Autor Wątek: Pomoc związana z grą  (Przeczytany 282423 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1460 dnia: 07 Styczeń 2014, 20:58:28 »
Powinna być umyka umożliwiająca walkę dwoma brońmy.


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1461 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:02:03 »
Kiedyś byłem za dodaniem takich specjalizacji dla różnych ludzi. Kilka talentów i trochę złota a dostajesz np. coś co ci zwiększa finiszery z danej broni albo np. więcej złota z zadań itd.
Mnie chodzi bardziej o czymś w stylu wpadasz w szał, podbijasz przeciwnika młotem do góry, po czym wyskakujesz metr nad nim i rozwalasz mu głowę na drobne kawałki ciosem z góry. Super finiszer wzmacnia cios bronią o ileś tam punktów ataku. No i już taki wojownik nie wygląda śmiesznie przy magu, którego atak jest 4x krotne większy.


Powinna być umyka umożliwiająca walkę dwoma brońmy.
Po prostu każdy może. Ewentualnie możemy wpisać w specjalizacji, że już od 75% można łączyć z tym samym typem broni, a od 100% z dowolnym. Co o tym myślicie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1461 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:02:03 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1462 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:02:09 »
No i kolejna sprawa jest taka, że bardzo rzadko walczysz z 6 przeciwnikami w jednym momencie. A jeżeli to robisz to MG ma prawo uderzyć wszystkimi w jednym momencie, bo to nie Gothic 3 ani Assasin's Creed gdzie przeciwnicy stają w kółeczku wokół Ciebie i czekają aż pokonasz ich towarzysza by w kulturalnym pojedynku próbować rozłożyć Cię na łopatki czekając aż krzykniesz <pardon!>
Tu jest gra. Masz odpowiednią liczbę finiszerów po to aby strzelić do kogoś z muszkietu, odrzucić go, zza pasa wyjąc dwa pistolety i huknąć nimi gdy przeciwnicy będą na Ciebie nacierać, a potem wrzucając do kabur dymiące jeszcze lufy chwycić za wbite w ziemię miecze i rozharatać gardła trójce pozostałych like a boss. a gdy już wszyscy padną i ty schowasz miecze do pochew możesz jeszcze kątem oka dostrzec jak jeden z drabów szykuje się do przeładowania kuszy i ubić gnoja celnym strzałem z łuku, bo ten akurat miałeś na plecach.

Tylko trzeba umieć zaaranżować sobie walkę, a nie wbijać się w 60 przeciwników na raz.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1463 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:03:52 »
Mnie chodzi bardziej o czymś w stylu wpadasz w szał, podbijasz przeciwnika młotem do góry, po czym wyskakujesz metr nad nim i rozwalasz mu głowę na drobne kawałki ciosem z góry. Super finiszer wzmacnia cios bronią o ileś tam punktów ataku. No i już taki wojownik nie wygląda śmiesznie przy magu, którego atak jest 4x krotne większy.

My myśleliśmy o czymś podobnym w ostoi, żeby taki myśliwy z zaskoczenia mógł zadać dużo większe obrażenia. Bo wiadomo, że nieświadome zwierzę będzie łatwiej można pieprznąć w czuły punkt.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1464 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:04:42 »
No i kolejna sprawa jest taka, że bardzo rzadko walczysz z 6 przeciwnikami w jednym momencie. A jeżeli to robisz to MG ma prawo uderzyć wszystkimi w jednym momencie, bo to nie Gothic 3 ani Assasin's Creed gdzie przeciwnicy stają w kółeczku wokół Ciebie i czekają aż pokonasz ich towarzysza by w kulturalnym pojedynku próbować rozłożyć Cię na łopatki czekając aż krzykniesz <pardon!>
Tu jest gra. Masz odpowiednią liczbę finiszerów po to aby strzelić do kogoś z muszkietu, odrzucić go, zza pasa wyjąc dwa pistolety i huknąć nimi gdy przeciwnicy będą na Ciebie nacierać, a potem wrzucając do kabur dymiące jeszcze lufy chwycić za wbite w ziemię miecze i rozharatać gardła trójce pozostałych like a boss. a gdy już wszyscy padną i ty schowasz miecze do pochew możesz jeszcze kątem oka dostrzec jak jeden z drabów szykuje się do przeładowania kuszy i ubić gnoja celnym strzałem z łuku, bo ten akurat miałeś na plecach.

Tylko trzeba umieć zaaranżować sobie walkę, a nie wbijać się w 60 przeciwników na raz.

I śmierć postaci powinna być bardziej powszechna. Jak ja mam zarabiać ;/

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1465 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:04:56 »
My myśleliśmy o czymś podobnym w ostoi, żeby taki myśliwy z zaskoczenia mógł zadać dużo większe obrażenia. Bo wiadomo, że nieświadome zwierzę będzie łatwiej można pieprznąć w czuły punkt.
No to spoko. Bo ja coś takiego dla paladynów szykuje. Opracujcie jakieś super warianty z łukiem jak strzelanie kilkoma strzałami etc.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1466 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:07:15 »
Czyli ponownie wchodzimy w ataki? Od najprostszego systemu przeszliśmy do obecnego, gdzie są 3 poziomy. A teraz wracamy ponownie do ataków. To dobrze, tylko czy potem znowu nie nastąpi zmiana na ten pierwszy - prymitywny?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1467 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:08:22 »
Mnie chodzi bardziej o czymś w stylu wpadasz w szał, podbijasz przeciwnika młotem do góry, po czym wyskakujesz metr nad nim i rozwalasz mu głowę na drobne kawałki ciosem z góry. Super finiszer wzmacnia cios bronią o ileś tam punktów ataku. No i już taki wojownik nie wygląda śmiesznie przy magu, którego atak jest 4x krotne większy.

Po prostu każdy może. Ewentualnie możemy wpisać w specjalizacji, że już od 75% można łączyć z tym samym typem broni, a od 100% z dowolnym. Co o tym myślicie?
Taki szał nie jest zły, dodawałby to, o czym mówisz, a zabierał, dajmy na to, możliwość obrony. Nastawienie się w całości na atak wykluczałoby możliwość parowania.

Od 75% atakując dwoma mieczami będę miał 4 finiszery, a na 100 6?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1468 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:09:38 »
I śmierć postaci powinna być bardziej powszechna. Jak ja mam zarabiać ;/

Sam się będziesz wskrzeszał i Aragorna. ;p Bo wy to lubicie widzę dostawać ostry wpierdziel.

No to spoko. Bo ja coś takiego dla paladynów szykuje. Opracujcie jakieś super warianty z łukiem jak strzelanie kilkoma strzałami etc.

A to nie będzie powrót do tego co mieliśmy kiedyś? ÂŻe najpierw mieliśmy specjalizacje, później te specjalizacje trzeba było ulepszać o takie rzeczy jak tu było: http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Specjalizacje_walki_OLD

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1469 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:09:58 »
Czyli ponownie wchodzimy w ataki? Od najprostszego systemu przeszliśmy do obecnego, gdzie są 3 poziomy. A teraz wracamy ponownie do ataków. To dobrze, tylko czy potem znowu nie nastąpi zmiana na ten pierwszy - prymitywny?
To nie jest dosłowny atak. Po prostu nimi się najprościej sugerować, ponieważ zostały porządnie rozpisane. Wybieram kilka, tych najlepszych, dorabiam do nich lasery i poświaty z niebios po czym wychodzi super atak bronią paladyna. Jakby to ująć - taki czar dla prymitywów tylko, że robiony bronią ale dzięki temu wojownik tak nie lami.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1470 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:10:28 »
Mi chodzi o to, by był wpis w naszej karcie postaci, by się powiększa, by te talenty na coś się marnowały. Dlatego wolałbym, by była umiejętność:

Nazwa: Oburęczność
Opis: Lata wojaczki i ciężkich treningów z bronią sprawiły, że twoja koordynacja ruchowa polepszyła się. Potrafisz dzierżyć jednocześnie dwie bronie jednoręczne, łącząc je w śmiercionośną kombinację.
Funkcja: Możesz trzymać jednocześnie dwie bronie jednoręczne.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1471 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:11:24 »
Mi chodzi o to, by był wpis w naszej karcie postaci, by się powiększa, by te talenty na coś się marnowały. Dlatego wolałbym, by była umiejętność:

Nazwa: Oburęczność
Opis: Lata wojaczki i ciężkich treningów z bronią sprawiły, że twoja koordynacja ruchowa polepszyła się. Potrafisz dzierżyć jednocześnie dwie bronie jednoręczne, łącząc je w śmiercionośną kombinację.
Funkcja: Możesz trzymać jednocześnie dwie bronie jednoręczne.
Ty się wyucz witalizmu to pozbędziesz się talentów.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1472 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:15:49 »
To nie jest dosłowny atak. Po prostu nimi się najprościej sugerować, ponieważ zostały porządnie rozpisane. Wybieram kilka, tych najlepszych, dorabiam do nich lasery i poświaty z niebios po czym wychodzi super atak bronią paladyna. Jakby to ująć - taki czar dla prymitywów tylko, że robiony bronią ale dzięki temu wojownik tak nie lami.

Czyli ogółem wypadałoby zrobić takie combo breakery!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1473 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:17:07 »
Ty się wyucz witalizmu to pozbędziesz się talentów.

Mam ich 84 :/

I widzę, że nie dopisałeś mi tych 21 brązowych, co je zamieniałem ze złotych bodajże na koniec wyprawy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1474 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:19:30 »
Mam ich 84 :/

I widzę, że nie dopisałeś mi tych 21 brązowych, co je zamieniałem ze złotych bodajże na koniec wyprawy.
Wyzwanie przyjęte. W końcu jeszcze 3 umki do wymyślenia.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1475 dnia: 07 Styczeń 2014, 21:22:07 »
Wyzwanie przyjęte. W końcu jeszcze 3 umki do wymyślenia.

To jak za taką ilość talentów, to się chyba bogiem stanę. :)

A nawet mam pewne plany na te trzy witalizmu. Chcesz je?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1476 dnia: 07 Styczeń 2014, 22:16:25 »
To jak za taką ilość talentów, to się chyba bogiem stanę. :)

A nawet mam pewne plany na te trzy witalizmu. Chcesz je?
Zapodaj.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1477 dnia: 07 Styczeń 2014, 22:21:37 »
Mam ich 84 :/

I widzę, że nie dopisałeś mi tych 21 brązowych, co je zamieniałem ze złotych bodajże na koniec wyprawy.

Wskocz swoim magiem do pieca hutniczego. Wskrzeszą Cię. Ty zrobisz sobie reset postaci i będziesz mógł się uczyć od nowa.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1478 dnia: 07 Styczeń 2014, 22:37:59 »
Wskocz swoim magiem do pieca hutniczego. Wskrzeszą Cię. Ty zrobisz sobie reset postaci i będziesz mógł się uczyć od nowa.

Ale po co mam się od nowa, jak mam idealny build? Znowu to samo?

Zapodaj.

PW.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1479 dnia: 07 Styczeń 2014, 23:33:49 »
Jeszcze chciałbym się wtrącić odnośnie finiszerów i ataków, bo to dobry temat.


Dodawanie samych finiszerów nie jest samo w sobie dobre, bo gracz jednak lubi trochę się rozpisać i nie będzie opisywał śmierci 12 przeciwników I kategorii skoro ma 12 finiszerów. ALE! Potrzeba dużej ilości finsizerów może być wykorzystana do używania specjalnych ataków, o czym mówił Is. ÂŻe za 3 finiszery możliwe jest wykorzystanie hiper uber mocnego cięcia. Więc wtedy gromadzenie finiszerów jest potrzebne, aby 'ładować' nimi umki ataku ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #1479 dnia: 07 Styczeń 2014, 23:33:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top