Autor Wątek: Kaplica Nalasa  (Przeczytany 727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian MoriiAutor wątku

• Weteran
  • Reputacja: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
Kaplica Nalasa
« dnia: 15 Marzec 2010, 19:19:12 »
Nalas

Szmer wolno płynącej wody nieustannie nasilał się w miarę zbliżania się do kaplicy poświęconej bogu Nalasowi. Wchodząc do środka przez cudownie wykonaną bramę stwierdzić można, że w istocie dźwięk, który słychać było już przed kaplicą wydawany był przez wodę spadającą z dwóch ściennych otworów przypominających paszcze morskich węży. Spadająca woda uderzała w śnieżnobiałą marmurową posadzkę spływając do zajmującego większą część pomieszczenia jeziorka, w którym wesoło pływały kolorowe ryby. Samo wnętrze kaplicy wykonane było niezwykle misternie: przepiękne łuki przypominające wijące się pnącza, liczne płaskorzeźby i to niezwykłe jeziorko nadawało temu miejscu iście baśniowy wygląd. W samym centrum wodnego zbiornika znajdowała  się wysepka, na środku, której znajdował się cokół z pomnikiem przedstawiającym boga Nalasa. Artysta natchniony prawdopodobnie przez samego boga przedstawił Go, jako siedzącego na sporym  kamieniu młodzieńca z lutniom przewieszoną przez ramię i licznymi zwojami pergaminów u swych stóp. Posąg zdawał się żyć i trwać w poetyckim transie pochłonięty nagłym przypływem weny.
-To miejsce czci Nalasa.- rzekł elfim głosem kapłan przyglądający się własnemu odbiciu w tafli jeziorka -Nalas jest opiekunem wodnego królestwa i wszystkich tych, którzy w swym życiu cenią sobie przede wszystkim dostojeństwo. Przymiotem tego boga jest piękno, sztuka i poezja, które to ukochał najmocniej.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2012, 00:26:02 wysłana przez Isentor »

Canis

• Gość
Odp: Kaplica Nalasa
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2015, 01:00:12 »
Te zagadki są sztuką liryczną, jak słowa wyrwane z pamiętników. Pojawiały się łuskowate bestie... ty też masz łuski... Myślał wchodząc do ostatniej nieodwiedzonej jeszcze kaplicy w Panteonie. Kaplicy Nalasa. Wystrój, wodna aura i elfi kapłani. To było coś. Szukał, dążył, chciał więcej... oj chciał....

Offline Hope

• NPC
  • Reputacja: 9
  • Hope nie ma żadnego wpływu.

Odp: Kaplica Nalasa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2015, 12:29:52 »
Spotkałeś kapłana Ellmora, w milczeniu podał Ci papirus nawleczony na metalową szpulę.

Jaszczur był zbyt silny i brutalny, omal nie przypłaciłem tego życiem. Wyładowywałem frustracje na jednym z więźniów. Jego akta wskazywały, że dopuścił się straszliwych zbrodni. Jego błagania, gdy katowałem go na śmierć, sugerowały znacznie więcej. Oświeciły mnie jego wyznania. Wiedziałem, w którym kierunku zmierzać.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.