Autor Wątek: Tawerna "u Tomiego" [gry, zabawy i hazard]  (Przeczytany 18408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karczmarz

• NPC
  • Reputation Power: 1
  • Karczmarz nie ma żadnego wpływu.

Tawerna "u Tomiego" [gry, zabawy i hazard]
« dnia: 18 Październik 2010, 17:25:09 »
Tawerna "u Tomiego"

Idąc jedną z ulic Atusel nagle spostrzegasz wielki szyld z napisem: "Witamy w Tawernie "u Tomiego"! Tylko u nas możesz legalnie nauczyć się zasad hazardu i zdobyć naprawdę łatwe pieniądze". Zdziwiło Cię to, ponieważ hazard był zakazany. Chcąc się dowiedzieć czegoś więcej, wszedłeś do budynku. Od razu poczułeś zapach dymu, alkoholu, a przede wszystkich zapach przyzwoitego, dobrego baru serwującego dobre jedzenie oraz trunki. Podszedłeś do barmana i się pytasz:
- Czemu jest napisane, że tu jest legalny hazard? Przecież jest on zakazany!
- Tak jest on zakazany, ale widać że nie doczytałeś dekretu naszego Króla do końca. A mianowicie Najjaśniejszy Pan Valfden zakazuje hazardu wszędzie oprócz Atusel! W tym małym miasteczku i tylko w nim jest ono legalne. Ale żeby nie było zbyt pięknie, można go uprawiać tylko w tej knajpie. Z drugiej strony to dobrze, bo się szybko wzbogacę!

Tawerna jest to miejsce w którym możesz zjeść, napić się czy dobrze wypocząć. Możesz coś zamówić lub porozmawiać z przyjaciółmi na różne luźne tematy związane z Valfden i systemem RPG, ponadto możesz brać udział w konkursach organizowanych okresowo. Zaglądaj często, ponieważ nie znasz dnia ani godziny, kiedy otrzymasz szansę wygrania nagrody.

Dostępny towar:
- Piwo (2 grzywny)
- Mocne Piwo (3 grzywny)
- Gin (5 grzywien)
- Wino (3 grzywny)
- Ryżówka (1 grzywna)
- Miód (2 grzywny)
- Woda (darmowa)

- Pieczeń z dzika (10 grzywien)
- Kurczak (3 grzywny)

Gry i zabawy:
Kości:
W tawernie zawsze jest możliwość gry w kości między graczami lub między graczem a NPC. Kwota zakładu jest dowolna, gracz stawia powiedzmy 40grz. w razie wygranej dostaje zawsze +50% z tego co postawił czyli w tym wypadku 60grz. Wygrywa ten kto wyrzuci więcej oczek. Rzut odbywa się kością z 6 oczkami, 1d6. W przypadku gry z NPC lub graczem należy powiadomić Podskarbiego (Wysyłając mu PW)

Kościany poker:
Zasady gry są niemal identyczne jak w przypadku gry w kości, różnica polega na tym że rzucamy kością 5d6. Gra dla jednego lub więcej graczy.

Wymagania:
- Tawerna jest otwarta cały tydzień oraz całymi dniami.
- Chcąc zgłosić uczestnictwo w grze, konkursie, lub poprawić swój dotychczasowy wynik, jesteś zobowiązany zapisać się w tym temacie.
- W czasie zgłaszania uczestnictwa nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Dopuszczalne jest natomiast przebywanie w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz miasta czy Skarbiec.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2016, 12:55:04 wysłana przez Karczmarz »

Offline Gunses

• Arystokrata
  • Reputation Power: 283
  • Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Revar - Gunses CadacusBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.II Edycja Gali Statuetek Innosa - za: Najbardziej uczynny user....
Odp: Gospoda u Tomiego [gry, zabawy i hazard]
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:40:58 »
- Robiłeś coś ostatnio ciekawego? Zwiedziłeś może jakieś nowe strony? - zapytała się biorąc w rękę kubek i wnosząc toast - Za spotkanie!

