Autor Wątek: Zapisz się do gry Marant  (Przeczytany 127042 razy)

Description:

RonaldTom, AustinSire i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MG Marantu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zapisz się do gry Marant
« dnia: 30 Wrzesień 2010, 12:38:26 »

Siedzisz znużony/a przy stoliku w zatęchłej karczmie. Wpatrujesz się mętnym spojrzeniem w dno kufla rozmyślając o swoim życiu. Z końca sali dociera do Ciebie chrapliwy głoś mężczyzny, który opowiada o wspaniałym królestwie Valfden. Podchodzisz bliżej zaciekawiony/a opowieścią.


- Słyszałeś o Valfden? – pytał jakiś mężczyzna. Był niski i chudy, odziany zaś w proste ubrania mógł być chłopem, albo mieszczaninem o niskim statucie. Zaintrygowany/na zacząłeś/ęłaś przysłuchiwać się rozmowie.

- Valfden? To ta wyspa na południu? Za Zuesh, na której żyją Kunanie? – zapytał towarzysz małego. Ten był przeciwnie, wysoki i dość tęgi. Ubiór jednak wskazywał na podobny status społeczny.

- Tak. Podobno to jedno z nielicznych miejsc, gdzie po II Wielkiej Wojnie nie było kryzysu. Mówią, że dawno temu, przed tysiącami lat żyli tam Draconi. Wtedy ta wyspa nazywała się Numenor. Stąd też na tej wyspie tyle ich ruin i chramów. Wiele do dziś jest podobno jeszcze nie zbadane. Jakie tam skarby mogą być! – Mały był podekscytowany.

- A to nie była wyspa wampirów? – dopytał się jego rozmówca, drapiąc się po głowie.

- To później. Gdy Draconi odeszli z tego wymiaru, na wyspie osiedliły się wampiry. I rządziły nią przez tysiące lat, także budując wiele fortec i podziemi. Ale nadeszły Wojny Nieśmiertelnych, kiedy to wampiry walczyły z wilkołakami. Krwiopijcy przegrali i opuścili Numenor. Przez następne wieki wyspa ta była praktycznie dzika, nie zasiedlona. Co najwyżej przez dzikie bestie, potwory i różnych renegatów.

- No i co dalej? – dopytywał jego większy towarzysz.

- Po wielu wiekach na wyspę natrafiła mała ekspedycja z królestwa Marantu. Założyła ona tam niewielką osadę, Atusel. Okazało się, że warunki na Numenorze są doskonałe, więc zaczęto rozwijać te kolonię. Atusel obecnie jest wielkim miastem. Jakiś czas później odkryto zagrożenie ze strony asteroidy. Miało dojść do kataklizmu, uderzenia tego kosmicznego głazu w nasz świat. Do tego dochodziła jeszcze inwazja wojsk Torgonu na Marant. Isentor, król Marantu, rozkazał więc, aby przeprowadzono ewakuacje. Całe królestwo, tysiące ludzi, albo i więcej, popłynęło statkami na wyspę Numenor. Od tego momentu zaczęto nazywać ją Valfden, tak samo jak królestwo, które na niej powstało. Jego stolicę wybudowano na ruinach starego, dracońskiego miasta i nazwano Efehidon. Obecnie mieszka tam ponad milion istot. Ludzi, elfów, krasnoludów, wampirów. Praktycznie z każdej rasy. To musi być niesamowite miejsce.

- Ano – odparł niezbyt mądrze towarzysz człowieka. – Tylko jak się tam dostać? – zapytał.

- I to jest najlepsze. – Uśmiechnął się mężczyzna. – Można przejść przez starożytny, dracoński portal. Całkowicie za darmo! Jeden krok i masz przed sobą nowy świat, nowy początek! Niesamowite! – Klasnął dłońmi. – Prosto pod stolicę. Można też tradycyjnie statkiem. No ale komu by się chciało kisić trzy dni na morzu? Skoro w jednej chwili można przebyć ocean.


Opowieść wywarła na tobie wielkie wrażenie. Z dalszej części rozmowy dowiedziałeś/aś się, gdzie jest dokładnie ów dracoński portal. Czekał cię za nim zupełnie nowy świat. I nowe możliwości. Jednak aby do niego się dostać, należało porzucić wszystko za sobą. Czy podejmiesz to wyzwanie?



Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden. Napisz post w tym temacie.

« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2022, 20:49:33 wysłana przez Melkior Tacticus »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2010, 20:33:55 »
Starzy gracze, którzy utargowali lepszy start niechaj cytują mój post podczas rekrutacji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2010, 20:33:55 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2010, 20:42:28 »
- Ja tam wchodzę, może być ciekawie. - odrzekł mężczyzna po czym podszedł do portalu. Po krótkiej chwili wahania zrobił krok do przodu wchodząc w magiczne wrota.

Cytuj
Mogę dać Lindangol (wiatr) do 2 stopnia wtajemniczenia. To i tylko to.
http://gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,21924.msg196234.html#msg196234

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 20:48:14 wysłana przez Isentor »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2010, 20:48:36 »
- Stojąc w miejscu po prostu się cofamy. Nie zamierzam więc czekać. Wyruszam natychmiast. - powiedziałem na głos. Przyjrzałem się jeszcze chwilę portalowi i wkroczyłem w niego.

Cytat: Isentor
Odp: Graczu Twoja przyszłość w grze, upomnij się!
« Odpowiedz #49 : 24 Wrzesień 2010, 20:47:03 »
   
Więc otrzymasz broń sieczną na 50%.


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 20:52:41 wysłana przez Isentor »

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2010, 20:50:02 »
Cytuj
Cytat: Tkoron  30 Wrzesień 2010, 17:52:00
Cytuj
a kiedy otwarcie zapisów? I co z historią starych postaci? Nawiasem mówićc dostane te 50% siecznej? Mrugnięcie ;)
Na dniach. Tak dostaniesz.


trochę inny temat, ale zaakceptowne ;)



Tkoron wyrwał się z otępienia w jakie popadł słuchając opowieści, w jednej chwili pojął, że to jest jego cel, podniósł się ze swojego stołka, wyprostował, w końcu na spotkanie przeznaczenia powinno się iść śmiało, dumnie.
-To jest to- powiedział to tak cicho że nieliczni tylko usłyszeli.

I dziarskim krokiem skierował się w stronę portalu wraz z liczną grupą innych, równie podekscytowanych, lecz o wiele słabiej opanowanych gości karczmy.
W ogólnym szumie dało się dosłyszeć słowa karczmarza i barda, słysząc co Ci dwaj myślą o odkrywcach,posłańcu a w szczególności o matkach ich wszystkich, Tkoron lekko się uśmiechnął



Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 20:53:33 wysłana przez Isentor »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2010, 21:29:02 »
Opowieści barda słuchał pewien młody mężczyzna. Wizja królestwa Valfden wydała mu się kusząca, szczególnie gdy usłyszał o niemożności dostania się tam. Oczywiście ta informacja również dyskwalifikowała je jako cel podróży. Jednakże gdy posłaniec przyniósł nieoczekiwana wieść, mężczyzna wstał. Nie zastanawiał się długo. I tak nie miał nic do stracenia. Udał się pod wspomniany portal. Artefakt był wspaniały. Monumentalny i aż tchnął energia magiczną. ÂŚmiałek uśmiechnął się szeroko i nie wahając się przekroczył go.  


Cytuj
Cytuj
Cytat: Dragosani  22 Wrzesień 2010, 20:35:08
Byłbym zainteresowany Magią ÂŚmierci. A jeśli nie dałoby rady to Lindangol.

Da radę lindangol.

I masz tu jeszcze link, miśku.


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 21:32:50 wysłana przez Isentor »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2010, 21:58:30 »
Tak samo szklanka, którą mocno trzymał w garści jak i wewnętrzna kieszeń w której zwykł trzymać pieniądze ze względu na złodziei, świeciły pustką. Po chwilach osłupieniach w które wprowadziły go czarne myśli minionych ostatnich miesięcy, gdy jego dotychczasowe życie przewróciło się do góry nogami nie mając siły i chęci by powstać, przysiągł sobie że gdy poukłada wszystko w swojej głowie w taki sposób, by móc trzeźwo z góry ogarnąć to wszystko co się działo wokół niego, zmieni swoje życie. Wiedział że musi tego dokonać, nie było już dla niego odwrotu. Jedyną szansą by pokonać mroczne moce było stanie się maszyną do zabijania. Nieugiętą, bezlitosną, mrożącą krew w żyłach. Taką, na którą dzwięk jej imienia zapierał dech  w negatywnym tego słowa znacenia . Jedyną szansą by to osiągnąć, była podróż na krańce świata. Tam gdzie będzie mógł zgubić tropy cichych zabójców. I doczekać momentu gdy będzie mógł z zwierzy stać się myśliwym.
Pusta szklanka i kieszeń definitywnie prosiła karczmarza o szybką pomoc w równie szybkim opuszczeniu karczmy. Jednak posłaniec sprawił że Nikolai, bo tak nazywał się młody mężczyzna, wyprostowawszy się głęboko ziewając, sam udał się w kierunku gdzie miał dopełnić się jego jeden z wielu etapów przeznaczenia. Niechlujny wygląd młodzieńca, blada twarz i kontrastujące długie kruczoczarne włosy przykuwały wzroki pijaków, kapusiów czy innej gównożerii. Nie uważał że w obecnych okolicznościach nie ma to znaczenia, toteż zanim ktokolwiek zdążył ponownie zawiesić wzrok na nieznajomym, ten szybkim krokiem przestąpiwszy już próg karczmy, znikał w mroku wszechobecnej nocy kierując się w stronę nieznanego miejsca noszącego nazwę Valfden...


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 22:01:11 wysłana przez Isentor »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2010, 22:12:09 »
Peanut nie zastanawiał się zbyt długo - widząc tych którzy zdecydowali się na tą przygodę, nie potrafił przegapić takiej okazji, aby się stąd wyrwać. Pewnym krokiem zbliżył się do teleportu, po czym stanowczo przekroczył wrota do Valfden.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 22:14:02 wysłana przez Isentor »

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2010, 22:16:02 »
Aerandir wsłuchując się w opowieść, rozmyślał czy zrobić krok w stronę teleportu. Po chwili namysłu ruszył w stronę portalu, mając nadzieje na lepsze perspektywy po drugiej stronie, zostawiając za sobą dotychczasowe życie.

Cytuj
Cytat: Aerandir  22 Wrzesień 2010, 20:35:49
Ahhh... No to zostaje mi walka, mistrzem walki bronią jednoręczną to nie jestem, bo brak mi tych ataków za złote talenty. Przydałby się też jakiś lepszy miecz oraz trochę złota i mogę startować bez pretensji  Mrugnięcie
Cytuj
Możemy Ci zafundować "Walka bronią sieczną [50%]" i 100 sztuk złota.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 22:19:17 wysłana przez Isentor »

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Październik 2010, 22:36:34 »
Znudzony Elveon siedział sam przy stoliku, popijając jeden z niewielu trunków podawanych w tutejszej karczmie i bez szczególnego entuzjazmu słuchał tego co mówił mężczyzna. Gdy ten skończył swój monolog wbiegł posłaniec głoszący że uaktywnił się teleport do Valfden.
-Nie mam pieniędzy, ani żadnych perspektyw. Co mam do stracenia?- myślał mag zaglądając do szklanki, która była już niemal pusta. Elveon dopił resztę alkoholu, po czym ruszył w stronę teleportu. Gdy dotarł na miejsce bez wahania przekroczył magiczne wrota, licząc na lepsze jutro...


Cytuj
Może być cały i tylko Naurangol.

Przyjęty


« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 22:37:20 wysłana przez Isentor »

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Październik 2010, 23:10:01 »
Mantos spróbował wstać z krzesła, ale zaraz wylądował na podłodze. Słuchając słów barda na zarzyganej podłodze wspominał kilka ostatnich miesięcy w ciągu których nie działo się zbyt wiele, a przynajmniej elf nie pamiętał zbyt wiele. Gdy człowiek przestał opowiadać o Valfen Mantos poczuł się na siłach by wstać i wyjść z karczmy. Nazajutrz, po nocy spędzonej w niezbyt wygodnym rowie podjął decyzję o wyruszeniu na wyspę. Po kilku dniach i kilkunastu nieciekawych przygodach elf stanął przed portalem, chciał już go przekroczyć gdy przypomniał sobie że powinien westchnąć na pożegnanie swojego dotychczasowego życia, niestety nie udało mu się uronić łzy. Powoli wkroczył w słup magicznego światła i poczuł nagłe szarpnięcie...



Lindangol i łuk 50% tak jak ustaliliśmy


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2010, 23:49:11 wysłana przez Isentor »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2010, 10:31:13 »
- Raz kozie śmierć - Mruknęłam, wkraczając w portal.

Cytat: Isentor
Możemy Ci zafundować "Walka bronią sieczną [75%]" i 500 sztuk złota.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2010, 12:51:11 wysłana przez Isentor »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2010, 13:43:34 »
Altair wyszedł, ciągnąc za sobą drzwi, które ze szczękiem odcięły go od zgiełku panującego w tawernie. Jego siwe włosy zwilgły od kropli uporczywie padającego deszczu. Spojrzał w horyzont - czy mam jeszcze siłę?. Pytanie odbiło się echem w jego świadomości. Spoglądając w sterane, stare, jednak silne ręce, znalazł odpowiedź. Tak - rozpoczął śmiały chód w sobie tylko znanym kierunku. Dotarłszy przed połyskujący mistycznie teleport, zebrał się w sobie. Poczuł się zupełnie jak wtedy, gdy pierwszy raz stanął do boju będąc jeszcze siedemnastoletnim chłopcem. Jednak podobnie jak wtedy, i teraz nie zawahał się, nie bał się tego, co go czeka - ruszył przed siebie...

Cytuj
Nenangol i Amarangol są Twoje na starcie. Mrugnięcie

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2010, 13:51:01 wysłana przez Isentor »

Offline Sairus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik 2010, 20:13:47 »
-Skoro jak dotąd ryzyko zawsze mi się opłacało, to mogę zaryzykować po raz kolejny.- Szepnąłem sam do siebie i wkroczyłem w portal.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2010, 20:19:01 wysłana przez Isentor »

Offline Vermont

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ważna nieustanna dobra wiara
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik 2010, 23:08:05 »
Ale nikt w karczmie nawet nie dostrzegł mnie, jak zwykle osamotnionego- cichej skrytej i szarej postaci w kapturze. Zrezygnowany po kolejnym straconym dniu, odstawiłem niedopity kufel piwa, pozostawiłem karczmarzowie resztke moich oszczędnośći. I wyjmując spod stołu mój wysłużony łuk. Poszedłem bez słowa, tylko gdzieś w głębi pomyślałem- zmarnowałem już tyle życia, a jeśli mam zmarnować więcej to napewno nie siedząc na tyłku- ruszyłem, bo wiedziałem że gorzej nie będzie


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2010, 14:05:51 wysłana przez Isentor »

Offline Vigo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2010, 09:37:39 »
Vigo nie patrząc na nikogo spokojnym krokiem szedł w stronę portalu. Nie zatrzymując się przeszedł na drugą stronę...


Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2010, 14:06:02 wysłana przez Isentor »

Offline Besidtha Avolis

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Październik 2010, 11:39:25 »
Spróbuję... - pomyślałam i przeszłam przez portal.


Przyjęta
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2010, 14:06:28 wysłana przez Isentor »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Październik 2010, 11:46:06 »
Ale nikt w karczmie nawet nie dostrzegł mnie, jak zwykle osamotnionego- cichej skrytej i szarej postaci w kapturze. Zrezygnowany po kolejnym straconym dniu, odstawiłem niedopity kufel piwa, pozostawiłem karczmarzowie resztke moich oszczędnośći. I wyjmując spod stołu mój wysłużony łuk. Poszedłem bez słowa, tylko gdzieś w głębi pomyślałem- zmarnowałem już tyle życia, a jeśli mam zmarnować więcej to napewno nie siedząc na tyłku- ruszyłem, bo wiedziałem że gorzej nie będzie
Vigo nie patrząc na nikogo spokojnym krokiem szedł w stronę portalu. Nie zatrzymując się przeszedł na drugą stronę...
Spróbuję... - pomyślałam i przeszłam przez portal.

Witamy


Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Październik 2010, 16:43:41 »
Nie mam wyboru muszę tam uciec
Tutaj prędzej czy później znajdą mnie i zabiją
ÂŻegnaj stary świecie!
Mówiąc to średniej wielkości mężczyzna wszedł do portalu.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2010, 19:19:27 wysłana przez Isentor »

Offline masatschusets

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Październik 2010, 20:39:23 »
Leżąc pod stołem, usłyszałem że wszyscy przechodzą przez portal. Podpierając się lekko o krzesło wstałem i chwiejnym lecz pewnym krokiem podążyłem za nimi.

Przyjęty
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2010, 23:54:56 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Październik 2010, 20:39:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything