Autor Wątek: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)  (Przeczytany 114953 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 05 Październik 2010, 17:55:41 »


- Witaj. Jestem kapitanem tutejszej straży a moje imię to Jan. - rzekł wysoki mężczyzna o bystrych błękitnych oczach i kruczoczarnych włosach związanych za głową rzemieniem. - Z rozkazu króla jestem tu po to, aby szkolić w walce orężem wszystkich chętnych obywateli naszego miasta. Nauka przeprowadzana jest kilka razy w tygodniu a dokładnie w każdy wtorek, środę i weekend tygodnia. Zazwyczaj przychodzę tutaj po służbie i pozostaję aż do zamknięcia bram miasta. - dodał i na tablicę przypiął dosyć duży pergamin.


Nie zapomnij odwiedzić Karena kupca z przedmiotami i Eleny nauczycielki umiejętności.



Imię: Jan
Płeć: mężczyzna
Rasa: człowiek
Data urodzenia: 24.03.26503, eI
Opis: Kapitan Straży Miejskiej Valfden oddelegowany do miasta jako nauczyciel sztuk fechtunku wśród pospólstwa miejskiego.



Nauka:

Przed nauką upewnij się, że posiadasz dostateczną ilość złota.







Walka bronią sieczną:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - miecz | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - topór | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - halabarda | Koszt: 50 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - miecz | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 10 walk na arenie)
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - sztylet | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 8 walk na arenie)
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - topór | Koszt: 300 grzywien
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - halabarda | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 6 walk na arenie)

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - miecz | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 20 walk na arenie)
Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - sztylet | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 16 walk na arenie)
Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - halabarda | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 12 walk na arenie)



Walka bronią obuchową:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kij | Koszt: 50 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - kij | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 4 walk na arenie)

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - kij | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 8 walk na arenie)



Walka bronią dystansową:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kusza | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk długi | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk krótki | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk refleksyjny | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - proca | Koszt: 60 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - proca | Koszt: 300 grzywien

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - proca | Koszt: 1500 grzywien



Walka tarczą:
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - pawęż | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - puklerz | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien



Noszenie odzień:
- Używanie zbrój miękkich - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich | Koszt: 200 grzywien





Wymagania:
- Możesz uczyć się tylko jednej specjalizacji w ciągu 24h - liczone od akceptacji nauki przez NPC.
- Nauka prowadzona jest we poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele w godzinach 15:00-23:00.
- Chcąc skorzystać z nauki zobowiązany jesteś zapisać się w tym temacie.
- W czasie nauki nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Dopuszczalne jest natomiast przebywanie w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz czy Skarbiec.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2021, 11:31:40 wysłana przez Melkior Tacticus »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1220 dnia: 30 Grudzień 2015, 14:26:29 »
-Powiedz mi proszę Janie- zapytał Marduke-Która z tarcz jest najlepsza Twym zdaniem? Pąwęż, puklerz czy też zwykła tarcza?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1220 dnia: 30 Grudzień 2015, 14:26:29 »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1221 dnia: 30 Grudzień 2015, 15:05:23 »
-Powiedz mi proszę Janie- zapytał Marduke-Która z tarcz jest najlepsza Twym zdaniem? Pąwęż, puklerz czy też zwykła tarcza?
Jan westchnął.
- Nie ma "najlepszej" tarczy, podobnie jak nie ma najlepszej broni. Ich użyteczność zależy od okoliczności i w głównej mierze twoich predyspozycji.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1222 dnia: 30 Grudzień 2015, 16:12:14 »
-Naucz mnie więc jak skutecznie bronić się zwykłą tarczą.

Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien


460 grzywien - 50 grzywien = 410 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1223 dnia: 30 Grudzień 2015, 17:21:09 »
-Naucz mnie więc jak skutecznie bronić się zwykłą tarczą.

Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien


460 grzywien - 50 grzywien = 410 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty.

- Wybór dobry jak każdy inny. No, ale słuchaj... -

Marduke Znikąd nauczony: podstawowe techniki walki - tarcza, tracisz 1 brązowy talent.

Rieux

  • Gość
Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1224 dnia: 01 Styczeń 2016, 16:24:43 »
- Witaj Janie, chciałbym nauczyć się walczyć sztyletem. - powiedziałem po czym wręczyłem Janowi grzywny.

//
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien

6 - 1 = 5 [Brązowych talentów]
85 - 50 = 35 [Grzywien]

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1225 dnia: 01 Styczeń 2016, 16:26:37 »
- Witaj Janie, chciałbym nauczyć się walczyć sztyletem. - powiedziałem po czym wręczyłem Janowi grzywny.

//
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien

6 - 1 = 5 [Brązowych talentów]
85 - 50 = 35 [Grzywien]

Rieux nauczony: Podstawowe techniki walki - sztylet, tracisz 1 brązowy talent.

Offline Deleine

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1226 dnia: 08 Styczeń 2016, 20:45:11 »
Po zakupie sztyletu Deleine postanowiła poznać nieco technik władania tym ostrzem. Ostatecznie uczyła się walki samodzielnie i z pewnością nie zaszkodziłoby dowiedzieć się czegoś nowego. Któż wie, może tu, w Valfden, inaczej zabierają się do walki?
- Witaj, panie! - pozdrowiła kapitana straży. - Przyszedł do ciebie kolejny nowy obywatel miasta chcący dowiedzieć się tego i owego. Może zacznę od nauczenia się podstawowych technik walki tym małym cackiem? - tu wyciągnęła sztylet wiszący przy kostce.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien

75 - 50 = 25 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1227 dnia: 08 Styczeń 2016, 20:49:29 »
Po zakupie sztyletu Deleine postanowiła poznać nieco technik władania tym ostrzem. Ostatecznie uczyła się walki samodzielnie i z pewnością nie zaszkodziłoby dowiedzieć się czegoś nowego. Któż wie, może tu, w Valfden, inaczej zabierają się do walki?
- Witaj, panie! - pozdrowiła kapitana straży. - Przyszedł do ciebie kolejny nowy obywatel miasta chcący dowiedzieć się tego i owego. Może zacznę od nauczenia się podstawowych technik walki tym małym cackiem? - tu wyciągnęła sztylet wiszący przy kostce.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien

75 - 50 = 25 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty


- Przede wszystkim, to lepiej go nosić przy pasie, niż przy kostce. ÂŁatwiej i szybciej można wyciągnąć. No, ale przejdźmy do konkretów... - Jan zaczął naukę.

Deleine nauczona:Podstawowe techniki walki - sztylet, tracisz 1 brązowy talent.

Canis

  • Gość
Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1228 dnia: 19 Styczeń 2016, 21:48:06 »
Mam dom... wreszcie mam swój dom! Myślał, a jego dusza pełna cierpienia znosiła właśnie wybuch euforii, kolejny raz szczęście w jego życiu pojawiało się po kłamstwie. Czy bycie kłamcą zapewnia szczęśliwe życie? Borykał się światopoglądowo. Uznał, że na pewno nie pogorszy jego stanu.

- Witaj panie Janie. - skłonił się delikatnie jak uczyła go kustoszka sierocińca kilka alt temu, te godziny treningów i katuszy na coś sie zdawały, chodź i tak nie było to szczere okazanie szacunku. - Wie pan, kiedyś trzymałem kuszę w rękach... ale nie za dobrze się nią posługiwałem. może nauczysz mnie tego lepiej? aj... akurat dziś nie wziąłem ze sobą, am pan pokazową nie? faaajnie... - a kłamał jak z nut... nigdy w życiu kuszy w łapach nie miał i w ogóle takowej nie posiadał...

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kusza | Koszt: 60 grzywien

3 - 1 = 2 [Brązowe talenty]
100 - 60 = 40 [Grzywien]
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2016, 21:53:28 wysłana przez Isirr »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1229 dnia: 19 Styczeń 2016, 21:53:02 »
Mam dom... wreszcie mam swój dom! Myślał, a jego dusza pełna cierpienia znosiła właśnie wybuch euforii, kolejny raz szczęście w jego życiu pojawiało się po kłamstwie. Czy bycie kłamcom zapewnia szczęśliwe życie? Borykał się światopoglądowo. Uznał, że na pewno nie pogorszy jego stanu.

- Witaj panie Janie. - skłonił się delikatnie jak uczyła go kustoszka sierocińca kilka alt temu, te godziny treningów i katuszy na coś sie zdawały, chodź i tak nie było to szczere okazanie szacunku. - Wie pan, kiedyś trzymałem kuszę w rękach... ale nie za dobrze się nią posługiwałem. może nauczysz mnie tego lepiej? aj... akurat dziś nie wziąłem ze sobą, am pan pokazową nie? faaajnie... - a kłamał jak z nut... nigdy w życiu kuszy w łapach nie miał i w ogóle takowej nie posiadał...

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kusza | Koszt: 60 grzywien

3 - 1 = 2 [Brązowe talenty]
100 - 60 = 40 [Grzywien]

Isirr nauczony: Podstawowe techniki walki - kusza, tracisz 1 brązowy talent.

Offline Aeger Tymon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 170
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1230 dnia: 20 Styczeń 2016, 12:42:54 »
Karen okazał się nawet rozmownym, przyjaznym człowiekiem. Udzielił mu kilku wskazówek, zwracając uwagę na niektóre rzeczy dotyczące miasta jak i samego królestwa w ogóle. Nie rozumiał tylko dlaczego nikt się nie zajął nowo przybyłym wędrowcem, jak to zawsze bywa. Handlarz przytomnie zauważył, że przecież posiadał pieniądze i to w ilości, którą otrzymuje każdy. Tak samo z mała chatką na podgrodziu, za murami miasta, gdzie rano się obudził. Zbywając jakoś temat i samemu nie potrafiąc nijak odpowiedzieć, serdecznie podziękował i skierował się do miejsca, które mu wskazano.
Jan, gdyż tak się ten człowiek miał nazywać, rezydował gdzieś niedaleko głównych koszar straży miejskiej w okolicy barbakanu. Pękata, okrągła budowla obronna rzucała się w oczy już z pewnej odległości, nawet pośród tych wszystkich wysokich budynków, świątyń, wież i wieżyczek. Dotarcie tam zajęło mu więc ledwie kilkanaście minut przyspieszonego marszu.
Mroźne powietrze orzeźwiało, chociaż powoli dawało się we znaki, przenikając przez niezbyt gruby materiał danej mu przez kogoś koszuli. Zgrabiałe ręce i tak wydawały się dziwnie niepamiętające jak się trzyma ten mały kawałek żelastwa, który trzymał teraz przy pasie. Zupełnie jakby zapomniał nawet najprostsze sztuczki dotyczące walki czy samoobrony.
- Panie Janie - odezwał się wreszcie, przechodząc przez te wszystkie wstępy, powitania i upewnienia, czy to na pewno on. - Mam to to, ale coś czuję, że przydałoby się podpatrzyć kilka sztuczek, które, no sam wiesz, pozwolą mi przetrwać nocą na mieście. Pieniądze jeszcze mam, chociaż już coraz mniej... - dodał z małą niepewnością w głosie, nie spodziewając się, że będzie to konieczne. Czuł jednak, że nawet przed dzikim psem tym sztyletem by się nie obronił.


Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien
75 grzywien - 50 grzywien = 25 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1231 dnia: 20 Styczeń 2016, 12:54:42 »


Karen okazał się nawet rozmownym, przyjaznym człowiekiem. Udzielił mu kilku wskazówek, zwracając uwagę na niektóre rzeczy dotyczące miasta jak i samego królestwa w ogóle. Nie rozumiał tylko dlaczego nikt się nie zajął nowo przybyłym wędrowcem, jak to zawsze bywa. Handlarz przytomnie zauważył, że przecież posiadał pieniądze i to w ilości, którą otrzymuje każdy. Tak samo z mała chatką na podgrodziu, za murami miasta, gdzie rano się obudził. Zbywając jakoś temat i samemu nie potrafiąc nijak odpowiedzieć, serdecznie podziękował i skierował się do miejsca, które mu wskazano.
Jan, gdyż tak się ten człowiek miał nazywać, rezydował gdzieś niedaleko głównych koszar straży miejskiej w okolicy barbakanu. Pękata, okrągła budowla obronna rzucała się w oczy już z pewnej odległości, nawet pośród tych wszystkich wysokich budynków, świątyń, wież i wieżyczek. Dotarcie tam zajęło mu więc ledwie kilkanaście minut przyspieszonego marszu.
Mroźne powietrze orzeźwiało, chociaż powoli dawało się we znaki, przenikając przez niezbyt gruby materiał danej mu przez kogoś koszuli. Zgrabiałe ręce i tak wydawały się dziwnie niepamiętające jak się trzyma ten mały kawałek żelastwa, który trzymał teraz przy pasie. Zupełnie jakby zapomniał nawet najprostsze sztuczki dotyczące walki czy samoobrony.
- Panie Janie - odezwał się wreszcie, przechodząc przez te wszystkie wstępy, powitania i upewnienia, czy to na pewno on. - Mam to to, ale coś czuję, że przydałoby się podpatrzyć kilka sztuczek, które, no sam wiesz, pozwolą mi przetrwać nocą na mieście. Pieniądze jeszcze mam, chociaż już coraz mniej... - dodał z małą niepewnością w głosie, nie spodziewając się, że będzie to konieczne. Czuł jednak, że nawet przed dzikim psem tym sztyletem by się nie obronił.


Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien
75 grzywien - 50 grzywien = 25 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty

- Aha - odpowiedział pełnym zdaniem Jan. Następnie, bez dalszycy zbędnych słów, zabrał się za nauczanie chętnego.

Aeger Tymon nauczony: Podstawowe techniki walki - sztylet, tracisz 1 brązowy talent.

Offline Aeger Tymon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 170
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1232 dnia: 22 Styczeń 2016, 10:32:39 »
Jeszcze raz pojawił się u Jana. Będąc już rozeznanym w tym, jak wygląda tutaj życie i co ile kosztuje, postanowił zaopatrzyć się w jakąś dłuższą, porządniejszą broń. Przekalkulował sobie, że regularnie i systematycznie pracując będzie w stanie zakupić niedługo jakieś ostrze, wymienić ciuchy, może nawet zakupić jakiś podróżny, utwardzony strój, coby go na szlaku nic nie zaskoczyło. Na razie jednak udał się do Jana, tego kapitana miejskiej straży, który nauczał podstaw walki.
- Dzień dobry. Kapitanie, mógłbym odebrać kilka lekcji z zakresu walki mieczem? Muszę przypomnieć sobie podstawy - powiedział, wyciągając pieniądze na stół, kładąc je w równe kupki, co by nie musiał długo ich liczyć.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - miecz | Koszt: 50 grzywien
405 grzywien - 50 grzywien = 355 grzywien
6 brązowy talentów - 1 brązowy talent = 5 brązowych talentów

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1233 dnia: 22 Styczeń 2016, 10:35:01 »

Jeszcze raz pojawił się u Jana. Będąc już rozeznanym w tym, jak wygląda tutaj życie i co ile kosztuje, postanowił zaopatrzyć się w jakąś dłuższą, porządniejszą broń. Przekalkulował sobie, że regularnie i systematycznie pracując będzie w stanie zakupić niedługo jakieś ostrze, wymienić ciuchy, może nawet zakupić jakiś podróżny, utwardzony strój, coby go na szlaku nic nie zaskoczyło. Na razie jednak udał się do Jana, tego kapitana miejskiej straży, który nauczał podstaw walki.
- Dzień dobry. Kapitanie, mógłbym odebrać kilka lekcji z zakresu walki mieczem? Muszę przypomnieć sobie podstawy - powiedział, wyciągając pieniądze na stół, kładąc je w równe kupki, co by nie musiał długo ich liczyć.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - miecz | Koszt: 50 grzywien
405 grzywien - 50 grzywien = 355 grzywien
6 brązowy talentów - 1 brązowy talent = 5 brązowych talentów

Aeger Tymon nauczony: Podstawowe techniki walki - miecz, tracisz 1 brązowy talent.

Offline Aeger Tymon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 170
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1234 dnia: 23 Styczeń 2016, 15:30:07 »
Czuł się coraz lepiej w tym mieście. Odnajdywał się, wiedział jak chodzić, wiedział gdzie. Poznał nawet ze dwóch ludzi, raz już był na piwie, prawie nie pakując się pod nóż jakiegoś pijaka. Wtedy właśnie wpadł na pomysł, że gdzieś na jakimś targu zakupi wzmacniany kaftan, coś z grubej skóry. Przyda się to to na szlaku, jak zacznie wybierać się za miasto. Wybrał się więc do dzielnicy handlowej, oglądał chwilę różne wyroby, by po chwili coś przymierzyć. Sprzedawca patrzył na niego chwilę z politowaniem, widząc jak ten szamocze się z klamrami i paskami, które trzeba było zaciągnąć. Poradził, żeby lepiej wybrał się do Jana, który naucza publicznie przy koszarach straży, aby podszkolić się nieco w kilku prozaicznych umiejętnościach.
Aeger zdawał sobie sprawę, że czuje się nieswój od czasu przekroczenia portalu, że jakby pozapominał kilka rzeczy. Dlatego nie zwlekając spotkał się znowu z Janem, wytłumaczył mu problem, zapłacił pewną sumę w srebrze i zabrał się do nauki.

Używanie zbrój miękkich - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich | Koszt: 200 grzywien
235 grzywien - 200 grzywien = 35 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1235 dnia: 23 Styczeń 2016, 15:35:08 »


Czuł się coraz lepiej w tym mieście. Odnajdywał się, wiedział jak chodzić, wiedział gdzie. Poznał nawet ze dwóch ludzi, raz już był na piwie, prawie nie pakując się pod nóż jakiegoś pijaka. Wtedy właśnie wpadł na pomysł, że gdzieś na jakimś targu zakupi wzmacniany kaftan, coś z grubej skóry. Przyda się to to na szlaku, jak zacznie wybierać się za miasto. Wybrał się więc do dzielnicy handlowej, oglądał chwilę różne wyroby, by po chwili coś przymierzyć. Sprzedawca patrzył na niego chwilę z politowaniem, widząc jak ten szamocze się z klamrami i paskami, które trzeba było zaciągnąć. Poradził, żeby lepiej wybrał się do Jana, który naucza publicznie przy koszarach straży, aby podszkolić się nieco w kilku prozaicznych umiejętnościach.
Aeger zdawał sobie sprawę, że czuje się nieswój od czasu przekroczenia portalu, że jakby pozapominał kilka rzeczy. Dlatego nie zwlekając spotkał się znowu z Janem, wytłumaczył mu problem, zapłacił pewną sumę w srebrze i zabrał się do nauki.

Używanie zbrój miękkich - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich | Koszt: 200 grzywien
235 grzywien - 200 grzywien = 35 grzywien
3 brązowe talenty - 1 brązowy talent = 2 brązowe talenty

Aeger Tymon nauczony: Używanie zbrój miękkich, tracisz 1 brązowy talent.

Gestat

  • Gość
Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1236 dnia: 30 Styczeń 2016, 21:23:30 »
- Witaj Janie, przyszedłem do ciebie, bo chciałby nauczyć się strzelać z długiego łuku.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk długi | Koszt: 60 grzywien

4 - 1 = 3 [Brązowe talenty]
380 - 60 = 320 [Grzywien]


Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1237 dnia: 30 Styczeń 2016, 21:39:30 »


- Witaj Janie, przyszedłem do ciebie, bo chciałby nauczyć się strzelać z długiego łuku.

Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk długi | Koszt: 60 grzywien

4 - 1 = 3 [Brązowe talenty]
380 - 60 = 320 [Grzywien]

Gestat nauczony: Podstawowe techniki walki - łuk długi, tracisz 1 brązowy talent.

Gestat

  • Gość
Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1238 dnia: 31 Styczeń 2016, 21:52:09 »
- Naucz mnie, walczyć tarczą.

Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien

235 - 50 = 185
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2016, 21:56:15 wysłana przez Gestat »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1239 dnia: 31 Styczeń 2016, 22:01:54 »
- Naucz mnie, walczyć tarczą.

Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien

235 - 50 = 185

Gestat nauczony: Podstawowe techniki walki - tarcza, tracisz 1 brązowy talent.

// W poscie z nauką podliczaj także talenty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #1239 dnia: 31 Styczeń 2016, 22:01:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top