Autor Wątek: Kaplica Ellmora  (Przeczytany 729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian MoriiAutor wątku

• Weteran
  • Reputacja: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
Kaplica Ellmora
« dnia: 15 Marzec 2010, 19:24:08 »
Ellmor

Kaplica poświęcona Ellmorowi skąpana jest prawie w całkowitych ciemnościach. Tylko stojący centrum komnaty posąg boga błyskawic oświetlony jest promieniem światła wpadającym przez wykuty w sklepieniu otwór. Sam Ellmor przedstawiony jest, jako dostojny około sześćdziesięcioletni siwowłosy mężczyzna z gęstą brodą przypominającą trochę taką, jakie noszą przedstawiciele rasy krasnoludzkiej. Odziany w szaty podobne do tych, w jakie ubierają się magowie na wyciągniętej przed siebie ręce trzyma otwartą księgę nad drugą kumulując coś przypominającego piorun kulisty. Jego twarz wyraża powagę a świdrujące spojrzenie zdaje się przenikać do głębi ciało i duszę stojącej przed nim osoby. -Witaj przybyszu.- rzekł wyłaniający się z mroku za figurą niziołek - Jestem wiernym sługą boga Ellmora, pana straszliwych piorunów i błyskawic. Jak zapewne wiesz jego przymiotem jest wiedza, którą to przekazał pierwszym istotom, aby mogły rozwijać się w stworzonym przez Jego i resztę bogów świecie. Jest również władcą losu. W wielkiej księdze zapisuje wszystko to, co ma  spotkać każdego w czasie jego życia. Błagaj, więc aby były to rzeczy dobre i szczęśliwe. Szczególną łaską, Ellmor roztoczył  nad rasami krasnoludów i niziołków, które darzą go szczególną czcią.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2012, 00:27:32 wysłana przez Isentor »

Canis

• Gość
Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2015, 00:52:19 »
Było o niziołkach... grzechem byo by nie sprawdzić piorunomiota... Pomyślał wchodząc do środka i mknąć w poszukiwaniu dalszej wiedzy. Jaszczur zaczął pomału zdawać sobie sprawę, że musi wyglądać jak wielbiciel bagiennego ziela na głodzie... tak pragnął dalszych elementów zagadki. Szukał kapłana w tej mrocznej sali.

Offline Hope

• NPC
  • Reputacja: 9
  • Hope nie ma żadnego wpływu.

Odp: Kaplica Ellmora
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2015, 00:54:38 »
Spotkałeś kapłana Ellmora, w milczeniu podał Ci papirus nawleczony na metalową szpulę.

Strażnicy przywieźli do Mor Andor nowego więźnia. Mówili, że odpowiada za zniknięcia z Atusel setek bezdomnych. Gdy patrzyłem na jego ohydne cielsko, łuskę i kły, wyobrażałem sobie sposoby ukarania i złamania tego potwora. Magowie zebrali się, dyskutowali, naradzali, ale tylko ja wiedziałem, jak wyleczyć go szybko i skutecznie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.