Autor Wątek: Skargi i pomyłki  (Przeczytany 64320 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #180 dnia: 01 Październik 2012, 22:27:23 »
Nie zgrywajcie debili, wiedzieliście, że mamy odzyskać statystyki bo Isu nawet przeliczył je w temacie gdzie konwertował stare statystyki. Zgodził się więc skorzystaliśmy, nie chcieliśmy zaczynać od zera bo to nie była dla nas żadna zabawa, a o to tu przecież chodzi. Jeśli was bawi zarzynanie swojej postaci co drugi krok i zaczynanie od nowa - wasza sprawa, ale darujcie sobie w takim razie to pierdolenie jakie to jest niesprawiedliwe, bo tak naprawdę te statystyki nie mają żadnej realnej wartości poza tym, że można prowadzić bardziej zaawansowany wątek

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #181 dnia: 01 Październik 2012, 22:36:40 »
Grałem dużo dłużej. To po pierwsze. Po drugie... Owszem, dostałem bonus. Dokładnie 2 szkoły magiczne, tak jak mówisz. Przy powrocie, do którego się teraz doczepiasz, Isentor przeliczył te 2 szkoły na talenty i pieniądze. Miałem wybór. Dostać to o czym mówisz, lub rozdysponować na nowo. Wybrałem rozdysponowanie na nowo.

Tylko nadal masz koło 13 złotych talentów, 19 tyś sztuk złota, a statystyki stoją wybrane. Sam Dyum jak wspomniał też grał od dawna, ale o staty swojej jednej z najlepszych postaci się nie upominał. Wedle mnie wasze postacie psują ten "balans", o który tak ponoć Isentor dbał do tej pory...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #181 dnia: 01 Październik 2012, 22:36:40 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #182 dnia: 01 Październik 2012, 22:38:22 »
Jak był ten temat, to wypowiadałem się, że nie miałbym nic przeciwko. Ale mówiłem to i miałem na myśli fakt, że będą grali starymi postaciami. Tak to bym miał wywalone. Ale to nie są stare postacie, tylko nowe. Więc według mnie, jest tu coś nie halo. Dodatkowo, Grison, grałeś wcześniej, dostałeś jakieś tam dodatkowe statystyki. Nie ważne ile, ale nie zostałeś z niczym. Czyli już dostałeś swoją zapłatę za to, że jesteś. Teraz zacząłeś od nowa grę, nową postacią i dalej dostajesz myki, mimo, że już wcześniej je otrzymałeś.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #183 dnia: 01 Październik 2012, 22:45:54 »
Tylko nadal masz koło 13 złotych talentów, 19 tyś sztuk złota, a statystyki stoją wybrane.

Może gdybyś przez kilka lat grania zapracował na staty, które nie mieściłyby ci się na dwóch kartkach a4, tak jak mi, to też zostałoby ci tyle talentów. o.O
Nie owijając w bawełnę... Miałem ich w chuj i dostałem odpowiedni od nich odsetek. Jeśli ktoś miał 5 raz mniej, a teraz burzy się, że przy rozdawaniu bonusów otrzymał również mniej, to chyba coś tu jest nie tak. Posługując się staropolskim przysłowiem... Macie pretensje do garbatego, że ma proste potomstwo.

Cytuj
Sam Dyum jak wspomniał też grał od dawna, ale o staty swojej jednej z najlepszych postaci się nie upominał.
Jedna z najlepszych? ;d Cool story, bro. No ale... Diomek się nie upomniał, a my się upomnieliśmy. Ale heca.

Jak był ten temat, to wypowiadałem się, że nie miałbym nic przeciwko. Ale mówiłem to i miałem na myśli fakt, że będą grali starymi postaciami. Tak to bym miał wywalone. Ale to nie są stare postacie, tylko nowe. Więc według mnie, jest tu coś nie halo. Dodatkowo, Grison, grałeś wcześniej, dostałeś jakieś tam dodatkowe statystyki. Nie ważne ile, ale nie zostałeś z niczym. Czyli już dostałeś swoją zapłatę za to, że jesteś. Teraz zacząłeś od nowa grę, nową postacią i dalej dostajesz myki, mimo, że już wcześniej je otrzymałeś.
Tak, pamiętam, że nas poparłeś, dziękuję ci za to. Nie mniej jednak... Teraz mógłbyś czytać dokładnie. Odpisałem Dragosaniemu jak miała się sprawa. Tak jak piszesz... Dostałem statystyki, tak że nie zostałem z niczym. Owszem. I teraz na podstawie tych statystyk, mam te o które toczy się spór. Nie dostałem nic dodatkowego. Po prostu zamieniłem je co do jednego talentu, co do jednej sztuki złota na nowe, tracąc tym samym stare.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #184 dnia: 01 Październik 2012, 22:48:23 »
Pod jakim względem psują one balans? Bo z tego co wiem to upuszczanie krwi, czy skórowanie nie jest najbardziej zabójczym talentem w grze ;/ Tak, mam mortokineze nie będąc magiem, tak samo jak magowie mogą biegać z mieczami i nikt im tego nie zabroni. (nie jest to również umiejętność czysto magiczna, nie posiada żadnych form inkantacji) Jedna umiejętność ofensywna  + 2 specjalizacje walki bronią w moim przypadku więc nie wyolbrzymiaj.

Jak był ten temat, to wypowiadałem się, że nie miałbym nic przeciwko. Ale mówiłem to i miałem na myśli fakt, że będą grali starymi postaciami. Tak to bym miał wywalone. Ale to nie są stare postacie, tylko nowe. Więc według mnie, jest tu coś nie halo. Dodatkowo, Grison, grałeś wcześniej, dostałeś jakieś tam dodatkowe statystyki. Nie ważne ile, ale nie zostałeś z niczym. Czyli już dostałeś swoją zapłatę za to, że jesteś. Teraz zacząłeś od nowa grę, nową postacią i dalej dostajesz myki, mimo, że już wcześniej je otrzymałeś.

Powiedz mi co to za różnica czy postać jest stara czy nowa poza jej historią?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #185 dnia: 01 Październik 2012, 23:16:19 »
Ful opcję dla woja jeszcze zrozumiem. Połączenie woja i zabójcy jeszcze zrozumiem. Na kasę mam wyjebane. Ale kurwa, MARTOKINEZA do tego??? O.O Mentos? Ty chyba sam sobie to układałeś bez wiedzy i akceptacji żadnego gm.

To się nazywa balans. A drażniłem Gucia w tej kwestii ostatnio...

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #186 dnia: 01 Październik 2012, 23:18:46 »
Ty chyba sam sobie to układałeś bez wiedzy i akceptacji żadnego gm.

Tak

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Październik 2012, 23:54:03 »
No kurwa :)

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #188 dnia: 02 Październik 2012, 13:48:32 »
Pod jakim względem psują one balans? Bo z tego co wiem to upuszczanie krwi, czy skórowanie nie jest najbardziej zabójczym talentem w grze ;/ Tak, mam mortokineze nie będąc magiem, tak samo jak magowie mogą biegać z mieczami i nikt im tego nie zabroni. (nie jest to również umiejętność czysto magiczna, nie posiada żadnych form inkantacji) Jedna umiejętność ofensywna  + 2 specjalizacje walki bronią w moim przypadku więc nie wyolbrzymiaj.

