiem nowych graczy (pomijając pojedyncze sztuki). Dawniej nowi rejestrowali się co tydzień, dziś co miesiąc lub nawet rzadziej. I to ten czynnik powoduje, że mamy zbyt wielu szlachciców. Zostali gracze antyczni, starożytni, starzy i trochę młodsi. Nic więc dziwnego, że 60-80% z nich zasłużyła sobie na tytuł czy skrawek ziemi.

Jeżeli chcecie coś zrobić, to reklamujcie system Marant. Wbijajcie na inne strony związane z grami, wklejajcie post (gotowy) zachęcający do gry i działajcie. To klucz do poprawienia tej sytuacji.
Słuchajcie się starszego kolegi, bo wam prawdę życiową mówi. Bez nowych graczy skazani jesteśmy tylko na siebie. Takie nasze małe piekło. :D


Pakt i BÂŚ to "dzieci" Isa, więc są(były) wychuchane, dopracowane itp.
Awwwwwww <3


ÂŻołdu nie ma, jest przemianowany na ekwipunek w magazynach, tak samo to wyglądało w mrocznym pakcie, więc odtwórzcie  sobie organizację a nie zazdrościcie innym.
Tu Eve ma sporo racji. Parafrazując, tylko w jednym przypadku powinniście zainteresować się czyjąś organizacją: aby zobaczyć czy ma wystarczająco dużo kontentu, żeby być grywalnym elementem Marantu. Nigdy po to, aby zobaczyć, czy Wasza organizacja ma tyle co inna. Do roboty kurwa!


Tu właśnie chodzi o to by nie była tak uprzywilejowana nawet jeśli to były dzieci Isa.
Bo mylisz pojęcia. Jeśli ktoś na coś zapracował to nie jest to uprzywilejowanie. Jeśli ktoś dawał sobie w wyprawach zawyżone nagrody lub cheatował na przewałach w banku to jest uprzywilejowanie swojej pozycji. Pozdrów bękarty ;)


2. Mroczny Pakt i Bractwo ÂŚwitu to były/ są najlepiej rozwinięte organizacje z ciekawą i bogatą otoczką fabularną.
Awwwwww <3


4. To że żołdu dzisiaj nie ma, to nie znaczy, że nie miał on wpływu na dzisiejszych graczy. Miał olbrzymi.
ÂŻołd w bractwie nie zakończył się mniej więcej w tym samym momencie co w innych organizacjach? Poza tym kasy nie dostawali tylko członkowie paktu. W pozostałych org było to w formie bezpośredniej, pośredniej lub bez pierdolenia się w formie przewału w zawyżonej nagrodzie. :D


Mnie to trochę zastanawia, bo w sumie Sil to nie był w Bractwie i przypadkiem nawet nie dokończył tego szkolenia? Z tego co ja stworzyłem i przekazałem Funowi każdy awans to była wyprawa, ale żeby na taki awans/wyprawę zasłużyć trzeba było najpierw wypełnić trochę wypraw w bractwie i ludzie chodzili. To teraz nie ma już wypraw? Nie ma już wypraw związanych z awansem? Jak to w końcu się pozmieniało?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #438 dnia: 27 Luty 2017, 18:08:53 »
Isu... Pracuje nad tym :/ nad fabułą. Ja w przeciwieństwie do funa nie dostałam konkretnych wskazówek bo on po prostu zniknął i nie wchodził na tg... I chyba po wojnie jak nie ma demonów to jego ewentualne pomysły i tak nie miałyby racji bytu

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #439 dnia: 27 Luty 2017, 23:09:11 »
Cytuj
ÂŻołd w bractwie nie zakończył się mniej więcej w tym samym momencie co w innych organizacjach? Poza tym kasy nie dostawali tylko członkowie paktu. W pozostałych org było to w formie bezpośredniej, pośredniej lub bez pierdolenia się w formie przewału w zawyżonej nagrodzie. :D

Wypraszam sobie :P W KK nigdy nie było żołdu za mojej władzy ani żadnych przewałów na kasę, ludzie mieli to co zarobili :P ÂŻołdu też nie pamiętam za czasów mojej gry w Oterio Vomnen

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #439 dnia: 27 Luty 2017, 23:09:11 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything