Autor Wątek: Kaplica Ellmora  (Przeczytany 2906 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Kaplica Ellmora
« dnia: 15 Marzec 2010, 19:24:08 »
Ellmor


Kaplica poświęcona Ellmorowi skąpana jest prawie w całkowitych ciemnościach. Tylko stojący centrum komnaty posąg boga błyskawic oświetlony jest promieniem światła wpadającym przez wykuty w sklepieniu otwór. Sam Ellmor przedstawiony jest, jako dostojny około sześćdziesięcioletni siwowłosy mężczyzna z gęstą brodą przypominającą trochę taką, jakie noszą przedstawiciele rasy krasnoludzkiej. Odziany w szaty podobne do tych, w jakie ubierają się magowie na wyciągniętej przed siebie ręce trzyma otwartą księgę nad drugą kumulując coś przypominającego piorun kulisty. Jego twarz wyraża powagę a świdrujące spojrzenie zdaje się przenikać do głębi ciało i duszę stojącej przed nim osoby. -Witaj przybyszu.- rzekł wyłaniający się z mroku za figurą niziołek - Jestem wiernym sługą boga Ellmora, pana straszliwych piorunów i błyskawic. Jak zapewne wiesz jego przymiotem jest wiedza, którą to przekazał pierwszym istotom, aby mogły rozwijać się w stworzonym przez Jego i resztę bogów świecie. Jest również władcą losu. W wielkiej księdze zapisuje wszystko to, co ma  spotkać każdego w czasie jego życia. Błagaj, więc aby były to rzeczy dobre i szczęśliwe. Szczególną łaską, Ellmor roztoczył  nad rasami krasnoludów i niziołków, które darzą go szczególną czcią.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2012, 00:27:32 wysłana przez Isentor »

Canis

  • Gość
Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2015, 00:52:19 »
Było o niziołkach... grzechem byo by nie sprawdzić piorunomiota... Pomyślał wchodząc do środka i mknąć w poszukiwaniu dalszej wiedzy. Jaszczur zaczął pomału zdawać sobie sprawę, że musi wyglądać jak wielbiciel bagiennego ziela na głodzie... tak pragnął dalszych elementów zagadki. Szukał kapłana w tej mrocznej sali.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2015, 00:52:19 »

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2015, 00:54:38 »
Spotkałeś kapłana Ellmora, w milczeniu podał Ci papirus nawleczony na metalową szpulę.

Strażnicy przywieźli do Mor Andor nowego więźnia. Mówili, że odpowiada za zniknięcia z Atusel setek bezdomnych. Gdy patrzyłem na jego ohydne cielsko, łuskę i kły, wyobrażałem sobie sposoby ukarania i złamania tego potwora. Magowie zebrali się, dyskutowali, naradzali, ale tylko ja wiedziałem, jak wyleczyć go szybko i skutecznie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2015, 00:54:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top