Autor Wątek: Podążając tropami przeszłości  (Przeczytany 7107 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Podążając tropami przeszłości
« dnia: 03 Styczeń 2009, 19:39:52 »
Nie tak dawno temu był w małej wiosce, w której znalazł się i teraz. Statek handlowy, który miał go i jego towarzyszy zabrać na kontynent, właśnie był ładowany. Atusel powoli przygotowało się do  nocy, za to marynarze Elizabeth szykowali się do podróży.
Fett podszedł do kapitana statku, który cały czas korygował i wydawał polecenia krzątającym się wokoło robotnikom i niewolnikom.
- Będziemy gotowi za półtora godziny - oświadczył kapitan nie zerkając nawet na łowcę nagród, gdy ten się koło niego pojawił. - Wolę wypłynąć w nocy, ostatnio widziano tu piratów, a załoga tego okrętu nie jest gotowa do potyczki. Zresztą wieziemy na tyle cenny towar, że nie widzi mi się wracać z pustymi rękoma do domu, wolałbym się już Dewralom na pożarcie rzucić.
Boba Fett nie nie odpowiedział. Odwrócił się i skierował swe kroki ku jednej z latarni. Złożył ręce na piersiach i wypatrywał Kyrasa i Aragorna.

_____________________________

Noszony ekwipunek:


Nazwa odzienia: Strój obywatela Valfden
Rodzaj: strój
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1kg
Opis: Uszyty z 200 sztuk bawełny
1. Nazwa broni: Krycz 3
Zasięg: 150 metrów
Rodzaj: łuk
Poziom wykonania: III
Opis: Stworzony z 50 sztuk drewna, ważący 2kg.
2. 85x strzała z brązu
wytrzymałość - 6
ostrość - 5
ciężar - 4
3.Nazwa broni: Amatorski miecz jednoręczny
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 5
Typ: jednoręczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: I
Opis: Wykuty z 50 sztuk żelaza o zasięgu 0,6 metra, ważący 5kg.
4.



Umiejętności:
Walka bronią jednoręczna
Walka bronią oburęczną
Walka dwiema broniami
Walka bronią miotaną

Specjalizacje:
Walka Mieczem III
Walka szponem III
Walka Sztyletem III
Walka ÂŁukiem IV
Walka Kuszą IV
Walka tarczą III

Ataki:

Klasyczne pchnięcie - cięcie lewo-/prawostronne; góra/dół

Blok górny - Blok ułożony na wyprostowanej ręce, kończący atak przeciwnika.

Blok z odbiciem - Wytrąca przeciwnika z rytmu, odbiciem jego własnej broni.

Pchnięcie - Pchnięcie mieczem w pozycji równoległej do ziemi, ciężko raniące przeciwnika.

Pchnięcie w tył - Bardzo użyteczny cios, polegający na odwróceniu miecza ostrzem do naszego ciała i szybkim ruchy zgięcia reki. W tym ataku miecz przechodzi między naszym ręką a ciałem, godząc przeciwnika za naszymi plecami.

Potężny cios - Atak wyprowadzający do bardziej skomplikowanych technik walki bronią jednoręczną. Cios łamiący proste bloki, zadający dużo większe obrażenia.

Strzał 2 pociskami - Wystrzeliwujesz 2 pociskami na raz.

Potężny strzał - Naciągasz cięciwę przez 10 sekund po czym wystrzeliwujesz pocisk, który rani 1 przeciwnika i unieruchamia do 2 stojących przy nim na 5 sekund.

Celny strzał - Celujesz w nieruchomy cel przez 10 sekund, a następnie strzelasz. Zasięg pocisku wynosi maksymalnie do 100 metrów ponad maksymalne możliwości broni

Atrybuty wyuczane:
Wytrzymałość na ból
Kondycja
Pozyskiwanie:
- Skór
- Pazurów
- Kłów
Pozyskiwanie trucizny II
Upuszczanie krwi II
Obdzieranie z futer małych zwierząt
Perswazja
Akrobatyka
Kamuflaż
Pierwsza pomoc
Skrytobójstwo

Atrybuty rasowe:
- śmiertelność
- krótkowieczność

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:58:04 »
Przybyłem na miejsce spotkania.
-Witaj ÂŁowco


Noszony ekwipunek:
http://images41.fotosik.pl/13/0fb76f76652ed4e4.jpg

Nazwa broni: Ostrze Valfden 3
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 5
Typ: jednoręczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: III
Opis: Wykuty z 40 sztuk żelaza o zasięgu 0,6 metra, ważący 6kg.

Nazwa odzienia: Zbroja milicji
Rodzaj: zbroja
Wytrzymałość: 6
Ciężar: 5kg
Opis: Wykuta z 200 sztuk mosiądzu.



Umiejętności:
-walka bronią jednoręczną

Specjalizacje:
IV stopień wtajemniczenia walki mieczem

Ataki:
-Klasyczne pchnięcie
-Blok górny
-Blok z odbiciem
-Pchnięcie
-Pchnięcie w tył

Atrybuty wyuczane:
-Wytrzymałość na ból
-Hard ciała
-Pierwsza pomoc

Atrybuty rasowe:
+ długowieczność
- śmiertelność

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:58:04 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2009, 20:51:32 »
Pisze się!

http://img139.imageshack.us/img139/9062/marant2bd5.png

1.Nazwa broni: Claymore Valfden 3
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 5
Typ: oburęczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: III
Opis: Wykuty z 45 sztuk żelaza o zasięgu 1,2 metra, ważący 6kg.

Nazwa odzienia: Zbroja milicji
Rodzaj: zbroja
Wytrzymałość: 6
Ciężar: 5kg
Opis: Wykuta z 200 sztuk mosiądzu.

Umiejętności:
-walka bronią oburęczną


Specjalizacje:
Walka Mieczem III

Ataki:
broń oburęczna
-Uderzenie klasyczne
-Pchnięcie
-Parowanie
-Atak z bloku

Atrybuty wyuczane:
+Hart ciała
+Wytrzymałość na ból
+Kondycja
+Pierwsza pomoc

Atrybuty rasowe:
- śmiertelność
- krótkowieczność
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 20:54:04 wysłana przez Kyras »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:05:51 »
Boba Fett spojrzał na przybyłych, po czym skierował się ku statkowi.
- Jesteście jednymi z ostatnich - odezwał się kapitan okrętu, gdy drużyna weszła na pokład. - Podróż będzie dosyć długa, więc macie sporo czasu, by wypocząć.
Nie minęło nawet piętnaście minut, gdy statek już oddalał się od przystani w Atusel. ÂŁowca nagród oparł się o reling i patrzył w odmęty wody...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:08:02 »
-Powiedz mi Fett, dokąd płyniemy. Powiedziałem podchodząc do ÂŁowcy.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:13:51 »
-Mistrzu stawiłem się jak mi kazałeś. Dokąd zmierzamy? I w jakim celu? Jeśli można wiedzieć.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:15:09 »
- Kontynent - odparł krótko Samotny ÂŁowca.
Fett widząc, że elf dalej czeka na konkretną informację, dokończył odpowiedź.
- Dlatego tak długo nie wypływaliśmy, bo czekałem na konkretny statek, który mógłby nas zabrać od razu do miasteczka portowego, Tnaram. Nie byłem w nim prawie od dwóch lat... Mam tam pewne rachunki do wyrównania.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2009, 22:52:53 »
-Jakaś straszna cisza zapadła. Widzę, że panowie się znacie. Ja natomiast jestem Kyras. A ciebie jak zwą? -Spojrzał na elfa entuzjastycznym wzrokiem, po czym wyciągnął w jego kierunku rękę by uścisnąć jego dłoń.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 22:58:55 wysłana przez Kyras »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2009, 11:09:00 »
-Aragorn, i to powinno Ci wystarczyć... przynajmniej na razie. Uścisnąłem dłoń Kyrasowi.
-Kidy będziemy na miejscu Fett.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2009, 13:59:06 »
- Wasi bogowie raczą to tylko wiedzieć. Kapitan obrał kurs, który powinien nam pozwolić ominąć piratów, jednakże to się będzie równać dłuższej drodze. Dawno nie byłem na kontynencie, ostatnią moją wyprawą na nań była wyprawa do Aldarru w poszukiwaniu jednego ze skarbców łowców nagród. Teraz się mogło wiele zmienić, nie wiem jak ludzie postrzegają tę profesję. Dlatego miejcie się na baczności, nie chcę niepotrzebnych komplikacji.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2009, 18:38:00 »
-Czyi bogowie? -Kyras spojrzał z kpiną na Fetta gdy ten skończył mówić. -Bogowie nie istnieją to tylko bajka dla dzieci, żeby było posłuszne rodzicom. HA! mój ojciec nawet nie starał mi się mnie przekonać do wiary w jakichkolwiek bożków. To jest śmieszne, zaprawdę śmieszne... -Kyras Splunął za pokład statku i stanął opierając się jedną ręką na burcie a drugą trzymając kurczowo miecz za rękojeść.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:15:22 »
Długo to wszystko trwało. Walki i cały wysiłek sprawił, że żywi postanowili choć na chwilę przymknąć oko, choć w wodzie i w powietrzu czaiło się ciągle niebezpieczeństwo.
Fett obudził się dopiero pod wieczór. Był na jakiejś plaży, na której, prócz niego, leżało jeszcze kilka osób. Wstał i sprawdził czy wszystko ma, po czym ruszył ku uratowanym. Jak się okazało,byli to jacyś marynarze, oraz Kyras, który w jakiś sposób musiał stracić swoją zbroję. Trochę dalej, prawie że w wodzie, leżał także nieprzytomny Aragorn. Podszedł do niego i podciągnął go w głąb plaży, by ocean nie porwał go ponownie w swoje odmęty. Wiedział, że jeśli nie zaczną działać, jeszcze tej nocy zginą - albo z zimna, albo od jakiegoś zwierza, który się tu przypałęta. Obawiał się tylko topielców i harpii...
Nagle któryś z majtków zaczął kasłać. ÂŁowca popatrzył na niego i podszedł. Mężczyzna powoli otworzył oczy i zaczął coś mamrotać. Fett nie mając zamiaru przejmować się jego losem poszedł sprawdzić, czy ktoś z wyrzuconych na brzeg jeszcze przeżył. Okazało się, że prócz drużyny łowcy wytrwało jeszcze dwóch marynarzy, pozostałe trzynaście ciał miały tu spocząć na zawsze...
Samotny ÂŁowca dostrzegł, że Kyras zaczął się ruszać. Zamierzał poczekać, aż tamten całkiem oprzytomnieje, w tym czasie postanowił się rozejrzeć i ocenić sytuację.
- Zbierz całe wyrzucone na brzeg drewno, ja spróbuję rozpalić jakoś ogień i ocucić elfa - rzekł Boba Fett bez zbędnych ceregieli, gdy Kyras tylko do niego podszedł.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń 2009, 20:32:39 »
Kyras powoli się podniósł z piasku. Jeszcze szumiało mu w głowie po ciężkiej i długiej podróży na "prowizorycznej tratwie". Poza tym miał kilka siniaków ale na całe szczęście rana na czole zasklepiła się. Dopiero gdy się podniósł zauważył, że w prawym ręku trzyma dalej swój miecz. Zarzucił go na ramię po czym podszedł do ÂŁowcy.
-Zbierz całe wyrzucone na brzeg drewno, ja spróbuję rozpalić jakoś ogień i ocucić elfa. -Powiedział krótko Fett i poszedł do Aragorna. Kyras bez zastanowienia i zbędnych słów zaczął chodzić po plaży i zbierać drewno nadające się do spalenia na ognisku. Co chwilę mijał ciało martwego żeglarza.
-To mogłem być ja. -W trakcie podnoszenia jednej z belek walających się na wybrzeżu.

Gdy zebrał wystarczająco dużo drewna w jednym miejscu, rozpalił ognisko. Podszedł do ÂŁowcy i powiedział.
-Ognisko jest gotowe a drewna wystarczy na całą noc. Jak ma się nasz drogi przyjaciel elf? Mam nadzieję, że nic nie jest. A ty jak się czujesz Mist... Fett?
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2009, 21:08:20 wysłana przez Kyras »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń 2009, 21:19:11 »
- Elf nadal jest nieprzytomny. Z tego co widzę, nic mu nie jest, musimy tylko poczekać, aż raczy wstać. ÂŚciemniło się, więc musimy się mieć na baczności. Nie wiem gdzie polazł tamten żywy majtek, ale pewnie już go nie zobaczymy. Poczekamy do rana, a potem ruszymy ku najbliższemu miastu. Sądzę, że jesteśmy już na Kontynencie. Kapitan okrętu zbyt zbliżył się do skał, przez co Harpie nas zaatakowały... W każdym bądź razie teraz musimy się ogrzać i odpocząć.
Fett spojrzał na leżącego przy ognisku Aragorna, a następnie rozejrzał po plaży, która tonęła w mroku. Co jakiś czas można było usłyszeć wycie wilka, które było zagłuszane przez szum fal. Odpływ, pomyślał łowca nagród...

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń 2009, 21:36:01 »
-Całe szczęście. Bałem się już, że mojego nowo poznanego przyjaciela spotka tak przykry los jak tych tu leżących nieszczęśników. Wydaje mi się, że powinniśmy wystawić jakąś wartę nocną, bo inaczej może być kiepsko. -Zasugerował wojownik. Podszedł bliżej ogniska i zdjął resztę zbroi a części położył bliżej ognia by wyschły.
-Fett, nie jestem ciężarem, prawda? -Spytał cicho i raczej nieśmiale co dziwnie brzmiało w jego głosie. -Bo mówiłeś wcześniej, nie potrzebujesz nierobów. Ale ja robię, prawda, że dobrze?

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2009, 21:53:50 »
- Póki mi nie zawadzasz, nie sprawiasz problemów i nie opóźniasz naszej wyprawy, to nie jesteś ciężarem. Zresztą, zobaczymy później, czy dokonałem dobrego wyboru biorąc Ciebie ze sobą... A także jego. - Fett wskazał głową na nieprzytomnego Aragorna. - Czeka nas jeszcze trochę pracy i poszukiwań. Mam nadzieję, że to wszystko przynajmniej nie pójdzie na marne, nie zamierzam stąd wrócić z niczym.
ÂŁowca nagród zaczął grzebać patykiem w ognisku zastanawiając się, co jeszcze powiedzieć Kyrasowi. Wreszcie wrzucił gałązkę do ognia i spojrzał na niebo.
- Warty nie są konieczne, nic nie powinno się do nas zbliżyć. Ale jeśli chcesz, możesz nas pilnować, tylko nie zbliżaj się do wody.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń 2009, 23:18:33 »
-Na pewno nie będę ciężarem. Postaram się nie zawiść i udowodnić swoją wartość. -Po czym ziewnął głośny przy czym zasłonił usta dłonią.
Kyras chciał stanąć na warcie jedna wyczerpanie dało się we znaki i nie wytrzymał nawet pół godziny kiedy, padł i zasną twardym snem. Przez sen coś mamrotał ale poza tym był bardzo spokojny.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Styczeń 2009, 14:37:11 »
Powoli zacząłem otwierać oczy, podniosłem się powoli i przykucnąłem, w głowie strasznie mi huczało.
-Ku*wa, mój łeb, czuje się jakbym miał kaca. Podszedłem bliżej ogniska.
-Wiadomo chociaż gdzie się rozbiliśmy? Spytałem.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:15:21 »
- Jesteśmy już na Kontynencie, nie wiem tylko, jak daleko jest stąd do Tnaramu. Możliwe, że już się zbliżaliśmy do tego miasteczka, bądź też że nasza podróż przy wybrzeżu miała trwać znacznie dłużej. Płynęliśmy na zachód, tak też więc się skierujemy, wreszcie powinniśmy dojść.
Fett rozejrzał się po plaży. Całkiem opustoszała, teraz zamiast ciał marynarzy były tam tylko krwawe plamy, krew, która skrzepła na piasku w tym zimnie, zanim w niego wsiąkła. Wstał i kopnął w piasek, by zasypać już dogaszające się ognisko.
- Idziemy - oświadczył łowca nagród i zaczął kierować się na zachód.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:49:09 »
-Tnaram? Kuźwa jesteśmy w Varrok, a raczej tym co z niego zostało heh, nie mam nic do orków ale znam ich temperament...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podążając tropami przeszłości
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Styczeń 2009, 15:49:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top