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #41 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:40:58 »

Offline Mohamed Khaled

• Weteran
  • Reputation Power: 72
  • Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcic Leamis i VodaeminTarcza lojalnosci - za 2 lata na forum.Amulet oświecenia - za napisanie 2000 postów.Lubię Tawernę Gothic na Facebooku!...
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:53:13 »
Hmmm... Pomyślmy... zamilkł na chwilę. Brałem udział w wojnie, zabiłem swego ojca - Demona, byłem na wakacjach w Tinrilet'cie. Ostatnio też walczyłem z nieumarłymi... Czyli nic ciekawego zażartował. A co u ciebie? Co ty porabiasz? wtem podniósł swój kufel z piwem Za spotkanie!

Offline Gunses

• Arystokrata
  • Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Revar - Gunses CadacusBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.II Edycja Gali Statuetek Innosa - za: Najbardziej uczynny user....
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:55:14 »
- Twój ojciec był demonem? Opowiedz o tym - poprosiła dolewając sobie i Tobie wina

Offline Mohamed Khaled

• Weteran
  • Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.Mohamed Khaled ma wielki potencjał.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcic Leamis i VodaeminTarcza lojalnosci - za 2 lata na forum.Amulet oświecenia - za napisanie 2000 postów.Lubię Tawernę Gothic na Facebooku!...
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Kwiecień 2013, 23:13:39 »
Nie wiele pamiętam dzieciństwa. Matka najprawdopodobniej umarła przy porodzie. Przez pierwsze kilka lat wychowywałem się u kogoś kogo nie znałem. Nie kochałem ich, więc mając 6 lat uciekłem. Spotkałem na swej drodze najemnika który pokochał mnie jak syna, którego mu przypominałem. Wyrosłem na zawodowego zabójce , i właśnie tam zyskałem zlecenie na Dextera - mego ojca. Tata... Dowiedziałem się o nim będąc na polowaniu na niego. Powiedział mi że musiał odejść, by jako demon nie zrobić mi krzywdy. Nie uwierzyłem mu... Nie wiem jak stał się demonem, lecz mam pewne ślady... Jak mówiłem.. Moja matka zginęła.. Zdaje mi się że żyje. Nie dawno dostałem wiadomość od przyjaciela że wie gdzie moja matka mieszka. Tak samo ojciec. Ostatnio widziałem go wijącego się z bólu zadanego srebrem w jego obozie. Nie wiem czy umarł. Musiałem uciekać, zaatakowało nas pełno jego sługusów. Mam nadzieje że kiedyś się to wyjaśni... wziął kubek i zaczął pić.

Offline Gunses

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Kwiecień 2013, 23:23:04 »
- Dziwna historia. Może Pisarz będzie mógł Ci jakoś pomóc - pomyślała na głos

Offline Mohamed Khaled

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Kwiecień 2013, 23:29:24 »
Może... pomyślał także głośno. To co teraz robimy?

//No i gdzie ten wątek? Ja kce wątek miłości :D <strzela focha> :P

Offline Gunses

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Kwiecień 2013, 23:33:42 »
//Jak coś chcesz to ją zaproś do siebie do domu i tam coś opisz. Ja w tym nie będę brać udziału (nie będe odpisywał) bo to niesmaczne :P

- A co byś chciał robić? - zapytała figlarnie przekręcając głowę. Była podpita, kilka kubków wina zadziałało jak afrodyzjak

Offline Mohamed Khaled

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Kwiecień 2013, 23:45:01 »
Może pokaże ci swój dom? zapytał
//:P
//Przyznaj się.. .Chciałbyś coś opisać co? :D[/b]
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2013, 00:16:47 wysłana przez Kratos »

Offline Gunses

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Kwiecień 2013, 00:16:21 »
- Chętnie - powiedziała

Offline Mohamed Khaled

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Kwiecień 2013, 00:17:25 »
Więc chodźmy - i tak też zrobili. Kratos zapłacił za wino, po czym oboje ruszyli ku jego domowi.

Offline GaroK

• Myśliwy
  • Reputation Power: 2
  • GaroK nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #51 dnia: 28 Lipiec 2013, 08:56:43 »
Do knajpy wszedł GaroK,Który chciałby się napić Piwka.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do wpisu.

Offline Devristus MoriiAutor wtku

• Arystokrata
  • Reputation Power: 166
  • Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.Devristus Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Verran - Devristus MoriiSzlachcic Kallar, Numin i Zartos - Devristus MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Hełm odwagi - za rozpoczęcie 100 wątków....
    • http://gothic.gram.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Sierpień 2013, 22:26:51 »
W gospodzie aż wrzało od rozmów ludzi, którzy zebrali się tutaj dzięki rozprawie w Sądzie Najwyższym. Wtem przez cały hałas przedarł się krzyk Tomiego, właściela gospody:
CISZA!!!!!!
Wszyscy klienci jak jeden mąż spojrzeli się z zaciekawieniem na twarzy na Tomiego.
Może mały hazardzik? Kto obstawia za śmiercią Malavona a kto za jego uniewinnieniem? Za wzięcie udziału pobieram 40 grzywien, a i z kasy dodaję do puli wygranej 100 sztuk grzywien. A teraz słucham państwa!

Offline Adaś

• Weteran
  • Reputation Power: 166
  • Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sierpień 2013, 22:31:30 »
W gospodzie pojawiła się Arinee, niewolnica Adamusa. Która rzucając sakiewkę, zawołała:
-ÂŚmierć

1804-40=1764 Grzywien

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran
  • Reputation Power: 299
  • Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicWilk MorskiNajlepszy avatar - zwycięzca VII edycji.Screen tygodnia - zwycięzca I edycji....
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sierpień 2013, 22:34:50 »
- Będzie żył - powiedział brodacz wyciągając 40 sztuk złota.

Offline Anette Du'Monteau

• Zakon Keitai
  • Reputation Power: 257
  • Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.Anette Du'Monteau budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicNajlepszy avatar - zwycięzca XIII edycji.
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Sierpień 2013, 22:36:14 »
Sprawie przysłuchiwał się znany niektórym Ronald von Lynx. Dawny adiutant Zeyfara Navarre, a obecnie prawa ręka Blaze'a.
-Uniewinnienie. - rzucił mieszek.

590g - 40 = 550g
Ich dzień jest pożądliwy jak pętla w powietrzu.
Ich noc jest wytchnieniem od furii stali, która niebawem zada cios.

Offline Hagmar

• Obywatel
  • Reputation Power: 330
  • Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.Hagmar budzi postrach.

• Karta postaci

« Odpowiedź #56 dnia: 28 Sierpień 2013, 22:38:43 »
W gospodzie pojawił się Kirksos, niewolnik Aragorna. Który rzucając sakiewkę, zawołał:
-ÂŚmierć

Jestem pieprzonym kwiatem lotosu na chędożonej tafli jeziora.

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran
  • Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.Elrond Ñoldor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    SzlachcicWilk MorskiNajlepszy avatar - zwycięzca VII edycji.Screen tygodnia - zwycięzca I edycji....
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Wrzesień 2013, 10:16:44 »
Do karczmy wszedł Elrond, cały w skowronkach. Wygrał zakład. Malavon nie został zabity.

:D

Offline Gunses

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:10:59 »
//Zakład był: śmierć czy uniewinnienie. Nie został ani uniewinniony ani nie zginął.

Offline Mogul

• Weteran
  • Reputation Power: 117
  • Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Peran, Szlachcic Satein - Mogul Khan
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:25:51 »
//: Edziu napisał - będzie żył, więc teoretycznie przysługuje mu xd

Offline Elrond Ñoldor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:47:52 »
// No ludzie, bez przesady, po sałatę do warzywniaka wyjść nie może bez kaptura. Został uniewinniony.

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #60 dnia: 02 Wrzesień 2013, 12:47:52 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.