Autor Wątek: Pomoc związana z grą  (Przeczytany 282481 razy)

Description:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3160 dnia: 08 Marzec 2017, 20:54:28 »
W waszej wyprawie doświadczyliście wizji, zostaliście mentalnie przeniesieni do wspomnienia twórcy. Twój kryształ z testamentu zaś pokazuje wizerunek Isentora, który może przekazywać wiedzę. Nieznacznie, ale się różni. Chociaż też dokładnie nie pamiętam tej waszej wyprawy <ignorant> Oczywiście sam sposób działania od trony "techniczne" i metoda tworzenia mogą być takie same. Dlatego potrzebny nam tutaj Isu :D

Ja jestem specjalistą ds. spisków i tajnych ugrupowań wewnątrz organizacyjnych.

Chodzi mi o kryształ co dostał Rakbar w testamencie. Bo ja mam swój Krwawy kryształ, zawiera on wspomnienia około setki wampirów, które pełniły w czasach królestwa numenoru wysokie funkcje, umarły, a ich dusze zostały wchłonięte przez kryształ, w którym za sprawą mocy kryształu utworzyły swoistą jaźń - bo to dusze, czyli coś co jest interaktywne w Marancie.

U Rakbara też tak jest? To część duszy Isentora w tym krysztale? (Horkruks! :o ) Czy to tylko zapis tego, co Isu nagrał w krysztale? I nie można z tym rozmawiać? Można tylko odtwarzać w kółko.


Czy... Uznajemy, że jest jak jest i koniec tematu?  :D

To co ma Rakbar to raczej zapis osobowości i wiedzy Isa. Wątpię, aby był tam kawałek jego duszy.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3161 dnia: 08 Marzec 2017, 20:58:31 »
To co ma Rakbar to raczej zapis osobowości i wiedzy Isa. Wątpię, aby był tam kawałek jego duszy.

Ale w razie czego to macie na podorędziu Miecz Zartata?  :P

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3161 dnia: 08 Marzec 2017, 20:58:31 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3162 dnia: 08 Marzec 2017, 21:00:34 »
Ale w razie czego to macie na podorędziu Miecz Zartata?  :P
Albo ząb mombaka!  :o

To co ma Rakbar to raczej zapis osobowości i wiedzy Isa. Wątpię, aby był tam kawałek jego duszy.
Czyli z takim zapisem wiedzy kogoś zmarłego można rozmawiać? I ten zapis może zauważać, jak czegoś nie rozumiesz i bardziej tłumaczyć?

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3163 dnia: 08 Marzec 2017, 21:04:25 »
No Rakbar teraz próbuje rozmawiać. Ale zapewne taki zapis nie powie czegoś, czego twórca nie zapisał. I tez pewnie trzeba zadawać odpowiednie pytania.

- Wiedzę mój drogi uczniu, to mogę Ci przekazać. Nie ukończyłeś swego szkolenia, więc zawarłem w tej projekcji astralnej całą wiedzę, której nie zdążyłem Ci przekazać. Najważniejsze jest to, jakie pytania postawisz.

I tutaj wyczuwam wielki isowy potencjał trollowy :D

No ALE! Pytaj Isa jak to dokładnie działa :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3164 dnia: 10 Marzec 2017, 00:50:22 »
No i z kolei to wydaje mi się, że działa bardziej na zasadzie zapisu osobowości i wiedzy twórcy. Taki marantowy holokron. Tak by wynikało ze sposoby w jaki to zdaje się działać. No ale do tego trzeba by zapytać naszego specjalistę ds. magii.
W punkt. Dokładnie tak to należy porównać. Działa jak taki holocron.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3165 dnia: 13 Marzec 2017, 15:30:30 »
Jak to u nas jest z rzeczami typu pochodnie, liny itp? Czy gracz może wytwarzać takie bzdety? Bo myślałem o założeniu sklepu z takimi fabularnymi rzeczami. No bo skoro moge pędzić bimber to i chyba można produkować inne drobnostki.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3166 dnia: 13 Marzec 2017, 15:35:03 »
I zarabiać na niczym? Jeżeli chciałbyś to sprzedawać to musiałoby to potrzebować materiałów. Jak sklep, to już lepiej dodać to do jakiegoś Karena czy kogoś.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3167 dnia: 13 Marzec 2017, 15:40:22 »
Kurde ale to fajny zamysł fabularny a u nas gracz tak na prawdę może mieć sklep tylko z tym na co ma papiery :/
Troche to zabijanie swobody twórczej no ale wiadomo że rodzi to darmowe grzywny

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3168 dnia: 13 Marzec 2017, 15:46:27 »
I zarabiać na niczym? Jeżeli chciałbyś to sprzedawać to musiałoby to potrzebować materiałów. Jak sklep, to już lepiej dodać to do jakiegoś Karena czy kogoś.

No... oczywiście że materiały by się kupowało. Ja do bimbru kupowałem ziemniaki i chyba przenice.

Kurde ale to fajny zamysł fabularny a u nas gracz tak na prawdę może mieć sklep tylko z tym na co ma papiery :/


No. Burdel był niewypałem, dlatego pytam o możliwość robienia właśnie czegoś. Fajka z rogu cieniostwora np. Wiadome że taki róg zdobędzie tylko myśliwy. I on zarobi i sklepikarz

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3169 dnia: 13 Marzec 2017, 15:58:49 »
Wszystko sprowadza się więc do materiałów. Może nawet iść dalej i zrobić nowe rzemiosło? Od przedmiotów fabularnych, żeby już się nie rozdrabniać na poszczególne. Jakieś tanie schematy na liny, pochodnie itd. Albo walić to i umożliwić każdemu graczowi tworzenie czegoś takiego. Jeśli oczywiście ma materiały, te z kolei można by określić dla najpopularniejszych przedmiotów.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3170 dnia: 13 Marzec 2017, 16:04:16 »
Jak najbardziej za :)

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3171 dnia: 13 Marzec 2017, 16:08:33 »
Można umożliwić robienie tego i kupowanie ale jednocześnie nie zmuszać graczy do kupowania tego...

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3172 dnia: 13 Marzec 2017, 16:10:27 »
No tak, tak samo jak z żywnością. Nikt nam nie karze jeść :D

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3173 dnia: 13 Marzec 2017, 16:14:21 »
Można umożliwić robienie tego i kupowanie ale jednocześnie nie zmuszać graczy do kupowania tego...

Mogłoby to działać na zasadzie "A, nie chce mi się pisać jak robię, to kupię". Jednak jak pisałem, całość i tak sprowadza sie do materiałów.

No tak, tak samo jak z żywnością. Nikt nam nie karze jeść :D

I nawet nie rozważam opcji wprowadzenia konieczności "mechanicznego" jedzenia w grze.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3174 dnia: 13 Marzec 2017, 21:10:16 »
Wszystko sprowadza się więc do materiałów. Może nawet iść dalej i zrobić nowe rzemiosło? Od przedmiotów fabularnych, żeby już się nie rozdrabniać na poszczególne. Jakieś tanie schematy na liny, pochodnie itd. Albo walić to i umożliwić każdemu graczowi tworzenie czegoś takiego. Jeśli oczywiście ma materiały, te z kolei można by określić dla najpopularniejszych przedmiotów.

Nowy cech, schematy, wyliczenia... Trochę tego dużo, a przydatność wg mnie zbyt mała. Można w sumie otworzyć pracownię, gdzie będzie się przedmioty fabularne wyrabiać.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3175 dnia: 13 Marzec 2017, 21:55:42 »
Nowy cech, schematy, wyliczenia... Trochę tego dużo, a przydatność wg mnie zbyt mała. Można w sumie otworzyć pracownię, gdzie będzie się przedmioty fabularne wyrabiać.

Poszedłbym w coś takiego. Ale serio, Aragorn pchasz się w coś zupełnie niedochodowego. Miałeś fajna profesje, alchemie. Zjebałeś to po całości, olałeś temat zamiast go rozwijać. I teraz szukasz czegoś nowego, na siłę.  <ignorant>

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3176 dnia: 13 Marzec 2017, 21:58:05 »
Poszedłbym w coś takiego. Ale serio, Aragorn pchasz się w coś zupełnie niedochodowego. Miałeś fajna profesje, alchemie. Zjebałeś to po całości, olałeś temat zamiast go rozwijać. I teraz szukasz czegoś nowego, na siłę.  <ignorant>

Bo umarłem. Skąd mogłem wiedzieć że Pakt padnie  <huh> no weź...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3177 dnia: 24 Marzec 2017, 21:12:53 »
Pany weźcie mi przypomnijcie jak działało to z czarami, gdy przeciwnik ma II kategorię? To znaczy, że tym zaklęciem http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Spis_zakl%C4%99%C4%87_magicznych#Pocisk_esencji jestem w stanie ubić jednego, posiadając jedną inkantację czy muszę dwa razy rzucić czar, żeby ubić taką cholerę jak ork II kategorii?

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3178 dnia: 24 Marzec 2017, 21:36:51 »
Inkantacje to nie finiszery. A kategoria odnosi się do finiszerów. Czyli jeżeli statystyki zaklęcia i wytrzymałość przeciwnika są odpowiednie, to możesz go zabić niezależnie od jego kategorii.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3179 dnia: 24 Marzec 2017, 21:50:13 »
A jak to sie ma do kuszy? Mamy przeciwnika III kategorii, pełna płyta z czarnej rudy. Po drugiej stronie Kazio z kuszą na 50% Strzelam w głowę... wedle zasad to go nie zabije. Mimo iż taki strzał zadaje 68 obrażeń...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #3179 dnia: 24 Marzec 2017, 21:50:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything