Autor Wątek: Król Olch: Początek  (Przeczytany 6068 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Grudzień 2009, 23:25:45 »
Mantos przechylił głowę w bok
- ÂŁadne nawet - powiedział powoli
Jedna z mantikor leciała w stronę elfa, ten pomachał do niej. Gdy była blisko teleportował się w miejsce oddalone o kilka metrów tak że potwór o mało nie uderzył w ziemię

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudzień 2009, 23:41:03 »
//Biegacie, ruszacie się. To dobrze. Mantikory lubią ciepłe papu :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudzień 2009, 23:41:03 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Grudzień 2009, 09:03:15 »
- Trzeba by działać zacząć. - rzekł wampir i zaczął się koncentrować, aby wzmocnić magię i ataki bronią białą. Podczas koncentracji spostrzegł, że jedna z Mantikor zaczyna kierować się ku niemu. Dla bezpieczeństwa postanowił użyć aury.
- Anhuosh Ilxuarash, Ashush Huash - wypowiedział Anv, a jego ciało otoczyła magiczna bariera. Wampir czekał do ostatniej chwili koncentrując się tak długo, jak tylko mógł. Gdy mantikora była już niemal metr od niego i szykowała się do ataku, nagle wampir zniknął z jej oczu a po chwili pojawił się na jej plecach. Tam też nie miał dużo czasu, ponieważ bestia szykowała cios kolcem jadowym. Anv wykonał jedno błyskawiczne, ale za to potężne pchnięcie w Mantikorę. Nie czekając dłużej zszedł z niej i odbiegł na niewielką odległość. Wiedział, że taki cios osłabił potwora, jednak go nie zabił. Mantikora z racji swej szybkości wykonała atak łapą odrzucając wampira na kilka metrów. Jednak nic mu się nie stało dzięki magicznej barierze, która teraz przystała działać. Mantikora stojąc prawie nad Anvarunisem zbierała się do wyprowadzenia kolejnego ciosu, jednak niespodziewanie ryknęła bardzo głośno, gdyż wampir szybko wyciągnął miecz i wbił w podbrzusze potwora. Szybko wyczołgał się i stanął kilka metrów od leżącej, jednak wciąż żywej Mantikory.
- Elysh Izysh Izash Arishesh, Xuysh Ilishash - wypowiedział ze spokojem, a więź która połączyła wampira z bestią wyssała z niej całą energię życiową, przekazując ją Anvarunisowi.

Koncentracja; Mroczna Aura [Magia Śmierci]; Teleportacja; Potężny cios; Potężny cios; Wyssanie Życia [Magia Krwi]; Mrok Dnia; Walka Mieczem V

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Grudzień 2009, 10:59:32 »
//Tak to jest, kiedy dobry gracz zaczyna fantazjować. twoja moc magiczna bierze się z mocy magicznej twego chowańca - złotego smoka. Smoczka, bo on dopiero się wykluł. Nie masz tej enegrii dużo, a ty koncentrujesz się, teleportujesz się, ustawiasz aure, wysysasz życie. I jesteś happy.
//Koncentracja i teleportacja. Jeśli koncentrujesz się bez mieczy w dłoniach, a potem się teleportujesz <gdzieś> to powiedz mi, jak możesz zaatakować Mantikorę mieczem? Nie było go przed teleportacja, nie masz go teraz. Trzeba go najpierw wyjąć.
//Zszedłeś z mantikory, jak ze schodów...
//Odbiegłeś na niewielką odległość. Mantikora machnęła łapką i cię odrzuciło?
//Aura zadziałała poprawnie. pamiętaj jednak, że chroni ona przed niewielkimi uderzeniami. ÂŻebyś mi pawiny kamieni takim czymś nie zatrzymał ;]
//
Cytuj
Mantikora stojąc prawie nad Anvarunisem zbierała się do wyprowadzenia kolejnego ciosu, jednak niespodziewanie ryknęła bardzo głośno, gdyż wampir szybko wyciągnął miecz i wbił w podbrzusze potwora
O! Dopiero teraz wyciągnąłeś miecz...
//Wyssanie życia... Nie wysysa całego życia lecz trochę. Co innego zabawy na szczurach w pakcie, a co innego duże ciało Mantikory.
//Podsumowując, nie powinienem zaliczyć niczego. Zawsze z nowymi pseudo czarodziejami jets problem. Szur paktowskie to nie potwór. Dostałeś szansę, że jako Wampir możesz używać magii, ale nie zapomin o opisach. To, kim teraz jesteś, nie zwalnia cię od opisów walki. Złapać za miecz i uderzyć umie każdy noob. Od ciebie wymagane jest coś więcej.
//Mantikora doznała niewielkich, niesprecyzowanych obrażeń.
//Anv. Zemdlałeś poprzez nagłe wykorzystanie całkowitej energii magicznej.
//To samo było z Mantosem i Mortem kiedy zaczynali <zalamka>
- Trzeba by działać zacząć.  - już zaczynasz przekręcać poprawną koeljność wyrazów w zdaniu jak Canis ;/[/b]

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Grudzień 2009, 11:32:46 »
Grison podbiegł szybko do mantikory, która do niedawna zajęta była Mantosem. Drakon czym prędzej wyprowadził prawostronne cięcie jednak szybka bestia uniknęła ciosu manewrując ciałem w lewo. Wtem drakon odwrócił się i ponownie wykonał ten sam ruch. Potwór błyskawicznie cofnął się do tyłu i zaatakował łapą jednak Grison w tej samej chwili wyprowadził cios lewostronny. ÂŁapa mantikory ucierpiała w spotkaniu z srebrnym ostrzem...

// Guciu (:*) napisz co się jej stało, bo je nie znam tego potworaska ;/ //

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Grudzień 2009, 13:20:01 »
Dev patrzył na ten wir walki. Jakoś nie mógł się skupić na walce czy własnej obronie. Rzeczywiście Mantikory były jakby zmutowane, bo za szybkie.
- Nie z takimi się zwierzami się walczyło.
Mantikor były jak oszalałe: atakowały łapami, kłami. Jedna z nich skupiła się na mnie. Przez chwile mierzyliśmy sie wzrokiem, w końcu zaczeła pikować na mnie.
- Panowie schowajcie się. Grison zabierz Anviego.
Skoncentrowałem sie i rzekłem:
- Ishuash Ru, Iaishosh Huush  Aroshel.
Niebo nagle pociemniało i zerwał się wiatr. Nagle było słychać trzask i widać piorun. Po chwili robiło się ich więcej. Rozpętał się grad piorunów.
Użyłem kamiennej skóry.



Ja:
Koncentracja, Grad Piorunów, Kamienna Skóra

Mantikora:
Pikowanie

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Grudzień 2009, 14:15:59 »
//Gris. Cios rozpłatał mięśnie na łapie Mantikory, wzleciała więc w powietrze.
//Gris. Dostałęś statystyki przeciwnika, więc znasz go. Walczyłeś z nim w przeszłości, widziałeś czyjąś walkę z nim, czytałeś lub słyszałeś o tym przeciwniku.
//Dev. Pioruny zabiły jedną Mantikorę, druga, ta z rozciętą łapą oberwała lecz nadal lata. trzecia mantikora ma pełny pasek życia ;]

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Grudzień 2009, 14:25:54 »
Mantos gwiżdżąc zwabił ranną mantikorę, gdy była blisko szybko wyskandował zaklęcie
- Iaish Huosh Ipish Aresh Xuash
Odniesione rany spowodowały, że potwór nie zdołał uniknąć czaru, który trafił go w zad. Skutkiem tego było dotkliwe poparzenie tylnej części ciała bestii. Stwór, choć ranny ponownie wzbił się w powietrze, natychmiast ruszył na Mantosa. Elf znów teleportował się kilkanaście metrów dalej unikając zagrożenia, jednak mantikora to przewidziała. W szale popędziła za nim. Elf odruchowo złapał za miecz i za pomocą psioniki posłał go w pysk stwora. Jednak nie trafił, mantikora wykonała unik, a ostrze wbiło się w jej plecy. Zakonnik złapał drugi miecz i gdy stwór był bardzo blisko teleportował się nad niego unikając szponów. Spadł na bestię i ciął ją po karku. Pomimo poważnych ran mantikora wciąż jeszcze żyła, ale była bliska śmierci. W akcie desperacji zaatakowała kolcem jadowym. Jednak zamiast w Mantosa, wbiła go w swoje cielsko. Elf teleportował się prawie w ostatnim momencie. Spadł na ziemię nieźle się przy tym obijając. Był zmęczony walką.

Pirokineza; Teleportacja; Psionika; Walka mieczem V;

//To samo było z Mantosem i Mortem kiedy zaczynali <zalamka>

Jakoś nie przypominam sobie większej wpadki o ty mój silny, szybki, zwinny i inteligentny wampirze ;*

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Grudzień 2009, 14:45:44 »
//Zabiłeś Mantikorę.
//Została jedna.
//Wszyscy się teleportują <zalamka>
//Na czas ÂŚwiąt, zawieszam wyprawę. Zabijcie ostatnią Mantikorę. Mantos możesz iśc spać.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Grudzień 2009, 14:46:05 »
Dev ruszył na mantikorę. Gdy był dostatecznie blisko zaczął zionąć ogniem, robiąc przy tym unik, gdyż przeciwnik zaatakował ogonem. Teleportował się za mantikorę i rzekł:
- QIEAI,AII!
Między mną a mantikorą powstała więź dzięki której mogłem pobierać energię magiczną zwierzęcia. Zacząłem pobierać. Mantikora zaczęła się bronić atakując mnie łapami i kłami, bo ogonem już nie mogła, bo został spalony. Unikałem ataków jak popadnie, ale nie uniknąłem wszystkich. Zostałem średnio ranny w lewe ramie, co utrudniało mi jego użycie. Jednak Mantikora słabła z każdą chwilą kiedy pobierałem energie, aż w tej chwili opadła na ziemie. Ja wylądowałem troszeczkę dalej niż ona. Zerwałem połączenie.



Ja:
Lot, Podmuch Ognia, Koncentracja, Transfer Energii Magicznej, Teleportacja, Korbacz V

Mantikora:
Atak ÂŁapami, kłami, skrzydłem i ogonem.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Grudzień 2009, 19:19:02 »
- Wesołych świąt - powiedział cicho Mantos, po czym nakrył się kocykiem i zasnął

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Grudzień 2009, 18:34:25 »
//Mantikory nie żyją.
//Można pozbierać trofea jeśli ktoś chce.
//Podczas walki zauważyliście, że otaczają was mniejsze lub większe kamienie, a kilkanaście metrów dalej zaczyna się gesty las. Dookoła was, pomiędzy kamieniami wyrosły małe krzaczki i młode kilkumetrowe drzewka. Nie ma mgły, a zima ogołociła drzewa i krzewy z liści. Krajobraz jest suchy, twardy, złowrogi. Nie jest ciemno, gwiazdy i jeden z księżycy dozświetlają nieco ciemności. Już zauważyliście, że niedaleko, stykając się z linią czanrej ściany lasu lśnią światełka pochodni zatkniętych na kamiennych kolumnach magicznego kręgu. Krąg tworzy dwanaście kamieni ustawionych w kolumny, każdą parę kamieni łączy górny blok skalny. To daje sześć ''kamiennych wrót''. Po środku okręgu leży odgromny, trochę ponad metrowy, płaski głaz. Pomiędz dwojgiem wrót sterczy ogromne, uschłe drzewo. Dawniej zapewne podtżymywane przy życiu przez Druidów i Elfów. Dziś stojący relikt minionych wieków.
//Jesteście jakieś 20-30 metrów od kręgu.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2009, 18:37:05 wysłana przez Gunses »

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Grudzień 2009, 20:37:17 »
Mantos wstał, schował kocyk zaczął zbierać trofea. Gdy skończył odezwał się do reszty
- To pewnie to miejsce kultu, czy coś - powiedział Mantos krzywiąc się - Trzeba to zbadać, jacyś chętni? Nie? To sam pójdę...
Elf powoli podszedł do kręgu za zaczął go badać, rękę trzymał na rękojeści miecza


Zbieram:
60 x pazur Mantikory
12 x kieł Mantikory

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Grudzień 2009, 20:45:57 »
Anv po długim czasie omdlenia podniósł się na nogi.
- Cholera, trzeba będzie polegać na starym dobrym mieczu. Widzę szybcy jesteście - rzekł wampir widząc pozabijane Mantikory. - Właśnie mógłby ktoś dla mnie pozyskać ich truciznę? Wiem, że Grisuś chyba umie. Jeśli trzeba by zapłacę. - stwierdził wciąż lekko omdlony wampir szczerząc się do Dracona.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Grudzień 2009, 20:54:42 »
- Owszem, pozyskam. Z tym, że nie wiem co nam po niej. Jest jej nieco za mało aby zatruć naprawdę porządny miecz miecz. Ale mniejsza, do roboty - rzekł drakon po czym zaczął "pracować" przy truchle.



Pozyskuję: 3 litry trucizny z mantikory i 3 ich kolce.
Używam: Pozyskiwanie Trucizny II i usuwanie żądeł.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Grudzień 2009, 23:04:26 »
//Mantos. Pierwsze oględziny dawały wiele do zrozumienia. Zapalone pochodnie były świeże, co znaczyło, że ktoś tutaj był. Trawa i chwasty wydawały się skoszone, a cały teren przygotowany jakgdyby na uroczyste spotkanie. Jako Elf nie dałeś się jednak oszukać. Podniosłeś głowę i zauważyłeś. Za kolumnami, dokładnie na przeciwko was, na czarnej ściane lasu zauważyłeś oświetloną postać.


Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Grudzień 2009, 00:27:16 »
Mantos zaśmiał się cicho
- Witaj - powiedział jednak nie zdejmował ręki z miecza

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudzień 2009, 12:22:51 »
Elf jednak nić nie odpowiedział. Powoli ruszył w twoją stronę, a gdy już był blisko wstąpił na kamienny ołtarz i rzekł
- Witaj Elfie, Bracie.


Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Grudzień 2009, 16:55:05 »
- Ty jesteś zapewne Król Olch - elf skłonił się nieznacznie - Co cię sprowadza na Valfen? Czyżby lud twego ojca?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudzień 2009, 18:04:11 »
Tuż obok Mantosa pojawił się Grison. Drakon przesunął dłonią po kamieniu stojącym obok spoglądając z zaciekawieniem na postać, z którą rozmawiał Mantos.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Król Olch: Początek
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudzień 2009, 18:04:11 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top