No fajnie tylko mortokineza uśmierca praktyczne każdego przeciwnika samą myślą, a porównanie do maga z mieczem ma się nijak. Czemu miały nie używać tej broni? Bozia mu rączki zabrała i tylko potrafi wypowiadać inkantację? To nie fair w stosunku do magów bo żeby oni mogli się tego nauczyć muszą skończyć nie raz więcej niż jedną ścieżkę magii. I nagle wprawiony wojownik nie znający chocby jednego zaklecia potrafi zgniesc przeciwnika jednym ruchem, dzieki mortokinezie. Pamietam jak rozmawialismy o zmianach w v3.1 ze mortokineza bedzie najwyzsza ngroda dla najlepszych magow w grze, wiec nie bedzie takiego problemu z balansem, teraz jednak taki jest.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #189 dnia: 02 Październik 2012, 14:01:39 »
No fajnie tylko mortokineza uśmierca praktyczne każdego przeciwnika samą myślą, a porównanie do maga z mieczem ma się nijak. Czemu miały nie używać tej broni? Bozia mu rączki zabrała i tylko potrafi wypowiadać inkantację? To nie fair w stosunku do magów bo żeby oni mogli się tego nauczyć muszą skończyć nie raz więcej niż jedną ścieżkę magii. I nagle wprawiony wojownik nie znający chocby jednego zaklecia potrafi zgniesc przeciwnika jednym ruchem, dzieki mortokinezie. Pamietam jak rozmawialismy o zmianach w v3.1 ze mortokineza bedzie najwyzsza ngroda dla najlepszych magow w grze, wiec nie bedzie takiego problemu z balansem, teraz jednak taki jest.

Pamiętam tamte rozmowy. Pamiętam też jak grając Zelerisem czekałem na to i nie doczekałem się. W sumie z mojej winy, bo zacząłem grac nową "starą" postacią (bez bonusów, żeby była jasność). Ale mimo to Zelerisem pracowałem na mortokinezę ponad rok. Pomijając, rzecz jasna, wcześniejszą grę Dragiem. Poza tym do tego nie potrzeba koncentracji przypadkiem?

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #190 dnia: 02 Październik 2012, 14:03:07 »
Najpierw mówisz mi o balansie, a potem że istnieje skill, którego posiadanie pozwala niszczyć samym spojrzeniem. Skoro tak jest, to oznacza że wojownicy nadal mogą najwyżej podetrzeć dupę magom i tyle z waszego balansu. Problem w tym, że ty poprostu przeceniasz tą umiejętność. Kiedyś, o ile dobrze pamiętam to się bawili tak że wyrywali sobie kilkunastometrowe drzewa i rzucali nimi jak zapałkami - tak, wtedy ta umiejętność pozwalała zabić każdego jednym ruchem, teraz max ciężar przenoszonych obiektów to 100kg, co nie oznacza również, że można zrobić pocisk z konia zaprzęgowego ;/

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #191 dnia: 02 Październik 2012, 14:14:57 »
Ale z woja w zbroi zrobisz pocik czy z takiego zabojcy. Przewaga nad magami polegala na tym ze ktos mogl go usmiercic z 500m jedna strzala przed mortokineza. Sa umiejetnosci ktora trzymaja jakos mniej wiecej ta rownowage. Magowie obecnie sa strasznie narazeni na ataki bezposrednie. Nie maja tarcz przed pociskami, oraz jest ograniczona ilosc czarow na post itp.  Takze miedzy magami, a wszelkiego typu wojownikami jeszcze to jakos jest.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #192 dnia: 02 Październik 2012, 14:20:30 »
No fajnie tylko mortokineza uśmierca praktyczne każdego przeciwnika samą myślą, a porównanie do maga z mieczem ma się nijak. Czemu miały nie używać tej broni? Bozia mu rączki zabrała i tylko potrafi wypowiadać inkantację? I nagle wprawiony wojownik nie znający chocby jednego zaklecia potrafi zgniesc przeciwnika jednym ruchem, dzieki mortokinezie. Pamietam jak rozmawialismy o zmianach w v3.1 ze mortokineza bedzie najwyzsza ngroda dla najlepszych magow w grze, wiec nie bedzie takiego problemu z balansem, teraz jednak taki jest.
Na początku należałoby powiedzieć, że nowa księga magiczna miała być mniej op. Czy jest? Z pewnością, bo większość zaklęć wyższych poziomów ze starego spisu były już w opisie instant-killem. Chore. Sam miałem przyzwanie feniksa, deszcz meteorów i inne takie... Piszę po raz kolejny... Zrzekłem się ich dla możliwości grania z obecnymi statami. No ale... obecny spis zaklęć ma w sobie więcej balansu, mimo to nadal zdarzą się zaklęcia, które tak czy inaczej są miazgą i pożogą. Z drugiej jednak strony... Co mag może zrobić, kiedy skrytobójca używający kamuflażu skacze na niego z belki dachu trzymając sztylet w dłoni? Chyba nic. 

To nie fair w stosunku do magów bo żeby oni mogli się tego nauczyć muszą skończyć nie raz więcej niż jedną ścieżkę magii.
Nikt z burzących się do nas, nie trybi chyba, że my nie mamy statystyk i bonusów z nieba, bo tak nam się chce. Mamy, bo zamieniliśmy nasze stare staty, na które pracowaliśmy długo, na nowe. Mamy to na co zasłużyliśmy. Ile razy jeszcze mam przytaczać ten argument, który powinien zamknąć całą dyskusję?
Dla tych, którzy grali kiedyś leniwie i nie chciało im się zdobywać skilli, w czasie kiedy my je zdobywaliśmy, a teraz mają pretensje, że po przejściu na nowy system my otrzymaliśmy więcej, w zamian za nasze stare postacie, mam uprzejmie - bitch, please. To jakbyście wpłacili na lokatę mniej pieniędzy od nas, a po jej zlikwidowaniu, byli wielce sfrustrowani, że otrzymaliście również mniej. Paranoja.
Ktoś płakał kiedy po przejściu na nowy system statystyk Isentor dawał bonusy graczom? Nie. Czemu więc jest lament, kiedy dał nam je teraz? Jak mniemam, gdybyśmy zgłosili się po nie kilka miesięcy temu, to byłoby okej? o.O

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Październik 2012, 14:23:20 »
Ok, ale załóżmy więc, że ktoś nie posługuję się bronią dystansową, albo nie miał okazji zdjąć maga z daleka. W takim przypadku powinien już obmyślać nową postać? I znowu przesadzasz bo wojak w zbroi sam musi ważyć ok 80kg (przeca zwykły cherlak nie mógłby się poruszać w takiej zbroi) + waga pancerza ciężkiego czyli ok 20-25kg.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #194 dnia: 02 Październik 2012, 16:29:51 »
Ok, w dupie mam ile się kiedyś uczyliście, ile należało się wam po tym talentów. Ale jak układaliście nowe staty, to powinniście zachować balans organizacji. Nie wiem czemu tego nie zachowaliście. My wszyscy nie możemy uczyć się u innych orgnizacji. Ba, nawet nauczyciel w mieście wymaga braku przynależności. Teraz wpadacie wy. Z umiejętnościami z 3 organizacji. Potrafiący zajebać każdego. Temu jestem przeciwny.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #195 dnia: 02 Październik 2012, 17:08:07 »
Cytuj
po tym jak zostałeś zbanowany za oszukiwanie współgraczy, wpisywanie sobie statystyk i przedmiotów z nieba oraz kradzieże,
<facepalm> Nic nie kradłem, nikogo nie oszukiwałem i nic nie wpisywałem. Nie wiem co tam za pierdoły sobie tworzysz... bana dostałem za plagiat nic więcej. I niby coś Ci zawdzięczam? Jedno wielkie gówno Gris :) Nic więcej. Oterio wziąłem bo nikt inny nie chciał, taka jest prawda... A ostatnio praktycznie tylko ja robie duże wyprawy i robie co jestem w stanie dla Marantu. Prawda drodzy współgracze?

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #196 dnia: 02 Październik 2012, 17:21:25 »
Większe wyprawy jak do tej pory prowadziłeś tylko Ty i Gunses. Można by czasem tylko ponarzekać na brak rozbudowanych opisów miejsc ale ważne że co się działo

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #197 dnia: 02 Październik 2012, 17:25:41 »
<facepalm> Nic nie kradłem, nikogo nie oszukiwałem i nic nie wpisywałem. Nie wiem co tam za pierdoły sobie tworzysz...
Owszem. Byłeś karany przez straż za wypisywanie sobie przedmiotów w ekwipunku, których nie zdobyłeś. Było to nazywane kradzieżą. Co ciekawsze nie byłeś wtedy już takim pierwszym lepszym noobem i powinieneś znać zasady gry. Chyba pasowałoby poszperać w archiwum o ile takowe jeszcze istnieje. Fabularnie zaś zostałeś uśmiercony za knowania na rzecz dosłownie wszystkich. ;p Potem każdy patrzyła na ciebie jako na potencjalnego zdrajcę. Pamiętam jak głosowaliśmy z Belą, Samugiem, momem i (tfu!) zhaikiem za tym, czy cię przyjąć, czy nie, kiedy powróciłeś kiedyś w "glorii i chwale". ÂŁaskawie cię przyjęliśmy. Zgadnij czyj głos zadecydował? Ale któż by się starymi dziejami przejmował...

bana dostałem za plagiat nic więcej.
Dobrze. Plagiat więc.

Oterio wziąłem bo nikt inny nie chciał, taka jest prawda...

Po moim odejściu... Całkiem możliwe. Co z tego zrobiłeś? ;p

A ostatnio praktycznie tylko ja robie duże wyprawy i robie co jestem w stanie dla Marantu. Prawda drodzy współgracze?

A więc całkiem sporo pracy w twoich rękach... Mało czasu... Jak go znajdujesz pomiędzy TG, a własną grą do której rzekomo namawiałeś, nie dalej jak w wakacje, Mantosa, słowami: "u mnie jest fajnie i co najważniejsze nie ma Isa" ? :/

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #198 dnia: 02 Październik 2012, 17:40:30 »

Dobrze. Plagiat więc.

Po moim odejściu... Całkiem możliwe. Co z tego zrobiłeś? ;p

A więc całkiem sporo pracy w twoich rękach... Mało czasu... Jak go znajdujesz pomiędzy TG, a własną grą do której rzekomo namawiałeś, nie dalej jak w wakacje, Mantosa, słowami: "u mnie jest fajnie i co najważniejsze nie ma Isa" ? :/
Nie prowadzę już swojej gry, a cytat jest wyrwany z kontekstu... no ale tak proponowałem. Co to ma do tego? Z Oterio było różnie, nie moja bajka to była... Możemy tak się kłócić latami.....

Cytuj
Pamiętam jak głosowaliśmy z Belą, Samugiem, momem i (tfu!) zhaikiem za tym, czy cię przyjąć, czy nie, kiedy powróciłeś kiedyś w "glorii i chwale". ÂŁaskawie cię przyjęliśmy. Zgadnij czyj głos zadecydował?
Rozwiń

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #199 dnia: 02 Październik 2012, 17:49:13 »
Nie prowadzę już swojej gry, a cytat jest wyrwany z kontekstu... no ale tak proponowałem. Co to ma do tego? Z Oterio było różnie, nie moja bajka to była... Możemy tak się kłócić latami.....
Nie kłócę się i nie zamierzam. Po prostu szlag może trafić jak przychodzisz i pytasz "co my takiego zrobiliśmy dla Marantu, bo ty nie kojarzysz". Tak jak napisałem... Graliśmy sporo. Dużo intensywniej i nie raz dłużej niż ci, którzy teraz dopieprzają się do naszych bonusów, które tak naprawdę bonusami nie są, tylko zamienionymi skillami. o.O Prowadziliśmy organizacje, udzielaliśmy się jak mogliśmy, organizowaliśmy masę wypraw i zadań. Byłem MG nie krócej chyba, niż ty po mnie. A warto zaznaczyć, że wtedy nie był to spacer po malinowym polu, tylko użeranie się z Iskową absencją, chorym umysłem canisa i ciągłymi zmianami, za którymi chyba nikt nie nadążał. Swoje żale w tej kwestii już wylewałem podczas walki z Isentorem o swoje skille, parę miesięcy temu. Wywaliłem post na stronę i o ile pamiętam ty się z tym zgodziłeś. Tak więc jak mam rozumieć twoje teraźniejsze pytanie "co my takiego zrobiliśmy? o.O

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skargi i pomyłki
« Odpowiedź #199 dnia: 02 Październik 2012, 17:49:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything