Autor Wątek: U którego mistrza  (Przeczytany 113507 razy)

Description:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

U którego Czeladnika
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Październik 2007, 12:54:48 »
Jeśli chodzi o Gothic II bez dodatku, to wybieram Bospera. Praca u niego bardzo korzystna, gdyż tylko musimy sprzedawać mu skóry, a nie inne trofea myśliwskie. Poza tym nie trzeba siedzieć w kuźni i wyrabiać mieczy albo łazić po mapie i szukać grzybów, bo potwór do oskórowania zawsze gdzieś się trafi, nawet zwykła bezbronna owieczka. Bosper dużo też płaci, więc myślę, że praca u niego jest najkorzystniejsza.

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Październik 2007, 12:45:39 »
Ja polecam pracę u tego kowala (nie pamiętam imienia dawno w to grałem ostatni raz) ale u niego można sie nauczyć wykuwania mieczy :) A dobrze za nie płaci. Można sobie ładnie budżet podreperować :D

Forum Tawerny Gothic

U którego Czeladnika
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Październik 2007, 12:45:39 »

Offline Vlades

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Październik 2007, 12:47:08 »
Wypowiadałem się już tu kiedyś ale chciałem jeszcze powiedzieć, że jak grałem magiem to wybierałem alchemika, tak jakoś pasuję, nie uważacie?

Offline Bandito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Październik 2007, 12:59:55 »
Ja zazwyczaj zostaje czeladnikiem u Harada. Gdy pierwszy raz grałem zostałem czeladnikiem u Bospera ale jakoś nie przypadła mi ta praca do gustu (trudno mi było zebrać kasę na ciężki pancerz łowcy smoków), bycie czeladnikiem u Constantina według mnie sie nie opłaca dlatego wybrałem Harada. Dużo płaci za wykute miecze, a szczególnie za te najlepsze i wystarczy trochę postukać przy kowadle aby nieźle zarobić  .

Adinox nie opłaca się pracować dla Constantina, a szczególnie magiem ponieważ kupuje on od nas ciemne grzyby które, po zjedzeniu podwyższają na stałe manę, tak potrzebną magowi.

Offline Kashir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Październik 2007, 13:29:10 »
Harad. Z powodu bardzo jasnego - już w pierwszym rozdziale można się dorobić fortuny. Wystarczy klepać tego kowala z portu i mu zabierać stal :)

Offline Giker

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #85 dnia: 31 Grudzień 2007, 14:11:21 »
Wg mnie to u Bospera. Zawsze tak robie, biore robote u Bospera, on uczy mnie jak ściągać skóry i ide z tym myśliwym (zapomniałem imienia) na to polowanie co daje mu 50sztuk złota, i zbieram skóry, potem kazuje mu iśc dalej i zbieram skóre cieniostwora. Jeżeli uda mu się przeżyć biegne po orka i chowam się a ork go zabija. Jeżeli Orkowi zostaje mało HP, dobijam go i biore jego broń. A od tego mysliwego biore moje 50sztuk złota, nóż na wilki i długi łuk   tym sposobem oddaje skóry bosperowi i dostaje 200sztuk złota za skóre cieniostwora i oddaje orkową broń temu kowalowi (zapomniałem jak ma na imie)  

pozdr all

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Styczeń 2008, 17:31:17 »
eśli oto choodzi to zalerzy...w Nk najlepiej być czeladnikiem u Harada bo jest taki bug w grze że jak bedziemy miec np 2 dobre miecze i damy mu je do sprzedania to stracimy tylko jeden miecz ale dalej bedziemy miec dwa , ale oczywiscie musimy miec zalozony jeden miecz a drugi mieć normalnie w ekwipunku

ale w Gothic 2 najlepiej u bospera , bo u harada nie ma tego blendu i mozna tylko kuć jeden rodzaj miecza

PozDRo Russel


Offline 0321456987

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Styczeń 2008, 20:42:42 »
Ja prawie zawsze byłem czeladnikiem u bospera,tylko raz mi się zdarzyło być u harada ale nie byłem z tego zbytnio zadowolony. zdecydowanie u bospera było lepiej.

Offline Varek Wielki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Styczeń 2008, 21:17:09 »
ja prawie zawsze u harada jak nie ma już stali u kupców to idę do Carla w dzielnicy portowej, bije go i zabieram już gorącą stal, kuje i sprzedaje dorobiłem na tym 20000 w 5 dni.

Offline Morgoth145

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #89 dnia: 08 Styczeń 2008, 19:01:43 »
Radze żeby dobierać zawód do gildii, w której chcesz się znaleźć Dla maga najlepszy byłby Constantino. Dla najemnika Harad, a dla strażnika Bosper.

Offline Hataker

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Styczeń 2008, 19:47:31 »
Najlepiej u harada zostać czeladnikiem.
Jest to najbardziej opłacalny a jest nawet fainy bug że praktycznie można mieć nie skończoną ilość kasy.
Wystarczy kupić  pełno stali gdzies tako koło 100 u kowala na farmie Onara i wykuć miecze ( 100) potem
spowrotem do harada i sprzedać mu miecze za kase i tak no stop.

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Styczeń 2008, 12:12:34 »
Ja zawsze wybieram Harada. U niego można dostać najwięcej kasy. Za jeden miecz dostajesz 90 sztuk złota (pręt koszuje 10 szt. złota, za miecz otrzymujesz 100). Gdy później u Benneta kupujesz pręty (ma ich nieskończoność), możesz się pławić w złocie.
Praca u Bospera jest według mnie najciekawsza, ale ciężko się zarabia (szczególnie na pancerz ÂŁowcy Smoków: 12000 szt. złota).

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Styczeń 2008, 13:22:20 »
To zależy od gustu. Ja jeżeli potrzebuję natychmiast kasy to idę do Harada. Natomiast, gdy chcę trochę pozwiedzać to Bosper rullez! Z bronią orka jest ciężko zdobyć chociaż nie musisz zabijać niewinnego zielonoskórego Shreka. Przy mieście jest kryjóka bandytów w jaskini i tam jest orkowy tasak do siekania mięska.  

Z Bosperem jest łątwiej i przyjemniej. Kasa nie najgorsza (choć mogłoby być lepiej, ale i tak fajnie jest), ciekawe zajęcie i wolność.

Constantino- o wiele lepszym Constantino jest koleś z gry o tym tytule (Constatino) Gothicowy alchemik to stara zrzęda i skupuje przydatne roślinki....  

No i to wszystko.

Każdy ma włąsny gust. Jeżeli lubisz zwiedzać to polecam Bospera, jeżeli wolisz marnotrawić czas to Constantino, a jeżeli kuć w kuźni to Harada.

Polecam każdego po za Constantino  

Pozdrawiam Xarak Bunt
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2008, 13:23:34 wysłana przez Xarakus Bezius »

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:30:59 »
najbardziej opolacalnom pracom jest bycie czeladnikiem u bospera wystarczy tylko umiec skurowac zwierzeta a reszta sama się zalatwi
raz nawet udalo mi się zarobic 5000 za skory z GD

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:38:05 »
Według mnie Harad, szukam prętów gdzie tylko się da a później masowa produkcja mieczy(mówię bardziej o Noc Kruka bo tam miecze więcej schodzą u Harada i łatwiej znaleźć pręty).

Offline MasterThief

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:41:40 »
Wg. mnie najlepiej u Harada , bo i kasy dużo i nic trudnego nie trzeba robic

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:47:39 »
Cytuj
Wg. mnie najlepiej u Harada , bo i kasy dużo i nic trudnego nie trzeba robic



ta ale tylko w Gothic 2 Noc Kruka bo w norlanym gothic to możesz mu sprzedac tylko zwykle ostrza a on ci daje za to 100 sztuk złota Bosper za skore cieniostwora czy nawet TROLL daje tyle ile pisze w Wartosci w prawym dolnym rogu    jest jeszcze Constatino ale on daje ci nawyrzej  50 sztuk złota wiec to tez dosc oplacalne 4 grzyby i masz tyle co 2 miecze u harada ale ja uważam że najlepiej robić to co się lubi a ja lubie zbierać skurki i kły itd.  

a i w sumie to nie trzeba parcowac jako czeladnik można uczyc się zbierania trofeów i gitara na tym teź można zarobic im to calkiem nie złe pieniądze
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2008, 19:57:27 wysłana przez Pienik »

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #97 dnia: 22 Styczeń 2008, 19:30:37 »
Dla mnie mistrz jest zależny od wybranej gildii. Jeśli mag to Constantino, a strażnik czy najemnik to już zależy od naszego wyboru. Strażnik co prawda przesiaduje w mieście i kuje w wolnych chwilach, ale kaska przeszłaby koło nosa. Najemnik to bardziej Harad, ale i Bosperem nie gardzi. Właściwie do maga pasuje też Bosper, gdyż skórki są przydatne w runach.

Offline Rhobar I

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #98 dnia: 22 Styczeń 2008, 19:41:01 »
Ja polecam Każdego bo np. Constantino dajesz mu grzyby(możliwie dużo) potem go lejesz zabierasz grzyby i jak się obudzi to go zapomnieniem czy jakoś tak. Tak samo z Bosperem ze skórami i z Haradem z mieczami.

Moc Innosa

  • Gość
U którego Czeladnika
« Odpowiedź #99 dnia: 22 Styczeń 2008, 19:51:35 »
Mi kazdy się podobal
U Harada dobrze jak w grze stawiamy na bron czyli straznik.Jako najemnik u Harada się nie oplaca bo oni maja Benneta ktora od Harada jest o wiele lepszy a potem daje nam dobra bron i zbroje jak idziemy na polowanie  
U zrzedy dobrze jak się jest magiem bo potem ma pare rzeczy ktore przydaja się do run.I druga kwestia ze rosliny sa wszedzie wystarczy niezbyt daleko od miasta pochodzic,pozbierac i wracasz do niego i kupa złota to samo z grzybami.
U Bospera dobrze jak czesto się wychodzi a nie siedzi się w miescie:)U niego pasuje kazda gildia ale kazdy ma inny styl

Forum Tawerny Gothic

U którego Czeladnika
« Odpowiedź #99 dnia: 22 Styczeń 2008, 19:51:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything