Autor Wątek: Znikające owce  (Przeczytany 4178 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Znikające owce
« dnia: 13 Grudzień 2009, 13:07:24 »
Nazwa: Znikające owce
Wymagania: walka bronią 2 poziom
MG: Gordian

Wampir stojąc jeszcze przy domostwie elfki, Livii poprawił pas, ułożenie miecza i wiązania maski chroniącej go przed słońcem nielubianym zbytnio przez wampirów. Po chwili odezwał się. - Jestem już gotów elfko. Mogłabyś objaśnić mi zadanie, którego się podjąłem?

Wygląd:


Noszony ekwipunek:



1. Wężowy ÂŁuk

Nazwa broni: Wężowy ÂŁuk
Zasięg: 150 metrów
Rodzaj: łuk
Poziom wykonania: III
Opis: Stworzony z 50 sztuk drewna, ważący 2kg.


2. Brak

3. Kobra

Nazwa broni: Kobra
Ostrość: 14
Wytrzymałość: 12
Typ: jednoręczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: IV
Opis: Wykuty z 45 sztuk srebra o zasięgu 0,6 metra, ważący 5 kg.


4. Brak

Zbroja

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: szata
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1
Opis: Uszyta z 200 sztuk Alfistru. Ponadto odbija promienie słoneczne.





Umiejętności:

- Walka bronią jednoręczną
- Walka brońmi miotanymi




Specjalizacje:

- Walka mieczem IV
- Walka sztyletem I
- Walka łukiem II
- Walka buławą I




Ataki:

Bronią jednoręczną:

- Klasyczne pchnięcie
- Potężny cios
- Pchnięcie
- Blok z odbiciem
- Blok górny
- Przerzucenie Broni


Bronią miotaną:



Zaklęcia:
---



Atrybuty wyuczane:

- Kamuflaż
- Wytrzymałość na ból




Atrybuty rasowe:

+ wyostrzenie zmysłów
+ chwilowa niewidzialność
+ długowieczność
+ przemiana w nietoperza
- śmiertelność
- głód krwi
- wrażliwość na promienie słoneczne



Przedmioty:

1 Eloshru - runa wody
1 Heshar - runa ognia



Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2009, 13:21:01 »
-Dobrze... A więc tak. Na skraju wioski jest malutkie gospodarstwo, którego gospodarz często dostarczał mi mleko i ser w zamian za skóry i inne dary lasu, które otrzymywał ode mnie. Od jakiegoś czasu jednak jego owce po prostu znikają bez śladu, więc musiał biedny Hawal zrezygnować z dostaw tych produktów. Dla mnie osobiście to w sumie nic poważnego ale jeżeli owce nie przestaną znikać nadal to w końcu on i jego rodzina nie będą mieć z czego żyć. Twoje zadanie polegać będzie na wyjaśnieniu co dokładnie dzieje się z tymi owcami i jeżeli będzie to możliwe odprowadzeniu ich do gospodarza. Teraz udaj się na tamtą farmę, Hawal może powie Ci coś więcej.- odrzekła elfka siadając na ławeczce ustawionej pod domem.  -No w drogę wampirze, chyba że masz jakieś pytania.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2009, 13:21:01 »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2009, 13:25:08 »
ÂŻadnych. - Odparł wampir po czym ruszył w drogę. Szedł ulicami Atusel i gdy był już poza wioską skierował swe kroki w kierunku gospodarstwa niejakiego Hawala.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2009, 13:36:49 »
//: Szedłeś sobie, szedłeś mijając poszczególne domki i chatki co jakiś czas oganiając się od wszędobylskich psów aż nagle nie wiedzieć kiedy znalazłeś się poza wioską. Kawałek dalej na niewielkim wzniesieniu stało niewielkie gospodarstwo, w którego skład wchodził mały domek, dość wielka stodoła i coś co przypominało szopę. Wszystko było by zwyczajne gdyby nie twój wampirzy słuch, który odebrał jakieś dziwne dźwięki dobiegające z zagajnika oddalonego o paręset metrów od Hawalowego gospodarstwa.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2009, 14:09:25 »
Wampir wyostrzył zmysły chcąc jeszcze bardziej dosłyszeć dźwięki dochodzące z zagajnika. Zmierzał w jego kierunku. W końcu Hawal może poczekać, natomiast wampir chciał dowiedzieć się co to są za dźwięki. Mogły to być na przykład owce. Ainur jednak pozostawił w niebyt domysły i szedł dalej.

(Wyostrzenie zmysłów)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2009, 14:40:04 »
//: Idąc starałeś zachowywać się jak najciszej co dzięki twej wampirzej naturze wychodziło Ci nadzwyczaj dobrze. Hałasy narastały i można było z nich wyczytać niewyraźne warczenia, szczeknięcia mlaskania,  prawie takie same jak dźwięki wydawane przez posilające się psy. Doszedłeś do pierwszych drzew i ujrzałeś... Pod rozłożystym jałowcem grupa trzech wilków ucztowała na truchle jakiegoś niewielkiego zwierzęcia. Drapieżniki były tak zajęte jedzeniem, że nawet nie zauważyły jak podszedłeś.
Walczysz czy wracasz na trakt?



Nazwa:

Wilk

Opis:
Wilki uznawane za jedne z większy psowatych dorastają do ok 2m  długości. Z reguły żyją w stadach, którym przewodzą pary wilków przewodników. Stare odrzucone przez stado żyją w samotności, lecz zawsze w bliskości swych pobratymców. W jednym lesie może żyć kilka stad. Watach liczy od 7-15 osobników. Mają znakomity wzrok, słych i węch.

Walka:
Wilki polują w parach watahach, głównie w porze wieczornej, jednak często przeciągają się przez całą noc. Watahy dzielą się na grupy, w których każda ma określone funkcje w polowaniu.  Wilki atakują słabsze, starsze lub niedoświadczone zwierzęta, co prowadzi do naturalnej selekcji wśród zwierząt. W czasach gdy zwierząt łownych zaczyna brakować wiiki zbliżając się do siedzib ludzkich atakując zwierzęta hodowlane a czasem nawet i ludzi.

Ataki:

Ugryzienie – ostrze kły i mocne szczęki są śmiercionośną bronią tych bestii.

Rozszarpanie – Wilki atakują stadnie, starając się przewrócić ofiarę i rozerwać ja na strzępy.

Przewracanie - Wilk, któremu uda się ugryźć przeciwnika , może próbować go przewrócić, ułatwiając sobie tym samym zabicie ofiary.

Atak pazurem – długie na 0.5 metra i silne łapy, zakończone są pokaźnymi pazurami
 
Atrybuty:
+ wystraszenie
+ nasłuchiwanie
+ zauważanie
+ ukrywanie
+ wyostrzone zmysły
+ poprawiona szybkość


Trofea
1x futro wilka; 16x pazury; 4x kły; 5l krwi

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:00:56 »
Wampir postanowił zlikwidować wilki. Jako że go nie zauważyły, Ainur podszedł bliżej i wyjął swój srebrny miecz z pochwy z syknięciem. Wilki zaniepokojone odwróciły się w stronę wampira i ruszyły na niego. Okrążyły go, Ainur zaś odganiał je mieczami. W końcu jeden z nich odważył się zaatakować szarżując. Gdy wilczur był już blisko wampir błyskawicznie uskoczył tnąc szyję zwierzęcia. Z jego szyi zaczęła spływać krew. Wojownik podniósł miecz do góry. Zwierzak zbliżał się warcząc. Wybrał sobie nogę wampira za cel ugryzienia. Zanim jednak to zrobił wampir silnie uderzył w głowę wilka niemal rozłupując jego czaszkę. Pozostał ostatni. Ainur zaatakował pierwszy celując w nogi wilka. Ten szybko odskoczył cechując się sprytem w przeciwieństwie do swoich już zabitych braci. Wampirowi nie robiło to różnicy. Machinalnie rzucił swoje ostrze w wilka. Po zwycięskiej bitwie Ainur wyjął swój miecz z truchła wilczura i podszedł do jedzonego przedtem zwierzęcia chcąc zobaczyć czy była to na przykład owca.

Wilki 0 / 3

(Klasyczne pchnięcie (prawo), Potężny cios
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2009, 15:04:20 wysłana przez Ainur »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:15:26 »
//: Wampir jednak nie spodziewał się, że wilków było więcej z pobliskich zarośli wyskoczyły jeszcze dwa psowate z zamiarem złapania go za nogi. Tylko niezwykły spryt wampira pozwolił mu uniknąć śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji, odskok sprawił, że jeden wilk przeleciał dalej. Teraz Ainura czekała trudniejsza walka gdyż jeden z wilków stał przed nim a drugi za nim.

Wilki (martwe)3/5(ogół)

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:25:34 »
Ainur zmienił się w nietoperza zanim, któryś wilk zdołał go ugryźć. Odleciał niedaleko po czym z powrotem zmienił się w postać humanoida. Wyciągnął runę Heshar, a po chwili wypowiedział formułę zaklęcia. - Heshar! - W dłoni wampira pojawiła się kula ognia, która zaczęła się zwiększać. Po chwili rzucił nią w nadbiegającego wilka. Jego futro zajęło się ogniem. Podczas gdy tamten padł drugi ciągle pędził. Gdy był już blisko wampir z obrotu uderzył w wilka. Zwierzę zaskamlało. Ainur podniósł miecz i ponownie, mocno uderzył w wilczura dobijając go. Teraz nie chowając miecza, podszedł do martwego zwierzęcia, którego wilki niedawno jadły.



Przemiana w nietoperza, Walka mieczem IV, Klasyczne pchnięcie (prawo), Kobra,
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2009, 15:29:53 wysłana przez Ainur »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:33:25 »
//: Zwierze, rzeczywiście okazało się owcą. Czyżby za ataki i znikanie odpowiadały głodne wilki? Może tak a może nie. Wampir spostrzegł jednak jeden szczegół poniżej nienaruszonej jeszcze głowy, a dokładniej tuż pod gardłem można było zauważyć precyzyjnie proste cięcie, jak się chwilę później okazało podobne linie można było dostrzec również wzdłuż wszystkich czterech kończyn owcy... Ciszę wieczoru zaczęły co chwilę przerywać głosy kolejnych wilczych gardeł. Co robisz?
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2009, 15:45:28 wysłana przez Gordian »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:35:45 »
Dziwne, ale tak czy siak lepiej się zbierać. Wolę tu nie zostawać. - Rzekł wampir. Bez namysłu zmienił się w nietoperza i poleciał w kierunku gospodarstwa Hawala.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień 2009, 15:51:21 »
//:Tak sobie radośnie leciałeś nad polami zostawionymi teraz odłogiem aż wleciałeś nad trakt. Byłeś już bardzo blisko gospodarstwa gdy nagle niezwykle silny podmuch wiatru targną twoim małym nietoperzym ciałkiem tak mocno, że aż uderzyłeś w drzewo mijane w tej nieszczęsnej chwili. Cios spowodował że straciłeś swą zwierzęcą postać i upadłeś na ziemię. Dalszą drogę postanowiłeś pokonać pieszo. Po kilku minutach znalazłeś się już na posesji Hawala.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:08:40 »
Wampir wszedł na teren gospodarstwa, idąc do małego domku i jednocześnie wypatrując jakiegoś człowieka.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2009, 16:14:31 wysłana przez Ainur »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:14:10 »
//: Szczekanie psa zaniepokoiło właściciela gospodarstwa, który to bardzo szybko wyszedł na podwórze. Widząc nadchodzącego wampira, stanął niepewnie się rozglądając po czym złapał za widły stojące zaraz koło ściany.

-Kim żeś jest? I czego tu szukasz?- niezbyt grzecznie zapytał nadstawiając zęby wideł w kierunku twojego brzucha.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:22:21 »
Spokojnie. Przychodzę w dobrych zamiarach. Jestem wampir Ainur. Przysłała mnie do ciebie elfka Livia mówiąc mi że masz kłopoty z owcami...  Mianowicie znikają ci. Przez to musiałeś zrezygnować z dostaw produktów takich jak ser czy mleko. Jedną owcę już spotkałem. Martwą.  ÂŻerowały nad nią wilk, które unicestwiłem choć wątpię żeby ją zabiły. Musiał to być ktoś inny. Ja zaś mam za zadanie pomóc ci w twoich kłopotach. Powiesz mi coś więcej?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:34:59 »
//: Człowiek uważnie przysłuchiwał się twojemu opowiadaniu gdy skończyłeś opuścił widły.

-Wilki? Nie panie to nie mogły być wilki. Dwa albo trzy lata temu rzeczywiście miałem z nimi problem. Wataha młodzików porwała mi wtedy 4 owieczki. Z tą różnicą jednak, że zagryzły je na miejscu o tam pod tamtymi drzewami.- rzekł wskazując widłami na parę wysokich topoli- Wtedy razem z sąsiadem je przegoniliśmy, ale teraz... stary Gizmo umarł tej wiosny i nie mam już z kim zapuścić się w las poszukać moich owieczek. Dlatego o ile nie odnajdziesz ich śladu ja i moja rodzina do veris pomrzemy z głodu.- spochmurniał i zamilkł na chwilę.-Ale o czym ja to.. A no tak to nie mogły być wilki. Nie było żadnych śladów po prostu nic...- nagle urwał i klepnął się w czoło -No tak, chodź za mną, pokażę Ci coś.- rzekł człowiek i kładąc sobie widły na ramieniu zachęcił Cię do pójścia za nim.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:47:24 »
Tak, chodźmy. - Odrzekł wampir po czym podążył za Hawalem zaciekawiony.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2009, 16:49:44 wysłana przez Ainur »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Grudzień 2009, 16:56:37 »
//:Wyszliście za dom chłopa. Hawal prowadził Cię na sam skraj swojej posesji.

-O to tutaj. Widzisz wampirze te złamaną belkę od płotu. Kiedyś myślałem, że to może jakiś zwierz albo jakieś inne cholerstwo co tu tego pełno ostatnio, ale teraz jakeś mi powiedział o tym wilku coś mnie tknęło. Nie wiem czy przełaził ktoś tędy czy mu co spadło ale musisz przyznać że normalne to to nei jest, żeby kawał żerdzi pękł tak ni z tego ni z owego. Co o tym myślicie... yy jak wam tam? A! Ainiurze.

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Grudzień 2009, 17:03:55 »
Być może to bandyci? To margines społeczny, za większość incydentów są odpowiedzialni. Mógł złamać belkę na przykład uderzając w nią mieczem. Nie wiem ilu ich mogło być. A i możesz mi powiedzieć mości człowieku, czy ktoś wam okradł, hm... Gospodarstwo? Nie wiem czy by tak tutaj przychodzili tylko po owce, lecz to bardzo prawdopodobne że mogli je ukraść. Albo czy sam ktoś je ukradł.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Grudzień 2009, 17:11:21 »
-Nie panie wątpię coby to były jakie zbójcy. Zbójcy jak napadając to zabierają wszystko a tutaj tak jak mówiłem.. a może nie mówiłem ginie po dwie trzy owce na tydzień. To musi być coś innego lecz nei wiem co. Pomóżcie wampirze, ratuj biednych ludzi. Błagam my bez tych owiec zginiemy tu jak psy.- zaczął jęczeć wieśniak

Forum Tawerny Gothic

Odp: Znikające owce
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Grudzień 2009, 17:11:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top